Xbox One

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Xbox One

Мнение epedosпреди 1 година

Е мерси, Nadella, не знаехме. :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Хахахаха, че то и M$ и Sony си казаха още в началото, че тоя път си ползват чисто PC архитектура, дори се знаят точните компоненти.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Scalebound

Мнение king_of_the_universeпреди 8 месеца

Jim Raynor написа:ПС. Забравих - клетви срещу МС, etc., etc.
Няма нужда от клетви, те сами се копат завалиите:
Full List of upcoming Xbox One exclusive games:
Natsuki Chronicle (2017)
Candleman (Q1 2017)
Mystereet F: The Detectives’ Curtain Call (TBA)
Students of the Round 2 (TBA)

Full List of upcoming PS4 exclusive games:

Gravity Rush 2 (20-Jan-17)
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (24-Jan-17)
Nioh (7-Feb-17)
Horizon Zero Dawn (28-Feb-17)
Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix (28-Mar-17)
MLB The Show 17 (28-Mar-17)
Yakuza 6: The Song of Life (Q2 2017)
DJMax Respect (Jul-17)
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (2017)
Dreams (2017)
Gran Turismo Sport (2017)
Hot Shots Golf (2017)
Persona 5
Nex Machina: Death Machine (2017)
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (2017)
Uncharted: The Lost Legacy (2017)
Vane (2017)
Wattam (2017)
Wipeout Omega Collection (2017)
Ace Combat 7 (TBA)
Dangun Feveron (TBA)
Days Gone (TBA)
Detroit: Become Human (TBA)
Earth Defense Force 5 (TBA)
God of War (TBA)
Godling (TBA)
Gundam Versus (TBA)
Knack 2 (TBA)
The Last of Us Part II (TBA)
MatterFall (TBA)
Psychonauts in the Rhombus of Ruin (TBA)
Ready to Run (TBA)
Spider-Man (TBA)
Trails of Cold Steel III (TBA)
Vector (TBA)
VizionEck (TBA)
WiLD (TBA)
The Witch and the Hundred Knight 2 (TBA)
Without Memory (TBA)
Последна промяна от vvarp на 16 яну 2017, 18:00, променено общо 1 път.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 месеца

По повод клетвите срещу Мизерософт,
https://kotaku.com/how-a-small-game-stu ... 1696997142
How A Small Studio's Chance At The Big Time Died At Microsoft's Doorstep
[...]
Suddenly, what was once a $5 million multiplayer reboot of Phantom Dust had become a $5 million multiplayer reboot of Phantom Dust with a six-hour single-player story mode attached.
[...]
Microsoft’s demands for the game increased, and the pressure got worse and worse as Redmond kept asking for new things, Darkside sources say. Microsoft wanted a longer single-player campaign; they wanted various features added and changed; they wanted Darkside to help contribute card art to the accompanying mobile game Microsoft had planned. “This kind of focus change happened on a nearly monthly basis,” said a person who worked on the game.
[...]
[It had] become clear to Darkside’s producers that their $5 million budget wasn’t going to swing it. [...] Microsoft had already dumped roughly $2 million into the project, but at that point the publisher decided to pull out rather than pour more money in.
И това определено не е изолиран случай, те просто така си действат :stupid: Като некадърността им стана върхова около 2014 (Recore, Scalebound, Phantom Dust 2) - лавина от ненужни фийчъри, мизерни бюджети, никакво време за разработка.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 8 месеца

Страшен списък от ПС4 игри, 80% индита и повечето са ТBA. Що не спреш да се излагаш?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:Страшен списък от ПС4 игри, 80% индита и повечето са ТBA. Що не спреш да се излагаш?
А ти изигра ли вече Уичъра на Уй Ю или смяташ на Суич да го играеш? :lol: Списъкът е страшен, да - за който разбира от игри. :wink:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 8 месеца

Въпросът е в количеството, не е ли? :D Или някой тайно се надява 5-те ексклузива на Майкро да компенсират с качество? :mrgreen:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 месеца

Не знам за какво се драпате само - истината е, че поне на мен ми се искаше Scalebound да я завършат и да бъде много добра игра. И новината, че не просто я забавят, а направо резват е много неприятна. Така, че майната им на конзолните войни и на бройки ексклузиви, с това губим една потенциално добра игра.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 8 месеца

Сакън да не издадат нещо различно от каране и стреляне. Кому е нужно богато и разнообразно портфолио от игри, подкрепа на авторски проекти за ценители или просто добър ПР. И това в годината, когато сони изкараха TLG, а скуер избутаха ФФ15.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 8 месеца

Тъжно ми стана като прочетох тази статия за студиото Darkside. Но някакси много полезно за да разбереш как работи в днешно време гейминдустрията.

Колкото до Майкрософт, тях вече ги копат като конзолен производител. В смисъл, даже вече ги заравят, лопата след лопата. :lol: Единственият обещаващ ексклузив и те го закриват. Много добре се вижда как работи индустрията. Хвърляш пари за реклама, да имаш какво да обявиш по експотата, а после се стискаш като евреин, когато трябва да се свърши работата. Точно тази тяхна политика им изяде главата. Парадоксалното е, че те като голяма и богата корпорация, не би трябвало да се стискат. В смисъл тия пари за издаване на игри за по-хардкор геймъри, им се връщат 10 пъти във формата на добър имидж. Както се казва "посей, за да пожънеш след време" Обаче те не го разбират това, нещо ако не им донесе веднага сигурни пари, спирай за да съкратиш загубите. :yes: Да спират всичко направо, че само загуби ги чака в този бизнес, с този модел който практикуват. Прехвърлят си игрите за PC и Scorpio ще е PC Box, който ще пуска инди игри от стийм и такива за win10.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Боксовете винаги ще се харчат в Щатите - абонирани са точно за американски пуцалки с баничарчета с каски. Пък и нали ФУФА и (Айрън) Мейдън са мултита. :D

За мен дори по-голяма гавра от PD2 и Scale е кенсъла на Cry On за 360, която можеше да бъде Майкрософтския Last Guardian:

http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... rdian.aspx

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Как можа да припомниш за това? :D Mда, някъде този период MS обърнаха плочата и спряха да наливат пари за имидж. Спирането да финансират Сакагучи беше само първата крачка по пътят надолу.

Аз се чудя как ли се чувстват хората, които 4 години работят по нещо и то накрая се затрива. Трият го отвсякъде, не могат да видят реакцията на феновете, не могат да видят дори какво влияние ще окаже на света. 4 години не са малко в един живот. Е, не ги жаля толкова хората. Получавали са си заплати, но го няма онова чувство че са творили нещо и със сигурност на някои им доста тежко от този факт. Особено тия дето са се раздавали на макс, сигурно трудно го приемат. В Platinum има още доста хляб, едва ли това ще им повлияе кой знае колко. Поне свършиха работата да запълват програмата на Майкрософт на Експотата.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 8 месеца

Помня, че оригиналния Xbox имаше голямо количетво японски игри и въпреки това не проби в Япония и явно са решили, че няма смисъл да наливат безмислени пари. Все пак всяка компания търси печалбата и си има управление което ги преценява тези неща. Сони имат интерес от бизнеса с телевизори да развиват конзолите. Майкоросфт се конкурират сами със себе си с PC гейминга.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

То самият конзолен бизнес е на път да се промени коренно. Вече конзолите имат близки архитектури и тендеция голяма част от игрите да са мултиплатформени. Дали ще ги играеш на PC или на конзола, все тая. Едно време с три конкуриращи компании беше добре, защото се различаваха много една от друга и предлагаха различни изживявания. Не е и само в това да пробиеш в Япония. Кога за последно (и единствено) MS бяха пред Sony в глобален мащаб? Когато плащаха за ексклузивни японски игри, наливаха пари в такива и се стремяха да предоставят разнообразен каталог от заглавия. Това в комбинация на това че СОНИ имаха беден каталог, разбира се. :) А за управлението им, ако се борят сами със себе си, добре. Ако се борят със Сони, трагично е. Те дори не са конкурент да кажеш, че от конкуренцията печелим ние потребителите. Нищо не печелим от такава конкуренция. Sony в момента могат да си позволят да правят каквото си поискат, без да им дреме изобщо. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

И кои са тия печеливши японски игри за бокс?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз говоря за продажба на хардуер. Всъщност добре го каза това за игрите, защото точно илюстрира начинът на мислене при MS. Защото за тях добри игри са тия дето продават над 3 милиона. Но колко да са тези игри и колко са лично техни ексклузиви? А примерно 20 японски игри с временен или вечен ексклузив, могат да продадат средно между 500хил и милион и нещо за всяка , но именно те правят платформата популярна. Това е защото истинските геймъри са най-активни по форуми, коментират и създават обществено мнение. Аз го казах някъде по-горе, посей на загуба, за да пожънеш после. Когато има разнообразен каталог, дори от заглавия не толкова продаващи отделно, привличат различен тип хора и като цяло се продават повече конзоли. Защото като имат повече купени конзоли, повече хора се връзват към Xbox Live Gold, повече купуват DLC, игри (дори игри които може да нямат нужда веднага :D ), повече разработчици правят игри за платформата. То е като верижна реакция. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Честно казано не мисля, че имат екслузиви вече. То и PS4 не блести с такива - ако си направя един топ десет сигурно само Bloodborne ще е екслузив.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа:Честно казано не мисля, че имат екслузиви вече. То и PS4 не блести с такива - ако си направя един топ десет сигурно само Bloodborne ще е екслузив.
Имам 4 PS4 ексклузива в топ 10, като тази година очаквам да нараснат с още 2-3 - като фен на японските игри. Другата част от топа ми са игри за 3DS и Vita. Единственият мултак в топа остава У3, щото е брадато дълга.
RRSunknown написа:И кои са тия печеливши японски игри за бокс?
Мен 360-то ме спечели точно с японските игри: DoA4, Lost Odyssey, Eternal Sonata, Blue Dragon, Tenchu, Last Remnant, тонове японски сайд-скрол шутъри, по-добрата Bayonetta, по-добрия DSouls...Даже взех елит 360 на начална цена, после още два бокса, щото нали RRoD. Първият бокс - по същия начин - за Нинджа Гайден, ДоА:Алтимът и 3, Отоги 1 и 2, Панзер Орта, Джет Сет, Шенмю 2...Като оставим настрана японците, едва ли съм единственият европеец, който е купувал предишните боксове само заради японските игри. Естествено, че винаги купувам и конзолите на Сони - винаги са били фрашкани с японски заглавия. Но преди Майкро предлагаше игри за мен, които игри Сони ги нямаше, независимо от традиционно големия им японски каталог.

Сега просто не виждам смисъл към PS4 с Bloodborne, Last Guardian, SF5, Persona 5, DMC4Special, DQuest 11, Ni-oh, Nier 2, Disgaea, Tales of..., Ni no Kuni 2, GRush2, God of War, Horizon, Trails of..., без да споменавам U4 и LoU2 (на които не съм фен, но имат милиони фенове) и която конзола я използвам за всичко мулти, да добавям Бокс 1 и/или мощно РС. Ако някой ме опровергае със списък с игри за бокса, който да ми подхожда, бих купил Скорпио, щото му се точа, но просто няма игри да ме дръпнат към него.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 8 месеца

Напълно съгласен с кинга за 360тката(хах и аз минах през 3 бокса) и дори за стария кашон точно заради култовите японски добри заглавия + някой и друг екзлусив като МЕ, ПГР, Хейло, Геарс и други... Но в момента не виждам нищо за която и да е конзола вече... дано новите МЕ и РДД да стават за нещо...

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Виж как обяснихме всички проблеми на XboxOne в няколко поста. Не знам защо MS не се върнат във краткото време когато бяха номер 1 и да видят какво е различно? Всичко опира до спиране на кранчето и намаляване на разходите. Цялата им политика е такава, не само за XBOX, а и за windows phone телефоните. Почват с гръм и трясък, обещания, добър съпорт, качествени услуги... и като не виждат резултати за 2-3 години, дайте да си намалим загубите. :mrgreen: То така се създава успешен продукт в Япония, за една 2 години блъскане на пари. :yes: Щяха да станат успешни и там, но трябва постоянство по-дълго време. Дори самите японци да не го купуват веднага, японските геймразрабочици бяха принудени да правят игри за 360. Защото първите 3 години доминираше на запад. Помните ли за един от малко читави ексклузиви за PS3 - Virua Fighter 5? Излиза Бокс версия с онлайн игра и по-нова ревизия. SF4 с най-добрата версия, до последно се играеха всички турнири на 360. DOA, soul calibur, tekken.. всичко излизаше от файтинг сцената. Даже 3D версията на Samurai Shodown е ексклузив... и има доста 2Д файтъри само за Япония, барабар с шутерите със самолетчета. Ексклузивни версии от Kengo поредицата, Тенчу, Sylpheed, onechanbara, kingdom under fire, DOA 4 и Еxtreme (неща които се загубиха и сега са за конзолите на сони)... няма да продължавам, че ще стане дълго. Но много от най-добрите версии на дадена игра ги има за бокс. Kато Ninja Gaiden 2 - версия в която има повече противници на екрана. Трябва да се отбележи и един голям time ексклузив Mass Effect. Сега MS вобще не си дават зор за такива работи и не са никаква конкуренция.

King-a не е фенбой . Аз си го спомням как през 2006-2007 се смееше на Сони и казваше "за какво ми е, всички игри които харесвам излизат на бокса" И така беше - всички японски големи заглавия (че и всички западни, които доминираха в последствие) излизаха една година по-рано за бокса - Star Ocean, Tales Of, Eternal Sonata, deadly premonition. ПС3 се съвзе чак към края на 2008ма и почнаха някои игри да излизат и да се портват и за него. Но дори след 2008ма - Dark Souls, Resonance of Fate, Nier, FF13, bayonetta, devil may cry, Catherine... всички излизаха и за двете. В повечето случаи, версиите за бокса (и на японски и на западни игри) бяха по-добри. Японските ексклузиви до 2010 на бокса бяха по-добри. Ателиетата и нептуниите са интересни ниско бюджетни поредици. Даже на мен Atelie-то ми се превърна в любима. Но на бокса има Blue Dragon, Lost Odyssey, Magna Carta 2, Infinite Undiscovery, Last Remnant, Tales Of Vesperia (игра която ако се пусне на 1080p ще бие като графика Ксилии, зестирии и берсерии) До 2009-2010 говоря. След това PS3 дръпнаха.

То беше като 2 и 2= 4 за мен. Барабар че цената на бокса беше винаги 100 лв минимум надолу, теглиш ли чертата коя конзола да си вземеш до 2011 година, избора беше лесен. От там нататък, явно нещо се е променили в управлението на MS, нов план, поредната промяна на приоритети...

Забележете само как богатият каталог някакси засенчва големият гаф на МС, с некачествените конзоли. 95% oт първите 360 конзоли, в момента стават само за декорация, не работят и са като паметници. Можеш да си ги държиш на рафта като фигурки с реален размер. :D Това е много жалко защото имам конзоли от 80-те които палят без грешка, дори такива със CD от 95-та още работят. :)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост