Изперкаха ли от Нинтендо?

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Изперкаха ли от Нинтендо?

Мнение cainпреди 12 години

Chris Kohler has interviewed Hideki Konno. He's one of the top designers at Nintendo, responsible for Mario Kart and Nintendogs.

When pressed to talk about the Revolution and its unique controller, Konno revealed that he's currently exploring the idea of a cooking game. "We have this game with a big wok that you use to cook Chinese food, and it's really interesting to have the meat and vegetables frying in there, and use the controller to flip the food around without it spilling out of the pan."

Although no such game has been announced, it's the first example coming out of Nintendo of new game concepts for the Revolution. Cooking might be just a few steps below puppies when mainstream interests are concerned; could this be the Revolution's Nintendogs?
взето от тук

Честно казано като прочетох тоя слух се смях с глас :lol:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 12 години

xaxaxa :) аз пък наум се смях :) , но виж за исцепката ти за Атари и баба ти дето ще упува енжина на унреал3 вече беше гласно :П
-
Явно Нинтедно смятат да убият рибата на Х360 , и да преложат по
хрупкава примамка за все още живите рибки. Явно и уредът им за готвене може ада се окаже по добрият избор от 360те оборота. Но какво остава за ПС3? Може би когато дойде време за появата му ще разберем какво мислят от НИНТЕНДО.. За вмомента тигана е сложен на котлона а рибата се пече ватре с олиото , до излизането на ПС3 има време , както и до голямата ЗАБИВАЧКА на нинтендо..
- предстой да видим кой с какво ще готви и кой ще остане сит и кой гладен.. Аз вмомента готвих и хапнах , преди да прочета статията.. за това може би коментара се е получил леко от кухнята ми.... :roll:

ПП. полезно да се оригваш след ядене, но да се смееш понякога може да ти окаже лоша шега. :D

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение strykerпреди 12 години

Ако пък направят такава игра аз ще си я взема. Може даже да се науча и да готвя. :wazaa:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Все пак уникалният джойстик ще намери и уникални приложения :lol:
Например симулация за копаене с мотика или нещо от сорта

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 12 години

А какво ли ще е приложението на контролера в играта Leisure suit Larry? :roll:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 12 години

cain написа:Все пак уникалният джойстик ще намери и уникални приложения :lol:
Абсолютно! :lol:
Кой знае, може и симулация на онаниране да направят накрая!

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Jeru написа:
cain написа:Все пак уникалният джойстик ще намери и уникални приложения :lol:
Абсолютно! :lol:
Кой знае, може и симулация на онаниране да направят накрая!
това го има като прототип отдавна :))

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение strykerпреди 12 години

Същественото е, че докато едни са вътре в самата игра, други ще продължават да блъскат ръчки и да натискат бутони. :)

Koralsky
Square
Square

Мнение Koralskyпреди 12 години

stryker написа:Същественото е, че докато едни са вътре в самата игра, други ще продължават да блъскат ръчки и да натискат бутони. :)
Освен, ако от Sony не чопнат идеята ;)

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Ами eyetoy2 демонстрирацията на е3 ме кара да си мисля че Сони я имат идеята впредвид но няма да я направят опорна колона на ps3 като Нинтендо

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 12 години

cain написа:Ами eyetoy2 демонстрирацията на е3 ме кара да си мисля че Сони я имат идеята впредвид но няма да я направят опорна колона на ps3 като Нинтендо
Няма нищо общо между камерата за PlayStation 2/3 и контролера на Nintendo "Revolution"!
Нито като резултат, още по-малко като технология.

При EyeToy, става въпрос за устройство, разчитащо на заснетите кадри, за да изчисли елементарни (в две измерения) движения. Съществуват доста силни концептуални и технологични ограничения - нужен е силен източник на светлина, двуизмерното ограничение, освен това си принуден да стоиш прав и да използваш всяка своя става, докато играеш. Ето защо "опорната колона" на PS3 ще е бумеранг :roll:

Докато при Nintendo "Revolution", ще става въпрос за реално отчитане на движенията във физическото триизмерно пространтво (доста по-усъвършенствано от 3D мишка). Като за целта ще трябва единствено да преместиш с една ръка вградения в контролера gyro сензор. Без да се налага да ставаш от дивана 8)
За по-"традиционните" игри -- ще има controller shell :wink:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

vvarp говоря за демонстрацията на Eyetoy 2 за пс3 където В триизмерната сцена пича загребваше вода с една чаша.
Ако не си го гледал няма какво да обяснявам :|

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 12 години

Гледал съм го и смятам, че единственото "истинско" PS3 EyeToy демо е това на Eyedntify.
В крайна сметка, ще знаем със сигурност догодина. И двете технологии не са в завършен стадий.
Последна промяна от vvarp на 15 ное 2005, 17:38, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

cain написа:VVArrio говоря за демонстрацията на Eyetoy 2 за пс3 където В триизмерната сцена пича загребваше вода с една чаша.
Ако не си го гледал няма какво да обяснявам :|
haha онова с патетата :) много яко ДЕМО беше.

Потребителски аватар
HEPBEH_XAMCTEP
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Re: Изперкаха ли от Нинтендо?

Мнение HEPBEH_XAMCTEPпреди 12 години

cain написа:
Chris Kohler has interviewed Hideki Konno. He's one of the top designers at Nintendo, responsible for Mario Kart and Nintendogs.

When pressed to talk about the Revolution and its unique controller, Konno revealed that he's currently exploring the idea of a cooking game. "We have this game with a big wok that you use to cook Chinese food, and it's really interesting to have the meat and vegetables frying in there, and use the controller to flip the food around without it spilling out of the pan."

Although no such game has been announced, it's the first example coming out of Nintendo of new game concepts for the Revolution. Cooking might be just a few steps below puppies when mainstream interests are concerned; could this be the Revolution's Nintendogs?
взето от тук

Честно казано като прочетох тоя слух се смях с глас :lol:
Не виждам къде му е мястото на Revolution-а в цялата тази работа. Просто вземете един тиган и си сгответе нещо дее мама му :)

oxygen7
Schizophrenik

Мнение oxygen7преди 12 години

Аз супер много се зарибявам на такива игри. Тва е типично японска игра. и е по интересно, щот можеш да готвиш неща които в бг не можеш...

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост