Dark Souls

Kinect the dots.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Кратки новини

Мнение king_of_the_universeпреди 1 седмица

:inlove: DS1 remake за всичко (30фпс за Суича), DS Trilogy Box за PS4 :inlove:

:pls: Praise the sun!!! :pls:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 седмица

Доста годинки минаха от както я врътнах последно, а и DLC-тата не съм ги играл, тъй че аз определено съм в кюпа.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

me3x написа:
преди 1 седмица
Доста годинки минаха от както я врътнах последно, а и DLC-тата не съм ги играл, тъй че аз определено съм в кюпа.
ДЛЦ-тата ми се видяха якички, особено 1-вото за ДС2 и 2-рото за ДС3. Босовете в ДЛЦ-тата като цяло са очаквано по-яки и готини от тези в основните игри. :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 седмица

Много ще ми е интересно да видя какво точно ще променят в DS1 Remaster-а специално, другите версии не ме интересуват, че съм ги играл скоро. Но 1-цата беше толкова отдавна и имам толкова добри спомени от нея, че със сигурност бих я играл пак. Надявам се на наистина сериозни промени!

Иначе от Direct-а мен много ми допадна, че връщат World Ends with You, това ми беше една от най-любимите игри за DS-а!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 1 седмица

От новообявените игри имам интерес единствено към Dark Souls Remastered.

Колко е трудна тази игра? Играя Breath of The Wild в Master Mode без проблеми, даже ми идва лесна. Dark Souls как се нарежда спрямо нея по трудност?

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Има тема във форума ни относно играта. В момента всички заглавия са мега лесни, дори и в по трудните им режими(мисля че и такава тема имаше). Зелда е една от най лесните игри, които можеш изобщо да изиграеш. Соулс е точно обратното - доста трудна игра, изискваща търпение и умения. Но пък също знае и как да се отблагодари за усилията, които полагаш. Няма да продължавам, че току виж без да искам съм спойлнал нещо.
Мен лично в началото ми беше доста трудна до като схвана основите на геймплея. След първия бос бях закован за дивана и не исках да оставя играта дори и за миг. Може би най значителнто заглавие в гейминга през последните 10 години. Без да преувеличавам.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ju1968 написа:
преди 1 седмица
Колко е трудна тази игра? Играя Breath of The Wild в Master Mode без проблеми, даже ми идва лесна. Dark Souls как се нарежда спрямо нея по трудност?
Master Mode наистина прилично увеличава трудността на играта, но това се изразява основно в това, че гадовете умират по-трудно, а те убиват по-лесно (както и на места има малко повече и/или различни гадове от обикновено). Това е дето се вика стандартен начин да се вдигне трудността на игра, която поначално не е предвидена да бъде зор за минаване.

Dark Souls игрите (както и целият souls-like жанр) не работи по този начин, там цялата игра от самото начало е създадена като death trap. Тоест самите нива са направени така, че да се чудиш къде точно те чака гад, всеки мост или тясно място задължително водят до особено унизителна смърт. Дори най-простите гадове, които умират с по 2-3 удара на места level дизайнерите така са ги комбинирали, че да те подлъжат да влезеш във бой с тях, само за да видиш, че когато са няколко така си комбинират атаките, че умираш без да разбереш как. И логично трябва да се споменат и бос битките - повечето могат да се минат без дори да те ударят и с буквално няколко удара/магии от подходящият build, но когато играеш първоначално играта всеки бос води до часове упорити опити да стигнеш пак до него, само за да умреш точно когато мислиш, че имаш някакъв шанс.

Хахаха, да не говоря, че сигурно всеки, който е играл която и да е Dark Souls игра вероятно има повече умирания в резултат на гравитацията отколкото от нещо друго в играта.

И да не забравяме, най-култовият персонаж в Dark Souls поредицата!
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 седмица

Промените:
This is a REMAKE of the game using Dark Souls 3’s engine.
Native 4k resolution on PC; upscaled 4K on the PS4 Pro and Xbox One
The remaster will feature up to 6 player online, like Dark Souls 3.
The multiplayer now has dedicated game servers rather than p2p
QLOC is at the helm for the PS4/PC/X1 versions while the Switch is handled by a developer based in China.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Dark Souls

Ще е добре да поразместят местата на гадовете, както направиха за ДС2СОТФС за тази генерация конзоли.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 1 седмица

me3x написа:
преди 1 седмица
Зелда е една от най лесните игри, които можеш изобщо да изиграеш
Тук не съм съгласен. Последната Зелда игра не е никак лесна и ако не знаеш как да ден биеш или прибързвам, смъртта ти е гарантирана. Предходните Зелда игри бяха лесни, да, може би за тях имаш предвид, но Breath of The Wild е доста над тях. Под трудност имах предвид точно това - трудни битки, в които едно невнимание може да те убие. Търпеливи, бавни битки с правилен тайминг, добри рефлекси и усещане за добър контрол и справедливост при трудността. Чел съм, че така описват и Dark Souls и затова попитах за сравнение. Breath of The Wild в Master mode изисква точно това от играча и няма много пространство за гафове. Ако е такъв тип трудност, смятам, че съм готов за Dark Souls. Иначе до сега не съм харесвал трудни игри, Зелдата е първата, в която искам все по-трудни неща и изпитвам удовоствие от това. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Инфо за трилогията:

https://www.hardcoregamer.com/2018/01/1 ... ox/286269/
Comprised of Dark Souls Remastered, Dark Souls 2: Scholar of the First Sin and Dark Souls 3: The Fire Fades Edition, the trilogy box also comes with three two-pack soundtracks CD’s, an item encyclopedia spanning the whole trilogy, a ten-pack of art sheets, a dedicated frame to house them, two book ends and a special disc case. The trilogy will not be available for Xbox One or PC platforms. But it won’t come cheap; it’ll set those in the US back roughly $450 based on current exchange rates with the Japanese Yen. The Dark Souls Trilogy Box will release on May 24 — a day before Dark Souls Remastered releases in North America and Europe.
Очаквам по-тънкана версия за европейските и американските бедняци.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Е единицата и тройката ги взех на фул прайс - няма как да налея тоя брутален амаунт.

edit: QLOC не е като да нямат добър имидж на портаджии - силно се надявам на качествен продукт. Споменава се за някви промени при воденето на битки - дали заради DS3 енджина или...Надявам се From да си супервайзват порта подобаващо за да няма хън-мън като сложим чертата май месец.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

me3x написа:
преди 1 седмица
Е единицата и тройката ги взех на фул прайс - няма как да налея тоя брутален амаунт.
В Япония геймингътза големи конзоли не е евтино хоби - издават безумни лимитид едишъни, наистина не знам кой ги купува и къде ги трупа. В Щатите пускат най-евтините версии (очаквам Трилогия в картонена кутия без нищо друго), ние сме посредата - малко допълнителни благинки за 10-ина евро отгоре (тенекиена кутия с арт, примерно).

Ще следя какво - къде излиза, но бих взел Трилогията вместо ремастъра на ДС1, ако излезе навреме на нормална цена - без излишните пластмаси в нея.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз и горе бях писал, но аз имам нулев интерес към трилогията, стига ми, че вече имам по няколко версии на всички игри (тройката я имам три пъти :-/). Още по-малко пък бих се вдъхновил от някакъв доста скъп limited edition.

За Япония нямам представа дали някой ги купува тея издания, познавам доста геймъри японци и всички са на доста твърд бюджет и дори и не говорят за подобни издания. Да не говорим, че повечето са крайно ограничени и от пространството, голяма част от тях направо спряха да купуват физически копия, защото няма къде да ги слагат.

Фанатици колекционери навсякъде има де, но не мисля, че Япония е страната на геймърите дето купуват здраво лимитираните издания.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:
преди 1 седмица
Аз и горе бях писал, но аз имам нулев интерес към трилогията, стига ми, че вече имам по няколко версии на всички игри (тройката я имам три пъти :-/).
Аз двойката я имам 3 пъти, но си научих урока и взех 3 само като ГОТИ. :D

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост