Nex'Gen

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Ю Сузуки коментира следващото поколение и Shenmue Online...

Мнение vvarpпреди 12 години

For a techie like me, the PS3 is very attractive, but when you consider that both companies are delivering the quality that users want, I also believe that hardware like Xbox 360, which offers easy development, is important. As for Revolution, it's very Nintendo-like in that it resets the game experience and starts with a new device.
http://xbox360.ign.com/articles/663/663899p1.html

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 12 години

Така и не можах да схвана, какво точно има предвид с това за Nintendo Revolution? :-?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 12 години

Bobi написа:Така и не можах да схвана, какво точно има предвид с това за Nintendo Revolution? :-?
Мисля, че просто се подмазва на всички. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 12 години

Интересна статийка. Според мен лично на Сузуки-сан , му стигат възможностите на новите конзоли за да си пусне проектите какт трябва . А и да не говорим за факта в Япония , девелопарите, бързо намират и имат достъ до това какви ще са възможностите на новите конзоли а и все пак работят и с аркадни машини , доста по мощни , от ТВ конзолите. Чак се чудя някой от тях защо така се прецакват с игрите..

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Nex'Gen

Мнение DETONATOR-Mпреди 7 години

Мен ми намирисва вече на некст джен конзоли. В смисъл, че е време да се появят. Колкото и да се напъват PS3/Xbox 360 вече изостават от среднонагрухано РС като графика. Само до преди година и нещо не беше така.
А това задължително ще забави темповете в развитието на графиката. Вече играя само на РС версията, когато играта е мултиплатформена. Разликата в графиката е очеизбождащата. Проблемът е, че може да има малко повече бъгове, защото девлоперите не са задължени да покриват някакви стандарти за качество. Когато правят игри за конзоли трябва да покриват една камара изисквания. От друга страна, версиите са правят паралелно и бъговете се изриват едновременно и остават само такива, които зависят от различите видеокарти.
При все това не вярвам да пуснат нови конзоли до 2014-15. А когато се появят, ще използват облаци в малка или по-голяма степен.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Offtopic ferever!!

Мнение cainпреди 7 години

DETONATOR-M написа: Мен ми намирисва вече на некст джен конзоли.
Ще отговоря с едно интересно мнение от hwbg от потребител който знае какво говори:
За сега, бъдщето около наследниците на настоящото поколение конзоли е твърде мрачно и неясно. Слухове има много, вкл. и дали изобщо ще има следващо поколение. Всичко се върти около огромните вложения в разработка и все по-нарастващия риск - особено за Сони, които едва ли искат да преживеят още веднъв първите две кошмарни години от живота на PS3. На Микрософт сегашният ХВ360 им излезе също достатъчно солено -- грубо 3 милиарда долара непредвидени разходи/загуби за 5-те години живот, голяма част от които поради... знаете за какво. И това е без да се отчитат нереализираните приходи от отчисления на непродадени заглавия, заради пиратството, което доста рано ги удари. При Сони се знае, че след фиаското с Лараби на Интел, текущата разработка около PS4 е била прекратена, без информация дали се работи в някакво ново направление. За сега гиганта се е съсредоточил изцяло върху мобилния пазар с PSP2 и онова телефонче за игри.
Едно се знае със сигурност, че Сони както и МС, ще се опитат да удължат живота на настоящото поколение хардуер до едва ли не второ пришествие. А факта, че Кинект и Муув ще имат отворен достъп за външни разработчици, т.е. за РС, Мак и т.н. може би загатва за някакви по-кардинални размествания в плановете.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

Не съм убеден, че знае какво говори - рецитирал е 1-2 общоизвестни истини, ама с тях и един куп дивотии. Да не говорим, че си вади съвсем погрешни изводи.

Nex'gen домашни конзоли ще има, но няма да е от днес за утре, ами след някоя година. Най-вероятно Nintendo ще обявят първи нови хардуер.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nex'Gen

Мнение ZaGпреди 7 години

^И аз така мисля. Муув и кинект са опити да се удължи живота на сегашните конзоли , което много ми напомня на 16 битовото поколение и по точно фейловете на сега, само дето тук далеч не е толкова зле. Друго нещо което трябва да се вземе предвид е че след това поколение, е възможно на следващото да наблегнат на (shitty) motion control, което според мен ще е грешка.
Моето мнение е че сегашните конзоли спокойно могат да издържат 2-3 години до излизането на следващите и малко отгоре след това ( може би без Вии )
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Според мен ще се наблегне на 3д ефекта в следващото поколение. Моушъните вече са нещо като стандарт за в момента.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 7 години

vvarp написа: Nex'gen домашни конзоли ще има, но няма да е от днес за утре, ами след някоя година. Най-вероятно Nintendo ще обявят първи нови хардуер.
Точно казано.

Почти сигурно Nintendo ще обявят първи. Което само по себе си ще принуди $ony и M$ да изкарат нови конзоли ( 3DS - PSP2). Kinect и Move са обречени технологии, с тази късна премиера и изглеждат повече, като ход който се опитва да изравни силите с Nintendo за следващото поколение.

Същото е и с 3d-то... повечето игри едва стигат 720p в момента и без 3d, но до следващото поколение ще е стандарт.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

Никога не ми е пукало за карантиите - все още играя/преигравам мега дърти класики и пет пари не давам за HD-то и триъгълниците, та ето точно тук не съм съгласен с Детонатора - пазара/играчите в момента имат нужда от добри игри, а не от нови машини. Толкова сухарско поколение не е имало. Повече ме е грижа на къде върви гейминга - пазара все повече се пълни с shovelware, а неиграчите стават все повече и повече.
Иначе както казаха по горе, освен нова HD конзола от Нинти друго няма да има скоро.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 7 години

Дано да се напънат и да изкарат ново поколение ама малко ме съмнява де

Пък и vvarp ако имаш някаква конкретна информация я пусни тук.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Честно казано това само ме радвам - и аз като me3x повече бих се радвал на интересни идеи вместо самоцелно напиране към графика като не на последно място нямам никакво желание да ме карат да спестявам пари за нов хардуер когато едвам съм събрал сегашния.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 7 години

Аз говоря от гледна точка на бизнеса. Производителите на конзоли прибират солидни парички от издателите. Например, Майкрософт задължават да се поръчат на тях минимум 100к бройки, като вземат това по $10 на парче. Отделно, прибират по $20-30к за всеки последвал опит за сертификация, първата е безплатна. Същото се отнася и за ъпдейтите. И от тук насетне аз не виждам причина да не идват следващите конзоли :) Да не говорим, че ретейрълите, като едни истински умиращи динозаври, имат сметка да има конзоли.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

Определено конзолите от известно време изостават сериозно технически спрямо PC-тата. Даже заглавията от преди почти две години имат сериозни разлики.

Но също като me3x, честно казано не се интересувам особено от графичните подобрения. Тоя джен е такива умопомрачителни лайна като игри, че никаква визия не може да ги спаси.

Но да, най-вероятно ще има нов джен, въпреки глупостите, които е изписал, знаещия какво говори пич в хардуер бг. Нинтендо, според мен, още 2012 може да обявят нова домашна конзола.

За другите ще видим. Предвид, че съвсем скоро си извадиха моушън шитове силно ме съмнява, че скоро ще се запътят към нещо подобно, особено Сони.
Изображение

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

тоя Gen все още има бая хляб в него, но и никой не прави качествени игри вече.. а си направил качествена игра , а си фалирал после... МС искат игри за масата лесни и кратки.. и малоумни.. и експлоатират дадени заглавия с по 3-4-5-6 и тн продължения.. особенно спортните и шутърите ... свестни РПГ-та се видя че няма в това поколение конзоли.. и бая фирми се разпаднаха.. от Nexg Gen няма нужда, а от качествени игри, който явно няма да видим почти в това поколение.. камо ли в Next Gen.. тепърва ще видим следващите 2-3 години, какво ще се случи, че и за по натам.. нема каквод спекулираме :) а за Вии аз се чудя как издържа и до сега , то по зле и от дреамкаст животинчето....

Кинект и Муви,е според мен ще ги експлоатират повечко в момента, което ще дръпне нормалните игри още по назад.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Ами не мисля, че моушън контрола е минус на поколението, по-скоро би могъл да бъде огромен плюс в правилните ръце. Просто прекалено малко са разработчиците, дето отделят достатъчно време и идейност за да направят нещо стойностно да се играе с тях. Всичко се претупва и се прави за пари.

И аз не мисля, че точно сега е нужно ново поколение само защото графиката на РС дърпала напред, а сегашните конзоли изнемогвали. Графичните възможности на настоящите конзоли е достатъчно добро, че още поне 5 години игрите да си изглеждат супер дори на по-големите телевизори (над 40 инча), дори това да означава, че визуално те няма да мръднат по-нагоре от сегашните заглавия. Само по себе си появата на ново поколение конзоли само заради графиката само ще оскъпи още повече разработката на игри, затова не мисля, че скоро ще видим нещо такова. Поне не в близките 2 години. Самите Сони и МС обявиха, че очакват моушън контролите им да удължат живота на конзолите с около 5 години. А Нинтендо е наложително да пускат ХД конзола вече и да наблегнат на повечко сериозни (хардкор?) игри извън "E" рейтинга и да изметат всичко. И появата на Нинтендо ХД не бих я считал за ново поколение, а по-скоро пренасянето на японците в сегашното :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 7 години

epedos написа:и да наблегнат на повечко сериозни (хардкор?) игри извън "E" рейтинга
Как я виждаш тая работа?

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Е мечтая де, не я виждам тая работа... Нинтендо и хардкор :lol:
Възможно е, не казвам, че трябва да зае*ат "Е" игрите или че самите Нинтендо трябва да правят хардкор касапници, просто самата конзола да не те ограничава толкова брутално откъм сериозни заглавия, колкото Уии-то.
Да обобщя: поне мултиплатформените заглавия да излизат и за евентуалната им нова конзола, това е всичко, което искам, много ли е...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

epedos написа:Е мечтая де, не я виждам тая работа... Нинтендо и хардкор :lol:
аха и сега барем господ те чул и накарал СЕГА и Нинтендо да се обединят и да направят новата конзолка "СеГаНин Юнивърс 1280* " и размажат МС и Сони, и хардкор яки игрици мож* да има.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост