Sega Dreamcast

It's been AGES!
Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo17 години

ZaG написа:Честито и от мен , играта която съм играл на Дриймкаст е mortal kombat gold и въпреки адски неудобния пад играта е доста приятна ,препоръчвам я :roll:
незнам откъде ти дойде адски неудобен пад но на Дреамкаста е най удобния ;) + този на Сатурн който е по същия дизайн

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Rinaldo написа: + този на Сатурн който е по същия дизайн


За контролера на DC 2 мнения няма - определено е адски удобен, особено аналоговата ръчка и кръстачката, само че двата спусъка са доста неудобни за биткаджийски игри. Но за 3D Saturn Pad може малко да поспорим - притежавам този 3D контролер на Сатурн и е най-недъгавото нещо, което съм хващал в ръцете си. Това беше и причината, да му променям формата на корпуса, спусъците и ръчката. :roll:

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Мнение ZaG17 години

Няма да го правим на спор нали . Аз както казах играх 3 часа на гореспоментата игра . След първите 30мин ръцете ме боляха , китките и пръстите ми бяха схванати - на всеки според рацете му :wink: А за 3д сатурн пада .... no comment
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Мнение Jeru17 години

На мен DC Pad-a ми ляга адски удобно в ръцете и за повечето заглавие е ОК.
ОБАЧЕ... след 2 часа игра на Street Fighter III: Third Strike си бях разранил палеца на лявата ръка от правене на полудъги. Ебаси дървената кръстачка! :?
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Мнение ZaG17 години

A тоя кабел дето стърчи от долу направо ми бърка в носа .
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Jeru написа:На мен DC Pad-a ми ляга адски удобно в ръцете и за повечето заглавие е ОК.
ОБАЧЕ... след 2 часа игра на Street Fighter III: Third Strike си бях разранил палеца на лявата ръка от правене на полудъги. Ебаси дървената кръстачка! :?

Тя кръстачката си е много хубава по принцип, а и оста и е разположена доста надолу и е сферична (типично за контролерите на SEGA), което спомага за лесното правене на полукгъгове и т.н. Наистина, проблем след продължителна игра могат да се окажат по-острите и ръбове по краищата. Аз затова и като си купя някой ден (кога ли?) нова неупотрябвана американска конзолка, ще заобля тези краища с фина пила + шкурка 2000 и работата заспива. :wink: Пружините за спусъците пък ще скъся с 30-50%, и после ще ги разтегна до първоначалната им дължина, за да станат по-меки (както направих с адски твърдите пружини на моя Saturn 3D Pad.
Последна промяна от Bobi на 24 фев 2007, 14:46, променено общо 1 път.

Аватар
AlDim
Мнения: 296
Регистриран преди: 17 години

Мнение AlDim17 години

Сега пробвах Sega GT. Крайно посредствен рейсър с претенции да е следващото Gran Turismo. Леле, а музиката е толко дженерик джей-шит, че ми се драйфа. >_< С какво са се друсали разните IGN-овци и Gamespy-овци докато са му давали 8-ци и 9-ки не знам, ма няма да се мъча с това нещо.
А, и пада май е кофти за рейсъри. Използват се същите контроли като на Xbox 360, но са далеч по-неудобни.

Поне току що си записах Berserk-а, та има надежда :)

Edit: ако не броим скапаната камера, Berserk-а управлява! :)
"But sometimes that just ain't enough to keep a man like me interested
No, I've gotta go out and have fun
At someone else's expense"

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Ами, как да ти кажа - SEGA GT е доста по-реалистичен симулатор от Gran Turismo-серията, но дотолкова много, че е в минус на играта.
Например, при ускорение трябва адски плавно да натискаш "педала на газта" (десният спусък R), за да не започнат гумите ти да превъртат, защото иначе колата започва да буксува и да занася настрани, и ако си набрал повечко скорост, ще изгубиш управление, колкото и да се опитваш да завиваш в някаква посока, както би се случило и в действителност.
Ако пък минеш с голяма скорост през неравен участък с бабуни (пръст, пясък, трева), те очаква хубаво друсане и неуправляемост.
Същото се отнася и за завиването - ако прекалено бързо завиеш в дадена посока, или още по-лошо - ако от крайно ляво завиеш в крайно дясно за прекалено бързо време, отново ще загубиш стабилност и колата и ще е неуправляема за 50-ина метра.
Въобще, трябва да си адски "нежен" в командите.
Аз поне не можах да намеря из менютата да има настройка на показателя "реалистично поведение"... Поне да бяха направили и втори режим, наречен Arcade :!: Най-вече заради адски реалистичното управление играта не се хареса на масата играчи, свикнали да играят на значително по-лесни игри. За лошото усещане за това, доколко силно си натиснал газта или спирачката, допринасят и прекалено твърдите пружини на L и R. Аз тъкмо щях да си скъсявам пружините на моя контролер, когато се наложи да си продам DC-та.
За сравнение - при Gran Turismo, своеволия, като рязко завиване от една посока в друга, или рязко ускорение, рязко спиране и т.н. не се наказват с реалистично поведение на колата, защото от Polyphony Digital са били достатъчно хитри, за да се придържат и към игровия елемент, без да наблягат твърде силно на достоверното поведение на колите.


ПП: Ако ще тази игра да я бяха пуснали и за XBOX360 - управлението нямаше да е по-добро. Просто от SEGA са направили по-скоро прекалено реалистичен автомобилен тренажор, отколкото игра.

Аватар
AlDim
Мнения: 296
Регистриран преди: 17 години

Мнение AlDim17 години

Не знам, на други места твърдят, че е сравнително аркадничък, но просто е с куци контроли. И наистина, играл съм далееч по-реалистични рейсъри от него (дори за DC - виж F355 Challenge; да не говорим за нишата от F1 симулатори).

Колкото до това, че би била със същото управление на 360 - крайно ме съмнява. 360 засега има ултимативния пад за ресъри. Единственото по-добро от него е да си купиш волан. Докато тоя на DC е с кофти тригъри и левия (спирачката) е много неудобен за ползване докато пръста ти е на стика. То и самия стик е слаба бира, особено за по-прецизен контрол.

п.п. http://www.xbox.com/en-us/games/s/segagt2002/ -> туй може да го пробвам от любопитство :P
"But sometimes that just ain't enough to keep a man like me interested
No, I've gotta go out and have fun
At someone else's expense"

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Чети отново и отново предишното ми мнение, за да го разбереш както трябва :wink:
Последна промяна от Bobi на 24 фев 2007, 20:58, променено общо 1 път.

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Мнение cain17 години

"за да разбереш го както трябва"
Изображение :D

иначе и аз ще се сдобия с dc пак че стария нещо почна да ме нерви
PC mustard race

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

:? това ме разби направо

Аватар
AlDim
Мнения: 296
Регистриран преди: 17 години

Мнение AlDim17 години

Да бе, разбрах, Gega GT е по-реален от реалността :lol:
"But sometimes that just ain't enough to keep a man like me interested
No, I've gotta go out and have fun
At someone else's expense"

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo17 години

хубави рейсъри за Дреамкаст
1. Sega Rally 2
2. F355 Chalenge
3. Mеtropolis Street Racer (aka. Project Gotham 0 )
4. Tokyo Xtreme Racer 1
5. Tokyo Xtreme Racer 2
6. Sega GT

Crazy Taxi 1 u 2 - не е точно рейсинг но си е много добра серийка

някой харесват много
1. Le Mans 24 Hours
2. Monaco Grand Prix
3. Test Drive V-rally

- някой са продължения на други серий от стари поколения
примерно за Сатурна добри расъри са;
1. Sega Rally Championship
2. Daytona USA - която излезе портната за Дреамкаст отлдено за Сатурна излязоха 2 Daytona игри.
3. Sega Touring Car Championship

за хбох Sega GT си е номер едно игра, имам я оригинал , както имам и онлайн версията кояот обаче за съжаление не се различава с нищо от SEGA GT освен с онлайн елемнта.

за хбох добри рейсъри за мене са
1. Project Gotham 1
2. Project Gotham 2
3. Outrun 2 and 2.1 Coast TO Cost - която е по добрата
4. Burnout серийте
5. Rallisport Challenge 2

Forza за някой е добра на мен лично не ми хареса..

пробвал съм още 15 рейсинги който за мен са бози..
мисля че около 60-70 са общо за х-са рейсингите..

за ПС2 -
1.Grand Turismo 4
2.Sega Rally Revo -макар нея да съм я играл малко че имам японска версия
3.Tokyo Xtreme Racer 2/3 - много хора не харесаха 3ката..
4. Tokyo Xtreme R

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe17 години

AlDim написа:
...

Някакви други предложения?
Наскоро излязоха три нови спейс пуцалки за Дрийма - Trigger Heart, Crows, Last Hope. Не съм видял да се споменават и:

Trizeal
Guilty Gear X
Twinkle Star Sprites
Marvel vs Capcom 2, също и Capcom vs SNK
Virtua Fighter 3tb
MDK2
Radilgy

Street Fighter III Double Impact не е кой знае кво, тегли Street Fighter III: Third Strike - щото е по-добрият от двете тройки (всъщност или него или ДоА2, разликата между двете игри нали знаеш, че няма (може би само в цифрите - едното е две, другото е три) :crazy: )
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo17 години

VF 3tb kofti port, kofti igra, precakwaciq ot strana na sEGa..
pfy 4ezvam si instaliram kilicira :)

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi17 години

Брей, много игри излизат все още за любимата ми конзолак :wink: Дано има още и още.

pfy 4ezvam si instaliram kilicira
Задължително да е на Инжинера :twisted:

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Мнение andycole17 години

абе много се бях надъхал да си взимам dreamcast ,обаче като ми ги казвате тея работи за орязаните пиратски рилийси взех да се отказвам :roll:

Аватар
the_new_legend
Мнения: 508
Регистриран преди: 17 години

Мнение the_new_legend17 години

Някой да е пробвал това:

Изображение

Изображение

Воbi виж 2-я ред във Featuring :!: :!: :!: :twisted:

dra6ko
Мнения: 325
Регистриран преди: 18 години

Мнение dra6ko17 години

Незнам ама конзолката много ми е приятна.Аз си взех моята най вече заради shooter-ите и тупалките.И само това си пуцам;).Удиви ме крьстачката на пад-а с която можеше да се правят безпроблеми всякакви серии на SF:3 Strike.Дразни ме,ама адски много единственно че кабела на gamepad-а е отдолу

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Мнение cain17 години

добре ве какво ревете срещу кабела.
от горната страна на геймпада има един процеп където може да застопориш кабела така че да ти седи отгоре. именно за това е направен
PC mustard race

Кой е онлайн