Sega Saturn

It's been AGES!
Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Историята на Сегата Санширо:


Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M16 години

Сега е момента някой да изскочи с една тлъста помощ за чипове за Сега Сатурн
Тук вече няма и има драма :
http://home.clara.net/robwebb/shop/saturn/saturn.htm
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

invictus

Мнение invictus16 години

Искам да ви попитам колко горе-долу струва една Sega Saturn и къде може да се намери в София, макар и втора ръка. 10х :)

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години


Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Last Bronx (увод):




Играене с Lisa в 2 части:


Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Shinobi X / Shin Shinobi Den / Shinobi Legions:






Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Поредната игра за конзолата, невидяла бял свят извън Япония - Ninpen Manmaru:

(увод)


(1-во ниво)

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение DETONATOR-M16 години

След като си взех РГБ кабел за Сатурн-а се оказа, че Тв-то ми бия картината малко наляво. Това само със сервизно дистаниционно ли се оправя?
И има ли начин да си направя ВГА-кабел за връзка с монитор?
Знам, че Дриймкаста си има ВГА сигнал, но не ми е ясно как седят нещата при сатурна.
:pls:
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon16 години

Сатурна няма такива екстри. VGA режима при DC повечето игри го подържат и дори за Сатурн да имаше такъв кабел, то като няма игра която да го подържа ... абе сещаш се. Аз за Saturn нямам RGB, защото ми е NTSC и дори да имах обикновенно американските машини не произвеждат такъв сигнал. Поне така е с GameCuba-a , защото като го пусна с RGB кабел се получава черен екран.

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение DETONATOR-M16 години

Тя и моята е НТСЦ но с РГБ-кабел показва добре.
Не съм подкарвал игра де.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon16 години

Възможно е SEGA да не са махнали RGB-то от американските конзоли за разлика от Нинтендо (специално за N64 и GameCube съм сигорен че са го махнали). Това е добре щото може да се замисля за RGB кабел за Сатурна, не че с композитния е зле де. Пробвал ли си я конзолата с нормален кабел и колко по добре е с RGB?

knarfiol
Мнения: 514
Регистриран преди: 17 години

Re: Sega Saturn

Мнение knarfiol16 години

Така е, само Nintendo ограничават RGB до PAL и S-Video до NTSC регион. И с Wii е така.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi16 години

'Що не си набавите по един Saturn Key, за да си цъкате на игри от всички райони? 8) Има няколко различни варианта, в зависимост от производителя:
Saturn ST-Key
Saturn Key
Sat-Key
Multi Game Adaptor
Saturn Satellite Key
Saturn 3 in 1
Multi 4 in 1 (това комбинира Saturn Key + 4MB RAM + Action Replay + карта памет)
Game Shark
Pro-Action Replay
и т.н.

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение DETONATOR-M16 години

Щото струват колкото Сатуррна и освен това като гледах списъка на издадените игри в САЩ са излезнали всички важни игри. В Япония има издадени много повече, но те са РПГ-та в по-голяма степен, така че са неиграеми.
Между другото в ретрогеймърс пуснаха преведена Шайнинг форс сценарий три за Сатурн. Досега я имаше само на японски. Отзивите за превода са повече от положителни. Праскам си един чип в понеделник и юруш на Панзердрагон сагички и разни други. Имам и двата вида кабели и мога да направя някакво сравнение между тях ( и разбира се да пласирам някой на пазара.)
Бай дъ уей скоро смятам да набарам ултимативния аркаден стик за Сатурн и искам да попитам кои са яките файтинги?
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi16 години

Не съм много навътре по темата с двубоите за Saturn, но няколко от игрите на Capcom в жанра се играят по-добре с допълнителната платка с 4MB RAM. Има и 2-3 вида комбинирани касети (карта памет + 4MB RAM + Action repley и т.н.), които са най-удачният вариант, защото с един куршум уцелваш няколко заека :wink:

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение DETONATOR-M16 години

Kak се пекат шибаните игри за сатурн че след малко ще има един употребяван Детонатор.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon16 години

Всъщност аз имам 4in1 карта (излиза от Play-asia към 40 лева). Има някъде към 15-20 игри които изискват 4 или 1 MB ъбгрейд. Не тръгват изобщо без него и са си все класики на SNK и CAPCOM. Обаче не си я взех картата за това. По принцип батерията има около 500 блокчете ли са, килобайти ли са, не знам. Те обаче са крайно недостатъчни, а и батерията не може да се мести от конзола на конзола. Та тази карта има 8000 (което е равно на 16 батерии) , така че повече проблеми със сейвовете никога няма да имате :-) . Само за това си струва да се вземе. Оключва и всякакви региони и действа и като cheaт устройство. Ако имаше и функция за гледане на видео cd щеше да е ултимативната приставка ама да не ставаме нагли все пак :lol: . Дисковете са записват нормално (като тези за PSX). Предимно са във формат BIN+CUE, NERO, Alchohol и т.н. Има някои обаче които са ISO + Mp3+CUE но NERO-то ги конвертва дирекно и записва така че няма проблем. Файтингите са ужасно много (и 3D и 2D). Аз дори не съм пробвал половината. Преди месец като прасках на Nights по Коледа си записах Last Bronx и Fighting Vipers които са доста забавни.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi16 години

Last Bronx е доста подценявано заглавие, което така и не доби известност. Главно заради това, че излезе на пазара някъде около края на 97-ма, когато конзолата вече беше предсрочно "убита" от страна на SEGA (разбирай, изоставена поддръжка и в последния миг отменени от публикация маса ключови вече разработени заглавия, които в Япония жънеха успехи) :blue: Нещо, което се случи по-късно и при Dreamcast... :evil:
Бойната система притежава един интересен момент - по всяко време можеш да спреш вече започнато от теб движение, с което гадните ситуации, когато трябва да изчакаш да ти свърши удара, докато противника ти те прецаква (ако го е избегнал миг преди това), изчезват напълно :idea: Доста пъти съм се дразнил, на невъзможността да спра, вече започнато от мен, движение в Soul Calibur, Mortal kombat 3 или Street fighter 2, например. :lol:

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение king_of_the_universe16 години

Bobi написа:Last Bronx е доста подценявано заглавие, което така и не доби известност. Главно заради това, че излезе на пазара някъде около края на 97-ма, когато конзолата вече беше предсрочно "убита" от страна на SEGA (разбирай, изоставена поддръжка и в последния миг отменени от публикация маса ключови вече разработени заглавия, които в Япония жънеха успехи) :blue: Нещо, което се случи по-късно и при Dreamcast... :evil:
Бойната система притежава един интересен момент - по всяко време можеш да спреш вече започнато от теб движение, с което гадните ситуации, когато трябва да изчакаш да ти свърши удара, докато противника ти те прецаква (ако го е избегнал миг преди това), изчезват напълно :idea: Доста пъти съм се дразнил, на невъзможността да спра, вече започнато от мен, движение в Soul Calibur, Mortal kombat 3 или Street fighter 2, например. :lol:
Aaaa, Last Bronх. Артът, ако не се лъжа, е на Акира Торияма. Аз я уважавам игрицата, дори я купих оригинална. Иначе във всяка една тупалка трябва да си преценяваш бързината на ударите спрямо действията на противника. Ако всички техники можеха да се спират, как ще накажеш противника тогава за неблагоразумието му да използва неподходяща за определена ситуация техника? :|
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi16 години

king_of_the_universe написа:Aaaa, Last Bronх. Артът, ако не се лъжа, е на Акира Торияма. Аз я уважавам игрицата, дори я купих оригинална. Иначе във всяка една тупалка трябва да си преценяваш бързината на ударите спрямо действията на противника. Ако всички техники можеха да се спират, как ще накажеш противника тогава за неблагоразумието му да използва неподходяща за определена ситуация техника? :|
Принципно си прав - грешките в двубоите трябва да се наказват по някакъв начин, но например в SC има някои движения, които са изнервящо тромави в случай на пропуск и е желателно въобще да не се пробват, защото има голяма вероятност да се самопрецакаш. В ShenMue и VF2 също дразни именно този момент на бавно "съвземане" след напразно замахване, понеже противникът в този миг те прави на кайма. Положението във VF4 е доста пооправено, макар че има някаква особена тръпка във VF2 да те сгащят по време на недобре премерен удар. :lol:
Но шампион на шампионите по този показател е Fighting force, която просто кърти отвсякъде, що се отнася до лениво съвземане след (дори и успешно вкаран!!!) удар. :? Сериите в тази игра са безбожно дълги и мудни, и обикновено дори битият от теб в момента противник те засича по средата на серията ( :shock: ) и успява да ти вкара 1-2 бързи тупалки, докато сипеш поздрави по адрес на майките на всички създатели на играта... А най-трагикомично става, когато направиш засилка + удар, което обикновено се изразява в прекалено късно изпълнен удар (1-2 секунди след изпълнената от теб команда :wall: ), с последващо "ставане" или "задно претълкулване" за още 2-3 секунди ( :rucrazy: ). Лошото е, че в това време си уязвим като тлъсто куче сред кръвожадни виетнамци на двуседмична диета. :roll:

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение king_of_the_universe16 години

Няма смисъл да сравняваш куц бийт ъм ап с добра вс файтинг геймка. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Кой е онлайн