Sega Saturn

It's been AGES!
Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Тук има доста игри за Saturn:

http://www.emulanium.com/segasaturnroms ... m_letter=A

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M17 години

Интересни работи :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Не мога да разбера, защо SEGA бяха прецакали външният вид на "подобрения" Saturn (онзи с кръглите копчета и ЛИПСАТА НА ОХЛАЖДАЩИ ОТВОРИ ОТСТРАНИ) :roll:
Този Saturn, показан на горните снимки, е от по-ранните версии с хубав корпус :wink:

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Мнение DETONATOR-M17 години

Някой знае ли къде слагат чипове за Сатурн и за колко пари?
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon17 години

В България няма, но можеш да си поръчаш от вънка и да си го сложиш сам. Няма обаче голям смисъл , след като със Swap метода можеш да играеш всичко без чип. Аз го ползвам от 2 години и конзолата не се е прецакала, така че не се притеснявай. Пък и едва ли ще играеш толкова много на Saturn че да си струва инвестиция за чипа :-)

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x17 години

Тук има доста игри за директен даунлоуд през флашгет: http://segasoluce.free.fr/SegaSoluce/iso/t-z/t-z.htm Ползваите "Go to" менюто в долния краи на страницата.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo17 години

The Demon написа:Аз се пробвах веднъж да направя списък на RPG игрите. Не казвам че е 100% пълен, но да кажем сигорно има към 70-80 %Това са само RPG игрите. Стратегическите RPGта като Shining Force не се считат. За жалост голяма част от тях са само на японски. Има и доста преведени но заради слабия пазар на Сатурн в САЩ са гледали да не рискуват много много. Малко кофти се е получило и това че тези дето са превеждани са възможно най-слабия избор. Наскоро играх една от преведените Albert Odyssey: Legend of Eldean. По-слабо RPG от това казвам ви няма. Единственното хубаво нещо беше графиката, иначе не може да стъпи и на малкия пръст дори на RPG-та от 80-те. Те първа обаче започват да се правят преводи така че ако нещо си струва ще се разчуе и ще го преведат.Тези са ми се сторили интересни. Mahou Gakuen Lunar,Marie no Atelier,Langrisser IV,Shin Megami Tensei,Princess Quest,Tengai Makyou. Повечето са популярни в Japan но не и на запад. Както и да е може да видим превод някой ден. Бих искал да вида превод и на някои от тези които в последствие бяха портнати за PSX като Grandia, Lunar 1-2, както и портовете от PSX като Suikoden,Vandal Hearts и още някои които изпускам.Стратегическите също не са за изпускане. Последните два епизода на Shinig Force в момента се превеждат от фенове. Dragon Force 2 и Sakura Taisen 1-2 също се нуждаят от превод :lol:

Незнам откъде ти се е набутала тая грешна информация в представите ти чак се чудя, какво по дяволите става тука..
какво имам впредив? по надолу ще напиша:

Shining Force 3 си е типично DND RPG, не е стратегическо. Shining си е асъл от расла RPG, каквито трябва да са всички РПГ-та.
Ако някога си играл на настолно РПГ би знаел системата на водене на битки и че тя е походова ромбоидна (в случая е квадратна) бойна система , където мисля че е ясно за всеки човека с най много MOVE точки атакува пръв , ако са двама зависи от левела, професията и расата.
1вото настолно РПГ от което тръгва цялата идея за конзолните РПГ -та , е измислено от един писател фантаст Л.Рон.Хабърд ( Бойно Поле Земя, Страх , Мисия Земя и др.) Има 3 книги за системата с правилата на ДНД 3те са различни версий, на тази създадена от Хабърт

Друго - виж Dragon Force 1 u 2 са стратегически РПГ-та както и Langrisser 4 u 5

Също не съм съгласен с това за Алберт Одисей, РПг-то си е 2д в стил adventure , хубава история, хубава музика хубава графика и тн.. виж кофти РПГ е друга игра не тази - DARK SAVIOR

а за RPG-та за Сатурна който съм играл : (списъци съм праивiл и аз като Тhe DEMON :), но не ми се преписвт сега от тефтерите)

1. Panzer Dragoon Saga (4 disc) препоръчвам
2. Shining Force 3 (4 disc - 1.bonus; 2.scenario 1 usa; 3 u 4 sceraio 2 u 3 jpn) препоръчвам
3. Dragon Force 1 препоръчвам
4. THOR: Legend of Oasis - красива игра , врътнах я зимата на 97ма още помня деня.. препоръчвам стил хак анд слаш
5. Shining the Holy ARK - препоръчвам
6.Albert Odyssey: Legend of Eden - заслужава си
7.Dark Savior
8. Shining Wisdome - която е в стил хак анд слаш
9. Guardian Heroes РПГ беат ем ъп препоръчвам
10.Dracula X - според много хора най добрата Castlevania

