Sega Dreamcast

It's been AGES!
vanmx1
Мнения: 2
Регистриран преди: 11 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение vanmx110 години

Здравейте,

От доста време се каня да се сдобия и аз с една такава машинка. Сега гледам разни предложения за около 30 лв. Обаче има един въпрос на който така е ни можах да намеря категоричен отговор. Виждам че този форум е най-добрия източник на информация на български относно конзолите на Sega, затова ще попитам тук. Въпросът е дали всички PAL конзоли въртят игри записани на CD. Доколкото разбрах има такива които не могат. Това са ревизия 2 или такива произведени след октомври 2000. Но в интеренет има доста противоречива информация - конзоли което уж трябва да въртят записани игри, не могат и обратното такива което уж не би трябвало да могат, въргят CD-та.
Оказва се че един от сигурните начини да се разбере дали ще върти пиратски игри е като се отвори конзолата и се види дали електроникта управляваща оптичното устройство е на отделна платка или е част от дъното.

Другия вариант е да дам 30-те лв. за тая конзолка, доколкото разбрах те я PAL, Made in Indonesia, и да видим дали съм изкарал късмет :D

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение The Demon10 години

По някакви смътни спомени си спомням, че PAL версиите всички подържаха Mil-CD. Така че не би трябвало да имаш проблеми, но не съм 100% сигурен. Да кажем 90% :) Струва си да ги дадеш тези 30 лв, конзолата има страхотни заглавия и няма да съжаляваш. Само си тегли PAL версии, че те имат опции за 60 hz. Ако пускаш някакви японски, има вероятност да не ти вървят на правилната скорост, макар че и за някои от тях има 60hz пачове. Повечето нови релийзи направо ги правят така.

Аватар
3pacalypse
Мнения: 218
Регистриран преди: 16 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение 3pacalypse10 години

Аз имам три конзолки, от които 2 са Пал и нямат проблеми с подкарването на записани

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение DETONATOR-M6 години

Едно спретнато видео за Sega Dreamcast.
Наистина е жалко, че така им потънаха гемиите.
Не ми е била любима конзола, ама като си спомня как изглеждаше Soul Calibur...мани.

FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение danailkiller6 години

Такааа, нека и аз да се разпиша в темата. Благодарение на огромният жест на @Gorefest, който ми подари напълно окомплектована хакната конзола и аз видях това чудо наживо. Досега само някой съфорумници ми бяха разказвали за него, сигурен съм, че в Шумен въобще никой не е имал конзолата навремето.

Имах страшни проблеми докато въобще видя някакъв видео сигнал, мен новият ми телевизор буквално няма нито един аналогов вход. Ресийвъра ми е доста нов също и макар уж да има аналогови входове прави някакъв проблем и се чува само звука, но без картина.

Чак мислех, че нещо кабелът е повреден и ходих да тествам конзолата на едно старо CRT, но там всичко тръгна. И така почти две седмици гърбеж и без резултат, накрая се отказах, купих един SCART преходник и го вързах към малкото телевизорче в спалнята.

Дето се вика по-добре да върви отколкото да не върви ;-). И всъщност си върви идеално, и чете пиратки и всички контролери и мемори карти са в чудесно състояние. Предвид колко е стар този комплект съм искрено изненадан, аз сигурно 2-3 Xbox One контролера счупих за няколко години, какво остава за 15+ годишни такива.

Засега не съм захванал някой от Шенмутата де (нямам дискове, че и записвачка, че да ги запиша), но за сметка на това поиграх на Record of Lodoss War (много-много приличен Diablo клон) и сега съм захванал сериозно Grandia II. Много съм приятно изненадан доколко добре се играе тази игра, бойната й система е доста по-добра от много миналогодишни игри, какво остава за JRPG-тата от времето й!

Единственият така видим минус е нечовешки кофтото английско озвучаване, като вземат да говорят и направо те заболява главата :). Но то е малко чудо, че въобще има voice acting тази старата игра де.

Като цяло съм доволен от придобивката и ще направя всичко възможно да изиграя ексклузивите, които ме интересуват: Shenmue, Shenmue II, Skies of Arcadia, MSR и може би Tokyo Xtreme Racer 2.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение cain6 години

Power Stone 1&2 също са доста яки, има и купища файтъри и shmups
PC mustard race

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение The Demon4 години

Доста интересни видеа с някои от важните дивелопъри на SEGA тогава. Споменават за периода, промените и за съжаленията, че не са могли да направят повече игри за тази конзола. :)




Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp4 години

Голямо попадение :yes:
Full Cast: Hiroshi Iuchi (Ikaruga), Kenji Kanno (Crazy Taxi), Masayoshi Kikuchi (Jet Set Radio), Rieko Kodama (Eternal Arcadia), Tetsuya Mizuguchi (Space Channel 5 / Rez), Tetsu Okano (Segagaga), Yoot Saito (Seaman) & Hiroaki Yotoriyama (SoulCalibur)

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение The Demon4 години

https://www.kickstarter.com/projects/20 ... hanks-copy


Някаква аркадна рейсинг игричка за Дрийма се готви. :) Вече са минали кикстартъра. Точно рейсинг жанра е много силен на DC, но няма лошо още една.


Също септември месец се чака нов ПАД, който трябва да има модерен дизайн и ергономичност. Да е удобен за файтъри, повече задни бутони и т.н. Може би на дриймкаста му трябва и един втори аналог на пада, от днешна гледна точка. Навремето обаче и с един ставаше... до 360 епохата. Тогава управлението на игрите стана много унифицирано и си трябва втори аналог за камерата в търд пърсън игрите.

https://www.kickstarter.com/projects/12 ... d.html?v=2

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение The Demon4 години

Кик стартъра на френската рейсинг игра събра 68 000 евро и мина опцията за Split Screen. Ще можем да поцъкаме нещо ново с приятели на един екран. Жалко обаче че не успя да събере 100 000 и да има Online Play. Toва щеше да е прецедент за конзола от 98ма. :lol: Дано все пак им щукне да го направят.

На сайта им продават официални DC игри на физически копия в супер качество. Това което правят е уникално. :) Имат игри и за Megadrive, Neo Geo, SNES...

https://www.pixelheart.eu/shop/dreamcast-pal/

Изображение

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Sega Dreamcast

Мнение The Demon3 години




Почнаха преордърите за новата игра за Dreamcast. За PAL версиите са предвидени 2000 копия нормална версия и 500 копия със саундтрак. Ще имат ръководство и сертификат за автентичност. :) Излиза - Юли 2020

Нормалното издание - 39 евро
Издание със саундрак - 49 евро
Switch версия - 29 евро
PS4 версия - 29 евро

Има и японски/американски версии на кутиите, както всички останали игри от този сайт.

Играта ми навява спомени за старите аркейд рейсъри, без много реализъм, достъпност и доста фън. Определено ми е интересно да я пробвам.

https://www.pixelheart.eu/shop/?fbclid= ... If6w5CwnzY

Кой е онлайн