Sega Mega Drive

It's been AGES!
max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

RRSunknown написа:пробва ли на CRT телевизор ?
ok...пробвах на CRT, не става...
помощ

конзолата със сигурност не е мъртва, като доказателство прилагам gif който показва, че картината се променя/реагира на включването на конзолата, но до там...
Изображение

мислите ли, че е от кабела. продават ли се такива кабели все още...?
слагам и снимка на brick-а на кабела...
Изображение

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Bobi14 години

По принцип истинските Mega Drive страдат най-вече откабелите за ТВ-ора, понеже игличките на :? ГУМЕНАТА :? букса, която се пъха отзад в конзолата, често се отскубват от кабела, вследствие именно на кофти подбрания разтеглив материал... Буксата е съставена от тънък гумен "кожух", в който са напъхани игличките и кръглото метално тяло, а така също и средна част, което служи за изолация, подредба на игличките и нещо като запушалка за буксата, която да държи всичко в сглобен вид. Можеш да разлобиш буксата, като опиташ да изтеглиш много внимателно въпросната средна част, натискайки в същото време гумения кожух назад към кабела (т.е. в обратната посока).

п.п.: Готино пиратле :wink: Като му гледам платката, ще да е от Малайзия или братски Китай :mrgreen:

max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

не мисля, че е менте, разгледах дъното, всичко си изглежда в ред, моторолата си изглежда съвсем...като такава, отдолу си има стикерите QC passed / model no MK1631-16, serial / made in Japan.

p.s.!!! She is ALIVE!!!

:crazy:

im so frikkin happy

Изображение

Всъщност горното мнение спаси положението. Накара ме да огледам долната част на конзолата за оригиналните стикери и видях, че на дъното всъщност има някакъв Switch,на който пише Japanese PAL - Oversea PAL. Като го флипнах всичко си дойде на мястото :mrgreen: Мерси

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение BardoSore14 години

Оригиналните мисля, че нямат ключ за смяна на региона.Следователно не можеш да прибавиш и Sega CD.

max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

всъщност това звучи доста логично, вероятно сте прави :-) въпреки това съм доволен от бялата боя и фактът, че работи. Ще продължавам да се оглеждам и за нова в кутиял

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение refused14 години

В бяло изглежда доста приятно! Скоро спасих един Mega Drive II от забвение трябва да помисля и аз за някаква украса :D

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение dra6ko_second_chance14 години

refused,браво за аватара:).Най-любимата ми игра за SMD 2

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Bobi14 години

Кристално чист звук за SEGA Mega drive 2 / Genesis :P (не, че чаткам нещо, ама все пак...)
http://nfggames.com/forum2/index.php?to ... 7#msg25197

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown14 години

b.t.w. Случайно някой да знае добър сайт посветен на представяне и ретроспекция на SMD2 игри?

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение BardoSore14 години


Аватар
snaip1
Мнения: 7
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение snaip114 години

woow аз да се похваля днес си взех Vectorman,Dark Watter, Wrestle mania the arcade game, flashback, Animaniacs и batman i robin онзи якия рисувания а също взех и една дискета с 3 игри - най якия socer, shinobi и костенурките нинджа =))))0

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Jeru14 години

Силни заглавия, бравос. :yes:
Специално Pirates of the Dark Water не е особено популярно игра, но на времето доста ме беше изкефила.
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown14 години

Пиратите ми е втората най-любима игра за SMD2 след Blades of Vengeance :)

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение BardoSore14 години

Ами сигурно неслучайно и двете заглавия са екшън сайдскролъри ;)
Подкрепям...и двете игри са прекрасни, това на EA обаче е с една идея пред другото.

max.penalty
Мнения: 33
Регистриран преди: 14 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение max.penalty14 години

докопах още един МД2, ще го правя червен.
има си ексенжън порта и тн :-)

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение me3x14 години

RRSunknown написа:Blades of Vengeance :)
:yes:

Играех само с магьосника :-)
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Bobi14 години

Определено предпочитам Pirates of dark water С класи по-добра е като управление, начин на игра, графика, звук, употреба на предмети и т.н. :!:

Blades of vengeance е доста недъгава откъм управление (особено прецакващия те скок), като много дразни и поведението на камерата, която не ти дава възможност да прецениш, дали има или няма сигурна "почва" по-надолу из терена. Има и доста участъци от нивата, от които няма измъкване, щом веднъж попаднеш там (като наглед плитки гъолове с лава и прочее неприветливи места), а още по-гадното е, че през това време ти се точи мноооого бавно от кръвта и трябва да гледаш как умираш в рамките на цяла минута, прекарана в безуспешни опити да скочиш на твърда почва :blue:

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown14 години

Аааа, не съм съгласен за BoV.
Няма случайни неща там- тя играта не е контра всичко да подскача и да хвърчи скоростно а напротив- играе се бавничко, спокойно с мисъл. Затова има и непробиваем блок,затова има и камера с която може да преместиш камерата си на 2-3 екрана във всяка посока. Затова не умираш с един удар а имаш RPG стил живот.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение Bobi14 години

RRSunknown написа:Аааа, не съм съгласен за BoV.
Няма случайни неща там- тя играта не е контра всичко да подскача и да хвърчи скоростно а напротив- играе се бавничко, спокойно с мисъл. Затова има и непробиваем блок,затова има и камера с която може да преместиш камерата си на 2-3 екрана във всяка посока. Затова не умираш с един удар а имаш RPG стил живот.
Явно има местене на камерата, което не съм налучкал как става, но навремето точно заради невъзможността да видя къде се приземявам, умирах на всяка крачка. Блокът също не го знаех, но може да е така, защото винаги играех с магьосника (неписано правило в доста игри - магьосниците или елфите с лък нямат блок, защото имат увеличен обсег). Как стават тези тарикатлъци? При Соник, Облъчени хора/Човекът-паяк и някои други игри беше лесно - обръщаш се в някоя посока за 2-3 секунди или поглеждаш нагоре или надолу, и оттам вече камерата си знае урока.

Колкото до скока, той наистина е ужасен и това няма никаква връзка с камерата. Един пример (тъкмо си пуснах пак играта да я пробвам какви нерви ми е носила) - още в началото на играта ще ти се наложи да минаваш из лава, стъпил на едни самодвижещи се отломки от скала. Появяват се и препятствия (летящи скали - класика в жанра :lol: ), които трябва да прескачаш. Добре, ама скокът е толкова долнопробен, че приземяването е не там, където очакваш да е, имайки опит от други игри, където същото действие е осъществено къде-къде по-сносно. :idea:
И за какъв чеп са програмирали да ти се точи малко кръв при всеки допир с лавата, след като при стъпване в лава отнасяш поне още няколко поражения през половин секунда (!!!!!!!!!!!!!), а толкова ценното в болшинството игри "премигване", което ти дава неуязвимост за най-малко 1-2 секунди, тук е просто едно голямо нищо... Да не говорим,
че през това време и управлението над героя ти е адски дразнещо (то вярно, че човек не може да ходи нормално, когато си играе на нестинарка по горещата лава, ама все пак това е... ИГРА!!!).

За тъпия момент с падането в уж плитки ями и невъзможността да се измъкнеш от тях също си държа на мнението на 100000%, защото много мразя игри, в които привидно имаш възможност да се измъкнеш от някое местенце, само че някой тъп програмист е решил да не ти разреши да се изкачиш на 3 педи височинка, ами да те остави да гледаш цял ден как умираш малко по малко, по някакъв садистично-мазохистичен начин, докато не ти се източи пълната кръв :roll:

Аватар
RRSunknown
Мнения: 5439
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение RRSunknown14 години

Блока е като клекнеш - ставаш непробиваем. Оттам и тактиката в пейсинга - виждаш враг- клякаш , изкачкваш му удара - правиш контра.
Лавата на първо ниво е елементарна (поне за мен) - скока си е плавен, просто трябва да знаеш нивото и да знаеш кога да блокираш кога да скочиш.
Камерата се мести като натиснеш старт , "C" и местиш с кръстачката.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Sega Mega Drive

Мнение dra6ko_second_chance14 години

Някои може ли да ми помогне сьс картини/схеми на платката на SEGA MD2 менте или оригинал.Искам да сравня по моята,че има едни неща които леко ми рьчкат лзбопитството

Кой е онлайн