RPG-ta Който съм искал да играя:
SHIN MEGAMI TENSEI - Devil Summoner ! това поне го има за ПС2 :) разбира се ремейк..
Lunar 1: Silver Star Story
Lunar 2: Eternal Blue
Magic Knight Rayearth
Phantasy Star Colection
Sakura Taisen - още си пазя рекламния диск с играта, а филмчето там съм го гледал около 600-700пъти.. ( тази игра съм я търсел 7-8 години докато накрая за Дреамкаста бях намерил една то версийте на японски.. )
Langrisser 4 и 5
Dragon Master Silk
Grandia 1
Vandal Hearts
AnEarth Fantasy Stories

имаше още няколко яки РПГта но не ги помня, мързи ме да търся тефтерите.. жалко че сайта който бе най полезен за инфо за РПГ-та вече го няма.. sega-saturn.com

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon17 години

Rinaldo от тези дето искаш да играш всички са на японски :P без Magic Knight Rayearth която е преведена от Working Design и е Action RPG в стила на Ys. Lunar-ите ги има портове от Saturn за Playstation и са много добри. Silver Star Story я врътнах преди два дена и много ми хареса.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Гледайте филмчетата от този адрес и няма да съжалявате!!!

http://www.youtube.com/profile_videos?user=Madroms

:wink:

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Това направо ме накара да се изкефя докрай :P Забележете детайлите по нивото - никак не е зле като за 32-битова игра. :wink: Че то направо един детайлен SOR4 или GTA3 може да стане с тази графика за Saturn :shock:


Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon17 години

Bobi написа:Това направо ме накара да се изкефя докрай :P Забележете детайлите по нивото - никак не е зле като за 32-битова игра. :wink: Че то направо един детайлен SOR4 или GTA3 може да стане с тази графика за Saturn :shock:

Да наистина добре изглежда. Как не съм я пробвал тази игра досега? Сигорно защото нямам пистолет. Имам малко съмнения че може да е от PC версията ама докато не пробвам не мога да кажа със сигорност.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Не е PC версията. Тя е еднаква като тази за Dreamcast, тоест добавени са единствено по-детайлни карти, наложени върху абсолютно същата геометрия на моделите. Точно затова и версиите за DC и PC отнесоха доста критики навремето.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Моменти от създаването на Virtua Fighter:





(тук е продължението, но вече за VF3 за DC)

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Princess Crown:







Прилича на нещо като Guardian heroes, но за 1 играч. Интересното е, че като удряш противниците, от тях все изскача по някое полезно предметче, оръжие или магийка. :-)

xkatasumix
Мнения: 60
Регистриран преди: 17 години

Мнение xkatasumix17 години

японската версия на конзолата чете ли други дискове (в смисъл ntsc n shiz) хах
Изображение

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Не чете. Но може да започне да чете, ако и вкараш една касетка отгоре. Нарича се Sat-Key, и отключва кодираните PAL и NTSC дискове от други райони.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Тема от форум с тонове информация за Saturn и игрите за него:

http://www.gamersreports.com/forum/inde ... topic=6224

+ много интересни снимки и допълнителни адреси към други страници, свързани с конзолата и игрите за нея.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години


Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Мнение The Demon17 години

Боби мерси да линкове, продължавай в същия дух да пускаш интересни неща :wink:

Тази новина е от няколко месеца но все пак да я напиша.От тук може да си свалите играта Return Fire. Носеха се слухове че играта е 100% завършена през 1997 и в последствие спряна. Слуховете се оказаха верни и ето че десет години по късно е пусната за свободно сваляне от тука

http://www.sega-saturn.net/returnfire.htm

После ще я драсна на диск, че пак ми свършиха. Както и да е , най после нова игра за SATURN :P

От сайта може да изтеглите и обложки за трите региона и ръководство.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Абе, тази Return fire много е постна откъм графика. Например, Soviet strike е доста по-добре, макар да е пусната по-рано. Иначе, игричката ми се вижда от същия жанр и с удоволствие бих я пробвал някой път :-)

А тук http://www.sega-saturn.net/ има много интересни неща - като видях галериите с периферните устройства, и се зарекох, че ще си ги набавя всичките (но кога ли?) :lol:

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

Историята на Сегата Санширо:


Кой е онлайн