Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

Мнение danailkillerпреди 4 години

Хъм, че доста добре изглежда игрицата, още повече, че аз не съм играл старите така или иначе :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

vvarp написа:Про-мобилната стратегия на Square Enix в действие: Dragon Quest I-VIII за Android и iOS.
Вече е ясно за кои платформи разработват следващата част.
Пеерасите се скъсаха да преиздават, а аз продължавам да чакам нормален ДК за нормална платформа. Зулуски шнур за тях! :evil:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

Android и iOS вече са нормални платформи :smug:
Няма хляб в хендхелдите - Vita е по-умряла от всякoга, a с 3DS не се занимава никой (освен Nintendo). Щом даже японските компании минаха на mobile (Level-5, Square Enix, новите собственици на Atlus), няма връщане назад.

Иначе...
http://toucharcade.com/2013/10/09/final ... ote]'Final Fantasy VI' Confirmed for Release on iOS and Android, 'Final Fantasy VII' Remains a Possibility
"It is basically like a remake of the original VI," Tokita said as he proudly revealed his surprise at the end of a presentation about the recent smartphone release of FFV and the upcoming mobile release of FFIV: The After Years. "But there have been some enhancements."[/quote] :kefka:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Square Enix са пример за компания която лежи на стари лаври и знае как да се възползва от вехтите си заглавия. Мисля че са влезли в някаква задънена улица. Почти никой не хареса новите им поредици и продължения от последното поколение. Сигурно се чудят как да оцелеят и да си върнат предишната слава. Тотално безидейни. :)

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

Пускането на FF Versus който да надмине очакванията на феновете би било добър старт според мен, последван от така желания ремейк на 7 за домашни конзоли. Ако направят това ще имат пре пре достатъчно финанси за да развият нов добър проект, друг е върорса дали ще направят дори и 1 от тези 3 неща.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 години

Въпроса ми е за едно старо заглавие - Persona 2 : Innocent Sin. Навремето като излезе превода го започнах, но не го хванах сериозно. Сега обаче се сетих за тази игра и ми се доигра. Някаква смахната атмосфера и герои имаше. :) Работата е там, че PS1 с чип който имах, някъде се загуби с времето. Дали му се счупи оптиката или го продадох, не помня точно. А и сейвове май не си намирам...

Та искам да попитам дали някой случайно е играл версията за PSP. Някакъв директен порт ли е или има някакви графични подобрения? Чудя се дали си струва да играя него, вместо PS1 версията или няма никакво значение?

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

По принцип, портовете на Atlus все са с редица подобрения. Портът на Innocent Sin не е изключение и има следните екстри:
+ прекроен и изчистен интерфейс
+ прераработен баланс на трудността
+ ремиксиран OST
+ освежена графика и подобрен performance

Обаче, не знам ако после играеш PS1 версията на Eternal Punishment дали няма да ти стори архаична. Щото нейния PSPort така и не го локализираха.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Ясно, явно е време да си взема едно PSP. Вече са доста евтини и без това, няма смисъл да го мъча на PS1. Докато излезе 5-цата е перфектният момент да я разцъкам innocent sin и така като гледам екстрите на PSP изданието си струват.

На мен главното ми притеснение беше да не би по време на логализацията да са махнали и цензурирали някакви неща. Ако не се лъжа на някоя от по-старите персони имаше нещо такова. Но за щастие изглежда случаят не е такъв.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Както пише варп - и двете Персони 2 имат подобрени PSР издания, Панишмънта си стои в Джапан. Особено натокани са саундтраците и интро-филмчетата. Но битките са дразнещо чести, ако не знаеш накъде да ходиш. Панишмънта май все още няма ъндаб, но докато врътнеш туй-онуй, може и да проима. Да не говорим, че не само PSР-тата са евтинки(картите - също)и подкарват Плей 1, но и имат мега-голям ДжРПГ и ТБРПС каталог.Примерно Валкирия 2 има супер ъндаб, можеш да започнеш и от ъндаб на П3Портабъл.

Другата възможност е ему на ПСХ за РС-то + пад. Наскоро разцъках Рези 2.ePSXe е вече стабилитет и няма проблема със зачезване на сейвовете, появяващ се при по-старите версии.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Взех си едно PSP Go за 50 лв. Играта изглежда супер на него, страхотен екран има. :) Че даже и версията за PS1 на Еternal Punishment.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

И така гледайки темата се сещам да запитам - кой ще взема Dragon Age-а? И дали някой от тея, които ще го вземат ще го играят на Xbox One? Че събирам хора за мултито :).

Аз самият направих една химия, купих EA Access за този месец и след това през него взех Dragon Age и сега ще мога да играя (нещо като демо) още утре. Инак играта официално си излиза идният вторник де, нямам търпение!

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 3 години

danailkiller написа:И така гледайки темата се сещам да запитам - кой ще взема Dragon Age-а? И дали някой от тея, които ще го вземат ще го играят на Xbox One? Че събирам хора за мултито :).

Аз самият направих една химия, купих EA Access за този месец и след това през него взех Dragon Age и сега ще мога да играя (нещо като демо) още утре. Инак играта официално си излиза идният вторник де, нямам търпение!
Тъкмо се хванах да почна 1 и 2 тия дни и да ги подготвям за чийвос :), новия ще трябва да почака при мен. :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 години

Тва ПСП-го хаква ли се?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:Тва ПСП-го хаква ли се?
Много лесно:

http://digiex.net/guides-reviews/consol ... e1000.html
Rinaldo написа:
Тъкмо се хванах да почна 1 и 2 тия дни и да ги подготвям за чийвос :), новия ще трябва да почака при мен. :)
И аз трябва да наваксвам, че никой Драгън Ейдж не съм играл. Но новият ще се взима на паст-ген, че нищо не може в момента да ме изкуши да купувам карънт-ген (Уй Ю не се брои).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

За мен също тази поредица ми бяга. Почти всички големи RPGта най-малко ги опитах, но не и Dragon Age. A един приятел ми говори, че първата част я превъртал 3-4 пъти. Толкова била яка. :)

PSP-то да го хакнеш е пълен ташак. Нищо не ти трябва и става за около минута. Много съм доволен. :) Тия старите персони имат ебаси шантавата атмосфера.

Бояне ти кога набара WiiU? Ще викаш като излезе Zero-то :mrgreen:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа: Бояне ти кога набара WiiU? Ще викаш като излезе Zero-то :mrgreen:
Не съм го набарал - няма време за нова платформа. Поне още няколко месеца ще разчиствам заглавия за Плей 3. Най-рано бих го взел около Коледа. Само Байо 1+2 мисля да си взема - предварително, да имам стимул да купувам Уй Ю. :D Зерото също е задължително, щото се очертава куриозен японски фешън-бельо хорър - кандидат-систъм-селър в Япония! :lol:

По темата: преди Драгъните ще копам време да довърша Ниното и Диаблото. Но ако ми се припреиграе пак Resonance of Fate-a (най-яката ролевка за Плей 3!), всичките ми намерения ще отидат по дяволите. :lol:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Почнах да играя j-rpg-тата за 360 по ред на номерата. Тая Enchanted Arms е много небалансирана бе. :) Биеш си гадовете спокойно и почти автоматично, докато не дойде някакъв прецакан бос и From Software напомнят за себе си. За тоя Др. Коу трябваше да гриндя няколко часа и да мъдря стратегии. А до него се стига преспокойно.

Малко е клиширана и единствено мога да похваля бойната система като нещо отличително. Както и голямото разнообразие от роботи с които можеш да играеш. Занимателна работа, събираш роботи в стил покемон.... и графиката е била добра през 2006-та. Обаче останалите критирии, като смислен диалог, герои, сюжет са "леко" съмнителни на 20тия час. При всички положения още от сега мога да кажа, че е по-добра от Final Fantasy 13. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

king_of_the_universe написа:
vvarp написа:[...] Щото примерно не виждам как ще пуснат в Европа SMT IV: Final.
[...]
SMTIV ще го прежаля - предвид смотаното екранче на 3DS, едва ли би ме впечатлил като P4Golden за Витата. Стратегии и джобни РПГ-та мога да играя и за NES, но SMT трябваше да е поне за Вита, както и DQ9 да е поне за Wii. А DQ10 само да беше за Плей 3 и да не беше ММО... :lol: Куест 9 го изиграх в крайна сметка, но после пак пуснах 8 и просто нямаше нищо общо като атмосфера. :roll:
А ще прежалиш ли и SMT IV: Final :) Final се явява самостоятелно продължение на SMT IV. Но няма спор, че Atlus изциганиха след Persona 4. Бях писал в една тема, че точно по това време ги купиха и им спряха кранчето.

Колкото за Dragon Quest, единайстката се очертава да е това, което трябваше да бъдат IX и X. Обявиха я миналото лято, излиза тази или следващата година за PS4 и NX. Има и някаква отделна версия за 3DS, щото явно Минти все още имат пари за трошене.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Аз трудно бих прежалил Final, ще се играе със сигурност! Новият Dragon Quest изглежда фантастично и със сигурност ще се купи на ден-първи! Сега вече дали ще се купи за PS4 или за NX зависи от това какво представлява NX и дали и кога ще излезе ;).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

SMT4F ще го играя хакнато или когато прескоча до Япония и грабна 3ДС втора ръка, че да не спонсорирам кретените от Нинти. Но не ми е приоритет, дори Голдъна не съм изиграл както трябва, а имам още няколко огромни ролевки за Вита, новата Legend of Heroes, Odin Sphere излиза скоро и т.н.Трябва и Брейвлито и Емблемите да вмъкна някъде. Пък и Персонка 5 иде!!! :yes:

Специално за 3ДС Нинти правилно си правят сметката, че в Япония ДК11 ще продаде щура бройка - ДК9 прасна над 4 милиона продажби. В Япония се кокорих как навсякъде цъкаха онлайн ДК9, която аз си изиграх изцяло офлайн като пич. :) ДК11 ще го взема за PS4, като фен на традиционните конзоли без ключалки. PS4 я виждам като единствената задължителна конзола за тази генерация. NX може въобще да не стигна до него, едната Зелда вече не ми е достатъчен стимул, разните човечета и гъбки не са ми тръпка, а Емблемите явно живеят втора младост на преносимки - нямат нужда от особена графика. Но има бая време, според мен ще излезе най-рано средата на 2017-а, щото С-Е със сигурност ще изчакат да поотмине суматохата около ФФ15. :roll:

Аз поне Уичъра и Хироуса да врътна до Персонката, пак добре. :D Драгън Ейдж 3 я взех на страшна далавера, ама кога ли ще стигна до нея...Към ФФ15 съм подозрително настроен, там преордър няма да има, а ще залягам в окопа и ще надничам из ревютата. :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 2 госта