DLC, виртуални стоки и съдържание

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Offtopic ferever!!

Мнение epedosпреди 6 години

RRSunknown написа:няма такива филми - играта отрепди 10 години си е игра отпреди 10 години.
Не може MGS4 да се предлага на 30 лева а TS на 100+ лева и това е някакво нормално.
Ако беше нормално предлагането игрите за кубче щяха да са по 30-35 лева чисто нови (както са за PS2) и да има реален избор а не да са останали няколко случайни заглавия по рафтовете и да се дават за пример. Същото б.т.в. важи и за Xbox 1 игрите - тотално умряла платформа.
Ти не разбираш май как работи пазарната икономика. Два бързи примера:
=Игра А има 100 бройки, игра Б има 1000 произведени. След 10 години мислиш ли, че ще им е еднаква цената?
=Игра Х е убер яка и нея искат 10000 човека да я купят, а има 1000 бройки. Игра У е тъпа, нея я купуват 100 човека, но и тя има толкова бройки. Съответно след 10 години игра У ще се продава за стишки в ибей, а игра Х ще е по 100 паунда парлака. Съотношението търсене-предлагане определя цената.

Да, МГС:ТС ЧИСТО НОВА струва колкото всяка друга ексклузивна игра за същата конзола. Ама като не можеш да си я намериш нова сега ко прайм? Даваш много пари или я нямаш :)

Така стоят нещата :)

@Боби, пич, може да си съгласен, че Фармвил играчите са балъчета, ама тях не ги е*е за твоето мнение, щото то НЕ Е меродавно. Както и теб не те е*е, че те биха те нарекли балъче, ако чуят, че играеш Зелда. Амин. Айде кротни, край по темата. РАзбрахме, че си над Фармвил. Интересното е, че и аз съм на същото мнение - трябва да си пълен олигофрен за да си даваш парите за това. Но олигофрени бол и не съм никакъв, че да ги съдя. А фейсбук определено не е само за Фармвил. Това кой за какво го ползва не влияе на начина, по който ти ще го ползваш. То може и за учебник по квантова физика да се каже, че ако го дадеш на хиляда човека, то 990 от тях ще си изтрият задника с него. Това значи ли, че е безполезен боклук? А ти ако щеш си стой без профил :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 години

не говорим за пазарна икономика а за намираемост - две съвсем различни неща, съответно поясних какво означава нормална намираемост.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 6 години

RRSunknown написа:Защо го повтаряш тогава по ужасно завъртян начин :blue: ?
Не го повтарям, а просто моето и твоето мнения съвпадат. :wink: Дадох примера с MGS, защото същата по-горе беше дадена за пример, макар че говорихме за Farmville и игрите от нейния тип, в които срещу доплащане се "премахват" временно дразнещи ограничения, умишлено създадени, за да дразнят зарибените играещи до такава степен, че да ги изнудят редовно да снасят пари, само и само да не са в групата на "прецаканите".

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ма ти си много наясно с тоя Фармвил и платените му услуги? Аз дори не знам какви са платените привилегии (че и за безплатните ми е малко смътно). Откъде знаеш, че са нарочни ограничения?

А иначе за ДЛЦ-та би ли платил?

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 6 години

Според мен зависи от ДЛЦ-ти какво предлага и каква е цената.
Тия длц-та дето се обявяват още преди играта да е излязла, че дори някои са на самия диск, но трябва да се плати за тях е направо гавра с хората. И все пак ако е на игра която ми харесва много и длц-то предлага достатъчно интересни неща , аз бих платил, рано или късно.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Честно казано аз не съм чувал за предварително обявени ДЛЦ-та, но съм сигурен, че има и такива случаи де.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

epedos написа:Ма ти си много наясно с тоя Фармвил и платените му услуги? Аз дори не знам какви са платените привилегии (че и за безплатните ми е малко смътно). Откъде знаеш, че са нарочни ограничения?

А иначе за ДЛЦ-та би ли платил?
Еми, доста пъти съм се дразнел, защото сестра ми и още десетина нейни приятелки глупачки (повечето омъжени, с деца и по на 25-35 години) от няколко години киснат денонощно във Farmville и малоумното тракане на едно и също копче по няколко пъти в секунда в продължение на часове е мега изнервящо. :blue: Лепне се в хола или кухнята с лаптопа, и почва да трака, докато човек се опитва да гледа филм или да се нахрани. :rucrazy: И постоянно мрънка, че някои от приятелките и "мамели", защото си плащали за премахване на дразнещите ограничения, а тя е "честна" и троши копчето на лаптопа с турбо скорост. Абсолютна кретения... Доколкото съм имал наблюдения, повечето им интернет "приятели" и "приятелки" във Facebook също са пощурели по играта и редовно си сравняват точките кой колко бил посял и пожънал :facepalm:

90% от всички игри в момента, за които има платено сваляемо съдържание, умишлено се разработват и пускат на пазара с разни "липси" (по-малко оръжия, герои, нива, костюми, превозни средства и т.н.), за да цоцат допълнителни пари от хората. :roll:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

epedos написа:Честно казано аз не съм чувал за предварително обявени ДЛЦ-та, но съм сигурен, че има и такива случаи де.
Има има много напоследък, но най-дарзнещо е ако нещо го има физически в играта на го "отключваш" със заплащане.

Боби, Боби - изнясни се откъде идва омразата ти към фейсбук. както си и мислех - лични впечатления от най-субективен тип.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

RRSunknown написа:
epedos написа:Честно казано аз не съм чувал за предварително обявени ДЛЦ-та, но съм сигурен, че има и такива случаи де.
Има има много напоследък, но най-дарзнещо е ако нещо го има физически в играта на го "отключваш" със заплащане.

Боби, Боби - изнясни се откъде идва омразата ти към фейсбук. както си и мислех - лични впечатления от най-субективен тип.
Каква омраза, какви 5 лева? Хайде не ми слагай в устата думи, които са твои... Аз говоря за малоумниците, даващи си парите за посеви и трактори във Farmville. :roll:
А колкото до Facebook, не оспорвам НЯКОИ от предимствата му (то всъщност предимството е, че копира чужди идеи и ги събира накуп, дори и във Facebook да не са по-добри от първообразите), а в онази другата тема коментирах тъпата мода на ДОСТА голям дял от хората там, регистрирали се, само "защото и другите го правят и ще ме нарекат балък/чка, ако и аз нямам профил там"...

А това - за плащането, за да "отключиш" вече съществуващо съдържание на диска, е не гавра, ами и и аз не знам как да го нарека. :shock:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

ДЛЦ-тата може би са оправдани донякъде. Ако играта се продаде се сяда и се прави още от същото. По-малък първоначален разход/риск за дивелъпърите? По принцип монетата има две страни, де.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

То, повечето игри какво толкова "щадящо бюджета по разработката на играта" предлагат допълнително, та да е оправдано с определенито в кавичките? :blue: Че в "Test drive Unlimited" нарочно не са ти сложили в диска 10-те най-яки спортни коли, само и само после да те е яд и да се чувстваш принуден да си ги купиш, защото не искаш да караш само бракмите от диска?!?!? Или, че в някакъв триизмерен двубой липсват 2-ма героя, но, видиш ли, после те пръкват в интернет магазина срещу... допълнително заплащане. Само едно уточнение - при триизмерните двубои (и не само), всеки противник има предварително замислени и ПРЕДВАРИТЕЛНО НАПРАВЕНИ модели и движения (т.е. е абсолютно готов още преди пускането на диска на пазара), тъй като бойците, включени в диска, имат движения и удари, съобразени с телесните размер и пропорции на "допълнителните" платени бойци, както и с някои специфични техни (на "платените" бойци) удари, при които "безплатните" бойци правят блокаж или ответен удар. Да тръгнеш да правиш платените бойци СЛЕД като играта вече е на пазара, това вече е в пъти по-голяма играчка (и разработчиците го знаят отлично, но се тупат в гърдите, че уж това са... "нови неща", правени след излизането на диска на пазара) и никой разработчик не е толкова тъп, че да налива маса излишни пари, за да преповтаря цялото програмиране на вече готовата игра и създаването на допълнителни движения за "безплатните" герои от диска, само и само, те да са съвместими с платените "допълнителни" герои. :idea:
Има и изключения, където разработчиците толкова са сгафили с продукта си, че играта им е практически непродаваема и събира прах по рафтовете, затова по принуда пренаписват изоснови кода и оправят грешките, от които се оплакват малцината купувачи, излъгали се да купят играта. Отличен пример за това е една игра за XBOX360, дето наскоро и бяха обявили някакъв километричен списък с подобрения на малоумните грешки в първоначалната игра, претупана набързо и пусната в суров вид, само и само по-рано да започне с продажбите. Забравих и името, но някъде преди месец беше пуснато като новина нейде из темите тук.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Така е, това е другата страна на монетата, но като цяло тия неща дето ги изписа за двубоя и прочие ми се струва, че вече навлизаш в излишни обяснения, за които дори ти самия едва ли си напълно си сигурен. Все тая, има две страни монетата.

Все пак едва ли някой разработчик ще направи 6 МР карти за играта си и ще чака 1 година за да ги пусне за платено сваляне. По този начин (изрязвайки изкуствено от играта за ДЛЦ) се рискува да не се хареса достатъчно на публиката и да не се продаде добре. По-скоро ДЛЦ-то като идея е допълнително обогатяване на вече закупеното заглавие за тези, които са го харесали истински и искат още. А вече кой как го използва е друг въпрос.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Това за допълнителните карти за многобой е различно. Повечето такива вероятно наистина са направени след пускането на играта в продажба. Но се чудя, защо при TD:U имаме "Ten exotics pack", а примерно не бяха пуснали още отначало баш яките коли в диска, а после, който иска "дообогатяване", да си купи от допълнителния платен пакет "Ten city cars" с коли от рода на Фиат Уно, Опел Корса, Лада Нива? :blue: Или пък, че в стрелбите платените оръжия са все някакви мега яки ракетомети или импулсни пушки с разрушителен ефект, а никой не се "сети" да ги включи още в началото в самия диск, а после, ако ще, да си продава допълнителните пистолетчета и ножчета. Разработката на пистолет и на ракетомет отнема едно и също време, но разликата е, че АКО разработчикът включи в стандартната игра ракетомета, после никой няма да си даде парите за допълнително продаващи се патлак или ножка. Всичко е пари и красиво поднесени лъжи. :wink:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

За платени оръжия в шутър не съм чувал лично аз, за коя игра говориш?
Иначе са си мизерия дадените примери, определено нямат право да са толкова долни. :)
Последна промяна от epedos на 14 яну 2011, 16:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

:silence: Доста гейско.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

A Bioware Обявиха че са готови с DLC за Dragon Age 2 - а играта още не е към приключване.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Non-News...

Мнение BardoSoreпреди 4 години

Dead Space 3 includes micro-transactions for buying better weapons
But dev insists you don't have to pay to access all in-game content.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Non-News...

Мнение epedosпреди 4 години

напалм за ЕА

Потребителски аватар