Dark Souls

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Dark Souls

Мнение Jim Raynorпреди 3 години

epedos написа:Е тая светлина се влиза в една от по-натам локациите, споко. В Анор лондо си недовидял нещо.

Търкалянето е вървежно при вълка, си представям. Ама не съм го пробвал, аз бях тежкар.
Алтернативно никакво търкаляне за мелетата - както с почти всеки голям бос в Соулс, навираш му се в гъза и го пориш с двуръчния /пън тотали интендед/. Сиф го биех на лягане и на ставане така, просто е сред най-лесните босове в играта.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 години

При моя герой не става така. Като му се въртя между краката, ще мине леко встрани, ще направи пълен кръг с меча и ще ме метне на 5 метра. Докато ставам и помпам пиенето на кръв, ще ме удари още веднъж, oще преди да свърши анимацията на вдигане на кръвта. Аз ще псувам и ще се дръпна настрани и ще успея да изпия Potion-a. През това време той ще се е засилил и аз докато помпам търкалянето в опит да направя "кансъл" на някоя предишна анимация, като пускане на по тежка магия (2-3 секунди). Ще изям още един удар. Следващото което ще опитам е да се отдръпна настрани да пия поушън (защото всеки удар е половината кръв и втори е фатален), но няма да успя навреме и той ще ме покоси с меча. Така протича всеки бой с вълка. :D

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 години

щом си с хавел пръстена качи тежки брони и щит и мъчи с блок? Но квото ти каза Джим (преди) - кел файда, че играеш файтъри толкова, ако не си научиш инвинсибилити фреймовете на търкалянето.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 3 години

И ако ще се лигавиш с блокиране, ползвай Great Shield - това е една от най-вървежните стратегии в играта, но отнема часове.

Greatshields нямат пари, а shield bash и са тежки, обаче отнемат много малко stamina като цяло. Например Манус има едно комбо от 5 удара, което поемах като пич и ми оставаше достатъчно енергия да му набия шамарите и да избягам.

Изисква се нула умение и реално върви при повечето меле босове.
Последна промяна от Jim Raynor на 21 яну 2015, 16:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не я знаех. Отнема часове за?

Аз играех всъщност с такъв щит доста време и така и не съм разбрал, че има баш атака. А пари-то спрях да го използвма рано рано в играта.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Аз самият си играх само и единствено с heavy shield и това за мен е единственият стил на игра (освен като магьосник), с който не троша никакви нерви :). Облечен отгоре до долу в тежки брони, с най-големият щит дето може да има и огромната Black Knight Greataxe на рамото.

Както са написали по-горе като вдигнеш големият щит практически всичко освен магия ти прави 0 поражения и ти взема някакви чертички стамина. Така, че изтърпяваш атаките и после - прас с най-голямото оръжие в играта :). Дет' се вика - просто и ясно :D.

Между другото точно с тоя моя тежкият build убиването на Sif не беше никак лесно, защото аз не съм особено бърз и трудно му се завирам точно под мечът, а ако не си там неговите атаки са малко непредвидими и става много бавно и с далеч по-голямо търпение от това, което имам аз :). Затова специално Sif аз го бих много късно, след 2-3 умирания се издразних и спрях да го мъча. Избих всичко друго и после като се върнах вече с +10 на брадвата и мноого точки на STR и го убих с 3 удара.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 години

Аз пък след 2-3 опита му бях хванал една тактика близо до входа на арената в дясно. Прави някви къси подскоци доста на често уж да се намести по-удобно щото се пада ъгъл. С малко повечко внимание над движенията му, ми стана доста лесен и го трупясах. Много на често ми се навираше пред носа чудейки се кво да прави, а аз си млатих ли млатих. Но все пак иска да се внимава ако го мориш в по ранен етап от играта заради не малкия демидж който нанася. Аз като го бих, една от атаките му ми буташе цялата стамина от раз, та даже и точене от хелт бара. А иначе аз си мисля че съм на блок :lol: Големия щит помага и срещу една от атаките му, която е при завъртането му с меча ниско в краката ти. С малките щитове шанса да я избегнеш е равен на нула, до като с грамадните почти винаги се блокира. Иначе е кефещ бос - аз лично много му се израдвах.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

О да, чисто като бос е много интересен и то точно, защото убиването му с всеки различен build е коренно различно като тактика. И да - аз точно заради този му удар дето отскача назад и едновременно удря с меча и ти взема ама почти цялата stamina - спрях да го мъча там в ранният етап на играта, когато бях стигнал до него.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Точно така мисля и аз да направя. Мамка му мръсна. Уби ме още 2 пъти и ще дойда накрая да го убия с 3 магии мръсникът. :)

Реших да търся тази тайна локация за която говори epedos. Дето е в Blight town в дървото. Ебаси беше зад 2 скрити стени. Това никога няма да го намериш ако играеш офлайн. Стигнах до долу, имаше езеро и сняг... Обаче преди това някакви жаби ми направиха curse и всичко се прецака. Нямам шанс на боса с половината кръв. Иначе е готина странична локация, признавам. :) Обаче след това паднаха едни разходки... докато се върна, докато оправя Curse-a обиколих цялата игра. 1 час разходки. Опитах да използвам камъка за да намеря онзи дето е убил fire Keeper-ката, ама не става. Пише нещо в Anor Londo. Айде натам, през всички гилотини на Сен Фортреса. Стигнах до там ама пак не се задейства камъка. Явно трябва да го изпробвам из цялото ниво.

Все пак си направих едно селфи под жаркото слънце на Anor Londo. С яката червена роба. Това ще ми е постижението за днес в Dark Souls. От 2-3 часа игра. :D Е, вдигнах и 2-3 нива. Не е съвсем без хич.
Изображение

Ама не мога да разбера накъде да продължа в това ниво. Слизам с един асансьор надолу... един мост дето свършва в дупка и дотам.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ммм, няма да ти правя никакви спойлери, но мисля, че можеш да се "запишеш" на поне първият bonfire в Anor Londo, който е вляво от моста, за който говориш ти. Така ако не друго няма да ти се налага да минаваш през Sen Fortress един милион пъти.

Относно убиеца на firekeeper-а ще ти дам страшно тънък жокер, който ще ти спести много опити - като наближиш неговата локация на екрана ще ти изпише, че камъка трепти :). Когато го видиш това съобщение вече можеш да избиеш локалните гадове и да правиш опити с камъка.

Спрямо основният прогрес в самото Anor Londo мога да те упътя само с посока, без спойлер, но все пак чети ако решиш:
Отиваш към моста, за който говориш, слизаш по асансьора, но не продължаваш напред към счупеният край, а погледни вляво, има нещо като църква и към нея водят едни наклонени "пътечки" / колони, скочи на най-близката до теб и това ще те вкара в сградата дето изглежда като църква. Минавайки през нея (пътят е относително ясен) ще успееш да стигнеш до другият край на счупеният мост.

Между другото именно в Anor Londo е най-яката бонус локация, която съм виждал в игра досега :).

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Отивай напред в Лондо, щото скоро трябва да можеш да се телепортваш между бонфайърите и обикалянето ще ти е значително по-малко.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Умрях 100 пъти на онова място в Анор Лондо с двамата стрелци дето те стрелят от ляво и от дясно по тясната пътечка. Нямам никаква престава как да се бия там. Единственият шанс е нещо да се сбутаме и те да паднат. Битка на това място не може да се води. Нито с меч, нито с магия. Докато се опитваш да правиш нещо с единият, те удря стрела отзад и падаш в пропаста. Ебаси, аз и на гърба ли да си сложа щит. За съжаление май бях до тук. Ще повърна ако трябва да задвижвам механизма още веднъж, да изкачвам витите стълби, да се бия с двамата огромни рицари + още 5 други дразнещи гада, че да стигна до стрелците за да падна в пропаста. :) Е тва вече беше дъното.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 години

Аз ги млатих с меле атаки. Вепроса е, че не нападат заедно. Просто иска да се внимава преди всичко с първия, тъй като втория мяташе стрели до като млатиш първия. Backstab-a е перфектен в случая при първия, тъй като точи много, а до като трае анимацията му стрелите на втория не ти нанасят поражение. Дръж на блок първия и го ръгни отзад в правилния интервал от стрела до страла на втория. Като трупясаш първия, втория си го млатиш както си щеш. Аз нямах никви грижи в тоя пасаж.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Уф успях да го мина, ама с "бъг". Точно на един от последните пъти, преди да изтрия играта. Ти сигурно говориш за този от ляво. Аз винаги към него отивах, ама често докато бягам към него, ме уцелваше стрела. Защото не виждам кога тоя я изтрелва и ме покосяваше в гръб. Почти веднага докато се изправя паднал по нос, идваше втора която вече ме буташе долу. А ако тя някакси не уцелваше, другия ме нападаше с меч и от занасянето на блок, пак падах. Предполагам че има някакъв начиш да му мина зад гърба, ама там не ми се получи. Много са тънки пътеките, как ще го заобиколя направо не знам. А тоя има 2 серии. Едната е от 3 удара като само третия е такъв че да го заобиколя. Но тръгна ли да ги блокирам и трите, 100 % падам или някаква стрела от другия ме бута. Както и да е. Пробвах да отида няколко пъти при този от дясно и по някакво чудо се разминах с 2 стрели, блокирах 2-3 удара и той реши да прави стъпки към мен. Сблъска се с моя модел и падна долу. Нямаше как да го бия, но като падна долу, някакси успях да си вдигна кръвта и да убия другия с магии.

Мисля да направя пауза от 1 месец, че много ме изнерви това. Не искам да намразвам играта. Много ми харесаха тия 50 часа и дори само с тях си струваше. За някой нов играч който мисли да почва сега, бих препоръчвал никога да не започва с магьосник. В Demons Souls магиите са много по вървежни. Например в Анор Лондо, повечето врагове блокират със щитове почти всяка магия и им взимаш точно 0 точки демидж. Единственият шанс е като замахват. Например тези големите рицари с алебардата, за да ги локна трябва да влезна в обсега им защото локването става само от близо. На всичко отгоре трябва да се приближа още повече, за да решат да ме атакуват и да спуснат щита. При 1 от трите им атаки ям винаги бой, защото нямам време да се отдръпна. Някаква уникална игра на нерви с тайминга на магията, неговите движения и пазене на дистанция. :) Добре че имаше огън след 2мата стрелци. Много ми се искаше да намеря и начина за телепорт, защото хич не ми се ходеше назад отново през Сен Фортреса. Поне намерих някакъв ковач. Живот и здраве след месец, ще пробвам пак.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Големите рицари се бият в гръб - с магия или с оръжие, може и с двете. Пирото направи им изпепелява дебелите задници. Стрелците, които стрелят с копия, със сигурност на неъпдейтната игра съм ги пуцал с далекобойния лък с отровни стрели и съм ги чакал да пукнат от отровата. На пълната версия с експанжъна избягвам копията, защото същият този лък сбъгясано не може да ги удари, и меле млатене.

Между другото, почти си стигнал до най-култовия бос в играта. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдаам, и аз помня колко нерви ми костваха тея рицари с огромните стрели и специфично това място дето бягаш по перваза. Там в NG ги минах може би от вторият път, но на NG+ и NG++ ми скъсаха нерва направо.

Инак играейки с меч (в моя случай голяма алебардо-брадва) и great shield всички меле базирани противници бяха нулев проблем цялата игра. Магьосниците бяха далеч по-голяма мъка, както и онея дребните стрелци по скелето на Blighttown, които въпреки щита и броните ми успяваха да ме докарат до toxic сигурно след 10 секунди.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Пешо, просто не знам как се играе с маг, при положение че и магиите ти блокират с щит, ебаси? Звучи кошмар от това, което чета. Иначе там всички сме псували много, но си струва да се изтърпи. Аз в Анор Лондо точно се бях отчаял и то преди боса. Боса с магии не знам как ще е, но на мен повечето босове са ми трудни да си ги представя изобщо да се минат с магии. Намери оная зала с голямата картина и отиди в нарисувания свят. Там намери мястото дето ти казах да грайндиш и качи 10тина нива :Р

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Скритото ниво зад картината за мен беше най-добрата изненада в Dark Souls, много ми хареса! Надявах се на по-могъщ бос там де, но пак беше много интересно!

Инак ако питаш за основният бос на Anor Londo - S&O (с цел да няма спойлери за тези, които не знаят кой е) то няма проблем да се убие с магьосник, всъщност сегашната speedrun мета е да се бие там буквално с няколко магии.

Друг е въпросът, че все пак трябва да знаеш къде точно да застанеш и кои магии да ползваш.

Но аз самият съм правил относително добри run-ове дори на NG+ с пайро и то без почти никакви проблеми, с магьосник е малко по-различно подозирам, защото май той няма бързи за кастване магии като combustion-ите,

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Някакви части от играта и босове са лесни с магьосник. Особено в началото. Обаче като е тясно като битката с Capra демона или ходиш по парапети и няма къде да мърдаш се пиши загинал. Докато кастваш магия, ставаш неподвижен докато не я изпълниш и изтреляш. По-бързите са по секунда-две, но има и по три-четири секунди, които могат да бъдат фатални. В случай че не прецениш кога точно да пуснеш магията (някъде между ударите на противника, ако държи щит и правилното разтояние), получаваш удар в главата с гигантска алебарда. :D Не е кой знае колко сложно. Както казах, понякога е даже по-лесно, но има моменти когато става много зле положението. :) В диймънса магиите бяха сила. Там дори героят ми не беше специализиран магьосник като тук, а се биеше с мечове и знаеше само 2-3 магии. С тях обаче изринах половината босове.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

danailkiller написа:Скритото ниво зад картината за мен беше най-добрата изненада в Dark Souls, много ми хареса! Надявах се на по-могъщ бос там де, но пак беше много интересно!
Най-доброто от картинните нива, за които се сещам (Обливиъна, Кроно Крос...). :yes:
The Demon написа:Някакви части от играта и босове са лесни с магьосник. Особено в началото. Обаче като е тясно като битката с Capra демона или ходиш по парапети и няма къде да мърдаш се пиши загинал.
Еми, не може и..., и душата - в рая! :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост