Sega Mega Drive

It's been AGES!
dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение dra6ko_second_chance14 години

Някои може ли да ми помогне сьс картини/схеми на платката на SEGA MD2 менте или оригинал.Искам да сравня по моята,че има едни неща които леко ми рьчкат лзбопитството

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение blumentopff14 години

Ето как изглеждат отвътре 2та вида СМД2.
Този със сивото и синьото копче-Японският.
Изображение
И този със червените копчета-Китайският.
Изображение

Лично аз останах доста изненадан :lol:

ПС извинявам се за лошата снимка на 2рата конзола, но няма светлина нещо неска, а със светкавица съвсем не се вижда нищо поради металният "капак", който отразява светлината обратно в обектива ;)
See you starside... Изображение

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение BardoSore14 години

Variations of the Sega Mega Drive

С червените копчета е европейската версия.

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown14 години

хехе точно както си я спомням :)

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение blumentopff14 години

BardoSore написа:Variations of the Sega Mega Drive

С червените копчета е европейската версия.
Имах в предвид, че е произведена в Китай ;)
See you starside... Изображение

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение BardoSore14 години

Музиката от доста MD игри във vgz формат (има плъгини за него на началната страница).
http://project2612.org/index.php

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Любими и надценени игри за Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown13 години

Напоследък съм на вълна ретро и като си преглеждах старите MD игрици установих известно разминаване с това дадени игри редовно да присъстват в класациите за най-добри игри а реално да не остарели адекватно. Всеки е виждал класации за най-добри игри, за най-добри неизвестни игри и т.н. но аз поне не съм виждал да се прави списък на прехвалени не чак толкова добри игрици.
б.т.в. не мисля да правя класации и да подреждам по ред , просто ще изброя няколко заглавия с коментар и ще ми е интересно как мислят другите хора.

Comix Zone - Тази игра е окупирала всяка една възможна класация за MD. Съдейки по хвалбите излиза че е иновативна, оригинална и т.н. Каква е реалноста (според мен) - навремето тази игра е била хвалена само и единствено заради графиката и оригиналния си замисъл. Геймплея е тотално репетативен - прави се е едно и също от началото до края като бой,управлението е неудобно, липсват стратегии за различните противници и се правят едни и същи удари. Скука и небалансираност.

Vectorman 1 и 2 - същата работа като Комикс зоната - игра хвалена само заради графиката си и то заради иновацията в графиката си. Нито дизайна впечатлява нито геймплея. Въпреки това продължават да я слагат (и двете части) навсякъде където има колекциия на SEGA.

Altered Beast - тази игра дори са я сложили в топ 15 на GT което силно ме учуди - нито има някаква графика кой знае каква, нито управлението бива нито има баланс в трудноста.

Adventures of Batman & Robin - сега осъзнавам че навремето тази игра съм я харесвал само заради графиката. В действителност има толкова безумна трудност и калпаво управление с лаг че в момента никога не бих играл такава игра. Раздутите изкуствено мисии също не и помагат.

Revenge of Shinobi - това чудо почти не може да се играе - за разлика от перфектната тройка (и shadowdancer с кучето) тук героя има подвижноста на пън столетник. Грозната графика дори за врмето си не помага с нищо (б.т.в. смятам че тройката и Shadowdancer имат перфектна графика).

Eternal Champion- това по някаква странна причина беше доста популярно навремето. Сложено обаче до истински доказани бойни игри изобщо мисля че не може да става дума за сравнение а на MD имаше предостатъчно свестни бойни игри.

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение Jeru13 години

gtfo (според мен)
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Какво означава
gtfo (според мен)
:?:

VergAllmighty
Мнения: 478
Регистриран преди: 17 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение VergAllmighty13 години

RRSunknown написа:Comix Zone
Vectorman 1 и 2
Yeah, no.
RRSunknown написа:Altered Beast
За тая съм съгласен.

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение DETONATOR-M13 години

RRSunknown написа:Какво означава
gtfo (според мен)
:?:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=GTFO
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Питах какво означава в контекста на темата , но явно и тази тема ще се изроди в спамерско хейтене. Жалко - мислех че може да стане дискусия с аргументи но май съм бил бил наивен да очаквам нещо. :blue:

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение DETONATOR-M13 години

Ами игрите които си посочил са класика във времето в което са излезли. Явно си ги играл наскоро, за да ги пишеш тия врели-некипели.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Играл съм ги навремето - тогава са ми харесали- главно с графиката. Играх ги сега и виждам че скучни и неудобни. И именно за това отварям темата в момента. Главно ми се искаше да чуя защитни аргументи които да ме разубедят но засега слушам само познатия хор на надхвалване по навик вместо реален анализ.
А навремето съм играл и много други игри които са ми харесали, и сега пак ми харесват по същия начин.
Последна промяна от RRSunknown на 29 ное 2010, 17:22, променено общо 1 път.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение BardoSore13 години

Човек, нямаш никакво право да критикуваш нищо по Comix Zone и Vectorman...тва е абсолютно безумие! Вярно е, че си е твое мнение, но айде сега...може и без такива изсилени проницания!
Определено сигурно има игри, които да влязат адекватно в темата, но тези...

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Добре - обяснете какво им е хубавото на Комикса и Вектормен

А за алтеред бийст смятам че се съгласихме всички

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение BardoSore13 години

Супер иновация в графиката и геймплея на sidescrolling-а за онова време! Ти какво искаш, да оцениш правилно игра едва сега, която е излязла преди 14 години? Ти как би оценил Doom или Quake сега? WTF бе пич?

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

Ето тук се разминаваме - аз не виждам никаква иновация в геймплея - абсолютно стандартен бийт ем ъп и шутър а за графиката не споря - дори съм написал изначално че именно затова са били хвалени.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение BardoSore13 години

Comix Zone е 1995-а, Vectorman e 1995-а, а втората част е от 1996-а!!
В първата имаше възможност да използваш предмети, за които трябваше да напънеш сивото си вещество за да ги използваш в правилния момент, плъха също добавяше интерактивност с неговото пускане и откриване на предмети скрити зад страниците, в играта има на места и пъзел елементи, плюс интеракцията със сандъци, варели, шахти (трошенето ти вземаше енергия) и т.н. Да не говорим, че историята е супер оригинална...баси, влизаш в собствения си комикс!
Кокото до Vectorman, ами самия факт, че можеш да се преобразяваш в различни форми...какво по иновативно искаш? Да не споменавам, че има и псевдо 3D нива!

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp13 години

DETONATOR-M написа:Ами игрите които си посочил са класика във времето в което са излезли.
Добри игри - да, ама и за времето си не бяха кой знае какви класики. Затова и не виждам какво им е надцененото и прехваленото.

btw. The Adventures of Batman & Robin е с OST на Jesper Kyd.

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Ретро тема "Най-надценените игри за Sega MD"

Мнение RRSunknown13 години

А аз се чудя защо толкова ме радваше специално музиката.

Кой е онлайн