Sega Mega Drive

It's been AGES!
Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение me3x13 години

Не знам кое Шиноби съм играл преди 20-ина години на MD, но си спомням едно негово ниво с падащи камъни. Потроших се до като го мина. Продълженията не са безкрайни и си е ебало мамата. В геймплея беше заложена способност от един камък в движение да отскачаш на друг, а те падаха отвесно и с различна скорост. Много нерви, много - то и за това ми се е набило в главата.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Shinobi 3 беше това ниво - и аз дотам стигах за дълго време .

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Както обещах пускам и тази тема. Ако забелязвате променил съм формата на заглавието - махнал съм представката "най" защото докато надценяването може да се изведе от някаква статистика то подценените варират (разни вкусове-разни идеали) и няма еднозначност. Също така съвсем умишлено не съм писал любими игри - защото ако напиша такова нещо неминуемо челото ще оглавят доказани и признати заглавия (а тук става дума за по непризнати). Сега дали вие сте играли игрите които ще спомена - нямам идея, аз ги поствам от гледна точна на разни интернет класации и разбира се личен субективен опит. На последно място - ще коментирам от гледна точка на качества а на не лични сантимети (защото аз много си харесвам някои от най-ранните заглавия но съзнавам че имат доста пробойни в качество, дизайн и изпълнение). Игрите съм ги писал по случаен принцип - не по някакво класиране или азбучен ред. (ще слагам и линкче към youtube за присещане)

Bio Hazard Battle
Изключително идеен като дизайн хоризонтален шутър в който вместо стандартните роботчета са заменени от десетки био организми . Графиката и арта са на много добро ниво, спрайтовете са големи. Баланса на трудноста е перфектно налучкан. За мен това е един от най-добрите хоризонтални шутъри изобщо.

Sub-Terrania
Игра която почти никой не чувал а всъщност е много идейна. Основната и концепция е че корабчето което управлявате има някакви зачатъци на елементарна физика (нещо което не бях виждал в игра от това време) и се подчинява на гравитация и инерцията. Което придава съвсем друг смисъл на маневрите които правим. Приятната графика за времето си е само плюс.

Blades of Vengeance
Игра която не присъства в никоя класация която съм попадал а реално е една от най-добрите изпълнение на които съм попадал. Става дума за хоризонтален екшън тип Shinobi но във фентъзи сетинг. Добра графика и фонове съчетано с плавни движения и управление - чек. Запомняща се музичка - чек. Избор на персонажи с различни показатели и умения - чек. Използване на предмети и пазаруването им - чек. Идеен дизайн на капани и врагове- чек. Единственото което прави лошо впечатление че в един момент така се нагрухтяваш с предмети че битките с последните босове стават безмислени.

Second Samurai
Хоризонтален екшън но за разлика от по плавните Shinobi и Blades of Vengeance клони към други (контра тип ) екшъни в които противниците налитат на рояци и сечта е неспирна. Конкретната игра има много приятна графика , леко дървени движения. Дизайна е идеен - минава се през какви ли не местностни а трудноста е балансирана. Между другото винаги съм се чудил защо се казва точно Second защото никога не съм виждал First samurai.

Ristar
В интерес на истината тази игра я играх на емулатор - никога не съм я виждал за SEGA в оригинал. Но останах много приятно изненадат когато я открих - освен че се играе адски приятно графиката се съревноваваше с Rayman за PS1. На практика този платформър ми попада точно след Сониците в една евентуална подредба за Sega.

Pochahontas
По някаква странна причина ако стане дума за 16 bitowite игри на по филми Дисни хората се сещат за Lion King или за Alladin или в краен случай на някаква MM игра. Според мен обаче точно тази игра има много по- добри качества като цяло. За графиката няма да отварям дума защото си е на стандартното качствено ниво. Геймплея обаче е интересен - не става дума за стандартен платформър а за хоризонтална , бих я нарекъл пъзел игра (за каквото претендира Комикс зоната извън бойните си части). На първо време има лека Lost Vikings заемка - може да се сменят персонажите и да си помагат. По интересното е че с течение на играта се добиват нови, уникалниумения (от типа на Метроидските или тези в Соул Рийвър)- бягане, плуване, стелт приплъзване,катерене, виждане в тъмното и т.н. което правят пъзелите много идейни.

Desert/Urban/Jungle Strike
Линка е от Urban strike но реално говорим за поредица от три игри (има и други за PS1 но за тях ще премълчим). Стила на серията е уникален за 16 битовите конзоли - изометрична перспектива с отворена карта населена с противници на която се изпълняват различни мисии с хеликоптер. Играта гони реализъм (доколкото може да се говори за реализъм при 16 -бита) и хеликоптера ни има активно изтичащо гориво, ограничени амуниции и броя които трябва да се подновяват редовно. Жизненоважно е използването на стратегическата карта на която са показани местоположениета на мисиите, противниците, горивото и другите консумативи. Това което ме радваше беше че геймплея не се решаваше бързи рефлекси и късмет а от планирането на мисиите.

The misadventures of Flink
Класически платформър който се отличава с необичайна за 16 Битова игра детайлна графика, плавен геймплей и постоянноиз позлване на крафтинг - събират се съставки с които се правят магии.

Това са тези които сещам на момента - като се сетите за други - напишете ги да ги поцъкам и тях защо обвиъсли щом не съм ги споменал съм ги пропуснал.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение dra6ko_second_chance13 години

Нивото с камъните е най трудното сигурно,но пък с достатъчо опит се минава и от първия път:)

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение king_of_the_universe13 години

me3x написа:Не знам кое Шиноби съм играл преди 20-ина години на MD, но си спомням едно негово ниво с падащи камъни. Потроших се до като го мина. Продълженията не са безкрайни и си е ебало мамата. В геймплея беше заложена способност от един камък в движение да отскачаш на друг, а те падаха отвесно и с различна скорост. Много нерви, много - то и за това ми се е набило в главата.
Хахаха, дам. Едно от късните нива на Шиноби 3. Общо-взето начинът на падане на камънаците и появата на хвъркатите врагове се назубряше, така че дори преди да видиш поредния камък, знаеш откъде ще се появи, с каква скорост ще се движи и какви ще са размерите му. Култова игра! Още я цъкам в колекшъна за ПСП.

По темата: споменаването на Шиноби (което и да е)и Комикс Зоната в тема за надценени игри е недопустимо. :P
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение king_of_the_universe13 години

Yu Yu Hakusho 2 - особено идейна аниме тупалка, правена от Treasure

Постен и небалансиран основен сингъл плейър режим, но опцията за битка по двойки тотално вманиачава геймплея: комбота, магии, спешъли, замайване, та чак и френдли файър. :lol:

С един пич навремето се съдирахме да я играем(дори не знаехме, че е правена по аниме), повече от СФ2 даже.

Лудница!

Don't shoot! I'm a human!

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Чак пък недопустимо. Трудно мога да се съглася че в едно топ 25 за конзолата трябва да попаднат и трите Шинобита излизали за нея. :)
За Комикс зоната си промених мнението - има доста идейност в играта за времето си.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение BardoSore13 години

Споменавайки Sub-Terrania се сещам за Red.Zone (музиката е на Джаспър Кид). Плюс добавям Pulseman, Granada, Gargoyles, Dragon's Revenge, Skeleton Krew и Generations Lost.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение Bobi13 години

Bare knuckle III / Streets of rage 3 :roll:

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение king_of_the_universe13 години

RRSunknown написа:Чак пък недопустимо. Трудно мога да се съглася че в едно топ 25 за конзолата трябва да попаднат и трите Шинобита излизали за нея. :)
Е, това е ясно. Но има къде-къде по-надценени игри от първите две Шинобита. МК3, например. :-)
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Подценени игри за Sega MD"

Мнение king_of_the_universe13 години

Bobi написа:Bare knuckle III / Streets of rage 3 :roll:
Аз бих я сложил в графата "надценени". Двойката ми е по- на сърце.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp13 години

king_of_the_universe написа:По темата: споменаването на Шиноби (което и да е)и Комикс Зоната в тема за надценени игри е недопустимо. :P
Че и Страйдърът в същата категория...
Един от най-емблематичните 80-тарски side-scrolling екшъни бил "дървен" etc. Вярно, че портът за Mega Drive не е стока, ама :facepalm:

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

И това че е осемдесетарски го прави по- висша категория извън стандартните оценки така ли? :roll:

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp13 години

Не. Страйдърът е висша категория заради основната си геймплейна механика и нечовешкия дизайн на нивата и на битките с босовете.

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Имате странни понятия за нечовешки дизайн и босове - по моя стандарт и двете неща абсолютно дженерик и не съм ги запомнил с нищо , сигурно затова и не мога да я оценя :wink:

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение Jeru13 години

По-скоро твоите понятия са странни.
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Е все още няма таблица за измерване на понятията затова няма как да ги сравним. За всеки случай питах 20-тина познати на по моите години с които навремето сме играли по заличките - никой не си спомняше Strider.

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение Jeru13 години

Сигурен съм, че всичките 20 са експерти. Ние пък до преди малко нърдствахме с The Demon, Detonator-M, Niki и още една мечка (небезизвестният Асен "Тангото") и си говорихме за дърти класики и се сетихме и за Strider-а.
Не те знам как си ги играл на времето тия игри, сега ли си ги припомняш или пробваш за пръв път, ама... наистина, пишеш странни работи.
Добре, че поне за Comix Zone-а се освести на време, 'щото рискуваше да бъдеш доживотно нарочен.
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

За каква експертност става дума в случая ? :crazy:
Става дума за хора с много сме циклили преди 20 години - просто като ги срещна по пътя и като стане дума как сме играли навремето ги питам - помните ли една игра за Sega , Strider се казваше дето почваш в Казахстан и т.н.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение dra6ko_second_chance13 години

Или пък залите са били с ограничени загалвия.Аз си спомням играта доста добре,и я имаше по местата за замяна на касетки

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Едва ли са били с ограничени заглавия - имаше стотици игри, даже всичките които ги споменавам в темата (конкретната) и другата темата съм ги играл по залички. Тъй че избора беше голям и хората подбираха най-ценното а не най-ценното от 10 заглавия :)

Кой е онлайн