Sega eats the gega

It's been AGES!
Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Sega eats the gega

Мнение Bobi18 години

Игрите, които SEGA трябваше да прехвърли и на конзолите си
http://www.sega-16.com/Feature-%20Lost% ... 20Sega.htm :oops:

TerrorX
Мнения: 1901
Регистриран преди: 18 години

Мнение TerrorX18 години

Ааа тоя Spaiderman брат ми ако го види ще откачи наду ми главата да му го намера ама се не тръгва на маме-то ... Ако някой го има да го дава :))
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

"Golden Axe: The Revenge of The Dead Adder" трябваше задължително да се появи за SEGA Saturn :?

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon18 години

Bobi написа:"Golden Axe: The Revenge of The Dead Adder" трябваше задължително да се появи за SEGA Saturn :?
Много си прав :lol:

TerrorX
Мнения: 1901
Регистриран преди: 18 години

Мнение TerrorX18 години

Golden Axe-a верно е якичък :)
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Конзолите на SEGA

Мнение Bobi18 години

Тъкмо тършувах из интернет, и ми попаднаха няколко интересни снимчици с конзолите на компанията (която за 5 години направи повече конзоли, отколкото всички други компании, взети накуп, за 20 години) :roll:

Изображение

Изображение

http://www2.plala.or.jp/master_s/pico/m ... tters.html

Изображение

Изображение

http://www.emulationgalaxy.co.yu/md2.php

http://www.classic-zone.de/konsolen.php?id=2

http://ssn.sonicstadium.org/index.php?s ... =megadrive (това е егати якото) :D

http://www.eidolons-inn.net/old/sega/gen_res.html

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon18 години

Според мен точно това им е беше проблема на SEGA. Пускаха яко конзоли и накрая нищо :lol: Единственна конзола която изтискаха напълно е Mega Drive. Master System е добра но няма толкова заглавия като нинтендото и беше преждевременно убит от Mega Drive. Доста бях очуден като разбрах колко е популярна тази конзола в Бразилия и вобще в Южна Америка:).
SEGA CD добре беше ама за 3-4 години така и не показа кой знае колко по добра графика от Мега Драйв. SEGA 32 е едно недоразумение :roll: Saturn-а също беше преждевременно заклан :roll: от Dreamcast и то точно когато се научиха да използват пълната му мощ. Сега точно не мога да ви дам снимки но съществуват доста заглавия които са спряни заради Dreamcast. Гледал съм филмче на Virtua Fighter 3 което изглежда меко казано фантастично и щеше да смачка конкуренцията. Имам снимки и от спряната версия на Resident Evil 2 която по късно минава за DC. Спряни са игри като Rayman 2 Legacy of Kain: Blood Omen,Fighting Force,Ecco - The Dolphin, Resident Evil 2, Shenmue, Virtua Fighter 3,Rollcage все познати като Dreamcast заглавия и още близо 50 заглавия за Сатурн. Най-големия кос на Сатурна пред конкуренцията щеше да бъде обаче играта Shenmue. Който е гледал филмчето знае за какво говоря. Играта която заедно с VF3 щеше да разбие мита за слабата 3D мощ на конзолата.Просто сравнение доказва че моделите особенно в лицето на Shenmue за Сатурн са поне 2 пъти по добри от тези на Metal Gear Solid и Resident Evil. Не е било писано защото идва дриймкаст и забива последния пирон в ковчега на сатурн.... Може би ако не затриваха по този глупав начин машинките си и ги истискваха както навремето направиха с MEGA Drive нямаше да са в това положение. Dreamcast-a също според мен е затрит доста преди да покаже на какво е способен. Като се замисля как Сони караха с Плейстейшъна до 2001 , дали нямаше да е по добре да SEGA да не бърза с Дриймкаст? :roll:

Ето две снимки, но по добре си намерете филмчето, има какво да се види :wink: Всичко е в реално време, няма филмчета.

Изображение

Изображение

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon18 години

The Demon написа:
Bobi написа:"Golden Axe: The Revenge of The Dead Adder" трябваше задължително да се появи за SEGA Saturn :?
Много си прав :lol:
Kakто и Sonic Fighters. Нищо че я няма в списъка. Всъщност ще я видиме за PS2 във поредната компилация Sonic Gems. Всъщност чух нещо интересно но не знам дали е 100% вярно. Във тази Соник колекция ще има скрити игри от поредица на Сега която не е Соник :lol: В смисал че няма да можеш да я играеш веднага но ако ги отключиш са твои. За япония са трите Street Of Rage игри. За америка обаче... са Vectorman 1,2 защото SOR щял да вдигне рейтинга :roll: Хубавата новина е обаче че за Европа обещават да е SOR. Дано стане че ми се иска да ги имам на един диск оригинални тези три диамантчета :P

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

Както и Sonic Extreme за SEGA Saturn, която можеше да продава конзолата, както това правеха предните Соници с Mega Drive :oops:
http://www.sega-16.com/Feature-%2032X%2 ... Titles.htm

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

Друга гигантска грешка беше и спирането на производството на Panzer Dragoon SAGA - играта, която беше нещо революционно и спокойно можеше да е силната страна на Saturn, както FF7 за PSX :roll:

TerrorX
Мнения: 1901
Регистриран преди: 18 години

Мнение TerrorX18 години

Проблема с Sega CD е ,че разработчиците в повечето слачуай просто добавяли по някое филмче без да пипат нещо по графикатата ...
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo18 години

w Sonic Mega Collection + , ima sonici i okolo 8 skriti igri , igrata izlezna za PS2 , Xbox i GC .. Sega izlezna Sonic GEMS s drugite Sonic igri , koito gi nqma v MEGA plusa , no smao za X-sa nqma da izlezne igrata mai.

Аватар
vsv
Мнения: 1162
Регистриран преди: 18 години

Мнение vsv18 години

Хехе като видях кутийката на Shining force 1 направо настръхнах тази игрица съм я превъртал не знам колко пъти вече даже от време на време си я цъкам на емулаторче на компа просто такава носталгия ме обзема :D двойката е добра (не колкото единицата), а тройката даже не съм я виждал за съжаления :? .

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

Някои от маниашките рекламки на SEGA Saturn:
:lol:
http://www.gametronik.com/site/Segata_Sanshiro.html

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo18 години

vsv написа:Хехе като видях кутийката на Shining force 1 направо настръхнах тази игрица съм я превъртал не знам колко пъти вече даже от време на време си я цъкам на емулаторче на компа просто такава носталгия ме обзема :D двойката е добра (не колкото единицата), а тройката даже не съм я виждал за съжаления :? .
shining force 2 mi e lybimata igra ever :) 1nicata nemoje da se meri s neq :) prevyrtal sam gi dosta pyti, nia mnogo 2kata ;) a maika mi dori me bie na lubimata igra s nad 20 prevyrtaniq pone..
a ina4e igral sam i 3kata i q imam makar da se perckah we4e diskowete shot bqha piratki :) igrata si e the best :) edinstveno novite 2 shiniga za ps2 ot vsi4kite 10-11 ne sam igral :)

Da naistina beshe grehska da sprat Pazner dragoon SAGA i da pusnat smao 1000 kopiq.. na si4koto otgore predi godina i nesho igrata se prodavashe na ebay za okolo 499$ ili liri a vsi4ki ostnali igri za saturn bqha ot 2-3$ do 35$ ..

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

Май бяха 1000 за Европа и 5000 за САЩ, общо 6000, преведени на английски език :oops: :roll: :x :evil: :shock: :? :( :?:

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo18 години

Bobi написа:Май бяха 1000 за Европа и 5000 за САЩ, общо 6000, преведени на английски език :oops: :roll: :x :evil: :shock: :? :( :?:
незнам , помня само че някаде четох преди години че били 1000 бройки.. може и само за Европа да са били , нинам..

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon18 години

Aз пък бях чувал че били 10 000 в USA. Пък и те как я бяха превели :lol: Хората говореха на някакъв странен език, предполагам така е било и на японската версия. Дори инрото ги е мързяло да сменят щото излизаше надпис Azel: Panzer Dragoon RPG :) Аз още не съм се хванал да я превъртам ама от това което поиграх си е наистина нещо различно. Същото като шутерите от поредицата само дето е на принципа със случайните битки, като битките са походови. Няма да е лошо да и направят един римейк или да я преиздадат в някоя компилация на sega

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo18 години

Един Ремаке на САгата за новия Бох ще е яко :) или за Пс3 ":)

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi18 години

Говорът е пуснат наобратно японски език :twisted:
Както и доста от звуците на змейовете в играта :P

Кой е онлайн