Action-Adventures

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Action-Adventures

Мнение Jim Raynorпреди 9 години

Okamijitsu написа:Моето мнение е ,че DS играта се прави ``просто за да я има`` и покрай хайпа с некст дженската версия да се продаде и някое копие от ДС варианта повече от очевадно е... ще дам един не много уместен пример но все пак ми е в главата Бандай Намко примерно сложиха стар уорс герой в SoulCalibur4 с думите ``мислим ,че starwars герой в soulcalibur ще си паснат идеално :? `` всеки от нас знае ,че това не е така а го направиха заради хайпа около Force Unleashed така и не само SoulCalibur феновете ще си вземат играта а и starwars зарибените... с няколко думи всичко опира до пари и хайпване на gamers :wink: .
Естествено, че се прави за това! И естествено, че ще се възползва от хайпа. И в нито едно от двете няма нищо нередно, ако не сте напълно подвластни на някакви социални утопии.
Не можеш да превърнеш игра,която при първоначлния си облик героя е падал при смъртта си от (примерно) 20 м и се е набучвал най-брутално на шипове (и всякакви други клопки и болезнени и смъртоносни случки),а сега да се твърди,че заглавието се връща към първоначалния си вид...още повече,че принца прилича на най-миловидния герой на Дисни!
Първо - каквото ти каза и кайн. Второ - да се повторя и аз - по същата логика - не можеше да му направят и това, което стана с Warrior Within, която между впрочем ми е любимата игра от поредицата, въпреки цялостното откъсване от атмосферата на 1001 нощ.
Като толкоз ти се иска оригинал, дръпни си Classic версията от Xbox LA или пък за мобилен тел., ако още не си го направил, и като се хванеш за ръбче се самоубивай нарочно.
Чудя се, колко ли апологети щеше да мобилизира най-новият shovelware, на един от водещите производители на shovelware, ако беше с друго заглавие?
варп, ако не се казваше PoP, ти нямаше и да го пратиш при shovelware, защото а) нямаше да има хайп, от който да се оплаквате б) нямаше да има и "zomfg, what did they do to teh poor prince". О да, принца изглежда гей и тъпо, но пък играта има великолепна визия, нивата от филмчетата ми се струват разчупени и ако контрола е добър, може да е много повече от оня недоклатен "шедьовър" за Алтаир.
А те да бяха само убисофт - покрай Wii и DS Нинтендо (и даже Square Enix) толкова много гардънуеър извадиха, само и само да се докопат до джоба на "нехардкор геймърите" и да се възползват от "омфг невероятните сензорни способности на конзолата", или пък тач скрийна и микрофона на хендхелда. Там тъкмо е най-големия хайп в момента по моему, без за конзолте до момента да е излязла и една игра, която да се доближава поне малко до гения и оригиналността на старите класики.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 години

Разделих темата, че съвсем дерайлира предишната. Сега, можеш спокойно да се обясняваш надълго и нашироко, как би играл всякакъв shovelware, стига да има принц в заглавието и да го хвалят респектиращи медии, като ign и gamezpot :)

Единственото, за което си прав е, че Warrior Within е по-добрата игра от трите Prince of заглавия на ubizoft. Само на нея и личи, че е минала през планови етап, а и има някакви наченки на level design и бойна система, босове, полуработещ саймън (a.k.a QTEs) и нещо като art direction.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re:

Разделих темата, че съвсем дерайлира предишната. Сега, можеш спокойно да се обясняваш надълго и нашироко как би играл всякакъв shovelware, стига да има принц в заглавието
О, бих, определено. Бих си го пуснал, бих пробвал как е и като реша че е плоск като хербарии, бих натиснал alt+f4 или респективната сфтуеър ресет комбинация на ДСа. Като се замислиш, качествени екшън адвенчър поредици със средновековен/фантастичен(това автоматично изключва DMC, който така и така си е чист екшън)тип свят за PC няма много - аз се сещам за LoK/SR серията и за PoP. С много условности може да впишем и Return of The King - ако разбира се а) не си чел като мен няколко пъти книгата и множеството недосмислици във филма те дразнят така и така до полуда, че да ги гледаш и в игра, и б) също като мен мразиш Леголас(и Орландо Блум съответно), който е единственият, с който можеш да минеш играта без през пет минути да трябва да респаунваш. За конзоли добавяме и God of War... и то друго наистина качествено от към сетинг не остана. Едит: забравих Blade: The Edge of Darkness ама тя е доста старичка вече.
Ще опитам и новия Принц(щото ако него не пробвам, какво ми остава от тоя жанр?), макар че изпитвам дълбоки съмнения относно Сел Шейдинга - беше оригинален в Оками. Може би и в още една две игри. При трета генерация конзоли да рисуваш ваденки при възможностите на фотографична графика - е просто плоско.
го хвалят респектиращи медии, като ign и gamezpot
Сега и двамата можем да седнем и спокойно да си обясним защо и двамата знаем, че горните две нито са кой знае колко респектиращи, нито кой знае колко медии. Със същия успех може да се разберем и защо примерно "Труд" е скапан вестник, тъй като преди 10ти е бил просто по-малкото братче на "Работническо дело". Въпроса в случая обаче стои другаде и лежи на база чистата практика - те са опитали новия принц, ние двамцата го гледаме на картинки. Като излезе, може би просто ще трябва да се съглася с теб, че е mainstreem crap. Може пък и на теб да се наложи да кажеш, че е един съвсем нелош джъмп енд рън с готина графика. Докато излезе обаче, не е хубаво да се изключва коя да е от двете тези. В тоя смисъл ме разразни твоята увереност и сарказъм в отговора - тия неща не малко хора ги умеем, но пък аз не пускам *moderator power abuse* срещу всеки, дето не ми е на мнението. И мен ме боли фара за твоето, но пък го уважавам - по-важното е, че въобще го има.
Единственото, за което си прав е, че Warrior Within е по-добрата игра от трите Prince of заглавия на ubizoft. Само на нея и личи, че е минала през планови етап, а и има някакви наченки на level design и бойна система, босове, саймън (a.k.a QTEs) и нещо като art direction.
И разбира се страда от кошмарна камера и абсолютна неиграемост с клавиатура и мишка. Купих си джойпад заради нея.
Последна промяна от Jim Raynor на 02 авг 2008, 23:14, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Prince of Perzia

Мнение cainпреди 9 години

ъъъ май не е селшейдед ами само са оконтурени разни предмети
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 години

Jim Raynor написа:Като се замислиш, качествени екшън адвенчър поредици със средновековен/фантастичен(това автоматично изключва DMC, който така и така си е чист екшън)тип свят за PC няма много - аз се сещам за LoK/SR серията и за PoP. [...] За конзоли добавяме и God of War... и то друго наистина качествено от към сетинг не остана. Едит: забравих Blade: The Edge of Darkness ама тя е доста старичка вече.
Не знам кое е по-фрапиращо. Фактът, че пропускаш най-популярната action-adventure поредица, или това, че се надяваш на поредната порция shovelware на ubizoft, вместо да попълниш пропуските си в жанра. Като казвам пропуски, имам предвид поне четири дузини "качествени екшън адвенчъри" :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Prince of Perzia

E, разбира се, Legend of Zelda. На конзолно ниво съм далеч от компетентности. А пък четири дузини - едва ли за PC. А конзоли не мога да си позволя да купя всичките.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Коя е последната добра игра която си играл

Мнение me3xпреди 8 години

Bobi написа:Alundra 2 (PSX) - 9/10

Една от любимите ми игри още от излизането и на пазара, напълно заслужаваща високата оценка, която съм и дал
За мен пък е пълен боклук :roll: Незнам как изобщо някой може да хареса това жалко подобие на игра, камо ли да и сложи 9/10. За мен това мнение граничи с тотална липса на какъвто и да било вкус. Първата обаче(която няма абсолютно нищо общо със втората) я слагам на едно от челните места в личния ми топ евър. Просто Matrix Software направиха едно страхотно заглавие, което едва ли някой уважаващ себе си играч е пропуснал.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 8 години

me3x написа:
Bobi написа:Alundra 2 (PSX) - 9/10

Една от любимите ми игри още от излизането и на пазара, напълно заслужаваща високата оценка, която съм и дал
За мен пък е пълен боклук :roll: Незнам как изобщо някой може да хареса това жалко подобие на игра, камо ли да и сложи 9/10. За мен това мнение граничи с тотална липса на какъвто и да било вкус. Първата обаче(която няма абсолютно нищо общо със втората) я слагам на едно от челните места в личния ми топ евър. Просто Matrix Software направиха едно страхотно заглавие, което едва ли някой уважаващ себе си играч е пропуснал.
Явно всичко е въпрос на вкус :wink: На мен пък единицата ми се стори някак еднообразна, макар и да е силна като игра. Харесват ми игри от рода на Story of Thor/Beyond oasis, така че Alundra 2 се вписва идеално в списъка ми с любими игри. А самата оценка 9/10 (както и при всички игри) я давам по две причини: 1) Удоволствие от изиграването; 2) Постигнат резултат, спрямо това, което било като идея при разработката на играта.

Нека само да напомня, че оценките невинаги показват абсолютно точните параметри на едно заглавие. Ако графиката е 1/10, това не значи, че оценката на дадена игра не може да е 10/10, всичко е съвкупност от качества и цялостно впечатление. Ако тръгна да нищя Streets of rage 3, зачопляйки всичките и недостатъци и сваляйки по 1 единица за всеки от тях, би излязла оценка от порядъка на -50/10, но всъщност заглавието е крайно изпипано, със страхотна бойна система, и положителните и качества надхвърлят недостатъците стотици пъти. 8)

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Bobi написа: На мен пък единицата ми се стори някак еднообразна
Не знам дали си имаш на идея каква безумна простотия написа :roll: Ти играл ли си изобщо Алундра?
btw някой от форума изигравал ли е?

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

me3x написа:
Bobi написа: На мен пък единицата ми се стори някак еднообразна
Не знам дали си имаш на идея каква безумна простотия написа :roll: Ти играл ли си изобщо Алундра?
btw някой от форума изигравал ли е?
Не съм я играл докрая, така че не бързам да давам оценка за нея, но съм решил да и отдам заслуженото внимание, когато имам време :wink: Може и да ми стане интересна по-нататък. И пак ти казвам, различни хора - различни вкусове. :wink:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Bobi написа: Не съм я играл докрая, така че не бързам да давам оценка за нея, но съм решил да и отдам заслуженото внимание, когато имам време :wink: Може и да ми стане интересна по-нататък. И пак ти казвам, различни хора - различни вкусове. :wink:
За вкусовете и избора съм съгласен - всеки има право на собствен. Но да ми кажеш че Алундра е еднообразна игра, е все едно да кажеш, че водата е суха. За тези които не знаят, тази игра ползва и доразвива по прекрасен начин геймплейната формула на The Legend of Zelda: LTTP. Страхотно приключение, огромен приказен свят, невероятни пъзели и още куп други неща, които ще се харесат на всеки един играч. Самата игра е страшно дълга - изиграването отнема месеци. За мен да наречеш тази игра еднообразна, е една от най-голямите простотии, която един играч може да каже изобщо. И не - ти не си играл тази игра. Ако я беше заиграл поне за малко, то съм абсолютно сигурен, че никога нямаше да я наречеш еднообразна.

btw Алундра2 играе ролята на Зелдата за Филипс в случая, та дори и доста по зле.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 8 години

me3x написа:
Bobi написа:btw Алундра2 играе ролята на Зелдата за Филипс в случая, та дори и доста по зле.
Хехе. С т'ва сравнение направо ми събуди интереса. :lol:

Първата част съм я играл, но не достатъчно. Проблема беше, че я започнах на чужд PlayStation (моят през това време беше на ремонт) и така и нямах времето и удоволствието да напредна по-сериозно (конзолата така и не се върна от ремонт :lol: ). Иначе наистина на времето адски много ме беше впечатлила.

Като гледам какви суперлативи изсипа тук по нейн адрес направо ми събуди желанието да я тествам пак. Само да си взема и нова PS2-ка, че старата се скапа. :lol:

PS първо обаче задължително ще пробвам втората част. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Хе-хе, явно другите знаят по-добре от мен, на какво съм играл и какви игри трябва да харесвам :lol: Няма значение... Въпросът е, че играта не ме грабна по начина, който са го правили други подобни игри от жанра - Beyond oasis, Legend of Thor, Zelda: ALTP, Zelda: LA, Zelda: OOT... Но и аз по принцип имам малко странен вкус и не всички игри ми допадат. Пример: от няколкото триизмерни Final fantasy игри (двуизмерните не съм ги играл) ми хареса само FF7. Единствената друга игра от жанра, която успя да ме грабне, беше Lunar: The silver star за SEGA Mega CD 2. Други игри, които се вписват добре в предпочитанията ми, но на практика въобще не ме заинтригуваха, са: God of war, Ninja gaiden (XBOX), Shinobi (PS2), Devil may cry и т.н. Все игри, които масата играчи обожават, но на мен просто не ми допадат по една или друга причина. :-) А от стрелбите от 1-во лице май-май ме радват единствено Halo и Half-life. Дори в момента изпитвам трудност да си харесам заглавие за PS2, което да си купя :blue: И ако трябва да дам някакво достатъчно нагледно сравнение, за мен, японските ролевки са толкова незавладяващи вкуса ми, както за me3x това е Alundra 2 :mrgreen: (нищо против игриците). Сега се колебая между The Bouncer, Beatdown: Fist of vengeance или Urban Reign.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 8 години

не мога да си представя някой да обожава Shinobi за PS2 - тая игра е такава тояга че даже и за екшън игра е надолу в класацията а в общата калсация трябва да е в дъното.
За PS2 ако си намериш Okami съм сигурен че поне 50 часа няма да се чудиш какво да играеш ХАХА.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Action-Adventures

Като гледам какви суперлативи изсипа тук по нейн адрес направо ми събуди желанието да я тествам пак. Само да си взема и нова PS2-ка, че старата се скапа.
Та като отворих тема за Алундра, искам силно да препоръчам играта както на теб, така и на всеки притежател на PS1/PS2/PSP, който иска едно зверско, поднесено по гениален начин предизвикателство. Просто такива игри вече почти :zelda:не се правят. По възможност играйте без да ползвате FAQ, макар че, през 97-a като я играех, имаше моменти, в които с удоволствие бих го направил :D

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 8 години

Добрем, ще се тества. :-)

RRSuknown, Shinobi-то за PS2 е адски хардкор игра и първоначално изглежда доста отблъскваща. Много е олдскуул и мен лично ме радва (както и Nightshade), но е супер трудна и изнервяща.
Изображение

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Okamijitsu написа: Bobi ти ме уби имаш PS2 и ти е трудно да си избереш игра :? . Ми пробваи пък нещо различно в крайна сметка виж Ico/Shadow of The Colossus/Ookami все различни и уникални игри ако и те не ти харесат значи просто не харесваш видео развлеченията :twisted: . Инак като се кефиш на тупалки аз лично ти препоръчвам GodHand 39 лв. в озон направо подаръче....
Тези трите умишлено не съм ги споменал по-горе, защото са ми с списъка с игри за изиграване :twisted: , само че преди това искам да разнищя де що има тупалки за PS2, пък после ще се отдам и на останалите жанрове :D
А God hand още от появата си нещо не ми допадна от изгледаните филмчета... :blue: Не ме грабват игри, в които ти се изобразяват някакви копчета на екрана, които трябва да помпиш като луд, за да се получат някакви заучени удари. :-?

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Jeru, ти по-горе спомена нещо, което и аз бях казал за Alundra 2 - че качеството на едно заглавие не е правопропорционално на сухите оценки за графика, звук, начин на игра и т.н. Въпреки дразнещите на места проблеми с камерата и закъсняващото изпълнение на удар след засилка, играта успя да ми влезе под кожата доста стабилно и сега я преигравам за трети път, макар и вече на щайгата с наподобителя ePSXe :-)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Сега се разрових и искам да попитам за разликата между Chrono Trigger SNES, PSX и DS версиите, ако някой е наясно? И дали старите СНЕС заглавия на Squaresoft и Enix си държат след толкова години? Говоря например за

Secret of Mana (SNES)
Illusion of Gaia (SNES)
Secret of Evermore (SNES)
Soul Blazer (SNES)

Може би и LandStalker (Genesis)? :blue:

Знам, че има много добри съвременни представители на жанра, ама накачих емулатори на ПСП-то и старите 8 и 16 битови игрички се държат доста добре на преносимата машинка :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 6 години

me3x написа:На Алундра2 и четворка и е много. Няма нищо общо със структурата на геймплея спрямо единицата. И нищо общо с единицата като цяло - само в името си приличат. Нещо като Зелдата за Philips :lol:
Доста се изсилваш с това твърдение :lol: Зелдата на Филипс е по-зле от всичко във Вселената :zelda: Това, че Alundra 2 не следва плътно механиката на единицата, съвсем не я прави лоша игра. Играта е далеч от качеството на Zelda: ООТ, но си струва човек да я изиграе, защото има немалко добри решения откъм загадки и цялостното оформление на света в играта. Като основен минус мога да посоча дразнещото на моменти "мързеливо" управление, което е основната причина да те удрят в играта, защото тичането и ударите се изпълняват 1-2 секунди, след като си задал командата :lol: Също дразни и пискливият глас на дъщерята на дебелия пират, но това се преглъща някак.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост