Super Metroid, Fusion, Zero Mission

Going third party since 1889.
Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Super Metroid, Fusion, Zero Mission

Мнение ZaGпреди 9 месеца

Като става въпрос за игри подобни на метроид, една от най добрите според мен е Axiom Verge. Страхотен духовен наследник на поредицата. Атмосфера, звук дизайн и разбира се геймплей - всичко е на ниво. Взаимства и като че ли много елементи от пришалеца, или поне много ми напомня на атмосферата от някои от филмите. А и историята играе по важна роля в играта. Силно препоръчвам, много добра игра!
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 9 месеца

Axiom Verge е доста подобна наистина, но мен твърде ретро ми идва вече визията. Но ако говорим за подобни то Hyper Light Drifter доста взаимства от Metroid игрите, и макар да е пак е пикселизиран то откъм арт го докарва доста повече:
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 9 месеца

Да помня още докато беше кикстартер ме впечатли много, преди време си я бях купил от стийм за никакви пари. Ще дойде времето и за нея че много игри а малко време...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Малко кадри от не-фенският римейк на Metroid 2:

30 мин. gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=H09GVFbxFkI

Че AM2R изглежда по-професионално направен :lol: А фенският prequel на Metroid за NES, за който писах назад, е с по-читав дизайн на нивата.

Единственото "хубаво" нещо в цялата работа е, че явно са понижили Сакамото и няма да има втори Other M.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 месеца

Това вече изглежда много добре.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re:

Мнение Chakanпреди 4 месеца

vvarp написа:
преди 4 месеца
Единственото "хубаво" нещо в цялата работа е, че явно са понижили Сакамото и няма да има втори Other M.
Да ти кажа, с всичките тия меле атаки, точно на Other M навява спомени. Което не ми е особен проблем всъщност, защото Other M издишаше единствено откъм сценарий.

Аз съм повече от доволен. Това + обявяване на Прайм 4... за повече не можех да се надявам. AM2R беше страхотна, спор няма, но това в никакъв случай не изглежда като лоша игра.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 месеца

Меле атаките са идеални и най-доброто от показаното - личи си, че около тях е завъртян боят. Забележете как дори нормалните врагове (т.е., non-pirates) са видимо агресивни и търчат срещу Samus. С подходящо балансирана трудност може да спомогне за цялостно balls to the wall усещане - определено нямам против Самус да набива тупаници. Би променило динамиката като цяло, друг е въпросът дали това няма да фрустрира изследването в късните етапи на играта, когато просто искаш да притичаш от А до Б.

2.5D-то обаче е откровено грозновато. Хем ръбато и нискорезолюционно, хем постно - напомня ми най-вече на Prime Hunters от поредицата. На фона на 2D красотите в SM, ZM, Fusion, че дори и AM2R, са си пълни лайна. Надявам се да компенсират с дизайн на обстановките.

Прочее, разочарован съм, че фенският AM2R се сети да сложи морф бола на отделен бутон, но професионалистите продължават да държат да става с double tap.

Но квот-такова - дано е стока, ще си го взема за 3DS-а така или иначе.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 4 месеца

I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Легендата Сакамото продава пластмасови фигурки по интернет. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно :(

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Nintendo 3DS

Мнение Chakanпреди 3 седмици

DETONATOR-M написа:
преди 4 седмици
Абе сега жуля Самус ретърн нещото. Па не е толкова зле. Даже зарибява. С изключение на някак си неудобното управление, за което може да съм си виновен аз, другото си е там. И "Селям алейкум Пикмин" минава като вариант за разтоварваща игрица. Друг е въпросът, че бих искал да видя всички 3ds ексклузиви на Switch.
Metroid-ът е много добър! Контролирането иска малко свикване, да. Аз като почитател на D-Pad-а останах малко разочарован, че може да се ходи само със Circle Pad-а, но свикнах сравнително бързо. Не съм сигурен, дали ми хареса повече от AM2R, но определено е доста по-дълга (AM2R я минах за 4 часа, тази - за 9). Реално, единствената забележка, която имам е, че няма кой знае колко различни гадини и босове, в това отношение е repetitive. Но въпреки всичко, ще се играе пак, добрата игра си е добра игра :)
Последна промяна от vvarp на 30 сеп 2017, 14:32, променено общо 1 път.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 3 седмици

Аз я врътнах онзи ден. Заковах я точно на 10 часа, при това с много малък процент pickups.

Да, контролите са малко ташак, но се свиква с тях. Мен първо много ме подразни графиката, но и с това се свиква.

Иначе играта колкото и да е напудрена все пак е базирана на оригинала и има много повтаряемост откъм битки. Очаквах по-малко и в крайна сметка останах доволен.

А, и съдейки по края, сигурно ще преправят и Fusion.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Dementius написа:
преди 3 седмици
А, и съдейки по края, сигурно ще преправят и Fusion.
Води се, че Mercury Steam точно с такива намерения са почнали. Макар, че лично за мен, няма смисъл. Искам продължение на Fusion.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 3 седмици

И аз не съм много надъхан за това, мисля че оригинала (въпреки линеарността си) е добре направен и си ме кефи.

А, и червена точка за Mercury - този Метроид има едно от най-яките 3д-та от всички игри, които съм цъкал досега. Обикновено не пускам 3д-то, защото е или зле направено, или ме болят очите от него, но тук са се постарали много.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 седмици

Гледам, все се правят паралели я с Metroid II - игра на 25+ години, я с AM2R - дело на фенове.
Това значи ли, че новият официален Metroid, дело на цял екип професионалисти не може да се сравнява благоприятно със Zero Mission и Super Metroid :smug:

Щото наличието на телепорти и отсъствието на shinespark ме кара да мисля, че нивата са голяма крачка назад. А Metroid без нива...
:smh:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 седмици

Доста добър материал по въпроса
PC mustard race

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re:

vvarp написа:
преди 3 седмици
Гледам, все се правят паралели я с Metroid II - игра на 25+ години, я с AM2R - дело на фенове.
Това значи ли, че новият официален Metroid, дело на цял екип професионалисти не може да се сравнява благоприятно със Zero Mission и Super Metroid :smug:

Щото наличието на телепорти и отсъствието на shinespark ме кара да мисля, че нивата са голяма крачка назад. А Metroid без нива...
:smh:
В никакъв случай не е слаба игра. Даже до голяма степен дължи повече на Zero Mission и Super, отколкото на Return of Samus. Много е силна играта. Малко по-мрачна от шаренията във Fusion и Zero Mission, но пък фоновете бликат от живот и детайли, които 3D ефектът чудесно допълва.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 седмици

Няма как да е лоша игра. По-скоро иде реч що за Metroid e. Графиката не само не вади очи, ами е доста приятна, направили са 2-3, макар и спорни промени при бойната част. Лошо няма, но това са дреболии.

Метроидите ги тачим първо и преди всичко заради световете, които изграждат. Въпросните светове съчетават образцов enviromental storytelling и архитектура тип навързани лабиринти. А от Super Metroid насам, самите лабиринти са като швейцарско сирене с множество явни и скрити, преки и обиколни пасажи, което предразполага за игра на по-високо ниво, а именно, sequence breaking и speedrunning. Самите умения и в частност, shinespark са втората половина от уравнението.

Точно затова почти всяка година преигравам Супера и чат-пат Zero Mission, нищо че съм ги минавал десетки пъти. И все има нещо ново и интересно, дали ще е 100% или any% speedrun.

Само дето не личи новият Metroid да следва тази насока. По-скоро се връща във времената преди Super Metroid - а именно сбирщина от лабиринти, без взаимна навързаност и най-вече, без многопластова архитектура. За ирония, създателят на A2MR е схаванал важността на всичко това и се беше справил прилично.

Разказването на история чрез самия свят също е важно, макар и не най. Ако съдя по сравнението, което пусна cain, Samus Returns се дъни и по този параграф... Но честно казано и Zero Mission не блестеше в това.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 2 седмици

Да, в това отношение Samus Returns е далеч от предните. Тук не виждам особено много възможности за Sequence Breaking и повече праволинейност, вероятно дори и от тази във Fusion и Other M. Тук си личи първоизточникът, но да, ако бяха пожелали, са могли да си поиграят повече и да вкарат неща като в AM2R.

По повод това, което казват във видеото за края играта съм също съгласен. Само дето в Samus Returns бебето Метройд вече е едва ли не item и дава възможност да се връщаш към всички зони в играта и да се изследват недостъпни дотогава коридори. Някак си не върви изведнъж цялата игра да се изпразва от гадове, но съм съгласен, че поне коридорът, който води направо към повърхността и битката с Ридли можеше да си остане празен. Така и самата битка с Ридли щеше да има по-голям ефект. Като си говорим за нея, на мен не ми пречеше особено, но е видимо tacked on, също както Zero Suit сегмента в Zero Mission. Нямам особено против нито една от тези добавки, но осезаемо нарушават усещането за завършек, което се придава в оригиналите.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 2 госта