Dark Souls

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Dark Souls

Мнение danailkillerпреди 2 години

Tomb of the Giants е голяяам ташак, спор за това никакъв няма! Особено ако си като мен и опитваш да разгледаш навсякъде то тая локация е пълен кошмар именно, защото просто нищо не виждаш. Инак точно там ще срещнеш най-култовия персонаж от NPC-тата :).

И така без да те спойлвам за локацията, НО е възможно да виждаш в нея всъщност. Даже всъщност има три варианта - първо можеш да си кастнеш "Cast Light" като магьосник, второ има оръжие, който свети, има и шлем, който осветява около теб. Няма да ти дам имената на предметите де, но все пак ще дам хинт - оръжието не изглежда като оръжие въобще и в името си подсказва, че служи за осветяване :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

Да, тествах магията. А и за шлема се подсетих... Пак си е тъмно, но доста помага. Вече виждам на 4 крачки пред мен. :)

Ако говориш за онзи гадняра, дето те бута... ах мамицата му. :D В Demons Souls го имаше абсолютно същия. Там като ме бутна, после се качих и го убих. За което после съжалявах, защото той продаваше едни стрели, които нямаше от къде да си ги купувам свободно. Сега го оставих да живее, макар че не знам какво още продава.

Боса в това ниво ми е малко тегав заради многото скелети около него, но намерих едно място където правя 6000 души за 30 секунди. Дигнах 6 нива и сега съм 80 и нещо. Ще пробвам първо Архивите и тогава ще се върна на този бос.

Много са сладки малките скелетчета. :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахаха, да Patches е голяма хиена, няма спор :). Него ако го оставиш жив в Tomb of Giants и му отговориш правилно на въпросът пак се появява в Firelink Shrine (вляво на червея) и все така си продава своите неща. Сред които има не лоши всъщност - трите маски са ценни, както и двете healing магии ако играеш като магьосник с чудеса.

Инак босът след Tomb of Giants се нарича Nito и е доста тегав ако не успяваш да му оцелееш на атаките (с тях той убива и скелетите около себе си). Друг вариант е да си там с някое divine оръжие и просто да ги избиваш скелетите и да му отбягваш неговите магии. Самите скелети имат супер-малко живот и когато не се вдигат на крака не е проблем да се изчистват.

Но така или иначе и Tomb of Giants и малката зона след нея са относително скучни и не много приятни за игра зони. Аз лично харесвам Duke's Archives и кристалната зона след него е страшно красива!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

danailkiller написа: Но така или иначе и Tomb of Giants и малката зона след нея са относително скучни и не много приятни за игра зони.
Мисля, че разбирам, защо мислиш така - реално е доста тъмно и exploration-a и боя са лимитирани. На второ преиграване просто няма какво да се прави там и ги ръшвах сериозно с въргаляне и търчане.

Но на първо преиграване ми харесаха - просто разчупват ритъма на играта по много правилен начин, което е част от чара на DS - не те вкарва в коловоз от едно и също, както масата JRPGs. Като влезеш в нова зона и веднага си, "са тука к`во стаа пак бе, маааму д*ба". Просто exploration-а е активна част от геймплея, ала метроидвания, за разлика от масата игри, където е просто декор за пердаха.

Освен това:

Изображение

Като влязох там за сефте и си казах "Стига толкова за тая вечер."

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Oффф минах я. Камък ми падна от сърцето. :lol: 90 левъл, 101 часа.

