Портове, портдължения и портарини

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Портове, портдължения и портарини

Мнение epedosпреди 6 години

Извинявам се, чак сега разбирам за това, но... THA FUKK?!?!
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps ... 80722.html
1 седмица преди МГС ХД колекцията... :silence:
Да си продаваме душата освен: MGS HD, SH HD, Uncharted 3, pes12, ICO&Shadow...
Аз см пират и ги искам, мамка му, смятай за другите...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение blumentopffпреди 6 години

Аз ще чакам до другото лято за тези прекрасности. То се е видяло, че няма да мога да си купя нищо чистак-бърсак ново тази есен...
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: PlayStation 3

Мнение The Demonпреди 6 години

Тоя silent hill Hd ще бъде само от две игри 2-рата и 3-тата част, дори няма да има любимата ми 4-та част. Аз мисля да си чакам Silent Hill Ultimate HD Collection Plus :wink:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Екстра е, само единицата е голям пропуск, ама то там трудно да мине номера с претупаното ХД... трябва си й римейк. Който тя не видя ли всъщност с последния уии/пс2 сайлънт хил? Не точно класически римейк, но "завръщане" :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 години

Този Silent Hill за който говориш си е точно американски римейк. По същата технология по която американците правят римейкове на азиатските хорър филми. После даже не можеш ги познаеш. :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мисълта ми беше, че пакета няма да е лош и така, цената му е доволно по-ниска от МГС пакета. Не съм много запознат дали СХ4-ката поддържа 16:9, което всъщност е основният плюс от МГС колекцията! Ако поддържа 16:9 то тя може да се играе пълноценно и така, а какво остава ако има и прогресив скан...

GOW1&2 ме израдваха повече с прогресив скана на 37" LCD-то ми, а колекцията ми беше грозноватичка... мацаничкото по- не ме подразни

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 години

Ахам, а при Ico & Shadow of the Colossus колекцията точно якото е че ще може да се изиграе Ico на 16:9 и hd. Колосуса така и така има 16:9 и progresive scan и с компонентен кабел изглежда добре и все още актуално и на пс2. Силно се надявам да са оправили фреймрейта в ps3 версията, това беше единственото което ми развали преживяването в SotC. От много време все отлагам преиграването им, но явно ще се чака hd collections-a.

Относно MGS колекцията щеше да е добре да сложат и mgs twin snakes, но поне има компромисен вариант - ако си я вземеш за ps3 получаваш код за теглене на mgs1 от psn. Можеше направо да я сложат и на диска де, но това е хитър ход да поощрят купуването на нови копия, а не 2ра ръка.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

по-добре втора ръка и за остатъка - оригиналка мгс1 за псх която пак може да се играе на пс3ката :P

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Non-News...

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

Аз по принцип не съм (голям) пират, но за HD-версии на стари игри, които съм играл маса време и ги имам оригинални, няма да им дам и един пукнат лев. Вече съм платил колкото и когато е трябвало за тези игри.

Само за МГС-HD колекшъна ще се бръкна. Малка подробност - МГС4 досега не е излизал за 360, така че за мен ще е "който играи - пичели" ситуация. Или така нареченото win-win. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

MGS4 няма и да излиза за 360? :blue: Не е в колекцията, аз нещо може би не съм те разбрал де... за МГС3 ли говореше?

За бокс ли ще ги купуваш?

В случая с МГС си заслужава парите на 100%. Зарежи "ХД"-то, но две от най-великите игри най-после могат да бъдат играни 16:9 (и на хбох....), а продължението на любимата ми МГС3 не само, че ще мога да го играя като хората (на 37 инча), но и контролите са преработени за да се ползват и двата аналога... win-win-win ситуация, или както Чарли Шийн го нарича - закуска. :)

П.с. Същото важи и за ICO (16:9), а ако SOTC е с подобрен фреймрейт (разбирай да не пада до 10-15 кадъра на някои места, както е пс2 версията), то покупката на тези също задължителни заглавия си заслужава всеки лев. Още повече от хора като мен, дето чакат изданието 1-2 години вече за да седнат да ги изиграят за пръв път :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

King of universe , мгс4 няма да излиза за 360, играта зае двуслоен блу рей за ps3 , ти очакваш колекцията за 360 да е 10 диска общо ли :lol: И аз ги имам мгс-тата и колосуса оригинални, играл съм ги сума ти време, но 16:9 и HD и по-добър фреймрейт са важен фактор който вдъхва на остарели технически заглавия нов живот. Колекцията включва mgs2, mgs3 subsistence и mgs peace walker като не виждам дори и те как ще се съберат на двд9, на 2 диска ще е за 360 най-вероятно. Ps3 версията на колекцията има код за дърпане на MGS за ps1 от psn. Не че не съм я изиграл 15 пъти де, но с всичките филтри за загладена графика и upscale ще е по-добра. Надявах се да сложат MGS twin snakes, защото и тя на Gamecube няма 16:9 за съжаление, а смятай как изглеждат кът сцените на игри с 4:3, но с фалшиво 16:9 за кът сцените... заемат към 1/5 от екрана.
Must buy е при всички положения колекцията, peace walker така и не можах да се изсиля да го изиграя на псп след 2 опита, вторият от които го връзвах към тв с компонент кабел. С втори аналог ще е друга бира. Да не забравяме че и на MGS3 имаше падания на кадрите на места.. А същите хора заели се с mgs collections, вече рилийзнаха GoW collections с 60 fps.

Ico & Colossuss-a и тя е абсолютен must buy, откъдето и да го погледнеш. Ico-то отдавна искам да го изиграя пак, но не искам да си развалям впечатлението за супер красива игра, така че преизданието идва в точен момент. За ужасният фреймрейт на colossus-а вече е писано много..

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

andycole написа:King of universe , мгс4 няма да излиза за 360, играта зае двуслоен блу рей за ps3 , ти очакваш колекцията за 360 да е 10 диска общо ли ...
И на три ще я съберат четворката, но този енджин е отвъд спасение, тъй че едва ли ще се занимават. Aко беше възможно отдавна да са издали някакъв "-stance", предвид ниските продажби. Аз също ще ги взема на 360, но като падне цената, предпочитам си пада с истински тригъри.

Иначе икото и колоса са заключени на трийсет кадъра в секунда, предполагам заради 3d-то

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Като заговори за "-stance" се замислих че в collections-a трябваше да сложат mgs2 substance, a не mgs2 sons of liberty. Все пак става дума за extra content. За 3-ката с право си слагат subsistence версията, длъжни са просто заради камерата.
А 3д на hd версии за Ps2 ще е фейл със сигурност.. то дори и от новите като че ли единствената игра която получава похвали за 3д-то е Motorstorm Apocalypse. Плашещото е че тепърва 3д-то ще ощетява пс3 заглавията в други елементи.
Иначе и 30 заключени кадъра ще свършат работа, то по принцип и в доста по-екшън ориентирани игри стабилни 30 кадъра си предоставят гладък геймплей, да не говорим за Ico. За Shadow of the Colossus също ще свършат работа като се има в предвид че за пс2 на моменти имах чувството че кадрите падат на 10-15.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз имам оригинални МГС2 и 3 -stance версиите и така и не съм разбрал какво ТОЛКОВА има като "бонус" към 2. Не смятам и да ги продавам, поне засега.

Жалко наистина за Twin Snakes, но там предполагам решението е свързано с Нинтендо.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

andycole написа:King of universe , мгс4 няма да излиза за 360, играта зае двуслоен блу рей за ps3 , ти очакваш колекцията за 360 да е 10 диска общо ли :lol:
Вай, Пийс Уолкъра ми замяза на МГС4 отдалеч на корицата (Дърт Снейк). :lol: Жалко!
Е, явно няма да взимам никаква ХД колекция, поне не тази година. Ако ми домъчнее, че ми липсват в колекцията - ще изчакам да смъкнат драстично цената. Уолкъра и аз не съм го минавал на ПСП.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 6 години

И аз не съм го минавал на PSP. Пробвах, но управлението е просто трагично.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

andycole написа:Като заговори за "-stance" се замислих че в collections-a трябваше да сложат mgs2 substance, a не mgs2 sons of liberty. ]
Finally, Kojima added that Metal Gear Solid 2 in the Metal Gear Solid HD Collection is based on the Substance version
Win. MGS 1 кода е само в Япония, налични са обаче MG и MG2 за MSX

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Портове, портдължения и портарини

Мнение niki_преди 6 години

Дам то в MGS3: Subsistence си ги има.
Both Metal Gear Solid 2 and 3 will run at 60fps.
Добре, че MGS3 не съм го играл от известно време, идялно ще ми дойде в HD на 60 fps-a. Особено на PS3 имах чуството, че 3-ката върви по- зле дори от на PS2. До колкото са ми казвали обратното важало за Shadow of the Colossus.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Японската версия пък няма да съдържа peace walker. Чудя се защо ги правят тези номера, не можеше ли да сложат всичко и в 2те версии и всеки да е доволен :roll:
Иначе интересно ми е дали mgs3 subsistence ще има онлайн. Все пак ps2 версията имаше онлайн навремето. Даже преди няколко месеца пробвах да видя дали сървърите на subsistence работят все още, но не можах да се свържа.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

andycole написа: Даже преди няколко месеца пробвах да видя дали сървърите на subsistence работят все още, но не можах да се свържа.
Не работят сърварите. Иначе не виждам смисъл от онлайн, като в MGS4 е доста по пипнат, а прицелването в интезивните екшън момент е сред слабостите на MGS3 и в мулти-то си личеше.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост