Fighting games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Arcade Fighting

Мнение BardoSoreпреди 10 години

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 10 години

Samurai Spirits Sen GDC 2008: Show Floor Trailer
King of Fighters XII GDC 2008: Show Floor Trailer

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

Това Samurai Spirits Sen си е типичния опит да се направи нещо ново, с името на поредицата, за пари. Красива е , гледам че се режат ръце и глави, кръв се лее 8) По ми е интесно, дали това лято ще излезе обещаната компилация от всички 6 (7 със SS5 Special) Samurai Spirits за PS2. Tова ще е мечтания диск за всички фенове на поредицата . Дано да го направят добре.:pls:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 9 години

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Perfect KO от CAPCOM?

Мнение Bobiпреди 9 години

Това мелезче между Street fighter и ShenMue Online за коя платформа е? PC? :blue:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 9 години

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 8 години

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 7 години

Къде ми е Samurai Spirits-а с графиката на KOF XII, мамка ви SNK, че издадохте Sen!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

BardoSore написа:Къде ми е Samurai Spirits-а с графиката на KOF XII, мамка ви SNK, че издадохте Sen!
Ти пък... от една страна визията на новия SS наистина е ужасяваща, от друга - де да му беше само това проблемът. :lol: Едната визия няма да го направи нещо много по-добро.
Също така, KoF-ът до колкото знам е абсолютно неиграем online, което през 2010/2011г. си означава почти неиграем като цяло.

Иначе и аз искам читави игри от страна на SNK, ама да видим кога и какво ще ни огрее.
Последна промяна от Jeru на 03 фев 2011, 00:57, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Лошото е, че SS VI е за atomiswave, а не за neo-geo, иначе да са го rom-нали до сега 100 пъти.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Единствената, която не съм пробвал от SS серията е VI-та част. Определено стоя зад мнението си, че IV-та е най-добра до V Special. Някой може ли да изрази мнение по въпроса? 3D-тата ги изключваме изобщо.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Е то V е общо приета за издънка. Истината е в Tenkaichi Kenkakuden.
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Значи според теб VI-тата част е по-добра от Amakusa's Revenge (IV)?

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами може би да, ако не заради друго, то заради огромния каст. Ама като цяло не съм задълбавал много, просто защото няма с кой да я играя. По едно време я бяхме позахапали с king_of_the_universe, Slavi и разни други ентусиасти, но за кратко.
Слави, ако не се лъжа, също беше на мнение, че е най-добрата в серията.
Изображение

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение niki_преди 4 години

Jim Raynor написа:Team Ninja приключиха. Цепят ги на две и ги преименуват.
http://kotaku.com/5992222/tecmo-koei-ju ... team-ninja

Нищо учудващо. След като пуснаха DoA5 free за PSN+ ми стана интересно, колко зле продава, че да се стига до такива ходове.

Сега явно къде съм гледал и че не са най- точното мерило, но дори без да са 100% цифрите са достатъчно зле.

DoA 5: PS3: 0.30 / X360: 0.12

Ninja Gaiden 3: PS3: 0.24 / X360: 0.14

Ясно, че и двете поредици никога не са продавали стабилно, но в интерес на истината предишните два Gaiden-a и DoA4 бяха еxlusive за една платформа, която към моментите нямаше толкова много бойки на пазара. Сега обаче гледаме представяне на две конзоли с обща база повече от 130/40m, друго не се и очакваше за Hayashi и компания.
Да се радват, че не са ги уволнили.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 4 години

Съгласен. ТН не са ТН без Итагаки, но старата ера отмина, нещата са различни вече... Да видим ще има ли ДОА6 за next gen-а и въобще ще става ли нещо от него, има бая време до тогава де... гледам лапетата все още се хайпват по доа5 за вита и по ng3 razer's edge за PS360... късно ги издадоха игрите в края на поколението...

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Относно DoA-та за мен много сбъркаха с издаването, както ти каза - късно е вече. DoA4 беше launch заглавие и се радваше на популярност, предвид инсталационата база.
Не знам защо и Sega и Tecmo се покриха толкова мощно и просто изоставиха игрите си да бъдат забравени, което за мен ще е фатално на конзолният фронт. За arcade в Япония дори не мога да гадая в момента кое как е. Боян да каже :P

Иначе целият тоя проблем далеч не касае само горните, а и flagship тупалките на Namco не цъфтят. Всичко се крие само едно име - Street Fighter.
Може би никой не е очаквал това което направи SF4 да е толкова кардинално за бъдещето :

1. Популярноста на SF4 наводни пазара с тупалки, което разделя пая на прекалено много парчета.
2. И по- важно, 2D двубоите превзеха 3D братята си и то прекалено мощно.

Само с просто око се вижда до къде са затънали 3D представителите.
SC IV ( 2.9m) > SC V (0.99m)
Tekken 6 (3.70) > Tekken Tag 2 ( 0.7)

Не знам кой как ще оцелява следващото поколение. Може би трябва да направят сериозен push up в началото на тоя GEN да вземат акъла на ламите в US с визия, знам ли и аз.

PS. Абе нямахме ли навремето една тема за Fighting Games или се бъркам.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Най-вървежните аркадни тупалки са двуизмерните. SF4 определено уби интригата и при аркадките, и при конзолките. DoA5 и TTT2 си направиха сечено, като излязаха по едно време. Отделно другите тупалки на Лапком и Arc System Works допълнително пощипват от мазната баничка.

Аз лично се радвам на ДоА5 като геймър, но като реалист съзнавам, че няма как да постигнат кой знае какви продажби година преди некст гена и при тази конкуренция. ДоА5 ще играя поне още 1 година. Последно може би ще хвана Блазето, а после ще се точа на некст гена - дано Гега да ударят нов VF с излизането на новото поколение конзоли. Ако Лапком забъркат Лапком вс СНК 3 в стила на СФ х Теккен също ще съм мега доволен.

В крайна сметка, не съм песимист за бъдещето: градени с десетилетия франчайзи не се изоставят току-така. Ще има ДоА, че и Бич Волей, ще има Текенчета и Калибурчета. Няма как да няма и ВФ, макар напоследък Гега да бълва посредствени игри за пари. Много съм доволен, че 2Д тупалките направо се резъректнаха покрай СФ4. Жожото го пускат пак, Даркстолкърса - тоже. СФ3 стана ХД и т.н. Между другото, Блазето и Аркана Харта са на безценица в немския амазон в момента. :D

Дано КоФ и ССпиритса да оцелеят - не им е много розово бъдещето.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Потенциално спасение за жанра като цяло си е free2play вариант тип League of Legends/Team Fortress 2.

Доколкото ми прави впечатление, че повечето японски компании се отнасят леко назадничаво към подобни идеи, може и да не го видим реализирано. Но според мен има много идея.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

king_of_the_universe написа:
В крайна сметка, не съм песимист за бъдещето: ...

Не то и аз не съм песимист, реално в момента е златно време за жанра като количество добри заглавия.
Единствено при 3D жанра има видим отлив като продажби.
Инче вероятно докато има интерес в Япония, ще има и тупалки. Време и пари за порт към конзоли ще се намира, особенно за отвърдените имена, макар печалбите да се свиват.

В кръгът на шегата, жанра в япония си е free to play. Плащаш само жетонче и разцъкваш. :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост