Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

Мнение danailkillerпреди 1 година

Dragon Age 3 аз го купих на ден първи и още не мога да намеря време да го изиграя, видях го и аз на доста голяма отстъпка и така ме доядя тея дни, че не ти е работа!

За FF15 напълно ти подкрепям мнението, ще се чакат сериозни ревюта, колкото и да съм фен, не съм чак толкова голям, че сляпо да я купя.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Всички минахме периода в който сляпо купувахме Final Fantasy. :)

Аз нещо се зарибих по Atelier поредицата за PS3. След като врътнах Rorona, наскоро започнах Totori и се размазвам направо. :) Няма толкова фен сървис към предишната част. Препоръчвам наистина да се играят по ред на излизане. Дори да се водят за самостоятелни игри, в които не ти трябва да знаеш какво се е случило в предишната част (то и реално в тези игри не се случва нищо особено :mrgreen: ), ще се изпусне много, ако не ги играете по ред. Не само се срещаш със старите герои (някои дори могат да ти влезнат в партито), голяма част от npc-тата в магазините и т.н., а и дори старите локации и градове, но в малко по различен изглед и време. Дори музиката на старите локации е същата и не съм вярвал, че толкова много ще ме радва да я чуя отново. В Atelier Totori обаче е по-застъпен експлорейшъна, от колкото алхимията както беше в Rorona. Супер фън е игрицата, направо не знам защо толкова ме радва. :lol: Сигурно съм зажаднял за нещо походово, много ми дойде екшъна от Tale-сите. А и забавните герои и разговори от Tales, ги има и тук, така че нищо не ми липсва. Абе като цяло много са свежи тия игри и доста по-различни. Например в Rorona нямаше свят за спасяване, нямаше финален бос, нищо... Просто ти свършват 3те години и в зависимост от това което си правил гледаш ендинга. Съвсем различно чувство се създава от това как си планираш времето и какво правиш.

Ще поцъкам още малко на Ателиетата докато ме държат и после се връщам на 2-3 за 360, които ми се ще да мина. Persona 5 вобще не знам как ще вкарам в плана за тая година, но ще видим. За Vita има някакви интересни Dungeon Crawler-и от първо лице, тип Etrian-ите, дето ми грабват вниманието и искам да врътна някоя. На Demon Gaze направих 10-12 часа и е доста качествена. На steam има една много готина поредица Shadowrun. Бях минал първата и до някъде бях стигнал на Dragonfall. Сега цъкам Hong Kong. Силата на тия игрици е в атмосферта и разговорите. Приличат на стари PC rpg-та като перспектива и придвижване. Много готино са ги направили. Битките са походови тип Disgaea или Heroes... със сигурност съм играл някакви доста подобни в друга игра, но в момента не мога да се сетя, за да направя по-точно сравнение. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хъм, и аз доста харесвам Atelier поредицата, и имам и желанието да ги изиграя тея за PS3, но нямам такова в момента. Някой запознат ли е с хаковете на PS3-ките? Защото винаги мога да купя там най-евтината и версия сега.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Не знам, аз поне докато не спрат онлайн-а не мисля да хаквам. Безплатният мултиплейър на PS3 си остава голям плюс.

Обаче ме притеснява една тенденция. Последната версия на Atelier и новият Star Ocean, въпреки че имат PS3 версии, ще излезнат само за Япония. На запад се бият в гърдите, че щели да бъдат ексклузивни за PS4... Не го разбирам това, защо японците могат да играят игрите на старите платформи, а ние не можем? Повече ли ще продадат там, повече ли си пазят старите конзоли от нас?Каква е логиката изобщо :) Та същата работа ще стане сигурно и с Persona 5. Дано не се окажа прав де, ама натам вървят нещата.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

И аз не виждам много логика в това хем да правят версия за старите конзоли, пък да я пуснат само в една държава. Верно е, че там сигурно наситеността с PS3-ки е много голяма, но пък японците точно са една от културите, които са винаги напред с технологиите и съм сигурен, че там PS4-ти напъва страшно здраво.

На мен ми е все тая де, защото така или инак купих PS4-то именно за тоя тип игри ;).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

То базата за тези игри е именно PS3, другите версии имат някакви козметични графични подобрения. По принцип ако идеята е хората да минат на PS4, а в Япония слабо се продава, по-скоро там трябваше да я пуснат само на PS4 не при нас. На мен поне половината ми приятели си пазят PS3-ките и не са минали още на новата. Ама те си знаят де, ще си получат по-малко продажби. Имат готова версия, да си трошат главите. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Мобилните ролкаджии Cygames наобявиха една камара високобюджетни заглавия. Компанията стана известна с мобилното мета-хазартно RPG Granblue Fantasy (12+ млн. играчи), но явно са натрупали достатъчно кинти за по-мащабни начинания.

Зад Cygames стоят създателите на 3D Dot Game Heroes, като за новите проекти си сътрудничат с PlatinumGames, както и с бивши служители на Square, сред които Язуми Мацуно (Tactics Ogre, FF Tactics, Vagrant Story), художествените директори Хидео Минаба и Акихико Йошида, композитора Нобуо Уемацу.

Новите заглавията са в ранен стадий на разработка и съответно няма обявени дати.

Granblue Fantasy: Project Relink
+ екшън RPG с незадължителен multiplayer
+ разработват :p*:
+ вероятни платформи: PS4/PC

Lost Order
+ "реално-времева" тактическа ролевка
+ под ръководството на Мацуно (най-после)
+ А. Йошида е худ. директор, отново разработват :p*:
+ iOS и Android

ingame шотове:
Повече:
Изображение Изображение Изображение
Project Awakening
+ "високопрофилна" ролка
+ разработва се от самите Cygames
+ вероятни платформи: PS4/PC

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Страшни неща се задават! По всичко личи, че PS4 ще се напълни с джей ролевки подобно на всички плейстейшънки досега. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

И трите изглеждат интересно, но сякаш първата (Relink) ме грабва най-много. Това е може би, защото нейният трейлър показва повече геймплей отколкото статични текстове на фона на музика де ;). Още не мога да преживея, че японците още не са се научили да правят трейлъри, техните винаги ми докарват сълзи на очите :D.

Но да, аз лично се надявам, че PS4 ще си стане сериозна JRPG конзола - за това съм я купил все пак!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Ееееех, класика:

http://kotaku.com/chrono-cross-was-a-ba ... 1785831430

Как съм загорял пак да я изиграя... :crazylove:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Има хляб. Няма да е Planescape или Bloodlines, ама не е като да има кой знае колко алтернативи. BioWare се емнаха да правят шутъри, а Bethesda вадят все по-линейни и безлични ролки.

Wasteland 3 също ще набляга на същия идеал като Planescape и Bloodlines: комплексно изграден свят, барабар с нелинейните диалози. Ама в същото време, самият свят идва доста еднообразен стилово (лед и мраз), че има и някакъв co-op gimmick :roll:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

http://kotaku.com/parasite-eve-had-more ... 1788134625

Ей това би било уникално с ребуут!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

The PS1 was an experimental time for Square in which almost every JRPG had a creative twist when it came to combat mechanics. Vagrant Story, Chrono Cross, Front Mission 3, Final Fantasy Tactics, and even Final Fantasy VIII
Прочитам някакви такива изречения и се чудя какво стана, та 7/8-ма генерация засраха гейминга.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jim Raynor написа:
The PS1 was an experimental time for Square in which almost every JRPG had a creative twist when it came to combat mechanics. Vagrant Story, Chrono Cross, Front Mission 3, Final Fantasy Tactics, and even Final Fantasy VIII
Прочитам някакви такива изречения и се чудя какво стана, та 7/8-ма генерация засраха гейминга.
Списъкът дори е непълен без Xenogears, че и SaGa поредицата - и двете с идейни битки, особено втората, която позволяваше героите да навързват съвместни комбота:

По времето на Плей 1 Скуеърсофт творяха оригинално и в други жанрове: Bushido Blade, Tobal, Einhander. Прекалено много пари почнаха да играят, разработването и то много се оскъпи, а Скуеър се разплуха и в резултат на всичко това им изчезна творческият мерак.Същото обаче може да се каже и за много други оригинални гейм-ентусиасти, постепенно превърнали се в скучни п...расти. :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Сакагучи беше причината за култивирането на творческия мерак и съответно за разцвета на Square. PS2 също намаза няколко класики и нестандартни заглавия. И то щото са били в разработка от времето на Сакагучи.

От там насетне на Square им се случи некадърността на Уада и заробването от страна на дребнавите собственици на Enix. Парите също бяха фактор, но каруцата я преобърнаха именно новите ръководители чрез коренно променените фирмени култура и политика.

Бившите Enix бяха принудени да развиват нископрофилни джемове (Valkyrie Profile, Star Ocean, Grandia), щото само Dragon Quest къща не храни. Но след придобиването на Square, най-спокойно биха шута на всичко различно от Dragon Quest и наложиха същата диета на Square - концентриране върху Final Fantasy и Kingdon Hearts.

Сакагучи също не прокопса без екипите си.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Нещо, което остава често в сянка, когато говорим за краха на СЕ, е падението на tri-Ace (които създават почти всичко оригинално ролево извън ФФ и ДК, голяма част от което е издадено от ССофт и СЕ). Едно, че се цепят (tri-Crescendo), второ, че миналата година tri-Ace я купи японска корпорация, която, подобно на повечето недотам специализирани японски корпорации, се занимава с всичко, от което може да печели. В момента са захапали част от мобилния сектор. Затова е и претупаната, най-вероятно последна за голяма конзола, Стар Оушънка - в момента Ейса бърза с 2 игри за телефони, едната от които е Оушън манджа с грозде. Отделно удрят по едно рамо на Намко за Тейлсовете. Открай време игрите на tri-Ace са издавани с почти нулева реклама и хайп (пресен пример е Resonance of Fate, от която ГЕГА спокойно можеше да направи нова популярна ролева поредица). Същата съдба сполетя и tri-Crescendo, на които също можеше и трябваше да се даде по-голям шанс за ролева поредица след Eternal Sonata.

Бих казал и че късогледството на Майкро до голяма степен прецака Сакагучи, тъй като спокойно можеха да развият Lost Odyssey (която е по-добра от сумати ти ФФ заглавия) като ексклузивен конкурент на ФФ и Blue Dragon като ексклузивен конкурент на ДК. По мои скромни наблюдения, още по една следваща игра щеше да даде достатъчно храна за размисъл на японците и щеше да осигури някакъв начален тласък за 360 на японския пазар. Ако това бе станало, сега щях да имам достатъчно стимул да купя Бокс 1, а на японския пазар Б1 щяха да го броят за нещо. Не е вярно, че японците са предубедени към американските електроники, щото Епъл се харчи и там. Но Майкро пробваха половинчато (6 оригинални японски ролевки, от които обаче само една бе от поредица с традиции (Тейлс) и от които ексклузивни много бързо останаха само 2 и дори и те не бяха развити в поредици, а другите получиха по-добри версии за Плей 3) и им наритаха нерешителния задник.

За Коледа ще си направя подарък Exist Archive да спонсорирам tri-Ace, макар да се забелязва липсата на достатъчно мангиз в заглавието. Чакам и Nier 2, която незнайно как успя да се превърне в поредица. Може би, тъй като играта се води (поне временен) ексклузив за Плей 4, Сони са понатиснали СЕникс, щото Квадратните са прекалено заети да раздуват ФФ и КХ в момента.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Напълно съм съгласен за глупавата политика на Square-Enix, Microsoft и т.н. Особено за Майкрото важи онази поговорка "Изпуснаха питномното, докато гониха дивото" :) Дoри от поредиците дето успяха да запазят (ако оставим настрана другите дето изпуснаха) . Нито продължение на Infinite Undiscovery, нито на Blue Dragon, нито на Last Odyssey... че даже и Last Remnant си беше доволно експериментална.

Като говорим за експерименталност, най-странната от всички е ми е Resonance-a, ама все още не съм я почнал. :) Това обаче не винаги е добро, особено като не е направено с добър вкус. Например FF13-2, Lightning Returns, дори 12, са супер експериментални, но и точен пример за лошо направени такива. Първата направих 25-30 часа и тотално осъзнах че без гайд, не може да се мине. Казал съм си че ще врътна, срамота е да се откажа накрая... затова се сдобих с един гайд и по някое време ще я довършва. Просто изринах всички налични нива по няколко пъти, вече героите ми станаха мега силни и не мога да разбера как да продължа напред. :D Прочета малко в гайда, отключа някакво ново място и ги изрина всички барабар с боса, понеже вече съм 10 нива над нормата. Много тъпо са го направили това с Wild Artefact-ите дето ти отклюват всякакви врати, но точно определени са за продължаване на историята. Ти като оключиш страничните си аут, ако нямаш повече.... и тогава пак идва гайда на помощ да видиш листа къде по-дяволите има останал още някой wild artefact. Защото иначе не можеш да продължиш историята. За Lightning Returns и FF12 вобще няма да говоря колко са експериментални... :mrgreen:

Но все пак да си кажа мъката по друга такава "оригинална" игрица от далечното минало. Valkyrie Profile. Толкова много ми харесва всичко в нея, арт, герои, кратките истории водещи до тяхната смърт, музика, това че им намаляваш негативните качества и увеличаваш положителните.... всичко е прекрасно. Обаче просто не е обяснено как се играе самата игра! :roll: Наскоро реших да я довърша и на 20-тият час осъзнах че вобще не знам какво правя. Кога да ги изпращам тия герои в небесата, да ги задържа ли да се бия с тях, колко трябва да ги развивам преди да ги изпратя.... Нищо, нищо не е ясно. Пращах някакви, други си ги пазех да се бия с тях по дънджъните, развивах някакви качества... Дори не знаеш, тия като изпратиш и повече не можеш да ги използваш, в някакъв момент накрая на играта ще се биеш ли с тях отново? Да им сложиш ли по-добри оръжия за всеки случай? Нищо, нищо не се знае. Никой не ти казва нищо. Дори не знаеш последствията ако не изпращаш герои и си ги пазиш за теб, какво ще се случи...
Е разбрах какво. В един момент слезе другата Валкирия, каза ми че не си върша добре работа и ме уби с един удар. Game Over след над 20 часа игра, без възможност за рилоуд, защото явно това се случва на определено време, ако не си изпълнил някакви невидими критерии. :mrgreen: Е Мерси Tri Ace. :yes: Поне да имаше някаква скала която да ми показва че изоставам с пращането на герои... нещо. Няма как да почна отново игра в която дори не ти казва, когато не я играеш добре. Че си тръгнал по грешен път или поне нещо да те насочва че бъркаш и какво да оправиш. Как да почна отначало? Да мина през всички тия 15 дънджъна и 10 градчета, да прочета отново всички тия истории и да правя едни и същи неща отново 20 часа? Че аз даже не знам къде бъркам... :lol: Може би бавно им изпращах хората, може би в грешен момент, може би трябва да пращам само тия които ми искат... Игра за ГАЙД. Затова влезни си в интернет, прочети си какви са ти опциите, какво се случва, какви варианти за финал има. Аз ако знаех че ще ме нападнат и можех да се противопоставя, нямаше да им пратя дори един човек на тия нещастници. Щях да си ъпгрейдвам 3ма най-силни на макс, нямаше да мисля за друго и като ме нападне онази лошата валкирия, ще мога да се противопоставя. (макар че битката ми изглеждаше от тия предрешените, без шанс) Има някои игри които трябва да се играят с четене, колкото и да не ми се иска.

Един успешен експериментален проект за мен е Parasite Eve. Нямам абсолютно никакви забележки към тази игра. Оправда очакванията и ми беше голям кеф да я изиграя.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа: Но все пак да си кажа мъката по друга такава "оригинална" игрица от далечното минало. Valkyrie Profile. Толкова много ми харесва всичко в нея, арт, герои, кратките истории водещи до тяхната смърт, музика, това че им намаляваш негативните качества и увеличаваш положителните.... всичко е прекрасно. Обаче просто не е обяснено как се играе самата игра! :roll: Наскоро реших да я довърша и на 20-тият час осъзнах че вобще не знам какво правя. Кога да ги изпращам тия герои в небесата, да ги задържа ли да се бия с тях, колко трябва да ги развивам преди да ги изпратя.... Нищо, нищо не е ясно. Пращах някакви, други си ги пазех да се бия с тях по дънджъните, развивах някакви качества... Дори не знаеш, тия като изпратиш и повече не можеш да ги използваш, в някакъв момент накрая на играта ще се биеш ли с тях отново? Да им сложиш ли по-добри оръжия за всеки случай? Нищо, нищо не се знае. Никой не ти казва нищо. Дори не знаеш последствията ако не изпращаш герои и си ги пазиш за теб, какво ще се случи...
Чел ли си Manual-а?

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост