Xbox One

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Re: Xbox One

Мнение toshпреди 4 месеца

Ще пробвам услугата, като я пуснат през лятото. Но там проблема е с липсата на ексклузиви

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

The Demon написа:От друга страна при някои хора (мен включително), наличието на много заглавия води до много пробване и малко играене. :D
[...]
Именно.

А това, до по-малко купуване. Като за разлика от филмите и сапунките (Netflix), игрите са 10 пъти по дълги и се продават също толкова по-скъпо. Така, че подобна услуга директно бърка в джоба на компаниите-издатели и затова не виждам как биха я развили по подобаващ начин. Най-много да се напълни със заглавия от преди 5+ години, провали и индийци.

Друг момент е липсата на ексклузивни заглавия, спомената от tosh. Щото Майкрото са най-заинтересовани от подобни нещо, а нямат собствен софтуер, с който да захранят каталога от 100 заглавия.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 3 месеца

Време е за тема "Project Scorpio".

Хардуера е мега...остава да изсипят торба с ексклузиви на Е3 :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 месеца

Мдам, чак не мога да повярвам, но този път M$ поставиха пачките си на точното място и очевидно откъм хардуер ще доставят дори малко повече отколкото бяха обещали първоначално.

Но без наистина добри и общо-достъпни ексклузиви конзолата няма да продаде достатъчно бройки. И тук не смятам споменаваните Forza 7, Crackdown 3 и State of Decay, защото подред:
- Forza игрите са може би най-добрите в бранша си, но това е много нишов пазар с конзолните рейсъри и колкото и да продаде е все тая
- Crackdown игрите никога не са били нищо особено, нито са и продавали някакви кой-знае какви бройки, от всичко показано до тук не изглежда да е игра, която бих се хвърлил да купя заедно с нова конзола
- Първия State of Decay беше приятна малка игричка за 360-то, но тя беше само дигитална и макар да беше добре направена, нито визуално, нито като геймплей блестеше някак си

Така, че до тук от ексклузивите аз просто не мога да се запаля достатъчно, че да дам 1000+ лв за нова конзола, а за мултиплатформите ми е все тая, аз тях ще си ги играя на PC-то.

Иииии да, в крайна сметка чакаме M$ да ни омаят с някакви необявени нови ексклузиви, които ще излязат тази година и ще ни накарат да си купят новата платформа.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Oт една страна добре че се вижда някакъв ентусиазъм в MS. Напоследък изглеждаха сякаш тотално са се предали, а това Сони да е едноличен лидер изобщо не е добре за потребителите.

От друга обаче те продължават да са адски тъпи и да си мислят че проблема на Xbox One e хардуера. Защото ако леко по-слабият хардуер е някакъв проблем, то той е един от най-маловажните и на последно място проблеми. :D

1. Загубиха повечето мултиплатформени заглавия (особено японските дето сега са на PS4 и PC)
2. Липса на ексклузиви и разнообразен каталог

Единственото което имат е обратната съвместимост, за което са ми малко симпатични. :) Обаче трябва да блъскат пари не в хардуер, а в ексклузиви. Не знам защо не се учат от историята. Какво като имаш най-мощната конзола? 3DO, Dreamcast, Atari Jaguar? Това че имаш най-мощният хардуер е едно голямо нищо. Видяха как Сони им измъкнаха ексклузивите по време на 360 времената 2008-2010. Това е начина. Преговаряш със студия за PS4 портове с бонуси, плащаш за временни ексклузиви, плащаш на японски студия за ексклузивни игри (за да балансираш разнообразието). Там трябва да си хвърлят парите.

Не знам, толкова ли е трудно да се разбере? :lol: Meн ако питате, Майкрософт са обречена компания за нещо повече от Windows и office, с моментната политика която водят. След като ги видях какво направиха с 360 след 2009-та и с Windows 10 Phone платформата, това е компания която има пари, но няма визия за бъдещето. Тъкмо направят нещо хубаво и го прецакват като не виждат бързи приходи (разбирайте почти веднага :) ) Тъкмо си мислиш че тръгват в правилна посока, че имат точните хора... някъде отгоре някой казва че нещо няма да го бъде повече, уволняват се хора, напускат хора и всичко почва отначало. Аз тях отдавна ги отписах вече.

Наречете ме старомоден, но аз страшно много харесвах времената в края на живота на една конзола. Когато видимо изостава от PC-тата. Kaкто беше с PS1 и PS2. Тoгава за да спечелят потребителите, компаниите разчитаха на оригинални идеи, арт, музика.... всичко друго, че да правят игрите интересни, без техническата част. Сега с тия междинни ревизии и постоянно мерене на пишки, тотално убиват конзолната идея. Колко велики игри се появиха за PS1 между 2000 и 2002? А за PS2 между 2005-2007? Eдни от най-впечатляващите и артистични заглавия изобщо. Сега само хардуер им е в главата и технически характеристики. Едно от най-интересните неща при конзолите бяха точно ограниченията. Как да извадиш нещо яко, въпреки спецификациите. Някой спомня ли си Dino Crisis 2, Fear Effect 2, Final Fantasy 9, Chrono Cross, Parasite Eve 2, Wipeout 3 и много други? А Metal Gear Solid 3, Haunting Ground, Shadow Of Collosus, Persona 4... Тогава PC-тата имаха 10 пъти по-мощен хардуер и какво?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

Dino Crisis 2, Fear Effect 2 и Parasite Eve 2 бяха видимо по-слаби от първите игри. Just sayin'. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Може да, макар че за Dino Crisis 2 бих спорил. (Много ме изкефи сюжета и героите. Също за разлика от първата част която беше точно като RE, тази намери свой облик в перфектен аркейд екшън)

Но друга ми беше идеята. Дадох 3 примера които първо ми дойдоха в главата, а има още много. Във Fear Effect, 2001 година когато имаше PS2 и DC, компютрите имаха GeForce видео карти и т.н. Те се опитваха да направят хубава графика със селшейдната анимация. Фоновете на Fear Effect бяха като филмчета и вобще не бяха статични (за разлика от други игри с подобни енджини). Постоянно се въртяха някакви зъбни колека, течеше вода, излизаше пушек или се въртеше някаква светлина.... Има доста интервюта със създателите в нета, в които обясняват за тази технология. Търсеше се начин да се впечатлят хората. Wipeout 3, като са го правили, идеята е била да изглежда като PS2 игра. Много хора 2002-ра година (включително и аз) се опитвахме да емулираме и играем игри за PS1, въпреки че имахме 10 пъти по мощни ПЦ-та. Бяха много по-интересни, не за друго. Никога не е бил важен хардуера, ако някой го мисли това още, значи дълбоко се заблуждава. :)

Пак им желая успех на MS, но постоянно се сещам как прецакват нещо хубава в миналото и направо не мога да им вярвам вече. Помните ли Game For Windows Live платформата? Нещо което работеше перфектно и беше един от първите случаи в които играчи на конзола могат да играят срещу играчи на PC. Профила беше еднакъв, трупаш си ъчийвмънти с Windows, WP и Xbox игри едновременно. Беше перфектно и аз много му се радвах (макар че някои фенове на стийм го мразеха... разбирам ги, още нещо което трябва да се инсталира). Защо го спряха и унищожиха? И сега направиха нещо подобно (да не кажа същото като идея) с Windows 10, което е доста по-зле. Вобще при MS всичко хубаво е до следващото преструктуриране, уволнения, напускания и нови назначения. :) Няма никаква приемственост в тази компания, 100 пъти ще почнат отначало.

Raziel
Square
Square

Мнение Razielпреди 3 месеца

Фен съм на Dino Crisis.И първата част със сигурност е по добра от втората.Първата част имаше брилянти загадки.Можеше да взимаш ключови решения и това да влият на събитията които са случват по нататъка в играта.Втората част беше добра но не колкото първата.Нямаше ги загадките ключовите решения които можеше да взимаш с Реджина в първата част ги нямаше.Но за сметка на това в втората част арсенала от оръжия беше много разнобразен и динозаврите с които се биеш бяха много видове.Преди време бях направил ревю на Dino crisis в yotube.Знам че се отплеснахме от темата но нямаше как фен съм на Dino Crisis поредицата .Иначе за конзолите Sony дърпат напред с ексклузивите и ако Microsoft не вложат повече пари в ексклузиви няма да стигнат Сони.Но за сметка на това xbox live като online услуга смазва онлайн услужата на Сони.А и xbox one има обратна съвместимост с което до някъде се компенкират нещата.Ще ие взема със сигурност ps4 най вече зареди ексклузивите.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 месеца

Доста интересни инжинерни решения, но нека видим резултатите и най вече игрите.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 месеца

Каквото и да го правят пак ще е по-скапан вариант на PC билд за същите пари а екслузиви няма да има (нали така обявиха, че всичко ще излиза и за Windows 10).

Raziel
Square
Square

Мнение Razielпреди 3 месеца

RRSunknown написа:Каквото и да го правят пак ще е по-скапан вариант на PC билд за същите пари а екслузиви няма да има (нали така обявиха, че всичко ще излиза и за Windows 10).
От къде знаеш че няма да има ексклузиви това което казваш не сигурно.Игрите ще се с динамична революция и ще подържат 60 кадъра.Така че на мене това ми стига.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

От самите майкрософт
https://www.vg247.com/2016/07/05/all-xb ... -anywhere/

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

RRSunknown написа:От самите майкрософт
https://www.vg247.com/2016/07/05/all-xb ... -anywhere/
Нямам им вяра на MS никаква - спокойно ще сменят концепцията за е3 и ще отебат схемата ако не им е изгодна. Миналата година го промотираха това, за да борят Steam и да наложат Windows Store. Засега губят много сериозно съревнованието:)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Демек вярваш, че изведнъж ще изкарат нови франчайзи и ще разбият яко :)

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 3 месеца

От коя потна мишница ще вадят и ще замирише ли на....? :) Като гледам хората се точат на евтин самолет за хилядарка без гориво...а пилот в самолета има ли?

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

RRSunknown написа:Демек вярваш, че изведнъж ще изкарат нови франчайзи и ще разбият яко :)
Демек имам предвид,че могат да върнат конзолната ексклузивност ако им изнася. А за новите франчайзи ще има на Е3 - иначе са финале :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Е да то остава само сляпата вяра вече :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

И аз не виждам от къде ще извадя софтуер. Както е писaл The Demon, няма приемственост и съответно няма кой да организира разработването и няма кой разработва.

Хардуерът действително не е от значение. Това поколение пък хич, след като X1 и PS4 са със сходни компоненти и на практика са PC-та от 2012. Независимо от това, много ми е чудно какви са тия революционни и направо вълшебни оптимизации, които са позволили на 5 годишните чипове на кокала да преодолеят законите на физиката и да настигнат съвременните PC-та :lol:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Microsoft will use Forza 7, Battlefront 2 and Red Dead Redemption 2 to showcase 4K on 'Project Scorpio' Xbox
http://www.windowscentral.com/forza-mot ... 1492036123

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост