Nintendo 3DS

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
Geralt
Контакти:
Square
Square

Re: Nintendo 3DS

Мнение Geraltпреди 2 години

danailkiller написа:ако новите игри бяха на по-балансирана цена (а не почти колкото струват за домашните конзоли, в което няма смисъл)
Именно за това говорех, като споменах Jtag-а. А и не съм съгласен за цената на картите. Наясно съм, че с парите за 1-2 игри ти предоставят достъп до целия каталог, но тук въпросът е в това, че услугата е скапана. Защо ли? Ами първите Sky карти бяха с лимит от 10 игри на цена 89$ - изчислено това означаваше 9 долара за игра, което е МНОООООГО, като се има предвид, че е хак. Че аз за толкова съм виждал Dr. Layton игрите в Ebay 2ра ръка. После се пооправиха и махнаха лимита на игрите, но пуснаха тъй наречената синя карта и вдигнаха цената на 109$. Сега ще ме извиняват, обаче ако ние гледаме от на*раната позиция на ощетени от европейския пазар (по-скоро от липсата на такъв) хора, то за един американец къде е далаверата в тая работа - за 110 долара можеш да си вземеш 2ра ръка г/д 6-7, а и при добри оферти и 8 ползвани игри. И тук за мен идва уловката с цената - това нямаше да има значение, ако обаче каталогът на 3DS беше богат и нямаше заключване. Но в действителност болшинството от хората не горят от нетърпение да играят повече от 10-15 от игрите за 3DS... ами ти горе долу за 200$ ще си купиш каквото ти се играе и хич няма да ти дреме за Sky3DS...просто тези хакери хич не се съобразяват с набора на игри. Факт е, че за XBOX-а си дори и сега не спирам да намирам хубави игри и дори не мога да превъртя и половината от тях. Имам 750 гб хард диск, който е пълен с непревъртяни игри. Че те само лего игрите са 7-8... И все пак RGH хака за него е на 2/3 от Sky3DS-a. Не мерси :-)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Ще се натрупат игри за 3DS, както ще се натрупат и по-евтини карти и по-прилични хакове, ще се появи и хакерска конкуренция. С толкова конзоли и игри на разположение нямаме бърза работа. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Geralt
Контакти:
Square
Square

Абсолютно по същия начин мисля, все едно аз съм го писал :yes: :-)

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 2 години

E то вече се се натрупаха прилични игри за 3ДС, вярно търд парти поддръжката малко буксува за сега в сравнение с ДС. И поне за мен игрите на Нинтендо винаги ще бъдат по-качествени от ААА игрите за други платформи, с някои изключения. Вижте само издънките на големите студия през последната година, начело с Юбисофт и техния AC:Unity. Да сте виждали някога подобна издънка на някоя Ниндендо конзола? За мен хардуера е без значение докато излизат качествени игри за 3DS и WiiU и аз безрезервно ще ги поддържам.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:E то вече се се натрупаха прилични игри за 3ДС, вярно търд парти поддръжката малко буксува за сега в сравнение с ДС. И поне за мен игрите на Нинтендо винаги ще бъдат по-качествени от ААА игрите за други платформи, с някои изключения. Вижте само издънките на големите студия през последната година, начело с Юбисофт и техния AC:Unity. Да сте виждали някога подобна издънка на някоя Ниндендо конзола? За мен хардуера е без значение докато излизат качествени игри за 3DS и WiiU и аз безрезервно ще ги поддържам.
Pokеmon Shuffle показва, че Нинти оттук-оттам почват да се пробват. Факт са и липсата на seal-а of quality-то и нарояването на шовелуеъ за ДС и Уий. Големите студия точно в този форум ейн'т шит, но да не изкарваме и Нинтендо светците, каквито не са. Наистина техните ААА са истински ААА, но винаги се целят в една и съща аудитория и ползват само безопасни и вече поизтъркани ай пи-та.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Eми не знам каква е аудиторията им, но аз на 45 години и племенникът ми на 9 еднакво се кефим на игрите им :) А шовелуеър винаги ще има и за това можеш да виниш Юбисофт с техните My Little Pony и тем подобни.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

@Delegat човек честно си признавам, че ти завиждам на това, че все още успяваш да се радваш на игрите, които правят Nintendo. Това не го казвам иронично или нещо такова - аз просто се усещам, че техните игри ми идват твърде плоски вече.

Дори ето тук взех последните два Pokemon-а на ден първи, навремето направо се изкървах от техните игри, а сега ги играя така с особено сериозна доза търпение. Същото е с останалите им заглавия, сега за Wii U-то имам примерно последното Super Mario Bros Wii U и страшно ме дразни как поредицата не е мръднала и сантиметър от преди 30 години.

Същото е с повечето им игри, просто в наши дни ми е направо непонятно как все още има студия, които се разминават с игри, които нямат ни една читава кът-сцена, нулево озвучение и т.н. Все още ги купувам тея игри, но на фона на останалите нови заглавия - дори гореспоменатият AC: Unity тея игри ми идват отвъд детски такива.

Специално за 3DS си признавам, че единствената игра, която ме изкърти масивно и ме накара да я играя през всяка свободна минута беше Bravely Default - бяха успели да заобиколят доста от ограниченията на хардуера, изглеждаше, звучеше и се играеше добре.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Честно казано от как си купих WiiU (вече 7-8 месеца) почти съм зарязал компютъра и немалкото игри, които имам да изигравам на него. Просто Геймпада и оффТВ плея ми идва адски добре, мога да гледам мач и в същото време да разцъкам някоя игра, ако ми се играе нещо по-сериозно мога да мина някоя ниво на Hyrule Warriors / The Wonderful 101 или ако пък не някой пъзел в Art of Balance (страхотна в кооп) / Pullblox World, абсолютна разкошотия е. Иначе 3DS-а вече почти не го бутвам, въпреки че миналата и по-миналата година изиграх доста нещо на него, единствено чакам новия Fire Emblem за него и май нищо друго. Иначе никога не ми е пукало особено за такива неща като озвучаване и хубава графика и не ги и очаквам от джобна конзола.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

Да не говорим, че Нинтендо са 1 поколение назад от 10 години вече. Така че да не ги боготворим, вЕрно.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

1 поколение назад графично, 1 поколение напред като игри. У-я и 3дс-ъ рулират от към игрици в най чистия смисъл на думата.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 години

ZaG написа:1 поколение назад графично, 1 поколение напред като игри. У-я и 3дс-ъ рулират от към игрици в най чистия смисъл на думата.
+ Один
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:@Delegat човек честно си признавам, че ти завиждам на това, че все още успяваш да се радваш на игрите, които правят Nintendo. Това не го казвам иронично или нещо такова - аз просто се усещам, че техните игри ми идват твърде плоски вече.

Дори ето тук взех последните два Pokemon-а на ден първи, навремето направо се изкървах от техните игри, а сега ги играя така с особено сериозна доза търпение. Същото е с останалите им заглавия, сега за Wii U-то имам примерно последното Super Mario Bros Wii U и страшно ме дразни как поредицата не е мръднала и сантиметър от преди 30 години.

Специално за 3DS си признавам, че единствената игра, която ме изкърти масивно и ме накара да я играя през всяка свободна минута беше Bravely Default - бяха успели да заобиколят доста от ограниченията на хардуера, изглеждаше, звучеше и се играеше добре.
Подписвам се с две ръце - на 37 съм и все още сравнително успявам да преживея простотии тип гейски ФФ герои и досадни аниме момиченца, разни джъмп енд рънки, пъзелчета и тапетни данджън кроулчета ако са ми забавни, но дори Гелъкситата не можах да добутам...За 3ДС залагам на 3 игри - Брейвлито, Файъра и Персонката (като фен на старите ФФ, ФЕ и Персоната), но за Уй Ю освен Байонета 2 не виждам друго, освен да зачакам японските ролевки. Опитах се да се надъхам за Смаша и Карта - не успях: имам чувството, че специално тия двете съм ги играл по 100 пъти за различни по-стари конзоли на Нинти. Хеле, пък Покемони не съм играл от поне 15 години и никак не ме блазнят отново.

Не ми е за графиката - геймплеят и героите на Нинти (почти) не се развиват. Омръзна ми 30 години да скачам върху гъби. Поне Зелдата я разнообразяват отвреме-навреме. А Метроидът на Минджите кво толкова го плюха - свеж бе и добре се играеше и най-вече - беше по-различен Метроид. :)

Можи би аз съм единственият на света, който купува конзолите на Нинти за ТЪРД-ПАРТИ игри. Като се замисля, още от GBA и GC съм така. И точно GC бе последната Нинти конзола, на която все още най-откровено се кефех и на фърст-партитата. После нещо в мен умрЕ. :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

Не ми е за графиката - геймплеят и героите на Нинти (почти) не се развиват.
Абе аз друго брейвли ли съм играл? Как може в един пост да обяснявате колко ви кефи Bravely Default и после да обяснявате колко морално остарели били на Нинтендо игрите?

Ще ви го онагледя:

Dragon Warrior 3 (1988/GB)

Изображение

Bravely Default (2012/3DS)

Изображение

Въпрос на вкус, казала котката, ама поне го признайте, вместо да храните Ментендо, че карали на конвеир. Все едно всички други не са същите.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз ще ти го опиша, щото с едно шотче номерът не става. И така, в Брейвлито:

1-можеш да увеличаваш или да намалиш до нула рендъм енкаунтърите;
2-можеш да забързаш битките;
3-можеш да нагласиш кой какво прави по време на рендъм бой и изцяло да минеш на автоматичен режим;
4-показаният тапетен ДК/У няма нищо общо с БД, където героите са в 3рд пърсън и всяко действие е съпътствано с приятно графично и звуково оформление;
5-дори спешълите подлежат на кастъмайзване;
6-професиите ни най-малко не са само визуални и козметични промени, идват с чували с реални уникални умения, които се нагласят удобно почти като във ФФТ;
7-менютата много удобно минават едно в друго с дясната стрелка, ич не е нужно да натискаш и помпаш бутони ретро стайл;
8-и т.н., но ме мързи да пиша повече.

Друго Брейвли си играл явно. :lol:
Последна промяна от king_of_the_universe на 10 мар 2015, 12:53, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

Изображение

/jk :lol: И аз мога да направя далеч по обемен списък с разликите между TLoZ и Twilight Princess, но трябва и за себе си да пусна картинката.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jim Raynor написа:И аз мога да направя далеч по обемен списък с разликите между TLoZ и Twilight Princess, но трябва и за себе си да пусна картинката.
Хахаха, направи, ако не те мързи. :lol: Само че аз нямам предвид Зелдата, макар и там нещата понякога да са на кантар (с портовете - абсурд да купя Маджората за 3-ти път). Новите Зелди ги променят, което може само да ни радва. Но Марио Брос, Карт, Смаш... Айде, Метроидите, когато бяха новички (GC), си бяха голяма сила.

А другите така или иначе си ги храним (виж ФФ темата, примерно), просто не мога да приема обожествяване на мискините от Нинти. И тоя катинар...за някой, който играе предимно 3рд партита...лошо, Седларов! :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Принципно сте прави, че двамата с @king_of_the_universe малко си противоречим спрямо Bravely Default, но това е по една много проста причина - явно и двамата обичаме класически походови JRPG-та, а тя е най-доброто такова излизало последните поне 5 години :).

Друго изключение са Zelda игрите, винаги се кефя на техните преправяния през поколенията, независимо, че уж нямат някакви страшно големи разлики от години.

И да, няма никакъв начин да направя реверанс на Нинтендо, които от години водят такива анти-геймър политика, че дори не искам да го коментирам повече.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

И да, Боянски, ти СИ единственият, дето си купува нинтендо конзоли за 3рд парти игри :D Давам ти 2000% гаранция, че друг като теб няма :lol: Бая упорит си ;)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Някой изиграл ли е Virtue's Last Reward? Вече навъртях 17 часа и едвам минах два от "истинските" края и няколко от лошите. Кой по дяволите е Zero тук? Трупът от преместения контейнер прилича на Акане, но много възрастна.

Потребителски аватар
Geralt
Контакти:
Square
Square

Извинявайте, че досаждам, но ми е интересно дали има някакво раздвижване около евентуално CFW за New 3DS с версия 9.5.0? Сцената трудно се следи и затова питам тук, може някой да знае нещо :-) :roll:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост