Какво играхме през 2017?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Какво играхме през 2017?

Мнение vvarpпреди 3 седмици

Противно на някои тенденции, gaming-ът хич не е закъсал. А 2017 се оказа повече от стабилна, с неща като NieR: Automata, Horizon: Zero Dawn, Prey 2017, Wolfenstein II, Nioh, закъснелия превод на Persona 5 и не на последно място, с The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey и завръщането на Nintendo в "играта".

Лично, от тазгодишните, най-много играх Prey 2017 и Hollow Knight, a по случай отпускарсия сезон, почнах NieR: Automata. От предишни години, наваксах Doom 2016 и класиката Vanquish, благодарение на безупречното PC издание. Бройте ги за препоръчани :yes:

Та какво играхте през годината?

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Какво играхме през 2017?

Мнение Ju1968преди 3 седмици

220 часа Breath of The Wild ми бе основното. Иначе също така MARIO Kart 8, Splatoon 2 и Super Mario Odyssey.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 3 седмици

Аз съм доволен, че успях да наваксам няколко неща, на които им беше крайно време, същевременно успях от рано да хвана Суича и да изиграя и много неща на него:

LoZ: Breath of the Wild и Doom 2016 направо ме отнесоха и все още си ги играя. Liberation Maiden определено си струваше чакането и Shantae игрите много ми допаднаха. Най-накрая преборих Metroid Prime 1 и 2 (надявам се скоро и 3), а колко приятна изненада беше Samus Returns дори няма нужда да коментирам. Specter of Torment беше поредния разкошен update за Shovel Knight и Соник се завърна подобаващо със Sonic Mania! Измежду всичко това още 10-тина заглавия за Суич, няколко indie-та на Wii U-то и 3DS-а и някои класически приключения като Kid Icarus и Gunstar Heroes.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 седмици

Ако говорим за игри от тази година, категорично номинирам Персона 5. Тотално се размазах от кеф тия 140 часа в които я играх. Много е трудно продължение да ти задоволи космическите очаквания, особено след като си дал 10/10 на предишната част. На абсолютно всички нива, графика, арт, сюжет, подобрения .... страхотна игра. Може да влезе в учебниците за гейм дизайн, за това как се прави добро продължение на култова поредица. Перфектно надграждане на различните механики, без залитане по модни тенденции, екшън битки, помпане на 1 бутон, Комерс и т.н. (визирам ФФ15, Тумб Рейдър и т.н. ) Дори ДЛЦ-тата не дразнят ако не си ги купиш. Значи можело!? :yes: Когато не се ламти за пари, оценява се какво представлява поредицата, а не на коя друга игра трябва да прилича за да продаде повече, уважава се фенбазата и хардкор феновете... пак може да продадеш няколко милиона и да имаш 94/100 в Metacritic. Едните обаче продават с маркетинг, други продават с качество. Шапки долу за Атлус. Персона 5 е триумф и в това, че ми върна надеждата в гейминга, при игрите с по-висок бюджет. Предимно говоря за j-RPG жанра. Много нискобюджетни станаха, все за преносимки. А големите с бюджет ги е срам от миналото, че са били с походови битки и предпочитат да са екшън и полуавтоматични. :mrgreen:

Иначе леко странна година за мен, опитвах неща които не бях пробвал дотогава. В краят на миналата си взех 3DS и през тази се размазах да играя Монстър Хънтър. Имам 120 часа на 4-ката и над 200 часа на Generation почти изцяло само в мултиплейтър. По принцип избягвам мултиплейър ориентирани игри, без почти никакъв сюжет и т.н. но имах късмет да срещна правилните хора и тия часове минаха неусетно. Играта е доста богата на бойни стилове/оръжия, огромно разнообразие от костюми и като цяло е доста фън да трепеш монстърите в отбор.

Друго което играх доста часове, страх ме е да проверя колко е Final Fantasy XIV Online. :lol: Най-лошото е че още си я пускам от време на време и няма отърване. Изобщо не съм фен на ММО-тата, но пак реших да пробвам нещо ново. Може би едно от най-забавните ММО-та които съм играл. Не че имам голям опит с тия игри, пробвал съм няколко, но това най-много ме грабна. За ФФ фенове, нови и стари е екстра.

Интересна година и за файтърите. Прицъквахме с една групичка, BlazBlue Central Fiction и Guilty Gear Xrt Revelator. Много бой изядох и разбрах че не са за мен игрите на Arc System Works. :lol: Но са доста яки и красиви, определено. Проблема при тях е, че или ще си някакъв маниак, играещ по цял ден или ще си боксова круша. Няма среден вариант. Прекалено комплексни и ненужно усложнени механики, огромна разлика в трудността между различните персонажи (което убива баланса при кежуъл игра... то реално баланс има само на топ ниво) и нечовешки тайминг на някои комбота. Който има време да се занимава. :)

Купих си тази година PS4, ама те първа ще играя на него. Друго което ме изкефи е Atelier поредицата и вече съм официален фен. Тази година изиграх Atelier Meruro и завърших първата трилогия. Не на всеки ще допаднат защото са по-ниско бюджетни. Има обаче някаква магия в тези игри. Кара ме да ги играя часове наред докато не ги мина. Някаква комбинация между пълна идилия и чил атмосфера, готини герои и чат пат забавни диалози, прилепчив геймплей с елементи на планиране и походови битки. Може би и това че са нещо ново в света на j-rpg-тата. Играл съм едно Ателие за ПС2. Беше стандартна ролевка, нямаше ннищо общо с тези. Трудно е за обяснение, но заради времето което тече от определени ходове, почват да се вкарват най-различни стратегии за оптимизиране на задачите. Малко напомня на ПЕРСОНА и това с кой да си прекарваш времето и какво да развиваш. На ПС4 съм си подготвил Atelier Sophie и Atelier Firis. И двете съм ги пробвал малко, но тепърва ще видя дали са на нивото на първата трилогия за PS3.

Pro Evolution Soccer - Както всяка година, няколко поне 200-300 часа. Много хора го хейтат, но си остава най-добрият футболен симулатор. Дава ми нещо което други игри не ми дават и не мисля че някога ще спра да го играя. Обичам футбола и една от причините е тази игра.

Изиграх стари пропуски като Mass Effect 1 (много ми хареса, скоро продължавам другите 2 от трилогията). Изиграх Nier (първата) и ми влезе от раз в списъка с любими игри. Нямам търпение за Аутоматата. Също и Оками. Нея още не съм до края, но мисля че е визуален и музикален шедьовър. Не искам да свършва. :) Изиграх Дарк Соулс 2. Много ми допадна играта и това че са изчистили техническите проблеми от първата част. Много уважавам игри, които са технически изпипани. Особено за толкова екшън поредица, беше престъпление че първата част вървеше на места с 10 кадъра, на други с 15-20 ... и пречеше на геймплея. Ателие да ми първи с толкова няма да имам против нищо, но да ме убиват заради кадрите, няма смисъл. Двойката е черната овца в Соулс поредицата, но мисля че е незаслужено. Супер е, но Диймънс Соулс ми остава любим. Ще видим скоро Блъдборн. :)

New Year Resolution - Да наваксам с някакви неща за PS4. Най-вече Ниер Аутомата, Ласт Гардиан, Блъдборн, Monster Hunter World, Yakuza ... Може би Street Fighter 5.Също много искам да седна сериозно да изиграя Legend of Heroes Trials Of Cold Steel. Много ме радва как започна. Има шанс да се окаже култово j-rpg, на нивото на класики от PS1 и PS2 времената. А и излезе нова част за PS4 в Япония. През новата година планирам да си направя геймърско ПЦ. Поне за мултиплейър игрите. Не искам да давам пари на Сони, заради блокираният мултиплейър. Само защото "МОГАТ" не ми е достатъчно убедително, да си затворя очите за искуствено създадената платена стена и разделяне на играчите. И аз МОГА да не плащам и имам алтернативи. Мечтая за едно бъдеще където такива "абонаменти" ще останат в мрачното минало. Свобода за конзолният мултиплейър!!! Ще се боря до последно. :D А кой знае, може и някой Суич да набарам, ако видя на далавера или обявят нова ревизия.

Потребителски аватар
Claude
Square
Square

Мнение Claudeпреди 3 седмици

Ми кво играх - предимно класики, най-доброто беше Голдънай, изиграх и ФФ6 което не удовлетвори очакванията ми. Изиграх някои неща за ДС като Phantom Hourglass, Mario 64, малко Gta Chinatown Wars(страшна игра). Изиграх първото Банджо и Пърфект Дарк на Н64, взех си и Маджорас Маск(100 кинта майна), ама не съм я пипал. Наскоро минах MOH Frontline на геймкюба и останах доволен. За това се сещам в момента.

Голдънай е истината.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 3 седмици

Няколко стотин часа на Mmorp STO х 2, на ПЦ и на Уното... Като заклет фен на СТ, масата от мисии и космически битки, плюс експлора в космоса на системи и планетки и летенето из небюли, черни дупки и квадранти ми дойдоха супер приятно. И все още ще се играе, че имам едно 30-40% епизоди да изигравам, а като нищо другата година идва, може да пуснат още някой сезон с 10тина епизода...

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 3 седмици

Тая година нито можах да играя колкото искам нито можах да играя качествено каквото искам. В началото на годината се мотах с някакви мултиплеърки, Диабло, Старкрафт, ЦС. После пък си губих времето с Tales of Berseria. Има сигурно 2-3 игри които почнах но не довърших поради обстоятеслтва. Все глупости. Игрите които оставиха големи и добри впечатления при мен тази година бяха:
- Nier Automata - безспорна играта на годината за мен
- Xenoblade Chronicles 2 - 2та най яка игра за годината :)
- Zelda BotW
- Axiom Verge (знам че е стара ама чак сега я изиграх)
- Metroid Samus Returns
- Star Ocena-a за пс3. Първата игра от поредицата която играя - изненада ме много приятно.
- Mario Kart 8 Deluxe - играта е мега фън нищо че съм я скъсал от игра на Ю-то. Все още я разцъквам редовно с пряители на Суича
Иии направо не се сещам друго играл ли съм тая година... Знам че времево съм играл доста повече ама явно съм си губил времето с глупости.

За 2018та съм решил 2 неща:
1. Да играя само игри които са ми фън на макс а не като с Берсерията да си губя 60 часа от живота само защото видиш ли съм дал пари за нея. Ако нещо не ми харесва зарязвам го на момента пък ако ще и 1000лв да съм дал за него.
2. Да изиграя поне част от не малкото игри които съм си накупил а не съм играл/изиграл.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 седмици

Аз по стечение на обстоятелствата нямах време да играя нищо ново освен 3 часа в началото на Uncharted 4 Lost Legasy която споделям че е най-красивата игра която съм виждал. На PS4-ката почти нищо не играх - довърших си Killzone Shadowfall, играх Black Ops 3 до половината и Last of Us remastered в началото (всъщност в момента се води че ги играя заедно с Game of thrones на telltale). Изиграх няколко PSN игри от рода на Firewatch , Journey, класиката Grim Fandango (играл съм я и навремето но бях забравил всичко), Virginia, Super meat Boy -докъдето ми издържаха нервите - четвърти свят мисля, че успях да додрапам и Bastion .На Driveclub си взех почти всички DLC-та заедно с моторите и поиграх (на моторите минах всички състезания защото ме кефеха още от Gotham racing 4 на 360), Dirt Rally поиграх и Мортал Комбат X - сам защото не ми се плащаше за мултиплеър пък и съм слаб за онлайн.

Иначе на компа едни 200 часа на CS GO имам, стотина часа на Диабло 3 главно от един сезон където се хванах когато беше най-големия пик преди финалния възможен пач. Overwatch стигнах 23 левъл и си играя Heartstone всеки ден по 3-4-5 игри. И Един месец циклих heroes of the storm покрай някаква промоция в която ми дадоха 30 героя.

И това е -надявам се новата година да имам повече време .

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 седмици

Топ 10 от изиграните/преиграните:

1. Nier Automata (още се играе) - очаквано топ-игра (Таро + Платинени) и пак успя да ме шашне. :D
1. Persona 5 (играта намеква - с 1-2 сравнително постни данджъна и графика, че не е точно от това поколение; но в същото време е най-добрата игра за PS3). Като ексклузив за 3 или за 4 щеше да е максимално изпипана и недостижим номер едно, в този си вид е принудена да дели първото място с Ниъра. :D Правя НГ+ в момента за кеф и за макс линкове.
3. Divinity Original Sin (фактът, че безумните пъзели не ме отказаха да я играя, показва колко ме е грабнала с всичко останало). Пускам я още.
4. Bloodborne GOTY (още се играе)
5. Dark Souls 3 GOTY (още се играе)
6. Blazblue Central Fiction (още се играе)
7. Yakuza 0 (още се играе)
8. Muramasa (за Vita, където е най-красива)
9. Witcher 3 (почна да ми писва, затова изпада от топ 5)
10. Nioh (екстра е за 1 превъртане и за преиграване на мисии със скин на нинджа от Тенчу, после става мазало - грайнд за скинове с костенурска скорост, който води до мозъчен геноцид. Вижда се, че Тийм Минджа са правили от нищо - нещо (колкото да пробват японски Соулс със сравнително скромни ресурси).) Не знам дали ще проимам нервите да метна още 50-ина часа за грайнд на желания скин. :cry: Ако извадят Nioh 2 обаче, и него ще го взема на приордър.

Като си гледам списъка разбирам, че трудно спирам да играя великите игри, което ме лишава от разнообразие, но нямам намерение да си изоставям любимците на 1 превъртане. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 2 седмици

DLC-тата на Bloodborne и Dark Souls 3
Shantae and the pirate's curse
Zelda BOTW
Wipeout Omega Collection
Driveclub
The rise of Tomb Raider
Xenoblade X
MGS V
Bayonetta 2
The Witcher 3
Shovel Knight
Super Stardust
Blinding of Isaac: Rebirth
Dishonored 2
etc.
Вещера далеч не е второто пришествие, както една камара журналя го набедиха. Под въпрос ми е дори дали да го доизклатя, на фона на едната камара читави заглавия по рафтовете. Рейдъра е ок, макар и да съм му набрал с два чувала мрънкане. Очаквах по слаба игра, ако трябва да съм честен. Ксеното колкото и да е жестока, ми е крайно времеемка. Просто чакам удобен прозорец за да си я продължа и изиграя без да налазвам нищо друго. Най приятно изненадан останах от Уайпаута и Байо2 - бахти игрите. Брутални
Иначе със сигурност пропускам разни неща. Игрите са много, времето малко, семейния маратон си бичи, но все още намирам време за малко гейминг. Е не е "като едно време", но пак е нещо (:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост