Sega Dreamcast

It's been AGES!
spotty
Мнения: 39
Регистриран преди: 14 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение spotty14 години

Излиза нова игра за Dreamcast :shock:

http://bitmob.com/index.php/mobfeed/new ... unced.html

Да е homebrew не е.Играта се прави от напълно професионален екип и ще струва 22$.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение Bobi14 години

Тази игра я зная от няколко години, но излизането и все се бавеше. Според мен, не е кой знае какво (поне от изгледаните филмчета) - поредната игра-клонинг на Micro machines с много бедна графика, която с лекота можеше да се направи и за Mega Drive :-) (като изключим прозрачните светлини). Вместо нея, трябваше да наблегнат на уж "временно" замразената от години Age of the beast, която има къде-къде по-големи шансове за продажба.

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение Rinaldo14 години

http://yabause.org/

емулатор за Sega Saturn игрици, който работи на Dreamcast!! ;) 90% подкарвал без проблеми игрите, може да се провери на Compatibility list...!!!

пс. бахти якото :) уж казваха, че е невъзможно да се подкара Сатурн игра на DC, ето че от тази година 13/01/09 и това го имало :) емулатора е разработен в работеща бета 30/11/08 , няма и година ...

Едит: след дълго четене, емулатора подкарва почти всичко но работи бавно,а пича казва че няма време да оптимизира скоростта и все пак браво за емулирането..

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Dreamcast

Мнение ZaG14 години

Bobi написа:Защо не виждам раздел за SEGA Dreamcast? :wink: От старото поколение мяркам GCN, PS2 и XBOX, обаче баш родоначалникът на въпросното поколение липсва...
Dreamcast = FAIL , Deal with it :D
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Bobi14 години

ZaG написа:
Bobi написа:Защо не виждам раздел за SEGA Dreamcast? :wink: От старото поколение мяркам GCN, PS2 и XBOX, обаче баш родоначалникът на въпросното поколение липсва...
Dreamcast = FAIL , Deal with it :D
Хе-хе, човек, Dreamcast-а трябва да се погледне откъм заглавията, които предложи навремето, а не толкова, като погрешен ход за излишното ранно спиране на производството на конзолата от страна на SEGA. :wink: Има една камара качествени игри (повечето от които прокараха нови пътеки в игровата индустрия), за които си струва човек да прочете кадърно написана и увлекателна статия, макар и няколко години по-късно от представянето и на пазара! :-) Да не говорим, че това е и конзолата, прокарала пътя към играене на конзолните игри по жицата :wink: (Master system, Mega drive/Genesis и Saturn не се броят, защото така и не успяха да се възползват пълноценно от своите модеми... Пък и скоростта на телефонния интернет тогава беше мъртвешки флегматична).

Аватар
ZaG
Мнения: 3802
Регистриран преди: 17 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение ZaG14 години

Знам ги тия неща и коментара ми беше шега, въпреки че си е вярно до някъде :D
Eдно време съм играл на машинката и я помня с добри впечатления като изключим контролера.
Да не говорим, че това е и конзолата, прокарала пътя към играене на конзолните игри по жицата
С оглед на тенденцията в индустрията online > single player това не го считам за плюс :)
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
Okamijitsu
Мнения: 2288
Регистриран преди: 17 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Okamijitsu14 години

Много игри е силно казано да кажем 4-5 са като не смятам Shenmue 2 :lol: .
http://img233.imageshack-us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack-us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Bobi14 години

andycole написа:Гласувах за Uncharted 2 като игра на годината, а най-добро за psp за годината е Motorstorm Arctic Edge.
Боби, нали тук всички се правят на много antifanboy геймъри :lol: В изминалото поколение конзоли dreamcast и xbox имат ебаси оскъдния каталог от добри ексклузив игри, при дриймкаст ги сложи soul calibur, shenmue, jet set radio, при xbox - doa 3, halo(даже я има за pc), panzer dragon orta, forza motorsport, ninja gaiden black, кво значение има кви са конзолите като имат няколко игри на кръст. Даже Gamecube беше по-добре с поне десетина задължителни ексклузива и поне още толкова доста добри игри.
Изпускаш една дребна подробност - при Dreamcast, изключителните игри се пръкнаха за има-няма 2 години :wink: , тъй като машинката беше изпотрепана от SEGA (фирмата-карък :blue: ) още в зародиш. И заглавията съвсем не са 3-4, ами комай повече. Нищо, че в годините след прекратеното производство на DC, от SEGA решиха да изцоцат някой и друг лев, като прехвърлиха няколко от игрите си и за други конзоли. Ето само един кратък списък на някои от по-открояващите се игри, които си заслужава да се поцъкат поне откъм гледна точка обогатяване на игровата култура:

Soul Calibur
ShenMue/ShenMue 2
Jet set radio/Jet grind radio
Crazy taxi
Rez
Ecco the Dolphin: Defender of the future
Virtua tennis/Power smash
Phantasy star Online
Power stone/Power stone 2
Ikaruga
Seaman
Metropolis street racer ("баткото" на днешната поредица Project Gotham racing)
Skies of Arcadia
Space channel 5

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение epedos14 години

Само аз ли причлислявам дриймкаст-а към PS1 и N64??? :shock:

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение andycole14 години

Е как към пс1 и н64, към тях трябва да причисляваш sega saturn. Дриймкаст си е точно към следващото "128 битово" поколение, с ps2, gamecube и стария xbox.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Bobi14 години

epedos написа:Само аз ли причлислявам дриймкаст-а към PS1 и N64??? :shock:
Да го пускам ли в темата с изцепките? :D

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение epedos14 години

andycole написа:Е как към пс1 и н64, към тях трябва да причисляваш sega saturn. Дриймкаст си е точно към следващото "128 битово" поколение, с ps2, gamecube и стария xbox.
Бе аз се досетих още по коментарите ви, но ме мързеше да проверя, затова питах :Р

Принципно заблудата ми идва от повечето заглавия за DC, които бях чувал, а и от това, че самата конзола беше излязла доста преди пс2, гц и хбох, доколкото аз си спомням.

Mesmer
Мнения: 549
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Mesmer14 години

epedos написа:Само аз ли причлислявам дриймкаст-а към PS1 и N64??? :shock:
Да :!: :-?

Иначе към списъка на Боби бих прибавил и още няколко заглавия които е пропуснал а мисля че "си заслужава да се поцъкат поне откъм гледна точка обогатяване на игровата култура" :

D2
Evolution: The World of Sacred Device
Evolution 2: Far Off Promise
Giga Wing
Giga Wing 2
Ikaruga
Record of Lodoss War: Advent of Cardice
Skies of Arcadia
Resident Evil Code: Veronica (И бебетата знаят за коя конзола е най-добрата "Вероника")
Ecco the Dolphin: Defender of the Future
Draconus: Cult of the Wyrm

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение The Demon14 години

Игрите които са "only on Dreamcast", всъщност са изключително малко. От тези които изброявате и Crazy taxi и Rez и Ecco, Skies Of Arcadia, Space channel 5, Virtua Tennis, Pahntasy Star Online.... и много други се появиха по другите конкурентни платформи. Да не говорим за виртуалните пазари, при по новите конзоли. На практика това се случи и с GameCube. Вече Wii-то му отне почти всички качествени ексклусиви. :D Resident-и, Метроиди... всичко.

На Dreamcast му остана май само Shenmue 1 и Jet Grind Radio. Поне само тези ми идват в главата първо. :)
За Cube-a ... Добре поне, че остана Paper Mario-то, Eternal Darkness, p.N. 03 и още няколко други заглавия на Нинтендо :) Но кой знае, ако дойде някаква суша при Wii-то може и тях да трансформират.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Bobi14 години

Е, то така погледнато, ей сега като се появи и Shadow of colossus за електронно пазаруване за XBOX360, това значи ли, че играта поначало не е изключителна за PS2? :-) Трябва да се гледат игрите по периода, в който са се появили, и дали по това време са били предназначени и за други конзоли. Игрите на SEGA за Dreamcast, които фирмата прехвърли и на конкурентните конзоли след убиването на собственото си отроче*, са си чисто и просто Dreamcast-овски игри, пренаписани набързо за подкарване от другите конзоли, за да се спечели някой лев отгоре във време на доста стъжнен финансов период за компанията.

*тоест, то негово време са били предназначени само и единствено за Dreamcast.

Аватар
roBO
Мнения: 778
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение roBO14 години

От това което сте дали като заглавия за Dreamcast мисля ,че изпускате Sword of the Berserk: Guts' Rage
,а по междодругото на мен конзолата на SEGA ми е любимата конзола и като машина и като платформа за времето си :!:

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение cain14 години

никой не я изпуска, дори и аз като фен на Berserk не успях да я изтърпя
PC mustard race

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Jeru14 години

Sword of the Berserk си имаше проблеми, но не беше лоша. На мен поне ми хареса.

Що се отнася до Dreamcast-а като цяло - трябва човек да е много заклет фенбой за да каже, че конзолата не е фейл. Не само заради малоумията на SEGA. Класните ексклузиви са около десетина.
Моля Ви се, сигурно само N64 е по-зле от последните 15 години.
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение epedos14 години

За Дриймкаста не бях проверявал как стоят нещата, а единствените заглавия дето бях чувал за него бяха няколко пс1 порт-а - резиденти и темподобни, та затова може би го слагах в това поколение...


The Demon написа:Игрите които са "only on Dreamcast", всъщност са изключително малко. От тези които изброявате и Crazy taxi и Rez и Ecco, Skies Of Arcadia, Space channel 5, Virtua Tennis, Pahntasy Star Online.... и много други се появиха по другите конкурентни платформи. Да не говорим за виртуалните пазари, при по новите конзоли. На практика това се случи и с GameCube. Вече Wii-то му отне почти всички качествени ексклусиви. :D Resident-и, Метроиди... всичко.

На Dreamcast му остана май само Shenmue 1 и Jet Grind Radio. Поне само тези ми идват в главата първо. :)
За Cube-a ... Добре поне, че остана Paper Mario-то, Eternal Darkness, p.N. 03 и още няколко други заглавия на Нинтендо :) Но кой знае, ако дойде някаква суша при Wii-то може и тях да трансформират.
Пич, Wii-то е наследника на NGC, на него можеш да играеш самите игри, каква транформация, какви отнемания?! Все едно PS2 да е 'отнел' MGS от PSone?

:blue:

Аватар
Jim Raynor
Мнения: 3952
Регистриран преди: 16 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение Jim Raynor14 години

Струва ми се, визираха се New Play Control (пре)изданията.

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение dra6ko_second_chance14 години

Че то си има Paper Mario за Wii

Кой е онлайн