Sega Saturn

It's been AGES!
Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi14 години

А после разправят, че SEGA нямали чувство за хумор :lol:

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon13 години

http://segagagadomain.com/RetroCorepage-main.htm

Moжете да свалите най-новият Sega Saturn Fighting Special 2010. Видео с коментар за почти (ако не) всички fighting игри за Сатурн. Общо е 2 часа и 40 мин, разделено на 5 части. 1,2 и 3 са 2D, а 3 и 4 са 3D. Много неща може да се научи от него. Някои игри не ги бях виждал.

На сайта на Retro core има и друг спешъл с всички шутери със самолетчета. Много яки видеота. :wink:

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Bobi13 години

Наистина много яки филмчета :yes:

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение Rinaldo13 години

да :yes:

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

ПОМАГАНЕ ЗА SATURN

Мнение The Demon13 години

Да, имаше много яки. 2D файтърите са над 50, но това не е някаква изненада. Все пак сатурн е известен с 2D-то. Въпреки това и триизмерните не са за подценяване. По мои изчисления ги преброих 18. Харесах си три които не бях чувал Goiken Muyou: Anarchy in the Nippon, Zero Divide: The Final Conflict, Savaki. Изглеждаха доста добре от към визия и ми се сториха забавни за игра. :)



Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение me3x7 години

Sega Saturn copy protection cracked after 22 years!

You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Sega Saturn

Мнение Chakan7 години

Тъкмо това идвах да постна :D Явно Saturn-ът ми най-накрая ще престане да събира прах :D
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение dra6ko_second_chance6 години

Shinobi-X(SEGA SATURN)-изиграх европейското издание,и след това разбрах че музиката за трите региона е била различна,а точно за еврото била най-добра,и мога да го потвърдя.Страхотна музика,gameplay достатъчно трудно колкото и третата част за Genesis.Някой нива даже и има наченки от тези на третата част.Немога да скрия че именно третата част ми е най любима и тази определено е достойно лично за мене продължение.Доста нива,като продължителност достатъчно.Върнах се както се казва в 1-ви клас но положително,без save почваш от начало и докрай бухаш,запомняш кой от къде те чакали,кой бос как да го ушеташ.А пък за филмчетата между невата доста.се позабавлявах,все едно гледах Американска Нинджа,един пък от любимите ми филми.Общо взето играта имаше всичко от което исках.Единственно по сложното движение беше двойния скок,но с достатъчно практика се овладява,а определно се използва доста.Графиката също ме накефи-тип Мортал Комбат актьорски с предварително заснети движения.Отдавна небях блъскал по джойстик и да пусувам.Чак се зачудих как съм ги играл игрите без save,но определено е било по интересно.Но пък и игрите тогава небяха чак толкова дълги в този жанр.

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Chakan6 години

Ах, Shinobi X (Legions)... как ми е мерак да я изиграя, ама със Сатурн-а съм доста незапознат като цяло и така и не съм наливал пари в моя да натрупам някакви игрички и да го приведа в приличен за игра вид. Инак на Шинобито винаги съм му точил лиги и ми е било интересно как се е получила. Вдъхнови ме май да дръпна емулатор най-накрая да я поразцъкам :D
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение dra6ko_second_chance6 години

Чипчето за Сатурна е 65 кинта,монтажа е елементарен-два лентови кабела.Единственно по важната част е качествените дискове,купих уж най-хубавите-Tayo Yuiden,има една бг фирма която ги предлага.Аз на емулатор винаги можей да цъкам,но исках да е на оригинал,така ми изпадна една конзола и я напомпах.

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Chakan6 години

Сатурнът ми на първо време се нуждае от хубав AV кабел, че е само с RF :D Ще му дойде и на него времето...надявам се.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение The Demon6 години

Saturn-a си е класа. Преди две седмици ходих до къщата на село със CRT телевизорите и си го взех. Тествах новият превод да Policenauts и направо се размазах. Уникална игра, която е остаряла доста добре. Като атмосфера смазва. Жалко че бях записал само първият диск (те са 3). Скоро ще натисна яко ретро гейминг и ще го проверя Шинобито. Проблема е че нямам ЦРТ телевизор... Не искам да си развалям кефа да играя САТУРН на LED TV. То по добре емулатор от колкото такава гавра :) Аз карам на swap trick-a. По-неудобно е от чип, ама работи перфектно също. Вземи си и чинчов и РГБ кабел -да имаш за различни типове тв-та.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение dra6ko_second_chance6 години

Аз съм си го сложил в офиса на 17-ка LCD което си го ползвам по принцип само за музичка да върви нещо,и през един китайски конвертор Composite към VGA го изкарвам на LCD-то.В интерес на истината се вижда както на CRT като качество,но по-малко и на цял екран.Самия конвертор реално не upscale-ва картината,а просто пренася Composite сигнала към VGA-а.Пробвах с една страхотна DELL 20-ка с IPS матрица която имаше вграден Composite,но не изкара сигнал,явно все пак има някаква разлика я в ток я в нещо друго.
В нета има доста инфо както да го подкараш на 720p,но си е парична инвестиция която чак толкова не ми се занимава.
А отосно кабелите,в ebay има големи мошенници,не ми е за 10-те лева толкова,но три пъти поръчвах от които 2 кабела бяха за Genesis,а в обявата беше посочено че са за Saturn.Единия ми върна парите,другия не,дори и PayPal и EBAY не ме защитиха,явно ония е открил някаква вратичка в системата и жули наред.Беше от Франция,да го имаш впредвид.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Sega Saturn

Мнение dra6ko_second_chance4 години

Зачетох се днес в тази тема и имам едно уточнение за използването на понижаващ адаптер/трансформатор от 220v към 110v.
Bobi,беше написал че е опасно да се ползва адаптер с мощност по-голяма от тази на самата конзола,но не е вярно.
Всъщност ако адаптера/трафа е 220v-110v 80W или 100W или 200W,няма никаква опасност за техниката(конзолата) на която е вързан,защото това всъщност е товара който може да поеме самия адаптер/траф. от техниката(конзолата),а не че подава това към техниката(конзолата).

Примерно SEGA Saturn/Dreamcast са около 35W,така че може и да се ползват на 80W/100W/200W адаптери.
Вече ако е някой XBOX360 там нещата са същите.Ако кашона е на 205W то ще трябва да се вземе минимум адаптер/траф с 230/240W.

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Saturn

Мнение RRSunknown4 години

При 110 волта по закона на ОМ протичащия ток се увеличава двойно в сравнение с 220 V при същата мощност на консуматора и именно тогава има някаква опасност защото има една задължителна характеристика при всички електронни компоненти и тя е именно максимално допустим ток измерван в ампери - който ако бъде надвишен започва да грее а ако става дума за големи мощности може да запали и кабелите. Може би това е имал предвид Боби.

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon3 месеца

Има едни пичаги дето се занимава със SEGA Saturn гейминг и както Сегата Санширо навремето, карат хората да играят своите Сатурни. :mrgreen: Много неща се случват около Сатурна напоследък. Тонове преводи на неизлезли японски игри, маса нови аксесоари и начини за игра на риъл хардуер с носител различен от CD.

Въпросните пичове които се казват Sega Saturn Shiro! , имат много як подкаст който слушам понякога докато играя PES. :-) Направили са много яко ново списание за SEGA Saturn и са пуснали броя за безплатно сваляне. На хартия няма смисъл да го купувате, защото са американци и доставката до Европа е 25 лири или нещо такова. Тоест по-скъпо от списанието. :lol:

https://segasaturnshiro.com/shiro-magazine

Свали SHIRO! MAGAZINE ISSUE 01 PDF

Много яко са го направили списанието, със страхотен дизайн в духа на 90те. Ревюта на нови игри, джаджи, интервюта, фийчъри... Абе теглете на телефоните и четете като висите на опашки. Заслужава си на 100 процента, а и е безплатно. :yes:

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Sega Saturn

Мнение dra6ko_second_chance3 месеца

Никога несъм бил превърженик на хардуеърно заместване на реалната оптика,защото просто все едно да си пусна емулатора.Няма го усещане да чуеш CD-то как върти.Не само за тази конзола,но и за всички останали.Едно че и в повечето случай това решение е в пъти по скъпо от колкото да купиш една оптика(все още ги има).

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Saturn

Мнение RRSunknown3 месеца

Това ми е много неприятно усещане при мен - върти се със застъргване и застива а нищо не става на екрана.
И почваш да се чудиш - диска ли не става , оптиката ли не става, късмет ли нямаш....

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon3 месеца

По принцип и аз съм си фен на това да пусна отделен диск, да чуя как се завърта и т.н. Специално за сатурн си въртя дискове още, защото оптиките на двете ми конзоли не са мръднали. Никога не им е била правена профилактика от близо 30 години. Как са правили толкова здрава техника не знам.... Дриймкаста например няма начин да мине без почистване и смазване на оптиката.

Пълно е все още с работещи конзоли и с четящи оптики. Но е готино да знаеш че като един ден всички умрат, има поне по 2 начина за заместване на оптичното устройство. Специално при сатурна съм виждал директно сменяне на оптичното устройство с такова с SD карта и вторият начин е въпросният слот за Video CD карта, който също може да се използва за подкарване на игри от SD карта. Геймкюб, дриймкаст, ps2... всички имат поне по 2 варианта за подкарване на игри от SD, някои и повече от два. :)

Оптиките са първото нещо което ще умре на тия конзоли и е готино да знаем, че поне в нашият съзнателен живот, ще можеш да си цъкаме на любимите конзоли от истински хардуер. Дори и със сменена оптика. Вече е ясно че имаш ли работещ CD Драйв е грехота да го сменяш. Трябва да го спукаш от игра докато вече не може да прочете диск и да не може да се ремонтира! :D След това идва следващият вариант.

Играйте на Saturn-a хора! Уникална конзола е. Аз в момента играя една игра от беклога на тази конзола и се размазвам. Ще пиша като я врътна. :) Все още може да се намерят работещи конзоли по ебей за 150-200 лв. Колкото един делукс едишън на нова игра.... а дава толкова повече. :inlove:

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Saturn

Мнение RRSunknown3 месеца

техниката е една и съща , просто не е пушено около тях и не са напъвани с Princo дискове. В идеални условия диода може да изкара вечно.

Иначе поправка - хубавото е да си сложиш оригиналната игра от кутийката и тя да тръгне а не самото застъргване и звука. Винаги ми е било някакво неприятно да поставям пиратски диск с PS2 -ката например, някакво вътрешно чуство че щом имам оригинала игра тя трябва да се използва.
Играйте на Saturn-a хора! Уникална конзола е. Аз в момента играя една игра от беклога на тази конзола и се размазвам. Ще пиша като я врътна
Никога не съм виждал на живо. Навремето се говореше като легенди , че ще има такава конзола по клубовете но не съм я виждал. Вместо нея се появи плейстейшъна...

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Saturn

Мнение The Demon3 месеца

Има доста вярно в това което казваш. Dreamcast-a го мъчат с princo дискове целият му съзнателен живот. Може и за това да са му по-кекави оптиките..... Но все си мисля че някакси начина на производсто в началото е бил по-качествен. Просто на такъв принцип действа капитализма. Търсят се начини да се правят по-евтино нещата, сменят издръжливи материали, за по-малко издръжливи. Има го и тоя момент.

В западният свят сатурна не успя да привлече внимание, защото Sony влизат в бизнеса агресивно, но е захрванван от тонове качествен японски софтуер (регион където е имал успех първите 3 години) и това го прави много привлекателен. Не само за импортване на игри, които не изискват много японски език за да се играят. В момента излизат много фенски преводи на японски игри, които геймърите могат да изживеят за първи път на Сатурн.

Разбирам те какво имаш предвид с PS2 дисковете, но специално за сатурн нямам никакъв проблем да играя пиратки. Първо че откакто си го купих първият ми Сатурн преди вече около 20 години (много готин американски вариант, за съжаление продаден през годините) съм играл само и главно на "бекъпи". Сега с новите преводи пак се записват дискове. Онзи ден burn-aх сатурн диск, понеже стигнах до вторият диск на една игра. Малко позабравихме чувството да си запишеш диск, някакво носталгично ми е вече да го правя. Е, разбира се, ако можех да играя много оригинални игри на Сатурн бих го правил, ама хубавите игри са неприлично скъпи вече. :) Пак можеш да си направиш някаква малка колекция с оригинални де. (аз имам около 20-30) Примерно едни от най-евтините (с най-много тираж) игри за конзолата са и едни от най-добрите. До 10-15 лв можеш да си намериш Virtua Fighter 2, SEGA Rally, Tomb Raider и още 5-10. Всичко останало обаче отива от 35-40 лв нагоре, чак до 1000+. Обичам да се докосвам до тези оригинални артефакти, част от историята на гейминга.... Но ако дадеш много пари, няма кеф. Така че, остава само кефа от играта на пиратско копие. (пак не е малко :P )

Кой е онлайн