Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Shin Megami Tensei IV

Мнение Rinaldoпреди 5 години

vvarp написа:
epedos написа:
king_of_the_universe написа: Плей 3 е почти на нивото на 2 по ролевки, а и има време да навакса.
:roll: rly?
На повечко ракии :lol:
100% е на толкова :)

ПС. Той Боян цъка японските РПГта на японски, които са онли, така че за него РПГ-тата са повечко... хич не го е еня, че ние останалите не разбираме японски и не играем 10-20те онли джапан такива или колкото са там на брой за бокса и пс3то... ;)
king_of_the_universe написа:че Блу Драгон*, Сонатата и Лост Одисеята не били достатъчно добри. Бе, по-добре да вземе да се гръмне. :lol:
мдам, дай му пишем писмо да се гръмне, аз съм "за". Ще ми плюе той яките ДжейРПГета и ще ми хвали ИнфПинизити, ЛостРембранд и Сгар Опън колко яки били...

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Мнение Jeruпреди 5 години

vvarp написа:
epedos написа:
king_of_the_universe написа: Плей 3 е почти на нивото на 2 по ролевки, а и има време да навакса.
И на мен ми се струва, че пропускам нещо тук...

Че то за PS3 освен Valkyria Chronicles, Resonance of Fate, Eternal Sonata, FF XIII(-2), Tales of Graces f, Star Ocean: TLS и Disgaea 3 друго читаво има ли?
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

За мен, разликата се състои основно в качеството.
Двойката има зверски ролки и от тогава не е излизало нищо от този калибър :monocle: (топ 4 особено)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

И количество и качество. Но да и аз нямаше да се оплаквам ако имаше 10-15 наистина класни JRPG-та тоя джен.

Оценка 9/10 от видяното досега от мен бих сложил единствено на Valkyria Chronicles. Resonance of Fate и FF XIII също ми харесаха достатъчно много. Имам тук-там някой пропуск, но като цяло ако съдя по отзивите, единствено ме е яд, че не съм намерил време за Lost Odyssey.

Eternal Sonata-та също ме изкефи, но я играх малко за 360 като излезе, а иначе я имам за PS3 и не съм я пускал дори.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Jeru написа:
vvarp написа:
epedos написа:
И на мен ми се струва, че пропускам нещо тук...

Че то за PS3 освен Valkyria Chronicles, Resonance of Fate, Eternal Sonata, FF XIII(-2), Tales of Graces f, Star Ocean: TLS и Disgaea 3 друго читаво има ли?
Ми, има. :D

DEAMON / DARK SOULS - баш Джей РПГ си е, но в стила на Кинг'с Фийлд.
Tales of Xillia 1,2 - читави
Ni No Blah Blah - читава
Toki To Wa - читава
White Knight 1,2 - бе,горе-долу става
Nier - читава
Rune Factory Blah Blah - става
Atelier Blah Blah - стават
Trinity Universe - май е читава
Disgaea 4,5, Mugen Souls, etc. - читави

Не вкарвам пълнеж от сорта на Нептюн еди-кво си, а и виждам поне 2 години светло ролево бъдеще пред Плей 3.

Дори Вещицата и Рицарите май е излязла вече в Джапан. Само Валкирия 3, Персонка - некст и Шедоу Хартс 4 нещо се губят, но аз пък не губя надежда. Единствените 100%-ови загуби засега са Суйкото и ДКуеста. Но Соулсовете ги компенсират, според мен. Айде наздраве, с повечкото ракии! :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Е в случая говорим за JRPG-та, определено не бих сложил Demon Souls и Dark Souls там. Да, разработвани са от японско студио, да, имат RPG елемент, но... знаем за какво говорим. :-)

Tales of Xillia не ги знам що за стока са, но единичка дори още не е ясно дали ще я бъде извън Япония.
Toki To Wa въобще не знам какво е, но предполагам също е J only.
White Knight Chronicles? Seriously? На единицата и навъртях близо 30 часа и определено съжалявам за изгубеното време.
Nier гледах Detonator-а как я цъка в офиса бая дълго време и много й се точа и се чудех дали да не я спомена по-горе, но тя също не е баш стандартно JRPG.
Rune Factory-то за PS3 има 56% в GR. Колкото и да не може да се разчита на оценки ми е съмнително.
Atelier-ите предполагам стават, но силно се съмнявам, че са някакви сууупер добри и задължителни. Аз и по тези за PS2 така и не успях да се зарибя.
Trinity Universe? OK, може би говоря неизуст, но също някак не ми лъха на заглавие от класата на Covenant или SMT-тата, да речем.

Та така де, реално от изброените от теб наистина не виждам какво бих сложил до някое от топ 20 RPG-тата за PS2. :roll: То за PS2 само SMT игрите са повече и по-класни вероятно от всички излязло тоя джен за PS360 - имаме 2 Person-и, Lucifer's Call, 2 DDS-a и дори и 2-та Devil Summoner-а. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Дай пак да говорим след 2 години. Всъщност какво ще излезе за Плей 3, ще се види на ТГС. За мен е ясно, като че ще съмне - Персона 5 ще е за Плей 3, щом вече обявиха 4Голдън за Витка. Няма начин Мони да пропусне да изцоца 1 Персона 2 пъти и да увеличат живота на Плей 3. Колкото до Валкирията, нека цитирам един колега:
they always make 1 Valkyrie Profile per console gen.
И като излязат двете за Плей 3, да ме заведеш в оная бирария, където си се наливал със Запрян. :lol:

Айде, да ходя да помагам, че мазните от Милан водят на Юве... :-?

П.С. Соулсовете и Nier могат да бъдат измислени само от японци, като Мегатените. Защо да не са Джей РПГ? :roll:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Че то тая генерация почти свърши, кога ше излизат тия JRPG-та? :lol:

Persona 5 предполагам и аз, че ще я изкарат за PS3, ама... освен още 1-2 изненади да получим + Ni No Kuni, не виждам какво друго кой знае колко силно можем да очакваме... Не виждам и как PS360 ще стигнат и половината от каталога от класни JRPG-та на PS2 за съжаление... :(
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 5 години

Ам не ми липсват много счупените джамове на всеки три метра, амнезията и т.н.
Яопнците просто са в окопите тая генерация и не смеят да надигнат глави.
Добре че има някоя платинена фирма да ги отсрами като цяло.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Aз много се надявам на Lost Odyssey да достигне класата на игри от миналата генерация като Final Fantasy X, Suikoden 3 и т.н. В момента я играя и ми оправдава очакванията.

За Бокса има 6 останали ексклузивни - Lost Odyssey, Magna Carta 2, Blue Dragon, Infinite Undiscovery, Last Remnant и Kingdom Under Fire - Circle of Doom, след като загубиха временните Eternal Sonata, Star Ocean и Tales of Vesperia. Не знам колко ексклузивни има PS3, aко някой си е правил списък нека каже. Но и тези общите като Nier, Resonace of Fate, Enchanted Arms, Final Fantasy XIII series също стават. Други за бокса аз не се сещам, но не е толкова зле. :) Почакайте да дойде следващото поколение и тогава с умиление ще гледаме към тези 15тина японски игри.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

White knight chronicles 1 +2 за PS3 но критиците ги оплюват.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Да, поне за първия White Knight Chronicles мога да потвърдя че е посредствен, че даже повече клони към зле.

Valkyria Chronicles е PS3 only и от играното от мен тоя джен, пък и от отзиви, май е най-доброто от жанра (макар тя да си клони повече към тактическа). Единствено може би Lost Odyssey според хората е също толкова добра.
Disgaea 3, Atelier-ите, Tales of Graces f, Ar Tonelico Qoga и Trinity Universe също за PS3 ексклузиви, но... освен Disgaea-та, другите едва ли са нещо кой знае какво.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа: За Бокса има 6 останали ексклузивни - Lost Odyssey, Magna Carta 2, Blue Dragon, Infinite Undiscovery, Last Remnant и Kingdom Under Fire - Circle of Doom, след като загубиха временните Eternal Sonata, Star Ocean и Tales of Vesperia. Не знам колко ексклузивни има PS3, aко някой си е правил списък нека каже. Но и тези общите като Nier, Resonace of Fate, Enchanted Arms, Final Fantasy XIII series също стават. Други за бокса аз не се сещам, но не е толкова зле. :) Почакайте да дойде следващото поколение и тогава с умиление ще гледаме към тези 15тина японски игри.
Lost Odyssey > FF13, FF13/2 според мен. Кратките истории в сънищата на главния герой са един път. Единственият по-забележим кусур е мудността на битките (6-ма бавнодействащи герои в партито).

Kingdom under Fire: CoD е крайно нескопосана трета игра в конзолната поредица, стартирала, вдъхновена от едноименната РТС за РС с две здрави стратегически хак енд слашки за бокса.

Magna Carta 2 на мен ми хареса доволно, определено е > Magna Carta 1.

Star Ocean 4 не достига класата на двойката, но е поне приятен колкото тройката.

Tales of Vesperia - играх японската версия и останах доволен: играта започва с приятно аниме и джей поп песнопойка, после се развива като типична Тейлс ъв - игра. Има много и досадни диалози, обаче.

Nier - ролевка с много идейна бойна система и радващи герои, но геймплеят е леко дървен.

Blue Dragon - нищо особено за дъртаци като мен, но ако я играех по времето, когато гледах за първи път Дрегън Бола - ебем ти кефа щеше да бъде.

White Knight Monogatari 2 включва първата игра и е малко по-смислено направена и не толкова скучна като първата игра. Ако беше по-къса, нямаше да е прекалено досадна. :lol:

Enchanted Arms - да се бяга от нея, страшно опростена ролевка. Инфинитито и Ремнънта са леко по-добри, но остават в категорията на Уайт Найт (нищо няма да загубиш, ако не ги изиграеш).

Ar Tonelico - евтинджос поредица от аниме ролевки от авторите на Ателиетата (Gust). Нищо особено.

В Япония е пълно с аниме РПГ за Плей 3, някои от които са много добри. Ателиетата обаче продължават в духа на първите Ателиета (Плей 1 и Сатурн, май) и са още от същото. Извън Джапан 100% ще излезе Ни Но-то, струва си поне да се тества. От каквото съм играл досега за Плей 3 и 360 - Lost Odyssey, Resonance of Fate & Eternal Sonata хем рулират, хем са достатъчно различни една от друга.

ФФ13-3 ще я изиграя при позитивни отзиви, без да съм джиткал ФФ13-2. Лайтнинг е корава кака в сравнение с пишлеменцата от ФФ13-2. Преди това обаче 100% ще се посветя на Токи то уа (аниме ролевка) и едно чудо, за което имам безсрамно големи надежди:

http://nippon1.jp/consumer/majo100/ :inlove: :bumnetflop: :ganon:

Пролетта ще подпукам ролевките за Уй, докато очаквам включване за Плей 3 с Персонка 5 и с още нещо. Съмнявам се Мони да жертват Плей 3 в скоро време. Когато Плей 3 стане паст ген, очаквам 2-3 последни лебедови песни, 2014, а може и 2015. Дали ще излязат от Япония вече е друг въпрос, но при липсата на регионален катинар, ич не ме вълнува. :D
Последна промяна от king_of_the_universe на 10 яну 2013, 22:40, променено общо 5 пъти.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 5 години

Jeru написа:Да, поне за първия White Knight Chronicles мога да потвърдя че е посредствен, че даже повече клони към зле.
Same. И аз не я издържах двойката нямам и стимул да я купувам.
Moя скромен топ:
1.Lost Odyssey
2.Xenoblade Chronicles
3.Resonance of Fate
4.Eternal Sonata
5.Blue Dragon
6.Infinity Undiscovery

Взех си и Стар Оушъна лимитед на лаунча 360 и още не съм я почвал :lol: .
Тейлс ъф Весперия също я взех преди няколко месец и чака ....
Иначе доста кофти ,че няма читави неща . Мен точно сървайвъл хорърите и jrpg-тата са ми доста любими и тази генерация тотално ги убиха :| .
Стискам силно палци следващия джен да са по-добре нещата....
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Да не забравя - аз лично не броя ролевите стратегии към ролевките.

Ето радващото интро на Весперията:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Смятайте колко е зле тоя джен, както вече отбелязах, щом си бутате неща като Blue Dragon и още повече Infinite Undiscovery в класациите. :lol: :lol:

Така като гледам май не сте се сблъсквали с Valkyria Chronicles? Не искам да ви вдигам безкрайно много очакванията, защото реално не е второто пришествие, но определено е адски силна и горещо я препоръчвам! Пък нищо, че е нещо между JRPG и тактическа игра. :wink:

P.S. Аз пък трябва най-накрая трябва да взема да се метна на тоя Lost Odyssey, просто защото съм убеден, че ми е един от най-големите пропуски тоя джен, предвид, че знам по какви неща си падам.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа:Смятайте колко е зле тоя джен, както вече отбелязах, щом си бутате неща като Blue Dragon и още повече Infinite Undiscovery в класациите. :lol: :lol:
Ако трябва да правя класация Плей360, нещо такова ще е:

1-Лоста
2-Итърнъла
3-Резонанса
4-Весперия
5-Магна 2
6-Ниер
7-ФФ13
8-Стар 4
9-Блу

Другото може и да не се играе. ВКроникъла си е баш стратегия. Драконът не е зле, но очевидно е правен за лапета (ниска трудност и прекалено постна история). Сакагучито съвсем преднамерено е оставил Лоста за баш закоравелите геймъри. Май съм го казвал, ама: Лоста е това, което трябваше да е ФФ13. И пак, рано е за окончателна класация, Плей 3 ще е жива и здрава поне още 2 години.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Който играе РПГ на Уй, не трябва ли да включи и Фраджайлето и Мурамасата в купа? (Зелдите са ясни)

Arc Rise Fantasia май е само за Джапан.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

кюпа не е ли само за класическите, Лайт RPG-та наричани още Jrpg?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

king_of_the_universe написа:
Jeru написа:Лоста е това, което трябваше да е ФФ13
Аз бих казал това което трябваше да е FF12, но може и да добавя 13 като я изиграя. :) Сега ме подсетихте за Infinite Undiscovery. Детонатора ли, не помня кой ми беше дал бокса за 2 дни и изиграх първият от двата диска, докато записвах клипчета с геймплея. Сега си го пуснах видео ревюто на gamesbg и бая се посмях. :mrgreen: В интерес на истината, тогава ми се стори супер бозица в сравнение с PS2 игрите, но сега като се замисля не беше толкова лоша. Пък и Tri Ace все пак. (Поне оркестралните бойни теми на Мотой Сакураба са бая надъхващи) Падат ни критериите и това си е. :wink:

Мурамасата е повече бойна и стилна (благодарение на японската митология), не разчита толкова на историята, героите и RPG елемента (макар да е бая застъпен). Fragile според мен, макар да се води action rpg, е по скоро игра-усещане. Точно като Ico да кажем. В нея имаше някакви истории, като тези в Lost Odyssey, които трябва да събираш тук там. Имаше добри попадения, но тези от Лост-а са по трогващи. Още не мога да забравя тази за момичето, което лъже и че благодарение на това че съществуват лъжите, съществува и вярата. Епично.:) Сакагучи наистина го бива да разказва истории.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост