Sega Saturn

It's been AGES!
knarfiol
Мнения: 514
Регистриран преди: 17 години

Re: Sega Saturn

Мнение knarfiol16 години

Bobi написа: Pentium D 2.8 GHz става ли? :blue:
Трябва да пробваш за да разбереш.
Предполагам, че няма да имаш проблеми, двуглав е все пак. :mrgreen:

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Rinaldo14 години

http://yabause.org/

емулатор за Sega Saturn игрици, който работи на Dreamcast!! ;) 90% подкарвал без проблеми игрите, може да се провери на Compatibility list...!!!

пс. бахти якото :) уж казваха, че е невъзможно да се подкара Сатурн игра на DC, ето че от тази година 13/01/09 и това го имало :) емулатора е разработен в работеща бета 30/11/08 , няма и година ...

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi14 години

Какви са нужните стъпки, които трябва да се следват, за да си пусна някоя игра за SEGA Saturn на наподобителче от рода на SSF, Satourne, Giri Giri / Cassini и прочее? :blue: Добивам странното усещане, че май задължително трябва да си записвам игрите на диск, за да тръгват успешно от дисковото у-во... :?: Успях да си подкарам истинския Tomb raider със SSF, но скоростта беше отчайваща - обикновено около 1-2 кадъра в секунда, като само в много редки моменти всичко беше идеално плавно. ако някой може да даде съвет за най-подходящ наподобител и най-вече, как да си подкарам игрите направо от твърдия диск... :-)
Работата е там, че ми се ще да пробвам бетата на Judgement Force (Final fight) :arrow: :arrow: :arrow: http://www.hidden-palace.org/?releases/1087

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Rinaldo14 години

??? с Giri Giri пробвай. Правиш image на харда (bin+cue) и която и да е игра си работи без проблеми, както от пиратки така и от оригнални, даже съм рипвал към 50 оригнални диска и всичко ми е работило... и това с кадрите ще е от компа ти, аз не съм имал такива проблеми.. най-важното за конзолните емулатори е БИОСА, трябват ти 3 биоса -USA/JP/EU ...
с останалите емулатори съм имал проблеми, а и това кеото ти говоря е за преди доста години вече... в момента мисля да тествам YABUSEто, че ми се дoиграха някой и друга Saturn игрици..
в момента си търся:
Arcana Strikes
Black Matrix jp
Blue Breaker jp
Dragon Force 2 jp
Far East of Eden: The Fourth Apocalypse jp


EVE burst error хентайско RPG
Feda: Remake! SRPG(Shining Force Battle SYSTEM!!!)
Langrisser 3 jp
Langrisser 4 jp

Lunar Eternal Blue jp
Lunar Silver Star Story jp
Lunar jp

Edit: намерих един сайт на който ги имат, гледам че сега ползват SFF emulatora

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение DETONATOR-M14 години

Трябва ти SSE последния билд R10 мисля че беше. Дисковете си ги печеш няма как и за да няма проблеми със сейва, си изтегляш някой биос( и без него тръгва но при игрите на няколко диска прави мизерии)

Другото което ти трябва е пад и четириядрен компютър, двуядрен също върши работа може би.
Игрите изглеждат по-хубави от оригинала. Последния билд емулира всичко на 100% и само саунд процесора на 95% , което пак си е сериозна цифра.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

Сдобих се със PAL Saturn-че (в wiki-то пише "Version 1.01a BIOS") без чип.Сега остава, някой да ме светне какви трябва да ги върша, че да покарам игри на него.
Тая конзола къде пази сейвовете?

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Jeru14 години



:lol: :lol:

Начи т'ва първото дето го прави като отваря конзолата (ще го видиш и ти като я отвориш) идеята му е да е в леко друга позиция. Тоя не можах да го видя к'во прави, ама най-лесно е с едно ластиче да го вържеш за нещо съседно за да стои в позицията, в която ти трябва. Има още такива видеа в youtube, ако това не ти свърши работа търси "saturn swap trick" и има още бая.

После вече самия swap трик е шит. Аз поне виждам яко зор и нямам особено висок % на успеваесмост.

Доколкото знам се намират и чипове и то не особено скъпи. Ако си навит ще разпитам Detonator-M или tosh откъде точно се поръчваха и можем да поръчаме на партия, защото и моя Saturn стои и прашасва, 'щото не ми се занимава с тоя безумен swap, а пък имам още толкова много игри, които искам да изиграя.

За сейвовете честно казано вече нямам никакви спомени, някой друг трябва да "удари едно рамо" тук.

В случай, че се пребориш с шитовете, една препоръка, не всъщност - една ЗАПОВЕД - гледай една от първите ти игри да е Guardian Heroes и да е с приятелчета. Може би най-великият beat 'em up евър, заедно с още 2-3 класики. :wink:
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Rinaldo14 години

BardoSore написа:Сдобих се със PAL Saturn-че (в wiki-то пише "Version 1.01a BIOS") без чип.Сега остава, някой да ме светне какви трябва да ги върша, че да покарам игри на него.
Тая конзола къде пази сейвовете?
конзолата пази сейфовете на нея си, но блоковете за запис са малко (трябва ти плоска батерия 2012 или 3012 май и беше номера, 3волта, ако не се лъжа- за батерията трябва да проверя, мисля че ако сложиш грешна може да прогърми нещо- или поне така са ми казвали) , трябва ти сейв карта за повечко място за записи (ако тези на машината вземат да не ти стигат)... за суамп трика, ти трябва оригинален томб райдър 1 с нея се подкарва почти всичко на 95%, ако си намериш и карта за регионите, ти е в плюс за подкарването(ако имаш и други оригиналки). имаше още една оригинална, която я водеха за 2рата игра с която най-лесно се подкарват записаните игрици, но нея помня, тъй като извадих късмет да имам томб райдъра... (а за капака да го мисли за затворен с ластик ;) )

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

Добре е да се знае къде има в момента чипове и какъв модел трябв да е.Това със swap трика не ми допада.

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Jeru14 години

Swap трика е голям шит, да. Аз съм пробвал с 3-4 оригинални игри и с всички е много тегаво, а някои пиратки дори въобще не мога да ги подкарам. Корала навремето като ми го показваше показа завидни умения и подкарваше доста по-лесно нещата, ама аз не знам какво все усирам. :lol:

Та така - ще проверя значи другата седмица как стоят нещата с тия чипове или пък ако tosh види темата може направо да драсне, 'щото и без това като се виждаме за "по бирата", за която се разбираме от сумати време него ще го питам. :D
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi14 години

Преди година гледах, че в Бушонацията предлагаха чипове за Saturn, също и оптика за 45 лева (май)

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon14 години

Swap трика е лесен ве хора. Става за секунди. Преди имах Saturn с лампичка, и броях броя на мигванията. Сега съм от тези без лампичка, но пак му хвах цаката. Ориентирайте се по завъртането на диска. Jeru някой ден, може да ти демонстрирам в действие. :wink: Конзолата пази сейвове на батерията, която се слага отзад. Точно над нея е слота и за Video CD картата. Има и карти за сейвове, които се продават отделно и се слагат в слота над капака за CD-то. Който има пари и мисли да играе сериозно на Saturn, задължително да си купи 4 in 1 Action Replay карта.

П.П. Моя сатурн наскоро също падна от висока маса и се размаза на плочките, но после заработи като пушка. Няма толкова здрава конзола! Аз не знам има вобще развалени такива? :mrgreen:

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Rinaldo14 години

The Demon написа:Аз не знам има вобще развалени такива? :mrgreen:
бил съм свидетел на 1 такъв(сив японски), но какъв му беше проблема и дали е било от падане или нещо друго не помня..помня, че издържа около 5 години (всякви работи се случваха едно време в залата*)

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

Намерих тези три сайта, като първите два са локализирани в USA, а третия е UK.
http://www.racketboy.com/store/sega-sat ... dchip.html
http://www.segastyle.com/forsale.html
http://www.consolegoods.co.uk/
В ebay не знам дали се продават модчипове.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

Нямаш право да направиш кутийки от нехилитна пастмаса с картон, тиксо и лепило и да няма чопчета да държат книжката! :wall:

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

Изображение

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

Някой срещал ли е PAL пластмасова кутия, като тези за MD (с хартиена обложка, пъхната под найлоновото покритие), но по-голяма...почти колкото за видео касета или само на EA са такива?

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi14 години

Аз съм виждал доста такива опаковки, но не зная, дали са били за европейски игри, тъй като играех на Saturn с касетка за отключване на всички райони и не съм се заглеждал кое е Pal и кое е NTSC :-) Иначе, тези кутийки, дето са съставени от две дебели пластмасови половини, съединени с картон, са най-голямото недоразумение в историята на видеоитрите :facepalm: Късат се, драскат се, отлепват се... За капак, се отварят и при най-лекия допир и дисковете често падат на земята. Помня, че дори и да бяха затворени кутийките, дисковете в тях не се задържаха на пластмасовата ос и от това следваше яко драскане на дисковете (особено, ако са 2 или повече броя). :roll:

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon14 години

Май имаше някакви игри с такива опаковки, но не вярвам да са много. Не съм ги объркал с американските, понеже те не бяха с хартиена обложка, пъхната под найлоновото покритие (бяха някакви пластмасови кутии...) Ще се радвам ако някой каже, кои точно са тези игри. :)

А за Pal кутиите Боби го каза много добре. Дисковете направо плуват в тях, драскат се, шават. :) Картоненото покрите се къса, цапа, завехва...

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение BardoSore14 години

The Demon написа:Картоненото покрите се къса, цапа, завехва...
Именно...две пластмаси съединени с картонена обложка посредством...лепило :facepalm: Никаква защита!

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi14 години

А после разправят, че SEGA нямали чувство за хумор :lol:

Кой е онлайн