Има ли някакъв начин да си видиш колко пъти си умрял? Това би било яко. :)

Сега вече дойде момента, в който с чиста съвест ще я оплюя. Да ме прощават някои от феновете сред вас. Да, Dark Souls има много яки неща и като цяло е супер геймърска игра. Но в същото време изпитвам една доза голямо разочарование. Може би се прецаках че първото изиграване го направих с магьосник. Може би ако не бях играл Demons Souls и онлайн-а на Дарк-а ми работеше, щеше да е по-различно. А може би не. Когато изиграх Demons Souls ми се искаше веднага да почна нова игра. Сега като ми почна New Game Plus на Дарка, натиснах Quit Game с уникално удоволствие, че повече няма да се върна в този свят. Човек никога не знае, но едно е сигурно, няма да е скоро. Нито мисля да играя Dark Souls 2 скоро. Поне докато не разбера че долу описаните неща са оправени. Не искам да минавам през това отново. По-скоро ще си пусна нещо вече познато (като Demons-a), ако ми се прииграе подобно. Или ще видя старите игри на студиото - Shadow Tower и Kings Field.

ТОП 5 на нещата които ме разочароваха в Дарк Соулс.

1. БЪГОВЕ - Dark Souls е едно техническо мазало. В Диймънса пак ги имаше, но заради по-изчистеният дизайн на нивата ги бяха намалили до минимум. Тогава също ме дразнеха, но все пак идеята беше нова и оригинална, а играта ниско бюджетна. Човек е много по-склонен да прощава. Мислех си че в едно по-високо бюджетно продължение нещата ще се оправят. Да ама НЕ! Точно обратното. Увеличили са се двойно. Едно на ръка че в dark souls wiki-то постоянно четях за бъгове които те принуждават да презаредиш играта, за да продължиш. А аз съм почти не съм чел в него, на 5-6 боса погледнах само за тактики. Но въпреки това, на всеки почти всеки бос има бъг тактика.
Ще се опитам да опиша 4те бос битки в нивото с лавата, за да обрисувам добре за какво става въпрос.

Бос 1 Ceaseless Discharge - Този след моста. Тотално ме размазва. Огромен обхват. Облякох всичко дето имам което помага срещу огън, не помага. Убива ме с 1 или 2 удара. Мога да бягам, ама трябва да се доближа за да пусна магия. Когато се движи магиите ми минават през 3D модела му, без да му нанасят демидж. Когато доджвам удар, около него се разпръсква огън и пак ми взима кръв. Как го убих питате? С бъгове много ясно. :) След 15-20 game over-a застанах зад една колона и ударът му няколко пъти минаваше през мен или зад мен, но не ми нанасяше демидж. Това беше странно, защото преди това винаги ме удряше. Удари няколко пъти, усетих се че не ми нанася демидж и му вкарах магии за 3/4 ти от кръвта. По едно време без нищо да се променя (местоположение, удари на боса и неговата позиция) започна да ми нанася демидж, но вече беше късно за него. :)

Бос 2 Demon Firesage - Тоя приличаше на тия първите босове от Undead Asylum-a. Замахва и размазва всичко. Уби ме няколко пъти и помислих че трябва да го бия отзад в гъза, като другите подобни с неговата визия. В това ниво има някакви корени които ти пречат да тичаш свободно между другото. Ама не става отзад. Като удари, лумва пламък в кръг около него и ме убива. Как го убих? В един от много си опити да избягам от ляво минах между две колони от неразрушими корени. Той някакси ме последва и се заклещи между тях. Просто ходеше на едно място право срещу мен, но не можеше да мине. Умряй си от смях и почнах да го пуцам с магии, докато не умря.

Бос 3 Centipede Demon - За тази битка съжалявам че конзолите които ползваме не могат да записват видео. Искаше ми се да видите нещата които се случваха, защото са неописуеми! Битката се води върху поле от лава и има само дребни участъци където да стъпваш. Многократно бях убиван. В един момент, там близо до врата за изхода, ударите на боса не отчетоха демидж няколко пъти. Нещо му пречеше едната стена ли... не разбрах точно. После някакси ми скочи отгоре и му застанах под тялото. Опитваше се да ме удари но отново демиджа не се отчиташе. На 2/3 от кръвта му ударите започнаха да се отчитат, но някакси се излекувах и го довърших.

Бос 4 Bed Of Chaos - Тука за разлика от предишните нива, боса е на 5 мин от бонфайъра. 3 минути е тичането и 2 минути е битка с огромен демон пречещ пътя с цяло тяло. Тука пак има някакъв експлойт/бъг, защото обикновено тия демони изчезват след едно убиване. Но този се появяваше винаги след като боса те убиеше. Може би създателите са го оставили нарочно. Но всеки път пускаше по 2 броя Demons Titanitе. Накрая от 0 имах 70 бройки! Тоест ми е отнело да убия боса от 35 опита. Тук си признавам че бях упорит и не исках да гледам в wiki, като всеки нормален човек. Малко по малко разбрах че трябва да убия 2те неща от ляво и от дясно. После се появиха още 2 ръце (огнени). Умрял съм поне 20 пъти в опитите да скоча в дупката за да продължа до вътрешността. Абсурдно беше какво се случваше на екрана. Как ми се искаше да ги запиша тия моменти, как корените му ме засичат по време на скок и ме бутат в бездната. Как като доджвам двата последователни удара на ръцете-корени, после нямам ендюранс да направя скока, защото преди това съм блокирал огнените ръце и падам в дъпката. Как корен ме сваля на земята и докато се изправям и помпам лудо копчето за лекуване, кадрите стават 10 и ме удря огнената ръка докато се лекувам... Колко пъти падах в пода дето пропада... Велики времена. :D Да сега вече знам какво трябва да се прави и ще го мина от няколко пъти. Трябваше да прочета уикито или най-добре да видя видео, но исках да го видя сам.

2. ТИЧАНЕ ДО БОСОВЕ. Вижте какво съм написал на БОС 4 от предишната точка. 35 пъти съм тичал до ЕДИН БОС. 35 по 5 равно на грубо 120-140 мин. 2 часа без ГЕЙМПЛЕЙ в ходене до ЕДИН бос. Това го пиша за хората които казват че са минали играта за 30-40 часа. :) Това просто трябва да го махнат от поредицата. Не знам как ще го направят. Дали ще има някакъв предмет който да те рестартира в началото на бос битката. Дали ще ти дадат възможност само да създаваш сейв пойнтове за пари, дали ще плащаш някакви души за всеки рестарт.... няма значение. Трябва да има опция за хора, които искат да разучат босовете сами. Не могат да продължават да губят времето на хората така. Може би ако бях с 15 години по-млад, останал на поправка по математика за през лятото, чудех се как да си уплътнявам времето и да разнообразявам, нямах пари, нямах други игри... тогава такова безцелно тичане до бос нямаше да ме дразни чак толкова. В тази игра само тичането до босове може да е 10 часа, ако не и повече. Признавам си, че на битката до Four Kings, гледах видео за пряк път. Сам стигах до боса за 10-15 мин, защото ми пречеха една камара трудни противници.

3. МАХАНЕТО НА MP точките при магьосниците и невъзможността да си възтановяваш магиите които свършват с предмети и аксесоари. Не виждам смисъл да прецакват нещо което работи и е яко. Искам аз да си решавам какво и по-колко да използвам от магиите които съм поставил. Ако е някакъв баланс, той просто не работи. Още от първото минаване на играта, доста от магиите вече ги имаш по 2 или 3 пъти. Ако идеята е просто да направят играта различна, заради смяната на името... глупаво е.

4. ЛИПСАТА НА ПОКАЗАТЕЛ ЗА ТОВАР. В старата игра имаше показател който не ти позволяваше да носиш предмети над него. Това беше много добро, защото създаваше елемент на тактика какво да носиш с теб. Друго нещо което развалиха е уникално добрият каталог в който бяха подредени всички оръжия, предмети и вобще всичко. Това бездънно съндъче от DARK Souls вобще не му схванах смисъла. За какво да слагам в него неща, като мога да нося всичко в мен. Плюс това бях задължен да го правя, за да видя кои оръжия могат да се променят от ковачите. В един момент от играта просто си прехвърлих всички оръжия в мен. За какво ми е бездънно съндъче, като имам бездънни гащи. :) Може би единствено му приложение е, ако сменяш нещо в движение да са ти по-малко оръжията и да стигнеш по-бързо до него. При всички положения, лошо нововъведение. Старото беше работещо и по-добро.

5. НОВА СИСТЕМА С КАМЪНИ ЗА ЪПГРЕЙД - Трето променено нещо към по-лошо. Пак ли с идеята да направят играта леко по-различна? Според мен старата система си беше много по-ясна и изчистена. Накрая ми беше толкова ясно как работи, че с удоволствие и интерес съм фармил за камъни и съм ловил тайните гущери. Тука гущерите не пускат уникални неща. Тези които убих, дропваха камъни които мога да си намеря отвсякъде или да си купя от ковач. В Demons Souls има камък, който го дропва единствено гущер и изпуснеш ли го, няма от къде да си го вземеш в съответната игри. Но това са маловажни неща. В Дарка, до края не ми беше ясно как точно работи тая система с Ember-ри. Носиш ги на някои ковачи, те модифицират оръжия, дигат ги над 5 левъл, над 10ти, над 14-ти. Пълно мазало. Не че ако не задълбаеш, няма да го разбереш напълно. Предишната система беше обаче много по-ясна и добра. Освен това, май не намерих един ковач, защото и тримата които знаех не искаха един Ембер.

Сори ако има грешки, но просто исках да си излея душата. Стана много дълго и не ми се проверява. :)
Последна промяна от The Demon на 23 мар 2015, 21:02, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Като почетни попадения, ще добавя още няколко неща. :)

1. Падането на кадрите - Това е една огромна конспирация! :D Всички казват че имало малко само в 1-2 нива. Ами не. На всяко второ ниво има някакви спадове на кадри, които се увеличават в мелетата. Според мен, повечето хора са я играли на PS3 и на 360 e само така. По друг начин не мога да си го обясня. Много ми се искаше да запиша видео, да се види за какво става въпрос и колко пъти ми е пречело в битка. Вярно че бях много впечатлен от подобрените текстури. В Диймънса са много зле. После видях и колко разнообразни и разчупени са нивата. Имаше гледки които бяха уникални. В този екип действително се подвизават страшно талантливи хора. Според мен обаче щеше да е по-добре да намалят геометрията и ефектите на някои нива, за да се увеличат кадрите. Мисля че играта е имала нужда от още 4 месеца тестване за оптимизация.

2. Локването - Като човек който играе с магьосник е жизнено важно локването. Магии ръчно не могат да се пускат. Локването обаче е толкова бъгаво горкото. Колко пъти се е спирало ако някой враг прелети над мен. (като тези сините дракончета) Или някой ме прескочи, камерата се завърти лудо, тръгваш в грешна посока и падаш в пропаста. Или пък по погрешка локваш грешния противник и не виждаш нещата така както искаш.... или то само се сменя когато друг те удари.... страшно е. Още нещо. След като няма друг начин да уцелиш с магия, защо когато съм локнал някой бос, магиите не стигат до него и му минават през 3D модела? Да, сигурен съм. Понякога ти дава да локнеш някой, дори когато магията няма да стигне до него. Понякога разбира се не ти дава. Понякога локваш някой, но той се дръпва назад извън обсега на магията, локването си остава и ти стреляш през модела му. Тъпо е. Като ти излезе от обсега трябваше и магията да се изключи, а не да се прахоса, като създава впечатление че минава през него, но в същото време няма демидж.

Сега като ги написах тези неща, осъзнах как бъговете са жизнено важна част от играта. Те са замислени от създателите и нарочно не са премахнати. :) В Dark Souls, играча се бие срещи трудни противници, трудни ситуации, трудно управление за увладяване, спад на кадрите и най-вече бъгове. Но не, не те са там да ти пречат. Както ти пречат, така и ти можеш да ги използваш за твое предимство. Гениално е просто! :D

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

Ceasless Discharge е най-лесният бос в играта. Най-лесният! Мисля, че дори не умрях сефтето с него, или да съм умрял веднъж. Просто няма толкова мудно телеграфиране на атаки.

Магиите ги имаш по няколко пъти, за да можеш сложиш една и съща в два различни attunement слота и да им вдигнеш бройката.

Иначе браво, че си минал играта. Явно не е твоят тип заглавие, карай нататък и играй неща, които ти харесват :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Много добре си я спомням тази битка. Той ми беше най-невъзможен от четиримата. :D Там най-добре пролича проблема с локването на магиите. Обикновено можеш да локваш само неща, до които магията стига. Тука обаче боса си го локваш и от далече. Трябва да се приближиш на неопределено разстояние и да прецениш дали ще му влезе магията. Аз мога да стоя далече и да му бягам от ударите. Обаче нали трябва да се приближа близо за да му отчете някаква магия. А той тръгне ли да ходи настрани магията му минава през тялото. Замахне ли, му минава над главата. Да, не са му много бързи ударите, но аз трябва да се приближа, да стоя няколко секунди на едно място за да се задейства магията и после да се търкулна настрани или да бягам назад. За 15-20 умирания не можах да го направя като хората.(добре поне че бонфайъра там е близо) Дори да съм успявал 1-2 пъти, на четвъртия ме е намирал и убивал отведнъж. Ако не бяха тия бъгове дето станаха до една колона в началото на пътя (там дето се разделя) нямаше да го бия сигурно. :)

Но да, тази игра определено не е за мен. Осъзнах го още по-средата, но все пак се радвам че я довърших ей така за идеята. :) Точно както съм писал в първите си мнения в темата, много ми харесват арта, света, музиката, атмосферата. Дори геймплея е зарибяващ. Но трябва много да се работи по-подобряването и изчистването на бъговете. А и най-вече да не е толкова дразнещо като цяло. Говоря за повторенията в тичането до боса и това че трябва да ги правиш за да научиш подробности за боса. Не искам да чета и да гледам клипчета. Нищо няма да загуби играта, ако я направят по достъпна за игра. Пак да е трудна разбира се.

Тия неща дето съм описал има ли ги в Dark Souls 2? Пак ли е същото? И последно да питам, какво символизираше запалването на моят персонаж? :) Края на играта много ме изкефи. Напомни ми на игрите за NES.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мммм, така чета ти чета постовете (дори няколко пъти ги прочетох) и започвам да се чудя дали не сме играли някаква така различна игра :). Аз това се чудех още като ти пишех предишните пъти де, защото нямаше много близко твоето преживяване с моите.

Но така де, ако подред говорим трябва да започнем с бъговете и гличнатите ти минавания на босовете - точно босовете, които си споменал са сигурно най-простите за убиване в цялата игра, мисля, че от тях съм умирал само веднъж и то на дървото - скачайки в дупката ме цапна във въздуха и паднах в бездната. Да не говорим, че просто не съм виждал някакви подобни гличвания, на това, което описваш ти - със сигурност щеше да ми е по-лесно да убия някой от тях :).

Специално за дървото демонът, който стои пред него е твърдо заложен да е там с цел да имаш фаминг на тоя тип titanite, защото все пак има оръжия и брони, които го използват. Не знам и ти какви опити си правил на дървото де, но тея две ядра дето има няма дори нужда да ходиш до тях, става и с firebomb и с лък, сигурно става и с магии. И остава просто да скочиш в бездната, което не е така трудно и готово.

За тичането до босовете съм съгласен, има босове, до които има излишно много гадове, надали ще пречи да сложат нещо като soft checkpoint, който да те пуска пред самият fog gate. Със сигурност има доста хора, които са се отказали да я доиграят именно, защото 20+ пъти са умрели опитвайки да стигнат до босът.

Много пъти говорихме за магиите, дори цял гайд за магьосник съм написал в тея игри, не мисля да се повтарям - тук по-скоро ти си имал някакъв супер-странен подход, защото не познавам човек, който да е играл DS/DS2 и да не знае, че sorcerer/pyro са easy-mode-а на тея игри. Голяма част от тея босове, за които си написал някакви невероятно тактики умират с 2-3 магии от по-силните.

Показател за товар има, но е вече само и изцяло за нещата, с които си екипиран. Според мен това, че можеш да носиш в "раницата" си колкото искаш помага за тая игра, защото маха поне част от малко изкуствените поводи да ти е гадно ;). Аз сандъкът го ползвах за екипировки, които със сигурност знам, че вече няма да нося, мисля, че това му е единственото логично приложение.

Системата с камъните за upgrade е толкова проста, че дори не знам има ли смисъл вече да опитвам да ти я обясня :). Честно не съм чувал никой точно нея пък да не е разбрал, а аз играх играта на launch и постоянно имаше хора в партито ми питайки и оплаквайки се за неща, това никога не е било сред тях. Между другото е доста очевидно, че нищо не си разбрал от нея де, защото все така има камъни, които се намират еднократно в играта.

Падането на кадрите и като цяло чисто техническото изпълнение на играта е под всякаква критика, тук надали има някой, който ще ти противоречи. Същото важи и за lock системата, която някак работи и се и свиква с нея, но очевидно може да е по-добре.

.... нарочно пускам празен ред ...

Като цяло от всичко написано и в предишни постове и сега в тея двата големите показват само две неща:
1. Твоя подход към играта е бил погрешен и упорствайки да я играеш така малко или много си се прецакал сам себе си, защото само си се ядосвал изрично на себе си и на играта като такава.

2. Този тип игри твърдо изглежда, че не е за теб, не и с подхода, с който ги играеш, поне според мен не си заслужава човек да вкарва нерви и време в нещо, което не му носи кеф.

Спрямо въпросите ти - Dark Souls 2 е малко или много по-лесна и по-разширена версия на първата част. Голяма част от технически проблеми ги няма, нивата са малко по-широки, малко по-ясно е накъде да вървиш, така доста е трудно да се объркаш как да биеш и босовете. Като плюс е, че вече от самото начало можеш да се телепортираш до всеки открит от теб бонфайър, това съкращава много вървене. Пироманскерските магии са със занижена ефективност, така че в нея най-overpower-нат е sorcerer-а, а не пайрото - все така има магии, които убиват босове с няколко каствания. Отделно вече има предмеди, с които си запълваш charge-овете на магиите, както и такива, които намалят "цената" за кастване на магия. Специално за упорити като теб е направено като убиеш даден гад даден брой пъти (мисля 12) и той спира да се появява вече, така че тичанията до босът стават все по-лесни и лесни.

Но честно казано предвид болката, която ти причини DS не знам доколко е умно да преминаваш в DS2 :). Между другото Bloodborne излезе вече и там направо са махнали магиите като концепция.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

На Боса Дърво, вече като знам къде точно се намира мястото където се скача, ясно личи че можеш направо да си паднеш леко от дясната страна. Ама няма как да го видя в битката, като дори не мога да се доближа до ръба. Видях го след като го убих и внимателно разгледах локацията. :) Тия ръце корени бяха гадни заради много бързото си повтаряне. Блокирване не ставаше защото едната ми взима целият Endurance и другата ме отнася. Нещо и двойното последователно доджване не ми се получаваше по някаква причина. (Може би трябваше да намаля екипировката до минимум за да съм по-бърз) Сега като се сетя, единственият ми начин да скоча на пътеката беше, когато дървото направи едно вертикално движение и удари в земята. (Не двете хоризонтални. Тях някакси не можех да ги синхронизирам със скока после и май ме отнасяше втора серия на двете хоризонтални :) Защото след двете кълбета нямах Ендюранс или нещо другите две огнени ръце пречеха и не можех да се засиля....) Абе пълна простотия. :) Ама няма как, трябва да опитваш. Така е направена играта, освен ако не си помагаш с гайд. Това че си могъл да стреляш от далече с лък.... ми аз първо искам да видя какво е това. Дори не знам че трява да се удря. Приближавам се, убивам го, пода пропада на връщане и аз умирам. После отивам към другото на следващият опит. Подът пропада дори без да съм го стигнал. После се опитвам да финтирам пропадащия под но ме удрят огньове... Мога да продължавам до безкрай. Все пак 35 умирания са това. :)

Dark Souls 2 дори да ми я подарят не бих я почнал в момента. Много много ме издразни тази игра. :) Вобще нямам и желание за Bloodborne. Това с босовете е много относително, защото не се знае кой в какъв етап ги е бил. Аз тези в лавата ги минах още преди да изобщо да влезна в Катакомбите и Архивите на левъл около 60-70. Всичко което съм описал е самата истина. Понякога не можех да повярвам какво се случва на екрана и затова ми се искаше да го запиша. :) Наистина сме играли различни игри. Изобщо игра с игра не си приличат. Няма как босовете да не умират от 5-6 силни магии, като е толкова трудно да ги уцелиш и трябва да разчиташ на бъгове за да не те убият с един удар. Другите класове могат да разчитат на по-добра екипировка все пак. Например Нито, Four Kings и последния бос ги бих сравнително лесно от 3-4 пъти. Както и да е, благодаря за помоща с играта на всички. Не съжалявам, че я минах. Нищо че ме отказа от поредицата. Може да не ги играя в скоро време, но с кеф ще погледам как я играят в Twitch например. Да видя за какво става въпрос.

Ето нещо за финал на темата. Как точно убих боса дърво. Стигам до вътрешността, тръгвам да замахвам към него и изведнъж всичко лумва в пламъци, като все пак успявам да го ударя. На екрана Последователно ми изписа You Died! You Defeated! You colect Lord Soul и изкочи ъчийвмънт. Е Това е най-яката смърт!!! :mrgreen: Върнах се естествено да си взема трупа, защото предполагах че боса е дал доста души.

Също докато играех играта, се замислих за едно от предимствата на дигиталните копия. Дори играта да те ядоса до състояние в което си готов да си счупиш диска в стената или да го изхвърлиш в кофата, няма да се набутваш за ново копие. Можеш най-много да изтриеш играта и след време като ти мине, да я изтеглиш пак. :P

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

Проблема ти е, че нито се чел съвети нито гайд - а тази игра се играе точно така.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

мен ми отне 92 с длц-то, уж всяка локация обиколих и убих боса
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Не можах да намеря начин да си провериш колко пъти си умрял на PS3 и 360 версиите. За PC обаче има начин. Много жалко, исках да видя. :)

Иначе как се радвам че играх първата версия без dlc-то. Нямаше да мога да преживея още една локация. Да живеят първите версии и смърт за dlc-тата. :D Всички други обаче ги минах + босовете.

Днес гледах разни стриймове на Bloodborne. Kюраво и сакато стриймва и гледа в twitch. Не знам какво ми става, но изпитвах огромно удоволствие да гледам как други се мъчат и умират по идиотски начини. Играта е 1 към 1 с Dark Souls по този показател.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Бай да уей не го слушай Карадалиев, че Dark Souls 2 била по-лесна :) - много по-трудна е - мен ме изнерви и я зарязах.
Нивата са по-широки за това всички ти скачат наведнъж вместо да ги китваш и бройката която биеш наведнъж е завишена сериозно. А в соулс игрите битките един на един са супер ама един срещу 10 с тази система за лок са доста изнервящи.

Изобщо не е ясно къде се върви - аз например изобщо не бях намерил първата локация без гайд (защото е забутана в една странична пътечка ) и бях тръгнал директно втората локация от която псувах много. А това, че като убиеш някой много пъти той изчезва изобщо не е плюс а минус защото няма къде да награйндиш лесни души. Леченията те лекуват не на момента а за време. Да не говорим че с human effigy (еквивалента на хуманитито) е такъв уй в по-голямата част на играта - малко са и не могат да се фармят и те налага да играеш на -50% живот през голяма част от времето ако не си бог като Карадалиев и умираш от простотия и калпав контрол (аз например умрях 10 пъти подред на един скок заради контролите на играта) - това е началото де , после има чалъми за точно обратното - да не губиш хюманити и души срещу скромна такса.

А пък бъгове да искаш - мен още в началото един гад ми зацикли в един от ударите си без да го прекъсва и се въртеше като пумпал на една врата при което не можех да направя абсолютно нищо без да загина като пат. След няколко опита и смърти да го мина честно оня взе, че сбъгяса сам и падна в една дупка оставяйки ме WTF?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахаха, стига бе човек! Аз наистина се чудя дали не говорим за някакви други игри такива! DS2 беше ама супер-елементарна чисто като игра, сигурно имаше 2-3 по-тегави местенца (като Shrine of Amana) и вероятно един-единствен бос, на който умрях, защото просто не разбрах какво да правя (Chariot-а). Всичко друго беше доста по-лесно, в нея направо си се разхождах така за кеф.

Инак честно си казвам, че и аз въобще не се усетих, че от селото вляво има пътечка, която води до реално първата локация - аз там случайно го забелязах това доста по-късно :). Да не говорим, че аз имам пословично лош късмет с тея игри:
- Примерно на DS1 на първото ми изиграване още в лудницата не видях вратата вляво когато излиза големият демон (където е предвидено да избягаш) и там вероятно два дни го бих докато не го убих накрая
- На DS2 първо, че съвсем пропуснах първата локация и направо тръгнах към втората, а и още първото нещо, което направих като влязох в града беше да се включа към Company of Champions ковенанта и цялата игра си мислех, че това ми дава някакви бонуси :). Чак на NG+ вече порових в нета къде са останалите ковенанти (и най-вече sun bros, който е доста скрит) и разбрах, че съм изиграл NG в ковенанта, който изкуствено ти вдига трудноста
- И ето сега на Bloodborne още в самото начало три пъти ръчно рестартирах играта и си изтривах записа опитвайки да убия първият вълк (където нямаш оръжия, а си само с ръце) само, за да разбера, че той като те убие историята си продължава и после можеш да се върнеш при него и да го убиеш буквално с 2 удара :). И за ташака всъщност дори ако направиш това моето геройство той ти дава 2 blood vial-а, което е нищо.

Така де, според мен всичко е въпрос на нагласа в тези игри, научаване на механиките, използване най-удобното ти оръжие и вземане на минимално количество безмислени рискове :).

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Най-елементарна беше Демон соусл - там минах последните нива от раз - говоря за 3-2,1.3, 1.4 световете.

На Дарк соулс 2 ме мързи да погриндя, иначе знам какво да направя да стана мечка - зарязах играта защото нямах време за сериозна игра малко след като бих Pursuier боса и му взех бронята.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

Дококото гледах ревютата - всички посочват ДС2 като по-лесна от 1.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Честно казано твърде много години минаха откакто играх Demon Souls и като трудност не мога да преценя как е спрямо Dark Souls 1/2. Но Dark Souls 2 е в пъти по-лесна от първата част, за това спор няма никакъв. Единствената видима разлика (като трудност) между двете и това, за което споменахте по-горе - там нивата са малко по-широки и по-често се биеш срещу повече гадове наведнъж.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

За трудността между Dark-a и Demons Souls аз мога да дам мнение. Не мога да кажа със 100% сигурност, защото при Demons Souls я играх онлайн и там малко или много текстовете на потребителите ти помагат. Дават ти идея за капаните и слабостите на босовете (понякога). Но Demons-а e много по-добре дизайнната откъм нива и бос битки, изчистена от бъгове и с добър фреймрейт. Съответно е по-лесна. :) Сещам се само за една дразнеща локация (там дето те стрелят летящите на тясната пътека със скелетите)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Дани я си кажи билда да пробвам с него за лесна игра на DS2. Моя опит беше за Faith/Strenght но нещо не се получи .

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост