Dark Souls

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Dark Souls

Мнение danailkillerпреди 2 години

@epedos, мдам специално за първият Dark Souls това е точно така, аз не си го крия - преди това изиграване, за което говоря имах доста мъки с първият ми герой и DEX build-а към който тогава се целях. Там със страшни мъки бях успял да убия Тауруса, Гаргойлите, Пеперудата и в гората там преди Сиф все ме убиваха невидимите докато накрая не се отказах :). Това са гарантирани поне 20 часа загубено време там, може даже малко повече.

Но всъщност аз в това изиграване повече бяха от гадовете отколкото някакво истинско разучаване на играта правех, така че затова не го отчетох по-горе :). Естествено NG+,++,+++ са ми отнели видимо по-малко време, защото вече е нямало какво да разучавам и там реално съм си събирал материалите и оръжията нужни за постиженията свързани с притежаването там на всичко в играта съотвено съм прескачал всички незадължителни босове и вече е нямало накъде да блея ;).

И така де, тези часове, които ти казвам не включват първият ми нещастен опит, но все пак не вярвам, че твоите цифри за верни, леко ги преувеличаваш. 100 часа имам сигурно само на 2-3 игри от всички, които имам, а на Dark Souls съм направил 100% всичко, включително последно ниво на всички ковенанти. За съжаление обаче явно съм я играл преди да се закача за Raptr-а, защото сега изрично проверих, но ми дава 0 часа играно, което не е реалистично някак :).

Но така де, всъщност няма за какво да спорим тук, той и всеки си играе със своя си темп. Но Dark Souls чисто като игра просто не е много голяма, все пак аз гледам всеки ден speedrun-ерите как й правят 100% no glitch run (с всички DLC-та) за 2 часа :). Хайде те знаят всичко наизуст и практически бягат постоянно, но все пак ;-).

Ама така де, да приключим темата с нещо друго, което е по-важно - някой тук мисли ли да вземе HD версията на Dark Souls II сега като излезе за новото поколение?

Аз за съжаление набих твърде много часове в нея и някак си не мога да си представя пак как ще я започна отначало... особено пък на пълна цена ако я пуснат от $60.

[edit] Знам, че не е свързано с дискусията за DS1 по-горе, но сега се сетих да погледна дали Raptr има статистиката ми за DS2 и наистина я има - 114 часа до 100%, започнал съм я на 3/12/14 и съм я свършил на 4/19/14.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

Ако си пазиш Dark-a и не си си трил сейвовете, в Load Screen-a ти пише на всеки колко си играл.

Иначе няма да вземам Scholar of the first sin за новите конзоли. На PC може да я мина отново, но като цяло повече се лакомя за Bloodborne.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

Аз съм в момента на 60 часа и имам толкова много още да играя. Поне 30 минимум.:) За първа игра, когато се учиш и всичко ти е ново, под 80 часа е абсурдно... но кой знае. :) Вобще не е малка играта, даже прекалено дълга ми е вече и ми се иска да свършва. Имам да минавам още поне 5-6 локации за които знам, а може и да се появят нови. Това ниво в картината го мъча от поне 4-5 часа и май почти го изринах. Макар че един предмет не мога да го стигна и на моста някакъв труп на чудовище ми пречи да мина. Не знам дали може де. :)

Цялата работа е, че аз не чета почти нищо и 80 процента от нещата искам да ги видя без гайд. Само питам приятели и тука в темата, защото мисля че е част от изживяването. Това е главното което удължава играта. Ако през цялото време пред мен стои Dark Souls Wiki и гледам какво има в дадено ниво, веднага щом събера важните неща ще се махна. Ама сега търся сам и дори да съм събрал предметите се мотая из нивото, да видя дали има още. Да не говорим че играта с различни персонажи, също влияе на времето.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Jim Raynor написа: Иначе няма да вземам Scholar of the first sin за новите конзоли.
Сколъра е чисто ДС2 за мен, така че мястото му е на плей 3/бокс 360. Ще се понатрупат Соулсове и за карънт-гена, няма начин. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Te да вземат да издадат HD версия на първата Dark Souls, че направо е неиграема на места с тоя спад на кадри.

А този новият пач, дето добавя много нови неща, нали щяха да го пускат безплатно за собствениците на Dark Souls 2?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Доколкото знам този патч ще излезе преди Scholar of the First Sin, тоест ще е някъде края на март месец или много рано в началото на април.

P.S. Инак нищо не съм трил, мога да я пусна на 360-то и да ви снимам реалните данни, а не по спомени, които я са верни, я не са :).

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

Има я и съвсем реалната вероятност просто да си много по-добър от нас макар, че като си гледам мои статистики за различни игри 90% са точно в това време което го дават за средно в сайта How long to beat - демек 55 часа за Dark Souls.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Минах цялото ниво в Painted World и събрах абсолютно всичко. Има само една врата на която казва че е locket by some contraption.

Също трупа на poison дракона ми пречи да мина по моста за да стигна до една далечна постройка. Някой да има някакви идеи? Вече поне 10 часа се лутам из това ниво. Убих всичко по няколко пъти, а не мога да излезна защото warp-a не работи. :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Не се минава през трупа, а под него има друг мост. Иначе има глич да минеш и през трупа. Отиди до него и направи скок удар (едновременно напред и тежък удар). Ама това наизуст, гледай клипче в нета.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Вярно бе, глича става. Модела на трупа се вдигна във въздуха. :) Ама все пак как се стига на долната част на моста? Пробвах няколко пъти да скоча там отстрани, да падна от моста надолу... не става и винаги умирам. А вратата е заключена от някаква сила. (ако вобще тя е връзката с моста. струва ми се, че е точно на това ниво)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

The Demon написа:Вярно бе, глича става. Модела на трупа се вдигна във въздуха. :) Ама все пак как се стига на долната част на моста? Пробвах няколко пъти да скоча там отстрани, да падна от моста надолу... не става и винаги умирам. А вратата е заключена от някаква сила. (ако вобще тя е връзката с моста. струва ми се, че е точно на това ниво)
Врата мисля се отключва от катакомбите долу, където са най-трудните врагове в играта за мен въобще - wheel skeletons. Единия вход е кладенеца, другия по в началото по едни стълби, които водят под земята.

Реално не губиш нищо, ако скипнеш вратата. По моста има двама дебели рицари и няколко досадни стрелци. Ако скочиш отгоре, където е дракона, можеш да ги скипнеш. И ще стигнеш до едно от най-вълшебните места в играта.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Хмм, къде ли е?? Умирам от любопитство. :) Долу при скелетите с колелата го минавах няколко пъти, намерих и всички скрити врати. Много са гадни тия бе, трябва един по един да ги обработваш, защото втория те хваща в гръб. Не мога да повярвам че там е останало нещо. Специално го прочистих за 3-ти път, като обходих внимателно всички места, заедно с тайните врати. Довечера ще пробвам пак.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

В голямата зала със скелетите мисля има едно кръгло, което се върти.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, точно така, долу при скелетите има една врътка, която отваря тая врата, но наистина нищо не губиш като я прескочиш или минеш отдолу.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Toку що осъзнах че мога да правя Parry на Dark souls без щит. С гола ръка. :D Нещо почнах да се лигавя в тази игра. Последното което правих е да се съблека гол и да убивам тия най-ранните немъртви с тупаници с голи ръце. Много е фенско, защото ти натискаш левия и десния бутон за ляв и десен юмрук и те не могат да отвърнат. Вярно нанасяш по 1-2 демидж ама горките нямат шанс. :D

Иначе за нивото с картината наистина има ръчка. От едната страна на една от 20 колони, почти не се вижда ако не я търсиш. После бих 3 боса в нивото с лавата... най-смешните,жалки и бъгави битки изобщо. Бих и вълчето с меча. Стана ми жал за него защото една магия му взимаше 1/4 от кръвта. Преди ме размазваше, ама сега нямаше предизвикателство. Минах и всичко в кухото дърво. Нямам търпение да свърша тази игра. Как се убиват скелетите в катакомбите дето се съживяват? Дайте някаква подсказка. :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Трябва ти определен вид оръжие :)

sproiler, ако не се сетиш:
devine weapon трябва да сглобиш, докопаш, другият вариант е да убиеш некромансърите, които ги съживяват.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Maмка му нямам такова. :) Ще трябва да направя една обиколка до наличните ковачи да видим дали те могат да измислят такова оръжие.

А има една локация дето не мога да я изрина. В града на духовете, ама там по-долу, дето е вратата със сините дракончета (Drakes) Стигам до една врата с мъгла, влизам и надолу има една вита стълба. Вървя много надолу по витата стълба и тя изведнъж свършва в нищото. Няма накъде да се ходи. Пробвах да хвърля камъче, за да видя колко е дълбоко, но не разбрах. Май се умира. Тия камъчета нито веднъж не са ми свършили работа. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

По принцип дивайн оръжия до левъл 5 май можеше да прави още първият ковач в играта. Ембъра за левъл 10 е след пеперудения бос. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Divine оръжията могат да се правят още от първият ковач ако си му дал divine ember-а; Мисля, че и ковача долу под Fireshrine можеше да ги прави по подразбиране.

Иначе тази локация, за която говориш води към бос битка - можеш да скочиш долу директно в тая бездна и ако имаш съответният пръстен (подсказка е думата "Бездна") като паднеш долу ще оживееш от самото падане. Сега дали ще оцелееш в битката с точно този доста неприятен бос вече не мога да кажа ;).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Ахаа, значи там трябва да си сложа този пръстен дето пише, че ти позволява да преминаваш през Abyss. Ще го пробвам това сега, че стигнах до може би най-скапаната локация в играта - Tomb of the Giants. Нищо не се вижда, падаш в дупки и те нападат Гигански скелети на тесни пространства. :) Тоest не знам дали са тесни де. Разбиват ми блока, а опитам ли да пазя дистанция за да пусна магия, падам някъде. Ужасна игра, ужасна... почвам неистово да я мразя все повече и повече. :D

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост