Sega Mega Drive

It's been AGES!
Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Малко игри накуп за Sega Mega Drive-колекция

Мнение king_of_the_universe12 години

Еваларка! Много добре и красиво стоят по рафтовете! :yes:

Но, Стрийтс ъв Рейджовете трябва да са един до друг! :wrong: :D

Като се изключат дузина, предимно западни, грозотии от зората на Мегадрайва, повечето игри са с живописни кутийки.

Демоне, тая Бетъл Мания откога я дебна оригинална, деа. Но не пада под 60-ина евро. :| А двойката струва колкото Нинтендо Уий. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Малко игри накуп за Sega Mega Drive-колекция

Мнение dra6ko_second_chance12 години

Имам само Mega key(за смяна на регионите).Имам и 2-3 оригинални японски касетки и сигурно наи оборотната от тях и от всички касетки в колекцията е Darius 2(много добър порт(даже почти отличен) от аркадната,защото я съм играл и на гоялмата машина под името SAGAIA,и мога да кажа че разликата е само в по ниската графика и малко от звука).

Несъм чувал за такъв вариант да сменя език ако е на "J" да стане "PAL".Интересно е,имаш ли някакво инфо по въпроса.

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Малко игри накуп за Sega Mega Drive-колекция

Мнение The Demon12 години

Това за смяна на регионите не го имат всички игри, а само някои. Най лесно можеш да ги откриеш по името на ромовете.
Пример:
Street Of Rage (W)
Това "W" означава world и ако конзолата ти е европейска, ще ти тръгне на PAL, ако е японска ще ти тръгне на японският стандарт.

Street of Rage 2 има две версии. Едната е (JE) - ЯпонияЕвропа, а другата е (U) Америка
Aко пуснеш (JE) на японска конзола, интрото ще ти е на японски, заглавният екран ще ти е Bare knuckle 2 и т.н.Ако я пуснеш на европейска, ще ти е Street Of Rage и там всичко останало (сменя се и името на негърчето) Ako я пуснеш на американска, няма да тръгне.
Американската версия, може да върви само на американския регион. Ако пуснеш игра на регион за който не е направена, ще ти излезе надпис, че не може да върви на него. (поне с оригиналните игри е така, пиратските може и да са ги отключили към всички региони)

Street of Rage 3 вече има три версии за всеки регион.

Аз ги тествах с emulator Gens. Горе в менютата сменяш региона и става точно така както го описах. Ти можеш да го тестваш и на истински хардуер. Имам оригинална Street of Rage 2 PAL и някой ден ще я пробвам дали ще тръгне на японски и на 60 hz. :)

Аватар
3pacalypse
Мнения: 218
Регистриран преди: 16 години

Re: Малко игри накуп за Sega Mega Drive-колекция

Мнение 3pacalypse12 години

Страхотна колекция! Евала!

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Малко игри накуп за Sega Mega Drive-колекция

Мнение dra6ko_second_chance12 години

Има още няколко подобрения но ще ги снимам като им нарпавя кутийките:)

VergAllmighty
Мнения: 478
Регистриран преди: 17 години

Re: Малко игри накуп за Sega Mega Drive-колекция

Мнение VergAllmighty12 години

"Тъмбс ъп" за Asterix and the Power of the Gods, Desert Demolution и Rock 'n Roll Racing.

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение blumentopff12 години

Chakan написа:Взех днес от пощата три игри, които исках от много време: Comix Zone, Pirates of Dark Water и Ecco the Dolphin II: The Tides of Time :)
Поздрави колега :wink: Най-вече за безспорната и вечна класика Comix Zone! :yes:
Много жалко, че така и не завършиха сериите на Пиратите от Тъмните Води, много ме е яд! Играта вероятно е доста добра, не съм я играл, за жалост.
See you starside... Изображение

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение Chakan12 години

blumentopff написа:
Chakan написа:Взех днес от пощата три игри, които исках от много време: Comix Zone, Pirates of Dark Water и Ecco the Dolphin II: The Tides of Time :)
Поздрави колега :wink: Най-вече за безспорната и вечна класика Comix Zone! :yes:
Много жалко, че така и не завършиха сериите на Пиратите от Тъмните Води, много ме е яд! Играта вероятно е доста добра, не съм я играл, за жалост.
SEGA версията и аз не съм я играл и нямам търпение да седна да си я изиграя :) Много жалко наистина за сериала. Още по-жалкото е, че Уорнър най-накрая го издадоха на DVD, но беше уникално смотаното издание (правят бройка само, когато тя е поръчана), със някакво смотано stock меню ала Nero Burning Rom... Дано за в бъдеще излезе по-добро...

Първият Ecco ми е една от любимите игри за SEGA и нямам търпение да си премеря силите срещу втория (първият е една от най-трудните игри, които съм играл).
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение blumentopff12 години

Аз пък много силно се надявам да направят филм по анимацията, който в крайна сметка да завърши започнатото от студията на Hanna-Barbera :yes:
See you starside... Изображение

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение Chakan12 години

Силно се съмнявам, но кой знае...

Играта за SNES имаше що-годе завършек на историята...Рен успява да победи Блот, но корабът му се разбива и изгубва 8-те, намерени до тогава съкровища. И разбира се, тръгва наново, но този път без Блот по следите му.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
kenso
Мнения: 25
Регистриран преди: 17 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение kenso12 години

Някой от вас играл ли е Master of Monsters? Смятам че има място за нея в тази тема. Чудовищно яка.. въпреки т'ва изглежда никой май не е чувал за нея.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение king_of_the_universe12 години

kenso написа:Някой от вас играл ли е Master of Monsters? Смятам че има място за нея в тази тема. Чудовищно яка.. въпреки т'ва изглежда никой май не е чувал за нея.
Играл съм я като порт за Плей 1. Според мен не е кой знае какво, при наличието на Шайнингите. :roll:
Ако ядваш японски, потърси по-новите заглавия за Унидоус.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
kenso
Мнения: 25
Регистриран преди: 17 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение kenso12 години

Не съм напълно сигурен, но мисля че за PS1 няма директен порт на играта. Има някакво продължение озаглавено Desciples of Gaia, което пробвах скоро, но далеч не беше това което ми се искаше.. ако си играл него - разбирам защо не си видял нещо особено.
Също така съм голям фен на 16 битовите Shining Force, обаче те са оценени подобаващо.
Master of Monsters има своите достойнства, и въпреки неособено страхотната графика, има ужасно яка музика която ме накара да остана пред играта докато разуча механиката... а след това беше вече прекалено късно.
Всъщност скоро разбрах за Battle for Wesnoth, създателят на която посочва Master of Monsters като източник на вдъхновение. И тъй като не говоря японски за да играя новите MM, Wesnoth-a означаваше още много загубени часове от живота ми.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение king_of_the_universe12 години

kenso написа:Не съм напълно сигурен, но мисля че за PS1 няма директен порт на играта. Има някакво продължение озаглавено Desciples of Gaia, което пробвах скоро, но далеч не беше това което ми се искаше..
Да, за нея става дума. Но тя е порт с леко опростен геймплей. А графиката й на фона на останалите стратегии за Плей 1, ами, но коммент. :roll:

Уеснота бива за безплатна игрица, а пчелните му кутийки много мязат на ММ. Аха-аха и Хироус 3 с японска визия. Зарибява. :yes:
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение The Demon8 години



В това hidden gems video половината игри не ги бях чувал. Уж съм горе долу голям фен на Mega Drive, ама все още ме изненадва. :)

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Chakan8 години

И аз го гледах наскоро и наистина показаха добри неща. През цялото нещо си повтарях само "Покажете Phantom 2040, повече хора трябва да я знаят"!! Страхотна Metroid-vania :)

Mazin Saga (пусната в Европа и Япония като Mazin Wars) също ми е в списъка с търсените заглавия от много време
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение king_of_the_universe8 години

Chakan написа:Mazin Saga (пусната в Европа и Япония като Mazin Wars) също ми е в списъка с търсените заглавия от много време
Mazin-a в Япония също е Сага - видях я лично и очите ми станаха на омлет, щото корицата е супер-зарибяваща. Но не бе никак евтина и реших да взема нещо по-класическо за по-малко пари. :D

Аз бих добавил и Gargoyles към списъка - не мисля, че е особено популярна, пък е мега добра. Също и Landstalker - бащата на Alundra.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Chakan8 години

Моя грешка за заглавието. Иначе ползва същия арт и на Европейската обложка. Не съм специалист по Mazinger, гледал съм някой друг епизод, ама японски гигантски роботи, как да не му харесва на човек :D
Landstalker-а го взех от един Bargain Bin в Япония, обложката доста ме грабна, нищо че едва ли ще мога да го изиграя :D
Gargoyles е класа, бая време си я търсих навремето и като я изиграх не останах разочарован със сигурност. Digicell Sprite-овете къртят.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение king_of_the_universe8 години

Chakan написа:Landstalker-а го взех от един Bargain Bin в Япония, обложката доста ме грабна, нищо че едва ли ще мога да го изиграя :D
Gargoyles е класа, бая време си я търсих навремето и като я изиграх не останах разочарован със сигурност. Digicell Sprite-овете къртят.
Landstalker зарибява, има и уолктрута, но пъзелите не са твърде логични. Между другото, продължението е за SNES и има хипер-култово заглавие: Lady Stalker. :) Не е излизала извън Япония, но в Япония е евтиничка и не е лошо да се купи барабар с първата игра. :yes:

http://web.archive.org/web/200702101218 ... index.html

P.S. За SNES също има нещо като Гаргойлите - Demon's Crest. Пробвай я!
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Chakan8 години

Demon's Crest я знам, доста ми харесва и тя. Но преди нея пък искам да изиграя двата Gargoyle's Quest-а.
Lady Stalker е просто велико заглавие обаче :D
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
vsv
Мнения: 1162
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение vsv8 години

Здравейте хора. От известно време се появи в мен нужда да си купя машина на времето и реших да се спра на мегадрайвка (2) за да си възвърна някои спомени от 90-те. Искам да помоля за съдействие. Вече съм избрал една конзолка, PAL, с червените бутони и искам да ви попитам има ли начин на външен вид да се разбере дали е оригинална и също мога ли да различавам оригиналните касети от ментета?

Кой е онлайн