Fighting games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Кратки новини

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Free to play е жетонче с връв да си го измъкнеш обратно. 100 йени за жетон не е особено евтино. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

niki_ написа:[...] Всичко се крие само едно име - Street Fighter.
Може би никой не е очаквал това което направи SF4 да е толкова кардинално за бъдещето :[...]
И на Street Fighter май му видяха сметката със всички DLC и expansions. А последният напън да намажат от работата - Street Fighter x Tekken се провали бая могъщо.
Затова ме съмнява, че дори един потенциален Street Fighter 5 би успял да навърти свестни продажби.

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Fighting games

Мнение werkпреди 4 години

3rd Strike II искам аз :roll:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:
niki_ написа:[...] Всичко се крие само едно име - Street Fighter.
Може би никой не е очаквал това което направи SF4 да е толкова кардинално за бъдещето :[...]
И на Street Fighter май му видяха сметката със всички DLC и expansions. А последният напън да намажат от работата - Street Fighter x Tekken се провали бая могъщо.
Затова ме съмнява, че дори един потенциален Street Fighter 5 би успял да навърти свестни продажби.
Ооо, СФ5 би размазал имо. Но няма да е скоро, още точат от 4.

БТВ, кво стана с Теккен х СФ?

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Re:

Мнение niki_преди 4 години

И според мен пълнокръвен SF ще се справи добре. Особенно в днешно време с онлайна, SF4 просто е култ в комюнитито. Не съм вярвал, че пак може да се играе SF с години и да подържа такава популярност. Но скоро няма да видим SF5 със сигурност , даже вече 2013 ре-баланса се готви.

Иначе допира ми до SFxTekken е минимален, но има куп неща които се виждат на пръв поглед, че представляват проблем.
Основна система в играта са ability-enhancing gems, всеки играч избира определен брой с различни ефекти. Уж играта е замислена с тях в геймплеят, но ми е много интересно какъв е реалният баланс и кой джемове са допустими за турнири. Цялият тоя random ефект от допълнителни бонуси, малко или много я поставя едно ниво под останалите съревнователни тупалки. На всичкото отгоре тия джемове се купуват - т.е. pay to win. Как мислиш, че би се посрещнало такова нещо?
Да не говорим, че 90% от рундовете завършват с time's up, което е доста смешно :lol: .
Като излезе имаше и купища exploit-и, infinite комбота и тн, които затвърждават негативното първо впечатление.
И да са имали няква идея от Capcom, просто играта не излезе в подобаващ вид. Интересно ми е до къде е в момента си форма. SF игрите минават през много ъпдейти и ре- баланс процедури.

В този сгъстен момент от тупалки на пазара не може да фейлваш така. И пак от Capcom твърдят, че са навъртяли 1.5м.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

king_of_the_universe написа:БТВ, кво стана с Теккен х СФ?
За Street Fighter x Tekken, каквото написа niki + мизерни продажби за всички платформи (от порядъка на 300k за САЩ vs 1,4 млн. shipped worldwide и очаквани 2+ млн.) :lol:
Иначе Tekken x Street Fighter (тупалката на Скамко с герои от Street Fighter) я хвана липсата и след провала на тази на Цапцом, може и да са я спрели.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 4 години

Май не са я спрели още, но нищо не се знае...

http://www.eventhubs.com/news/tekken-x-street-fighter/

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 години

Guilty Gear Xrd SIGN announced by Arc System

Нов GG :ura: Няма какво повече да се каже. За сега няма дата или платформи, но едва ли ще се забави кой знае колко ( поне за arcade)

Иначе бомбата е зарязването на sprite-овете за сметка на Unreal Engine. :? Плашешто звучи на първо четене, мака че разбирам, че може би това ще им позволи повече гъвгавост във визуалната изработка.
След видеото обаче няма място за притеснение май, може само да ги поздравим за резултата :yes:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 години

:yes:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

A aз се чудех защо BlazBlue все още ми изглежда по-красива. То било заради спрайтовете. :) То е и трудно да се направи нещо по-красиво. 2D аниме графиката явно си има някакъв лимит. Много добра новина, време беше.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:A aз се чудех защо BlazBlue все още ми изглежда по-красива. То било заради спрайтовете. :) То е и трудно да се направи нещо по-красиво. 2D аниме графиката явно си има някакъв лимит. Много добра новина, време беше.
2Д-то няма лимит. Просто има собствени ограничения колко шарена да е една игра, защото все пак говорим за тупалки - всичко трябва да се вижда на екрана, и то бързо. :D

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 години

Някой има ли идея дали Blazblue Chrono Phantasma ще излиза на физически носител в Европа? Или е само дигитална?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Случи се чудо! :D Най-после ми се пусна някакъв на Arcana Heart 3 за XBOX 360. :uguu:

Не знам дали наистина е японец, но региона му е japan. Счупих му канчето с Фиона (прислужницата с тежкия меч по-голям от нея) :mrgreen:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 3 години

Fuсk yeaaah!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

The Demon написа:Случи се чудо! :D Най-после ми се пусна някакъв на Arcana Heart 3 за XBOX 360.
По и преди Коледа стават чудеса. :lol:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

България над всичко! Ше ги у японците. :lol: Гледам че тоя ми е приел поканата за приятелство. Чудя се дали тренира да си отмъщава :mrgreen:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Ако я беше взел за PS3, щеше да попаднеш на истински японци. Освен ако 360-то не е спечелено на томбола за без пари.:lol:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 3 години

king_of_the_universe написа:Ако я беше взел за PS3, щеше да попаднеш на истински японци. Освен ако 360-то не е спечелено на томбола за без пари.:lol:
Има си японци и при майкрото, миналия месец джитках с един, пишеше ми на развален английски, от сорта на "къща спечели, ти щастлив" "печеля следващ аз" и тн... :) японеца трупаше ачийвмънти :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Не се учудвам, че на PS3 има повече играчи. Даже трябва да отбележим че на 21 Ноември 2014, в европа излезе новата версия Arcana Heart 3: LOVEMAX само за PS3. Дори има физическо издание за разлика от последното blazblue. Обаче има нещо много радващо, като след толкова чакане ти се пусне някой сакат колкото теб. Най-вероятно да изкара някой онлайн ъчийвмънт или просто да разцъка. Пускаш си рандъм герои, помпаш бутони и се опитваш на намериш някое вървежно движение с което да го дразниш. :D Aко я бях пуснал на PS3, там сигурно нямаше да ми дадат да ги докосна.

Xbox 360 в япония е някаква сакрална територия. Сигурно там играят 5-10% от геймърите. В същото време, докрая на човешката история, няма да има чужда конзола с толкова много японски игри, мултиплатформени и ексклузиви. Те първа ще я преоткриват хардкорците и колекцинерите. Намират се доста аркейд портове, j-rpgта,шутери със самолетчета, визуални новели. Например в средата на 2013 излезе шутера на Cave - DoDonPachi Saidaioujou, който е само за 360. И май ще е последната част от поредицата. Също е регион free, ама надали ще си го купя, че тия шутери със самолетчета държат много високи цени. :) 360 ще е Dreamcast-a за колекционерите и хардкор геймърите.. Години напред ще има залежала стока по магазините - хардуер и софтуер. :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Интересно беше и това сравнение което направиха с шутерите със самолетчета. Това че са станали прекалено хардкор ги е убило. Напоследък забелязах колко много добри fighting-и излизат, колко са сложни, как само 1 ще ти отнема цялото време, ако решиш да си добър. Надявам се това да не ги убие като жанр. В момента ме кефят blazblue, arcana heart, persona 4, kof 13, doa5u, vf5... Ужасно хардкор е всяка една от тях. Почти не могат да се играят за кеф. А това са само моите любими. Сигурно има още 10-15 други, на същото ниво като качество.
Аз не си спомням период, през който самолетчетата да са били лесни. Още от Скрембъла през Мега Драйва и т.н. винаги са искали умения. :D

Гилтито винаги си е било трудно, така че не очаквай игрите на Арк Систъм да стават по-лесни. Може би само Арканата сравнително лесно се навлиза в нея. Единствено за СФ-а знам, че става все по-тегав с пад - 100 неща са сложили на по 2 бутона и както и да си направя конфигурацията на бутоните, все имам по няколко неудобни неща за правене. :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост