Sega Dreamcast

It's been AGES!
Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Мнение me3x16 години

Bobi написа:Иначе, съм си заплюл като начало Dreamcast с двете Shen Mue, Omikron и Blue Stinger.
Боби, Омикрон-а не струва освен ако не те радва дълго препускане през "нищото" :wink:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

me3x написа:
Bobi написа:Иначе, съм си заплюл като начало Dreamcast с двете Shen Mue, Omikron и Blue Stinger.
Боби, Омикрон-а не струва освен ако не те радва дълго препускане през "нищото" :wink:

Ами, точно това ме радва :twisted: Иска ми се поне в една игра да пощъкам насам-натам, без да следвам кой знае каква цел. Това ще ми е по-скоро за разпускане :lol:

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Мнение king_of_the_universe16 години

me3x написа:
Bobi написа:Иначе, съм си заплюл като начало Dreamcast с двете Shen Mue, Omikron и Blue Stinger.
Боби, Омикрон-а не струва освен ако не те радва дълго препускане през "нищото" :wink:
Омикронът е егати хайпнатата игра!
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Rinaldo
Мнения: 2817
Регистриран преди: 18 години

Мнение Rinaldo16 години

Bobi написа:
me3x написа:
Bobi написа:Иначе, съм си заплюл като начало Dreamcast с двете Shen Mue, Omikron и Blue Stinger.
Боби, Омикрон-а не струва освен ако не те радва дълго препускане през "нищото" :wink:

Ами, точно това ме радва :twisted: Иска ми се поне в една игра да пощъкам насам-натам, без да следвам кой знае каква цел. Това ще ми е по-скоро за разпускане :lol:

SHENMUE, RUY GA GOTOKU , ECCO THE DOLPHIN, мани тъпия ОМИКРОН .... тва е една от прехвалените игри едно време.

xkatasumix
Мнения: 60
Регистриран преди: 17 години

Мнение xkatasumix16 години

Да и беше издадена за PC,DC и PSX.
Сега видях че правят и Omikron 2 ексклузивно за PS3
Изображение

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

xkatasumix написа:Да и беше издадена за PC,DC и PSX.
Сега видях че правят и Omikron 2 ексклузивно за PS3

За PSX уж била прекратена, заради невъзможността на конзолата да се справи с управлението на "сложната среда" в играта. По-скоро програмистите не са били достатъчно кадърни, а и на моделчиците не им се е занимавало да оптимизират играта за графичните възможности на конзолата :roll:

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Прекратените заглавия за Dreamcast

Мнение Bobi16 години

http://xoomer.alice.it/mononline/unseen/dreamcast.htm

Ecco 2:


Castlevania Resurrection:


Dark Angel: Vampire Apocalypse:


Innocent Tears:


Dee Dee Planet:


PICASSIO:


Gun Beat:

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Re: Прекратените заглавия за Dreamcast

Мнение vvarp16 години

Bobi написа:Dee Dee Planet:
http://www.youtube.com/watch?v=Vv5qGfl-b9s
LittleBigPlanet Prime :-)

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Прекратените заглавия за Dreamcast

Мнение BardoSore16 години

Bobi написа: Dark Angel: Vampire Apocalypse:
Това го има за PS2.

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Мнение Bobi16 години

То впоследствие доста запланувани за DC игри наизлязоха за останалите 3 конзоли, появили се след него. :roll: Най-голямото разочарование за мен беше резнатата в последния миг Soul reaver 2, която аха - да излезе, и я гътнаха вече готовичка. :evil:
Ако SEGA си бяха мълчали поне до последно, нямаше да отложат в последния миг доста добри заглавия, които пък щяха да крепят конзолата на пазара още по-дълго време, защото като няма нови игри - няма и купувачи.

Аватар
roBO
Мнения: 778
Регистриран преди: 18 години

Личен ТОП 20 игри за SEGA Dreamcast

Мнение roBO16 години

Нека класацията изглежда по следния начин 20 игри нито повече нито по-малко подредени от двадесетото място към първото. За да изглежда по добре темата нека се слага обложката на играта както и да се драсне някой ред за нея (най-вече с какво ви е впечатлила дадената игра).Мисля че темата ще бъде много полезна за тези които не са наясно с какво конзолата на сега остана в сърцата на много хора .

Малко по-късно ще си редактирам мнението и ще добавя моята лична класация .

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: personal DC top

Мнение Bobi16 години

Много хубава тема :-) , само да видя с какво да си запълня моята лична класация, че така и не можах да пробвам обстойно повече от 2-3 заглавия навремето :-? Но все пак съм играл у няколко познати на техните DC и имам обща представа за половината от заглавията, затова започвам от 1 към 20.

1. ShenMue - страхотна история, ненормално поглъщаща музика, прилично заснети диалози, добра за времето си графика и т.н. Само управлението малко куца, особено при битките в стил Virtua fighter, но това се ядва, предвид останалите качества на играта. Рю Хазуки все се прави, че не забелязва свалките на Нозоми, и тя е решила в ShenMue 3 да го покани в "Море от любов". 8)

Едва преди седмица разбрах, че можеш да местиш камерата по втори начин и така също да въртиш Рю по по-точно - задържаш B и местиш с кръстачката в някоя посока, после пускаш кръстачката. Определено помага в по-тесни пространства :axe:

Прави впечатление пълната липса (!!!) на оптимизации от рода на ННД (нива на детайлност) при хората и сградите, които вместо това просто... изчезват на двайсетина метра от теб :? Ужаст!!!! Можеше да е 1000 пъти по-детайлна и без тези изчезвания, ама кой да се сети, че ННД се ползва още от началото на 90-те. Интересното е, че дори картите на повърхностите (texture maps) се ползват в един-единствен размер, без да се заменят от по-щадящи паметта нискодетайлни варианти в далечината. Определено най-неоптимизираната игра за Dreamcast, въпреки нелошата на места графика! Хората и обектите са с еднаква геометрия и при поглед от 1км, и от 2см (последното, при по-ръбатите герои, докарва ръбоочевадна болест). Това особено добре личи при пускане на играта с ChanCast в режим Wireframe. При наличието на оптимизация, графиката можеше да е зверски зализана а-ла DOA 2 и да вади поне 4-5 пъти повече геометрия.

2. ShenMue 2 - още от същото (за щастие!), но с подобрено управление, малко по-детайлна графика (и на места - ужасно ръбата!) и значително по-общирни нива, разпростени из всякакви разнообразни местности + купуване на карти с възможност да си слагаш трицветни маркери по тях + липса на FSAA (тоест вече има пикселизация в стил PS2) + учудващо красивата сестра на грозния Лан Ди. :lol: (в краят на първи диск имаше една интересна случка - тя покани Рю да прекара нощта в нейната стая, и горкото момче като се спече... тези японци ги бива да правят поглъщащи истории) :twisted:

Отново липсата на оптимизация възпрепятства добавянето на много повече детайли, но при тази поредица не това е най-важното.

3. Streets of rage 4 - ще пиша повече за нея, като стане готова.

4. Resident evil: Code Veronica - за мен това е може би най-добрият RE, пък кой каквото си ще да казва! За мен трудното управление в тази поредица е може би най-големият плюс, допринасящ за характерната атмосфера на обреченост и безпомощност.

5. Soul Calibur - ужасно добре направени движения, плавен натисни-кое-да-е-копче начин на игра (чак дразни със съвършенството си) и доста ръбата графика, предвид възможностите на конзолата.

6. Dead or alive 2 - един от малкото що-годе сполучливи примери, на какво е способен DC в чисто графичен аспект.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19. MDK 2

20. Half-Life Gold - е-г-а-т-и-я-к-о-т-о-у-п-р-а-в-л-е-н-и-е :cool:

Аватар
roBO
Мнения: 778
Регистриран преди: 18 години

Re: personal DC top

Мнение roBO16 години

off/
Най-лошото е ,че отново съм супер зает инямам толкова време да отделя да напиша класацията по начина по който искам това да стане ,вчера я няписах отне ми 2 4аса и накрая нещо се прецака с нета и всичко отиде по дяволите не мога да опиша колко гадно ми стана ,ужас направо побърках се 2 4аса писане и накрая нищо...въпреки това обещавам да го направя тези дни най-вероятно ще стане в понеделник защото тогава ще съм свободен.... :-x

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: personal DC top

Мнение Bobi16 години

roBO написа:off/
Най-лошото е ,че отново съм супер зает инямам толкова време да отделя да напиша класацията по начина по който искам това да стане ,вчера я няписах отне ми 2 4аса и накрая нещо се прецака с нета и всичко отиде по дяволите не мога да опиша колко гадно ми стана ,ужас направо побърках се 2 4аса писане и накрая нищо...въпреки това обещавам да го направя тези дни най-вероятно ще стане в понеделник защото тогава ще съм свободен.... :-x
Искрено ти съчувствам за положението :| - и на мен ми се е случвало подобно нещо и щях да полудея от яд, защото бях писал някакъв мега роман :? :lol: Оттогава се научих да запаметявам по-дългите писания в Notepad и накрая просто копирам оттам текста в полето тук. Друг полезен навик е да цъкваш периодично Ctrl+A и Ctrl+C, с което поне ще копираш временно текста в моментната памет на щайгата (но пак е стават издънки с този метод, защото няма истинско записване, а само временно). :axe: А, и това копче "Откажи" тук долу е много досадно - вече ми прецака едно от мненията преди време. :evil:

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: personal DC top

Мнение BardoSore16 години

Bobi написа:...и на мен ми се е случвало подобно нещо и щях да полудея от яд, защото бях писал някакъв мега роман...
Е ти и без това всяко трето мнение ти е такова и за това..."няма се пуашиш копуе" :nice:

Без лоши чуства :cheers:

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: personal DC top

Мнение The Demon16 години

1. Shenmue
Изображение
КОМЕНТАР:
Коктейл от най-любимите ми жанрове. Rpg, Beat 'em up, Adventure и тонове мини-игри в едно. Всичко в играта е пипнато до съвършенстово. Детайла е внушителен и половината сгради, терени и други обекти са просто там не защото имат някакво отношение към играта, а защото в реалния свят е така. Ако тази игра не е на първо място в класацията ми не знам коя ще е :lol:

2. REZ
Изображение
КОМЕНТА:
Всеки е чувал за REZ и знае каква музикална и визуална революция представлява това заглавие. Тя е сред любимите игри на всякакъв тип хора, от хардкор маниаци и ценители та чак до наркомани. Без майтап, в интернет някъде четох писанията на някакъв дето ял халюцигенни гъби и седнал да играе REZ. Пуснал си Травелинг Моуд за да не умре и хилядите цветовете излезли от телевизора и почнали да обграждат цялата стая :). Аз дори не слушам такава музика, но тази игра супер много ми хареса. Друг плюс е че всеки може да се научи да я играе почти веднага, но за да се направи всичко трябва добре да я увладееш. Най-ярката форма на интерактивно изкуство!

3. Grandia II
Изображение
КОМЕНТАР:
Слагам тази игра толкова напред, защото е едно от първите японски rpg-та които разцъквах навремето. Ако оставим сантименталната стойност настрана, ще видим че играта е перфектен пример за класическо аниме RPG. Увлекателна история и интересни герои се забъркват със страхотна бойна система и жесток саундтрак от Iwadare. Героите могат да се къстюмизират доста свободно , но имат и своите зрелищни специални умения. Трудно е да намеря недостатък на тази игра, завладява те изцяло и не ти остава време да мислиш за недостатъци. Тя е от линейните RPG-та и това може да е недостатък за някой, но за мен е просто другия вид. Даже понякога ми се играят точно такива, историята да си върви и винаги да е напрегнато и интересно.

4. Ikaruga
Изображение
Ikaruga e перфектна игра. Всеки пуснал я, много скоро разбира че това не е просто поредното шутерче с самолетчета. Ако REZ е пример за интерактивно изкуство, самото играене на Ikaruga си е цяло изкуство. Малко са игрите които могат да ти доставят такова удоволсвие и адреналин в сравнение с Ikaruga преживяването!

5. Shenmue 2
Изображение
КОМЕНТАР:
Както каза Боби "Още от същото в добрия смисъл" Ще добавя че има още МНОГО много повече от същото :)

6. Skies Of Arcadia
Изображение
КОМЕНТАР:
За малкото време в което съм я играл много ми хареса. Дано намеря повече време да я изиграя докрай.

7. Dead Or Alive 2
Изображение
КОМЕНТАР:
DOA2 съм я играл повече на PS2, но в крайна сметка игрите са си същите. Японската версия на Limited Edition-a съдържа всички екстри и герои на PS2 версията. Който харесва поредицата и я е играл малко по-сериозно знае колко страхотна игра е това. Най-ярко блесва tag режима в който се използват и четирите геймпада на DC. Графиката е просто зашеметяваща за 1999-та, даже и сега не е лоша. Единсвенно което и липса за да е перфектна е може би онлайн режим.

8. Capcom VS SNK 2
Изображение
КОМЕНТАР:
На това място сигорно щеше да е Marvel VS Capcom 2, ама напоследък се заиграх малко на играта за която става въпрос. Какво да кажа, впечатлен съм от голямото разнообразие и дълбочина на геймплея. Има и доволно разнообразие от герои на двете най-големи фирми в жанра.

9. Resident Evil Code Veronica
Изображение
КОМЕНТАР:
Един от последните истински RE-та. Хареса ми, но е под нивото на трилогията за PSX, най-вече заради небалансираноста си. Изцяло триизмерна и все така плашеща. саундтрака е категорично най-добрия от всички части. Клер е малко нереалистична на моменти, ама като цяло нямам други претенции. Задължителна за всички фенове!

10.Jet Set Radio
Изображение
КОМЕНТАР:
Тази игра също не съм я играл толкова колкото заслужава, но ще кажа, че самото и играене създава някакво уникално и различно чувство, подобно на следващата игра в класацията :)

11.Space Chanel 5
Изображение
КОМЕНТАР:
Много забавна игра! Играеш със симпатичната музикална водеща Ulala и целта ти е да вдигнеш рейтинга на шоуто. Извънземните атакува и принуждават хората да танцуват. В целия този хаос целта ти е да копираш движенията на извъземните и да се състезаваш с конкуренцията в телевизията. Втора такава игра едва ли ще видим някога. Вече почнах да поизтърквам думата "уникална" ама в Дриймкаст класация е неизбежно :)

12.The House Of The Dead 2
Изображение
КОМЕНТАР:
Велика е ! Уникално дебилни диалози, стрелба по зомбита в реил шутер режим и готина музика. Никога няма да забравя една реплика на Джеймс,някъде по средата на играта. Върви си човека и вижда избити хора по земята и вика "Как е възможно някой да направи това"?:) Ебаси идиота, не стига че е в град пълен с зомбита и преди да стигне до този етап е видял как избиват пред очите му поне 20 човека между които има и деца?!? Супер брутално :) А също и онази в която един умиращ му вика "I dont wanna die!" и Джеймс му вика "My God", КУЛТ!!! Абе трябва да ги чуете, така не звучат толкова смешно.

13.Street Fighter 3 - Third Strike
Изображение
КОМЕНТАР:
Просто вижте 2D графиката в движение. Нещо невероятно. Перфектен геймплей, но единственното нещо което не ми хареса е, че има много малко стари герои. С две думи почти всички са нови, което не е лошо но... Абе може би е по добре в тези игри новите части само да добавят герои за да няма разочаровани. Баланс и без това трудно ще се направи в 2D тупалка независимо от броя на героите.

14.Marvel VS Capcom 2
Изображение

15.Gulty Gear X
Изображение

16.Maken X
Изображение
КОМЕНТАР:
Тази игра има доста общи неща с MegaТen поредицата на Atlus, но и е доста различна, както всяко себеуважаващо се Dreamcast заглавие. Обичайния визуален стил отново е сериозно застъпен, както и сюжета с типичните му идеи познати от другите подпоредици. Играта се играе като FPS Слашър (Нещо като като FPS с оръжия за близък бой. Не се сещам за много представители на този жанр). Управление е малко трудно в началото ама се свиква и макар геймплея да има малко недостатъци ми хареса. Доста свежа игра, има и много разговори,кътсцени, както и важни избори които водят до 7 различни финала. Нещо като римейк излиза за PS2 само в Европа, който се играе от Third Person

17.Zombie Revenge
Изображение


18.Virtua Tennis 2
Изображение
КОМЕНТАР:
Тениса за Dreamcast e супер пристрастяващ. Дори да не си фен на този спорт като мен, не е истина колко време може да пропилееш в режима на кариерата. Тренировките нямат равни :)

19.Crazy Taxi
Изображение

20.Tokyo Highway Challenge 2
Изображение
Последна промяна от The Demon на 05 фев 2008, 00:22, променено общо 9 пъти.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: personal DC top

Мнение king_of_the_universe16 години

1 - Street Fighter 3: The Third Strike
2 - Soul Calibur
3 - Shenmue 1+2
4 - Ikaruga
5 - Jet Set Radio
6 - Dead or Alive 2
7 - REZ
8 - Giga Wing 2
9 - Power Stone 1+2
10 - Skies of Arcadia
11 - Capcom vs SNK 2
12 - Fatal Fury: Mark of The Wolves
13 - Rival Schools 2
14 - Grandia 2
15 - 20 - Border Down, Gunbird 2, Radilgy, etc.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение Bobi16 години

Нови "домашни" менюта за Dreamcast
http://dc-swat.net.ru/ :bow:
http://www.tjgweb.com.ar



:-)

+ Ранни образци на DC, преди да изберат окончателната версия (повечето са ужасно грозни), както и контролерът за улавяне на движенията, предшествал този на Wii, но не влязъл в производство:


+ Разни игрички за VMU:



:twisted: Dreamcast Controller mod 2nd analog


Part II using the Modded Dreamcast Controller in Q3

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение Bobi16 години

Подобаващ списък с обложки от игри за Dreamcast 8)

http://dcisozone.com/covers/

Аватар
Bobi
Мнения: 7233
Регистриран преди: 18 години

Re: Кратки новини

Мнение Bobi14 години

След 2 дни Dreamcast навършва 10 години :-) Ето малко по темата:
http://retro.ign.com/articles/102/10219 ... mpid=ign18

spotty
Мнения: 39
Регистриран преди: 14 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение spotty14 години

Излиза нова игра за Dreamcast :shock:

http://bitmob.com/index.php/mobfeed/new ... unced.html

Да е homebrew не е.Играта се прави от напълно професионален екип и ще струва 22$.

Кой е онлайн