Новото лице на хазарта

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Новото лице на хазарта

Мнение danailkillerпреди 1 месец

За съжаление именно заради тоя проблем аз спрях да играя Hearthstone, просто няма как без да играеш ден и нощ (или не наливаш пари) да успееш да имаш нужните карти, че да направиш какъвто и да е вид competitive deck. Което поне за мен напълно обезмисля цялото начинание и играх все по-малко, по-малко и сега не съм я пускал сигурно над половин година.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 месец

Вчера жертвах 10 лева за експримент покрай темата и си купих скинове за CS - отвориха се от кутииите със звук на ротативка и естествено се паднаха за оръжията които най-малко ползвам при положение че шанса беше 5% от пула който са дали.
След което пускам игра и буквално ги смачкваме , а следващите игри се падам срещу доста по-силни противници вече - явно и при Валв върви върви такава система с мачмейкинга . Вярно, че от 3 мача не би трявало да си вадя изводи но след купуване на скин за Шотгън да ми се падне да играя срещу тим в който никой не ползва снайпер и всички агресират постоянно - нещо което не съм виждал почти никога в играта ми се видя абсолютно нагласено.
И второто много шейди нещо - със скапания ми но със скин пистолет направих сигурно 10 хедшота -при положение, че с добър пистолет правя средно по 2 - в рамките на 200-300 игри все два. Обаче изведнъж почват да влизат. С помпата със скин стрелям на 1 метър покрай него - хедшот.

Следващия мач всичко се връща по старому .

"За съжаление именно заради тоя проблем аз спрях да играя Hearthstone, просто няма как без да играеш ден и нощ (или не наливаш пари) да успееш да имаш нужните карти, че да направиш какъвто и да е вид competitive deck. Което поне за мен напълно обезмисля цялото начинание и играх все по-малко, по-малко и сега не съм я пускал сигурно над половин година"""
Не е точно така - можеш да си направиш компетатив дек само с дейли куестове, има доста OP евтини декове но това е скука - ако искаш да имаш за всеки клас поне по един дек за да ти е разнообразна играта тогава трябва да си помогнеш с лев или да си постоянен играч който си минава редовно дейли куестовете. Аз самия съм FTP играч , не играя арени и в момента имам топ 15 най-силните декове тъй, че е абсолютно възможно да се играе без плащане.
Ден и нощ не ти помага с нищо защото има лимит на дневната печалба.
Иначе с последния експанжън направиха промяната, че е невъзможно да се повтори легендарна карта -може смело да се крафтва без страх и когато отвориш винаги ще е нова.
Системата на heartstone е циклична
Идеята за печалба на Близард се върти около пусканията на нов експанжън - тогава е най-смислено да налееш пари за да тръгнеш силно - това дава един бууст на тези които плащат в началото докато безплатните играчи наваксат - защото след месец и половина всички са наваксали каквото им трябва предвид системата на дроп - защото най-силните отваряния са в началото когато нямаш нищо , после и да наливаш пари само ти се повтарят и печелиш малко прах -същото каквото печелят и безплатните играчи.
Например в момента аз имам два варианта - да си купувам пакетчета които 99$ от времето ще ми дават малко прах или да събирам за експанжъна който се очаква да излезе декември и да вляза в него със злато за пакетчета колкото ще си купят и тези които дават пари.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

И мен почват яко да ме дразнят тия игри "сървиси', дето само те цоцат или поне се опитват. :) Системи обвързани с интернет и ранно закупуване на играта. Да не изпуснеш "Евънтите", да не изпуснеш специалните айтъми тази седмица, хелуински костюми, ала бала... Един вид използват тази човешка нагласа "Да не изпусна нещо, че утре няма да го има." Игрите уж бяха за забавление, а сега се чудят как да те използват с различни психологически атаки...

Например "My Club" режима на ПЕС си е чист хазарт (където губещият си винаги ти). Печелиш някакви пари от игра, но има и друг вид парична единица която си купуваш с реални пари. Сдобиваш се с играчи под формата на ролетка (въртят се едни топки и който ти се падне). Идеята е постоянно да карат играча да играе, че да си задоволява желанието да си пробва късмета с ролетката или да си купи с реални пари тази възможност.... Дори има ТЪРГОВЕ, където хора публично наддават за скаутове (с които имат шанс да намалят шанса на ролетката до определен тип играч, националност и т.н.). Целият този режим е абсолютен хазарт и дори се пуска за безплатно сваляне, няколко месеца след старта на играта.

Друго нещо което забелязах е, че понякога играта просто не върви и добри играчи не могат и не могат да вкарат от елементарни ситуации... удрят се греди, но топката не иска и не иска да влезе. Ако това е някакъв алгоритъм който се пуска от време на време, с идеята да те мотивира да търсиш нови играчи с ролетката... Нямам думи. :lol:

Да не ставаме параноици де, но винаги си имайте едно на ум, че действително могат да си мислят, че сме някакви пълни идиоти. Един вид ти казват "Или плащаш или играеш всеки ден, да има пълни сървъри." :lol: Мен няма да ме накарат да платя с реални пари, за алтернативната валута (ако ще и по-лесно да ти се падат с нея добри играчи) Но има хора които ще го направят. И това е тъжното в крайна сметка. Истинските геймъри сме малък процент играчи и нищо не можем да направим, дори да не подържаме тези практики. Просто 5 или 10 пъти повече хора ще платят и това е положението. Не подкрепяйте гейминдустрията като цяло, подкрепяйте разработчици и компании, които не извършват подобни практики. Това което е било преди, никога няма да се върне, но винаги ще има алтернативи. Всичко случващо се, е резултат от разрастването на една индустрия и това е негативният елемент от това разрастване. Някои алчни хора виждат, че в гейминга има пари. Отдавна е мейнстрийм забавление като гледането на сериали примерно. Да играеш е нормално и дори "кул" (минаха времената когато беше само за деца и нърдовете се криеха да играят по мазета и тавани) Просто се използват различни схеми за изцоцване, на многото различни типове хора.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Знам че си тъпчем на едно място и си обясняваме как водата е мокра но все пак.
EA 'Doesn't Care What the Players Want, Only What Players Will Pay For Says Ex-BioWare Dev
"This is definitely a thing inside of EA. They are generally pushing for more open world games, and the reason is you can monetize them better"..."I've seen people literally spend $15,000 on Mass Effect multiplayer cards."
Wolfenstein 2 Designer Explains Why The Single-Player FPS Is Dying
Personal standpoint? A lot of it is probably money. A good solid multiplayer game will yield great revenue, and people will tell their friends to get a game to play it with them.
Лично не смятам че жанра ще умре, дори и да намалеята ще се отвори ниша която по-малките разработчици ще заемат. Винаги ще има хора опитващи се без голям бюджет да пробият и дано има по-малко никиевци които да бърчат чело и да свиват устата си капризно обяснявайки как геймплея не става.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 месец

EA са ясни, но частта за Wolf2 и ниските продажби на Evil Within 2, Dishinored 2, Prey 2017 ме карат да мисля, че Zenimax са следващите.

Като всъщност цялата мантра за приходите е просто оправдание. Щото, по дефиниция, комарът няма как да не носи повече пари от развлекателния софтуер. Ще дадат някоя пара за лобиране и пропаганда как, видиш ли, разните ingame ротативки не били хазарт. Останалото е чиста печалба .

Принципно съм съгласен, че трябва да се насърчават малките фирми, при условие обаче, че качеството е насреща. Но това си е друга тема.

@The Demon, Фифа не остава по-назад:
http://www.eurogamer.net/articles/2017- ... y-cash-out
My 11-year-old nephew was recently banned from his Xbox One for months for spending over £300 on FIFA coins behind his mother's back. It was clear the incident had caused a massive row and a huge deal of upset, so much so that when I brought it up there was a deathly silence in the room. When I asked my nephew about it later, he told me he just likes opening packs.

So do I, I replied.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 месец

:bow:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Джим Стърлинг е имал интересни разговори със СЕО-то :)
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 месец

danailkiller написа:
преди 1 месец
За съжаление именно заради тоя проблем аз спрях да играя Hearthstone, просто няма как без да играеш ден и нощ (или не наливаш пари) да успееш да имаш нужните карти, че да направиш какъвто и да е вид competitive deck. Което поне за мен напълно обезмисля цялото начинание и играх все по-малко, по-малко и сега не съм я пускал сигурно над половин година.
И аз затова я спрях. Твърде много игра и много малък прогрес.

Интересна тема, изчетох всичко, сега почвам видеата, но все пак ми е интересно защо големите играчи в хазарта не вземат мерки да резнат крилцата на издателите.

Гледах едно от видеата за патентите на Активижън и се замислих в близко бъдеще какво ли ще е - щом сега прилагат такива номера, какво ще стане, когато дийп лърнинга, невронните мрежи и АИ-то напредне на копеле... без дори да разбирам особено от тия неща.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 1 месец

Толкова нагли стават, че вероятно ще се наложи да развързваме кесията за микротранзакция дори за смяна на резолюцията в менюто за да турим някой мизерен фрейм отгоре:(

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 1 месец

Поредно оправдание от ЕА - Star wars: Battlefront 2 била по-голяма и струвала само 60$/EUR и затова слагали луутбоксове:) Доста нагли стават
https://www.resetera.com/threads/eas-ce ... onse.3082/

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Така е било по време на щурма на Нормандия, виж документалните филми :mrgreen:
PC mustard race

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 месец

cain написа:
преди 1 месец
Така е било по време на щурма на Нормандия, виж документалните филми :mrgreen:
The crate hits the ground and cards spit out of it, just like they did in World War 2.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Малко по малко ще се опитат да вкарат онзи патент. Началото е с това да видиш в този хъб какво се е паднало на другите играчи, предполагам ще има алгоритми какви хора да вкара в този хъб, на кого какво да се падне и т.н.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 месец

Това с боксовете го има в изрязани сцени от Спасяването на редник Райън :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 месец

epedos написа:
преди 1 месец
Това с боксовете го има в изрязани сцени от Спасяването на редник Райън :lol:
В някои големи исторически музеи все още могат да се видят експонати - луутбокс дропнати скинове за оръжия и дрехи от ВСВ.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 месец

Мнението на Snake от Forplay :crazy:
Игрите не са ни виновни за това, че обществото ни си е ебало майката. Искаш да се издокараш с тениска за 130 лева, която има същата функционалност, като тениската за 30 лева, ама има фирмено лого? Искаш да се тагнеш във фейса, стъпил върху главата на упоения лъв, който си отстрелял, спестявайки си обикалянето из саваната и риска да бъдеш изяден? Искаш да покажеш ясно на хората край теб, че можеш да ги купиш всичките и пак ще ти останат пет лева за харчене? Плащащ си и се чувстваш специален, толкова е просто. Вием от радост как тоталният фотореализъм в игрите е зад ъгъла, имаме виртуални светове, в които да се загубим и да изживеем мечтите си… И първият човек, в първата онлайн игра, който е пожелал да има по-фенси шапка от останалите на сървъра, защото той има шестцифрена сума в банковата сметка и иска да се открои сред бедняците или е поискал да заобиколи правилата и да си купи карта на съкровището, защото не му се обикаля да го търси пет часа, понеже няма време, но има пари, е създал търсене, довело до предлагане. Игралните светове са отражение на фантазиите ни, така че вини фантазиите си, брат.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Е прав е човека :D

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 месец

Прав е дотолкова колкото компаниите в момента са се насочили към малкия процент хора с дълбоки джобове(aka whales) склонни да дават колосални суми за съдържание. В едно интервю по-горе един от девовете на Bioware беше казал че е ставал свидетел на потребители набили по 5000 долара в мултиплеъра на ME3. Разработчиците им е все тая че аз и още 10 потребителя им бойкотираме игрите докато има един който да налива стотици долари. Надявам се да се спука тоя мехур най-накрая.
PC mustard race

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост