Sega Mega Drive

It's been AGES!
Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: НОВА ИГРА ЗА Mega Drive 2

Мнение Bobi15 години

Само още месец и Pier Solar тръгва в продажба :P Вероятно по-късно ще се появи и за XBLA.

Официалната страница:
http://piersolar.com/

Филмчета:



Демо (за игра с GENS или KEGA):
http://www.piersolar.com/data/piersolardemo.zip

Кадри:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Pier Solar - НОВА ИГРА ЗА Mega Drive 2

Мнение dra6ko_second_chance15 години

Класическо RPG от времето на SEGA и NINTENDO,ще я чакам с огромен интерес

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Pier Solar - НОВА ИГРА ЗА Mega Drive 2

Мнение Rinaldo15 години

ако го пуснат XBLA ще е супер :) (сега точа лиги за Sega Ultimate Genesis Colection 360, но естествено чакам да поефтинее ;) shining force 1,2, darkness-a, phantasy star2,3,4, golden axowete и тн. 25 култови игрици)

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Pier Solar - НОВА ИГРА ЗА Mega Drive 2

Мнение Bobi15 години

Поцъках демото за малко и съм леко разочарован от управлението, което е "на релси" по самите квадратчета на играта, т.е. не можеш да вървиш свободно в коя да е посока, даже и диагонално :-? Графиката изглежда недовършена на места (несъвместими съседни духчета, кофти цветови комбинации и т.н.), но се надявам да пипнат тези недостатъци до пускането на играта в продажба. Нямах време да видя какво става по-нататък, защото разговорите с жителите на селцето траят 2 века, така че впечатленията ми са на основата на селцето и нищо друго. :-)

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown15 години

в ozone.bg са пуснали оригинална SEGA MEGA DRIVE 2 - даже се чудя дали да не си я взема :)

Само дето за съжаление няма откъде да си намеря дискети с игрите които ме радваха навремето.
Колкото до Sunsetriders,то изобщо незаслужаваше вниманието ми
това беше първата конзолна игра която съм играл :)
Лятото 91 година в първото клубче в града със конзоли имаше три игри - Sunset Riders, Sonic 2 и Golden Axe 1.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Bobi15 години

RRSunknown написа:в ozone.bg са пуснали оригинална SEGA MEGA DRIVE 2 - даже се чудя дали да не си я взема :)

Само дето за съжаление няма откъде да си намеря дискети с игрите които ме радваха навремето.
Колкото до Sunsetriders,то изобщо незаслужаваше вниманието ми
това беше първата конзолна игра която съм играл :)
Лятото 91 година в първото клубче в града със конзоли имаше три игри - Sunset Riders, Sonic 2 и Golden Axe 1.
Брей, чудо - през 1991-ва ти си играл Sonic 2 цяла година, преди създателите и от Sonic team :naughty:

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown15 години

значи е било Соник 1 - честно казано нямам ясни спомени - помня само зеленото ниво и самия Соник :)

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение BardoSore15 години

RRSunknown написа:в ozone.bg са пуснали оригинална SEGA MEGA DRIVE 2 - даже се чудя дали да не си я взема :)
Само дето за съжаление няма откъде да си намеря дискети с игрите които ме радваха навремето.
Глупости...това е хардуерен репликатор с вградени игри и възможност за използване на касети от всички региони.Въпреки,че е похвално,че се внася подобен продукт (разгледайте интернет пространството за подобни такива за NES,SNES,че дори и комбинирани),цената е малко надута (нормално).Плюс това не се знае колко правилно се справя с кадрите,цветовете и звука!

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown15 години

ооо тогава няма да се прецаквам.
И на мен ми изглеждаше подозрителна но си мислех че тук в България съм виждал само китайски изпълнения и така изглежда оригиналната.
Засега ще си карам с емулатори :)

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Jeru15 години

Сега чакам да пуснат PolyStation и да ги взема заедно с намаление! :lol:
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

VergAllmighty
Мнения: 478
Регистриран преди: 17 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение VergAllmighty15 години

Е, не е чак PolyStation, в случая поне говорим за нещо с лиценз, но и така да е 90лв са си множко. Иначе Blaze преди бяха пуснали и джобен Mega Drive с вградени игри, за съжаление без картридж слот, за който имаше доста положителни отзиви, но не знам по колко върви.

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Jeru15 години

Ми то и т'ва ако е читаво горе-долу би събудило интерес в не малко геймъри, ама цената наистина е дебеличка при положение, че по пазарите има за по 50лв доста прилични имитации.

Аз btw на времето имах едно животно "Star Drive", което би трябвало да е Mega Drive, ама с вградени игри (Sonic, Alex Kidd, Tecmo Cup Football (Captain Tsubasa рип-оф) и още няк'ва). Бая време издържа, при това - на доста сериозен тормоз. Единствения по-сериозен недъг, който си спомням е, че не подкарваше оригинални Genesis игри. От тия "наистина" оригиналните с металните болтчета, книжки и тн (дори и някои от оригиналните Mega Drive игри нещеше). Само дето т'ва го разбрах след се бях изръсил 40$ за Comix Zone от Пулсар. :lol:
Ама т'ва предвид, че софийските пазари бяха заляти от какви ли не ментета почти за без пари, не се оказа кой знае какъв проблем.

Еххх... сега се сетих за немската версия на Shining in the Darkness, която така и не успях да преборя. Дееба проклетия език. :lol:
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown15 години

При положение че не е оригинал ми се струва абсолютно безмислена оферта при наличието на емулатори.

James088
Мнения: 64
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение James08815 години

Така си е... Ако моят MD2 беше повреден, бих се замислил за тая конзола. Ама вече и с намирането на картриджи е трудно.

Аватар
Winterhell
Мнения: 27
Регистриран преди: 18 години

Re: Pier Solar - НОВА ИГРА ЗА Mega Drive 2

Мнение Winterhell15 години

Боби,какво мислиш за вариант Streets of rage 4 за 32x+mega cd (да,има игри които използват и 2-те приставки) :)

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Pier Solar - НОВА ИГРА ЗА Mega Drive 2

Мнение Bobi15 години

Winterhell написа:Боби,какво мислиш за вариант Streets of rage 4 за 32x+mega cd (да,има игри които използват и 2-те приставки) :)
Дам, нали точно с теб обсъждахме веднъж игрите, които изискват едновременно двете призставки за Mega drive :mrgreen: Мислил съм си за доста подобрен вариант на SOR3 (SOR 3 CD или SOR 3X), но с оправени грешки (особено прекъсващата музика и почти безшумните звукови ефекти при удряне), допълнително балансиран начин на игра, добавени нови движения, нива, оръжия, повече цветове, по-качествена музика (взета назаем от музикалния CD албум на Юзо Коширо), вариант на български език и начален екран с надпис "Улиците на яростта"... но, дали е възможно да се програмира подобно чудо в домашни условия, така, че като се запише на диск, да се подкара безпроблемно от Mega CD? :shock:

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Rinaldo14 години

тоя сайт взе забравям да го пусна...

http://www.genesispoll.com/

лятото се гласуваше за коя да е следващата игра на СЕГА за XBLA, за съжаление, играта кяото аз исках зае 2ро място...(Shining Force 2)... , но след като Toe-to се пусне, ще има ново гласуване :) така че може да следите отвреме на време...

max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

Помощ. Снощи спасих един Мега драйв 2 от забвение...оказа се, че един познат го е оставил да прашасва в някакъв шкаф десет години. Даде ми го без пари като видя колко му се зарадвах. Има си кабелите и два контролера, обаче нещо не е като хората... пали, 100% бачка, обачe плазмата ми не хваща почти никакъв видео сигнал от кабела... иначе звук се появява, но картина общо взето няма... мислите ли, че сигналът е твърде слаб за ТВ-то, или, че може би кабелът е преебан..? Някъде наоколо по стечение на обстоятелствата ми се търкаля едно Велико Търново и ще я пробвам и на него. Ако обаче е от кабела не знам какво да правя...тия неща са много стари.
Последна промяна от max.penalty на 17 окт 2009, 22:08, променено общо 1 път.

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown14 години

пробва ли на CRT телевизор ?

max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

още не, обаче и причиних ей това...

:crazy: :crazy:

Изображение
Изображение
Изображение

беше в окаяно състояние, мръсна и доста надрана, реших да я освежа :D
какво мислите

имам още една идея, може да направя шаблон и да и сложа синьо лого СЕГА като от loading screen...

max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

RRSunknown написа:пробва ли на CRT телевизор ?
ok...пробвах на CRT, не става...
помощ

конзолата със сигурност не е мъртва, като доказателство прилагам gif който показва, че картината се променя/реагира на включването на конзолата, но до там...
Изображение

мислите ли, че е от кабела. продават ли се такива кабели все още...?
слагам и снимка на brick-а на кабела...
Изображение

Кой е онлайн