Dark Souls

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Dark Souls

Мнение The Demonпреди 2 години

Тия дни реших да я продължа... Е няма такава преебавка да играеш магьосник в Dark Souls. :D Чак в Anor Londo го осъзнах. Тотално са ги обърнали нещата от Demons-a. Тогава си правех герой тип Принца на персия, но се принуждавах да използвам магии за да продължавам напред. Тука точно обратното. Правя магьосник и копеленцата ме принуждават да играя с меч и щит. Със Strength - 12, Dexterity -20 и Inteligence -35 аз се бия с меч и се надявам на някое parry!!! Най-голямата преебавка е, че магиите имат бройка. 20 мятания и никакъв шанс за презареждане. Трябва да се рестартнеш в огъня и враговете да се появят наново. А точно преди 2мата боса (единия е огромен с чук) има два рицаря. От най-дразнещите. Дето имат обсег 5 метра и не свалят щита докато не дойдеш до тях. На тях им правя точно 0 точки демидж, ако не свалят щита, а това го правят само като замахнат. Как се отръпвам и какъв е тайминга само аз си знам. :D Но забележете, от 20 общо магии за мятане, десет се хабят на един рицар в опита си да му вкарам магия докато замахва и нещастника се лекува до пълна кръв поняkoга. Тоест си си изхабил половината магии напразно и трябва да рестартираш в огъня. Цялата игра с магьосник трябва да се играе накъсано и с постоянно рестартиране до някой огън и когато решиш да биеш боса, да пребягаш до него без да хабиш магии.

В Demons Souls има MP точки и възможности да си ги пълниш по няколко начина (аксесоари, брони, билки). Като цяло още от сега мога да го кажа. Demons Souls е по-добрата игра в почти всички отношения!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Мммм, като цяло все така звучиш като човек, който за сефте вижда игра от поредицата. Първо какви 20 магии?! Че до Анор Лондо ти можеш да имаш сигурно 200 магии в себе си?! Вероятно дори и повече ако ползваш пръстена дето ти дава хидрата всъщност (на цената от -50% max health докато го носиш). Специално в Dark Souls играта с магьосник или пайро е чистото easy mode, нахакваш се с магии и просто вървиш напреди и мажеш всичко дето ти се изпречи пред теб, всички магии са супер-силни, като хванеш какъв е тайминъг на кастването вече просто няма какво да ти се опре.

За в тоя случай с двата гиганта пред S&M мога да ти кажа как да ги убиваш, но ще е твърде лесно сякаш ;-). От друга страна мога да ти кажа нещо по-ценно - тея двамата няма никакъв смисъл да ги биеш, просто пребягай между тях и влез през fog gate-а при босовете, така ще си имаш целият резерв магии.

Все пак с цел поста ми да има някаква практическа стойност ето няколко неща за магиите:
- магиите запълват така наречените attunement slots, които се увеличават като качвате нива на Attunement стата (до 12 слота максимум)
- слотовете могат да се увеличат също така и с пръстен, в играта има два пръстена, всеки даващ по 1 допълнителен слот (общо до 14 слота максимум), това са Darkmoon Seance Ring и White Seance Ring
- повечето магии заемат по един attunement слот, но хитрото е, че в играта има повече от едно копие на дадена магия, слагайки две копия на дадена магия в слотовете практически ще ти удвои броя използвания
- всяка магия си има фиксиран брой използвания, той може да се увеличи като сложиш второ, трето, десето копие на магия в слот, но освен това човек може да използва и гореспоменатият Dusk Crown Ring, който увеличава с х1.5 броят на всички charges, които са заложени в момента

Общо като тактика с магьосник е да разчиташ на множество слотове и съотвено на множество копия на средно силните магии отколкото на малко, но по-силни техни версии. Добър пример за това е стандартният Soul Arrow, с който стартират магьосниците, но можеш да купиш множество пъти и да се докараш до 90-120 използвания относително лесно.

Другото най-важното нещо засягащо този тип магии е използването на правилният каталист, защото той добавя умножение на базовите пораженията с неговият Magic Adjustment стат. Специално за истински sorcerer билдове (тоест с висок около 50 INT) най-добрият каталист е Logan's Catalyst, който се намира в следващата зона след Anor Londo и не си далеч от него. За по-странни билдове без INT логично най-добрият е Oolacile Ivory Catalyst (продава го Dusk), защото има приличен скейлинг, а не скалира през INT и за всеки билд с под 30 INT той ще е по-добър като данни.

Ммм, и мисля, че това е всичко относително важно за стандартен sorcerer build - добър каталист, множество копия от по-приличните магии, повечко слотове и просто вървиш и стреляш по всичко живо :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

danailkiller написа:Специално в Dark Souls играта с магьосник или пайро е чистото easy mode, нахакваш се с магии и просто вървиш напреди и мажеш всичко дето ти се изпречи пред теб, всички магии са супер-силни, като хванеш какъв е тайминъг на кастването вече просто няма какво да ти се опре.
Word! Да не говорим, че пирото може спокойно да е и меле-герой. Замахнеш 2 пъти и ако не е умрял - нещо огнено в задника. :lol:

Демоне, да ти е по-трудно не означава, че играта е кьопава. Вземи си оправи стратегиите, екипировката и героя. На крива ракета нали знайш? :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Крачка назад е спрямо предишната част. Мислех си че ще е по-шлифована и изчистена, но нещата които дразнеха преди са станали само по-зле, а тези които бяха яки са ги развалили. Играта с магьосник не доставя никакво удоволствие, заради многото ограничения. Не знам защото са махнали MP точките и регенерацията им. За пирото май ми е късно да се преклалифицирам на 60 и някой левъл. Поне бих онези двамата и сега вече мога да се warp-вам. Почнах да играя само с меч и щит, но за съжаление не успях да направя и едно парирване на големите рицари. На тия с дето са с размера на твоето тяло е много лесно.

Имам толкова много щитове, брони и не знам си какво, че даже не знам какво да ги правя. На старата игра имаше някакъв лимит на нещата които носиш, тука никога не съм го стигал. Даже почвам да се чудя защо изобщо да слагам нещата в бездънният сандък. :)

Това че мога да слагам повече от един и същи вид магия на различните слотове не го знаех. :) Много благодаря за съвета. Определено ще помогне много, защото ползвам само една магия, а тя имаше само 20 мятания. Другите са слаби и общо взето стават излишни, ако мога да слагам от по-силните. Въпреки всичко ми липсват MP точките. Защо са ги махнали?
Последна промяна от The Demon на 07 мар 2015, 12:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

The Demon написа:Защо са ги махнали?
За да не мажеш тънко и леко с маг подобно на първата игра, например? Макар, че като напълниш слотовете до козирката със соул ероу и производните пак става мазало. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 години

Demonе, предметите ги давай на онова чудовище във firelink shrine за да ти дава души за тях. Ама внимавай кво даваш, че няма връщане.

Освен това като си в Анор Лондо отиде ли в Painted World-а, там ти казах онова място до паметника с бавните странни същества, където за 2 минути правиш 8000 души. Грайнд!
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе поне един предмет да бяха сложили, да ги възтановява. Понякога не ми се връща до огъня и не искам да ресетвам всички врагове в нивото. А играта винаги може да се счупи с правилната тактика. То и с MP точки, ако не знаеш как да ги възтановяваш и къде да фармиш за билки, ще ти свършат. Сега като знам, че мога да сложа 5 вида една и съща магия и тя ми стане от 20 на 100, същата работа. Но MP точките са си класика, нямаше нужда да ги махат. Както и пръстените, броните и предметите за регенерация. Ограничения, ограничения... А също не си спомням чак толкова ясно да се ме биели през стени в Demon-са. Огромни копия и алебарди те удрят през стени и минават пълният си размер. Преди също го имаше, но не ти нанасяха демидж в 90 % от случаите. Тесните пространства и стаички в Анор лондо са толкова грозни, а на всичко отгоре счупват геймплея. Тази игра не е направена за тесни места. Дори в битката с тия двамата е много трудно да не те заклещят в някоя стена. Интересно в тази битка обаче е, че пуска различни неща в зависимост кой от 2мата стигне до втората си фаза. Доста време я мъчих и ги видях и двамата, ама успях да ги бия когато дебелият е втори. Бързият става много гаден после. :)

Иначе ебаси логиката братче. Два еднакви пръстена не можеш да сложиш, но две еднакви магии да! :)

EDIT: Не не го намерих този Painted World. Обаче минах лудницата от началото на играта. :) Ще се върна да потърся. Убих онзи дето претрепа firekeeper-ката и възтанових огъня.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е в една голяма зала, с една голяма картина. Не е неква ядрена физика, гугъл ит ;) Играта си е превъзходна.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

И аз не виждам някак драмата тук :). Всички souls игри са изключително лесни ако ги играеш по правилният начин и то без особено значение с кой клас играеш. Специално Demon Souls нямам страшно голям спомен за по-тегави места в нея, но първият и вторият Dark Souls за мен са много добър пример как направиш една игра хем лесна, хем трудна. Изглежда трудна в началото, а после ти се струва как си се борил на толкова елементарно място :).

По същият начин в този тип игри обикновено не могат да ти блокират магиите и страшно малко гадове имат начин да ги избегнеш, така че с достатъчно магии просто си тичаш напред-назад без особено умисъл. Сега наистина ако не си знаел, че можеш да носиш повече копия от дадена магия това би било малка болка и виждам защо се притесняваш да ходиш по bonfire-ите (пак ще трябва да биеш гадовете с малкото си магии).

Но така, просто си прегледай героят, пренареди си магиите, можеш да се разходиш малко да видиш къде се продават или намират копия на магии, които биха ти свършили работа в по-големи количества и ще видиш, че няма драма с броя на магиите.

На мен специално това, че тази игра няма MP и съотвено няма регенерация на броя използвания на магиите ми беше много хитро като идея - и така по-различно от масата други игри.

Между другото в Dark Souls 2 има доста развитие тази магическата система - има предмети, с които можеш перманентно да свалиш изискванията за INT и Faith на магиите, има предмети, с които си възстановяваш използванията също.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Определено не е драма, но е стъпка назад. :) Когато имаш 200 MP точки и си сложиш 4 вида магии на всеки слот, можеш да ги изхабиш всичките само за 1 магия. Можеш обаче да изхабиш 150 за една магия и да вкараш другите в употреба за малко, с останалите 50 точки. А в Dark Souls ме принуждават на 4-те слота да сложа една и съща магия и другите да не ги използвам. Ограничение си е.

Не знам колко си играл с магьосник, но съвсем не е толкова лесно както го обясняваш. В Анор Лондо, всички могат да блокират магиите с щит. Трябва да се приближаваш до тях за да замахнат и ако успееш да се отръпнеп да пуснеш магията. Ударят ли ти щита, няма време за пускане на магията, защото те вече си връщат защитната позиция и стават непробиваеми. А повечето случаи ти удрят щита, защото обхвата им е 5 метра. Още нещо. Понякога отскачат в страни когато видят че кастваш магия и неуцелваш. В предишните нива, пак трябва много добре да се преценява разтояние и време за кастване на магията, защото противните са бързи и нападат в групи. Може би ако втората ти игра е с магьосник и вече си научил играта, поведението на противниците и кое къде е.... тогава може и да е лесно. Обаче аз колко бой ям докато ги науча нивата и противниците, не е истина. Признавам си че в момента съм принуден да играя почти изцяло само с мечове и щитове. Магьосника ми на външен вид изглежда като рицар. Сега съм дал към 30 нива от 60 общо, за точките на магьосник. Един вид играя с войн 30ти левъл, там където трябва да е над 60. Сега знам, че тази игра може да се мине и на 15-20 левъл, но не е там въпроса. :) Магьосника е счупен клас в тази игра и играта с него не е приятна заради ограниченията. Не че е невъзможна. Възможно е, но трябва да циклиш на едни и същи места до припадък. Двойно повече от някой войн например. Значи аз трябва да си купя 4 пъти една и съща магия за по 20 000, което прави 80 000. С това обаче мога да дигна 8 нива. Кое ще предпочета? Ако си ги бях дал всичките точки на тоя 60ти левел само за Сила, издръжливост и HP, тогава щеше да ми е мега лесна играта. Аз сега почти на всеки се научих да парирвам ударите, защото дори да съм с последен 15 левъл Falcion, пак трудно се убиват без парирване. Мноооого голяма преебавка направих с тоя клас. Ще я избутам, ама повече Dark Souls игра няма да пипна.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не го виждам като стъпка назад. Различен подход е просто. Нещо като походови битки срещу западните рпг-та в по-малък мащаб. А това, че магиите могат да бъдат блокирани и доджвани е само част от механиките на играта и от купона. L2P, Пешо! :lol: Друг е въпроса, че аз не бих играл с маг никога. Не ме кефи идеята просто. Но като цяло самата идея, че повече няма да пипнеш Souls игра, при полоежние, че DS е от топ 5 игрите на джен-а за мен, звучи... тъпо. :|

Въпрос към Дан - ти как се справяш с проблема на Демона, че му парират магиите и им взима 0 демидж?

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

Демоне, добре че си ти да разкриеш колко тъпа и счупена игра е Dark Souls, ще уведомя всички познати играчи за проникновенията ти, та да разберат колко са смотани да я харесват. Междувременно пусни теми в геймфакс, айджиен и замундата, та да стигнат по-бързо новините навсякъде.

Хайде бе човечееее

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

СтЕгни се, вЕрно. И мен ми дотегавя в Анор Лондо до степен МАЙКАТИШЕАМРЪСНАЕЙ!, ама не съжалих, че я продължих и сега ми е любимата игра, йо.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Накрая като я врътна ще отсея и ще ви направя Топ 5 на неща, които в тази игра са по-зле от Demon's Souls. Иначе с други игри няма нужда да я сравнявам, то е ясно. Сама по себе си идеята е уникална. Не съм първият който го мисли това. Чел съм доста мнения като моето, които правят сравнения между двете игри. Вместо да поошлайфат перфектната идея, те са направили нещата различно и са вкарали разни механики, които не работят добре. Вече съм си оформил мнението, но искам да видя играта глобално, защото има неща които не знам все още. Като това за еднаквите магии. :)

Между другото, на нивото в картината кадрите отново падат на места. Тъкмо го бях забравил това в Анор Лондо и отново се подсетих как пречи в битките. В едно меле станаха 1-2 кадъра и играта направо замръзна за секунда. :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не съм имал този проблем там.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хъм, аз също не съм виждал падане на картите в Painted World of Ariamis, не съм имал и никакъв проблем точно с Anor Londo, специално там като стигнах вече играта ми стана така приятна, защото това е и най-красивата част от играта.

Иначе предположението на демона е истина - играх като магьосник в около третото си изиграване, аз принципно както съм споменал десетина пъти вече - играя винаги като танк :). Иначе за големите рицари с щитовете си имат страшно глупава тактика като магьосник - скачаш към тях и после без да даваш никаква посока цъкаш два пъти dodge бутонът (персонажът ти ще отскочи назад без да се търкаля) и хвърляш магия - това вианги ги хваща като замахват и ги убиваш. Но както казах аз вече бях буквално наизустил всички движения на гадовете и знаех наизуст нивата.

Имай предвид, че играта не е така голяма както ти се струва, практически аз дори не разбирам как все още я играеш без да си я превъртял, играта не е толкова дълга все пак :). Ако ще да обикаляш ама всички възможни дупки и завойчета и умираш поне 10-на пъти на всеки огън не мога да повярвам, че не си я изиграл досега.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

К'ви 10 умирания, аз умирах по стотици пъти на огън. 92 часа изринах всяка локация плюс експанжъна. Кратка, ама не баш ;)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хммм, аз дори с нечовешкият си фарм на Seath the Scaleless (буквално една седмица го убивах за всеки, който ме summon-еше) направих първото си пълно превъртане с оглеждане на всичко, събиране на всички предмети и магии за около 35 часа. От там нататък всяко следващо превъртане на NG+, NG++, NG+++ и после две чисти една като магьосник и една като пайро ми отнемаха под 10 часа всяка. Специално до NG+++ с моя танк, който с времето стана танк с чудеса ми отнемаха под 6 часа всяко.

Явно много зависи от начинът на игра, може и от това доколко всеки от нас запомня нивата де.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е да, тебе те разбрахме още преди месеци, като поясни, че преди това "първо превъртане" си прекарал десетки часове в мъки и "разучаване" и накрая си почнал нов герой :D А тия "превъртания" на НГ+++++++ за 10 часа пак ли включват "оглеждане на всичко"? Зак'во ги даваш тия числа изобщо, абсолютно нерелевантни са. Аз мисля, чеч под 40 часа няма как да стане истинско първо превъртане с оглед на всички задължителни локации без ДЛЦ-то. 60ч минимум, ако искаш да видиш всички локации и да убиеш всички босове, дори незадължителните.
92ч за всичко + DLC-то и то без да се занимавам и минутка с ковенанти. Айде, от тия 92 да имам 7 грайнд и още толкова в сесия-две в които не напреднах и милиметър от умирания... пак под 80ч не знам как ще падне човек...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

мда и аз си спомням как с първия си опит на Demon Souls циклих 35 часа, нищо не направих и ми оставаха едно 70% от играта когато и ми умря PS3-ката а вече от втория опит знаещ тарикатлъците и разучил доста неща я превъртях без проблем за 25 часа :crazy:

Но ако гледаме световна статистика според сайта How long to beat средното време е 49 часа на основната мисия 67 часа с незадължителните а 100% минаването е 106 часа

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост