Nex'Gen

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Nex'Gen

Мнение cainпреди 4 години

*NDA ;)
PC mustard race

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

А, да "Non-Disclosure Agreement"ся ше го оправя.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Кога изтича, т.е. ще може ли да намажем някакво инфо преди всички или да си чакаме като останалите?
PC mustard race

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Лолрофл, прекръсти се на COCKTEASE-M.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

cain написа:Кога изтича, т.е. ще може ли да намажем някакво инфо преди всички или да си чакаме като останалите?
То и датите влизат в НДА : :P
И аз подписах, ама и не знам, че да издам нещо :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

т.е. кур
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Както съм им набрал на майкрософт, по-добре да не знам за съвместимостта на PC и Xbox игрите. И най-хубавото е че никой няма да ми развали кефа, от това да остана в неведение още известно време. :) Конзолите малко по-малко умират и Майкрософт са решили да забързат този процес с "иновациите" в новата си платформа. Предстоят ни доста интересни няколко години в които може да се случи всичко.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

И аз съм готов да ги отписвам. Те просто ще си щурмуват американския фронт и от конзола имам чувството, че кутия за кабеларка ще стават, водейки се изцяло по слуховете дотук. Това за мен би означавало, че май отписват световния пазар. Кой ще им играе по свирката извън САЩ?

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

То май, май с тази криза САЩ= световен пазар. (поне така си вярват майкро докато се тресат от екстазито с което са се насмукали)

Аз лично им теглих чертата вече.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мани бе. То поне да бяха едни услуги, ама те половината са заключени по региони, а тези които не са, съдържанието им е ограничено (пак по региони). Това дори когато ти е пуснал Live Gold-a. Апсолютно никакъв смисъл, ако не си американец или англичанин. Много добре го каза, точно конзола/тв приемник за американския пазар.

Сега като излезе Game Trailers app-a дори ти чете по ай пи-то региона. (Не тоя на gametag-a). Toтална гавра. :)

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Абе радвам се че съм живял в началото и разцвета на видеоигрите. Дано бъдещето ме опровергае ама нещо нещата се затлачват и след този нексген или тотално ще замрат в тази си форма, или ще деградират до Dragon's lair или ще се случи нещо революционно правенето на игри да бъде лесно колкото заснемането на видеоклип в гейминга.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е то колелото почти се заявъртя - инди игрите ни върнаха полека в доброто стааааро време. Не губете надежда :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

О да, аз съм направо трогнат колко добре се приеха някой от доста hardcore инди игрици последните месеци. Добър пример са FTL и The Binding of Isaac. Ето тея дни излезе и направо култовата Evoland в която буквално минаваш през всички най-важни етапи от развитието на RPG и екшън жанра.

Според мен няма смисъл да се губи надежда при условие, че такива игри малко или много процъфтяват. Доколкото виждам (поне на PS4) новото поколение конзоли ще опитат да се включат и в разпространението както на тея малките инди игрици, така и не тези, които са P2P.

Спрямо новият бокс - мдам всички слухове сочат, че M$ ще задълбават все повече и повече към чисто медийна кутия околкото гейминг такава, така че никакви изненади на тоя фронт ;).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Еволенда е уникум, трябва минимум да се види! :yes:

Според мен бъдещето на олд-скула е светло - както в доброто старо време, когато здравите игри са се правили от по няколко човека, така и в бъдеще ще има малки екипи за олд-скулки, които обаче ще имат огромно преимущество пред тези от 80-90-те: много улеснено разпространение! В световен мащаб олд-скул феновете не са изобщо малко, а сега са и сплотени чрез нета. Да не говорим, че вече е пълно с изпробвани концепции за мажещ геймплей (Зелда, Метроид, ДКуест и т.н.).

Бъдещето на големите компании не е светло, но тъй като при тях е "каквото повикало - такова се обадило" (срещу ламтеж за кинти и претупани заглавия/ продължения /онлайн онли игри/ игри с транзакции -> ниски продажби), не трябва да съжаляваме за тях.

Единствената простотия е, че физическите носители ще намаляват, книжките ще изтъняват и изчезват, но това е кахър най-вече за колекционерите. Но пък вероятно стойността на колекциите ще нараства, което е и добре, и зле - в зависимост дали продаваш или купуваш. Съвет към който иска да прави ретро-колекция: нека побърза. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Kaто се замисля сте прави за инди игриците. Доста от тях са много изпипани и с приятна визия. Дано продължават да се развиват в същия дух. Жалко за физическия носител, но очевидно ще стане отживелица в най-скоро време. Особено с навлизането на Always оnline режима :-)

Като се ровя из ebay действително сега е най-убийственото време за правене на колекции. Игри за Xbox,PSP, Ps2 струват буквално жълти стотинки. Преди месец си взех DOA3, onimusha и Tenchu 3 за бокса за 5-6 лв всяка с доставка от англия. Страхотни времена, жалко че както винаги нямам пари. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

Аз се отказах да събирам ретро, прекалено много пари за възможностите ми. Пиратсвам олд скуул като пич всичко което не мога да намеря макар да имам някакви колекции.

А кикстартъра е най-якото нещо в тази генерация - дано се развие още повече концепцията и костюмарите да отпаднат от веригата - геймъри- разработчици.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 години

Крайтек: "Добрата графика е 60% от играта!"
“The better the graphics, the better the physics, the better the sound design, the better the technical assets and production values are – paired with the art direction, making things look spectacular and stylistic is 60 per cent of the game.”
До къде я докарахме, а?
Хлопна мандалото за гейминга. Някой да гаси лампите. Опа - TV-то
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Да, бе, то пък край-пеерасите са големите капацитети. Що изобщо някой им обръща внимание? :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

То пък щото напоследък игрите се надпреварват коя да бъде с по-добра графика. UE3 енджина каквото и да го правиш си има лимити а с него са направени сигурно 2/3 от игрите това поколение. Първите няколко игри направени с UE4 ще са показателни какво да очакваме горе-долу следващото поколение.
Проблема изобщо не е в добрата графика, а дори да е там то е проблем на PC пазара а не на конзолния.
Това което всеки го тревожи е опростяването на геймплея и воденето на геймъра за ръка и т.н. други неща които ги дъвчем от известно време.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

+1 за всичко изписано по адрес на чавето Йерли (aka Crytek CEO).

В същото време, уж нишовата, неправолинейна и с неопропастен gameplay Dark Souls продава 2,4 млн, 300k от които за PC. А продължението се очертава не по-малко зверско.
Тъй че надежда все пак има и дано повече компании да си вземат бележка.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост