Поредицата Final Fantasy

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Поредицата Final Fantasy

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

И продължават да копат: римейкът на ФФ10/10-2 излиза и за Плей 4.

:kefka:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Наистина не знам какво става с поредицата FF напоследък и какви са тея милионите портове, над които работят напоследък. Че за мобилните устройства, едни и същи игри портове на портове... направо ужаст някакъв!

Аз съм един от малкото, които изтърпях до голяма степен цялата FF13 игра (и трите части) и даже по някакъв повод харесах FF13-2, но реално от години не съм виждал истински добра FF игра. Най-смешното е, че всъщност точно тази, която очаквах да не става за нищо е най-доброто им творение от маса ти време - FF14: A Real Reborn (специално тази версия) е много добре направено ММО, което играх дълго и с голям кеф.

Но очевидно от Square Enix това, което ще бъде новата им истинска ценна поредица ще бъде Bravely Default, нямам търпение да видя какво ще предложи втората част.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Незнам, ама като че ли замацаха едно от най добрите имена в jrpg жанра. Аз честно си се изкефин на 13 и 13-2, ама си беше микване с тия продължение. Аи не е като да не можеха да са по добри. За Type-0 четох добри неща из нета. Имам я на преордер за пс4-та (хептен и избърша праха хаха) но тая дъх, няма да се хайпвам. Току виж излезе нещо добро и ме остави приятно изненадан.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

ZaG написа:Незнам, ама като че ли замацаха едно от най добрите имена в jrpg жанра. Аз честно си се изкефин на 13 и 13-2, ама си беше микване с тия продължение. Аи не е като да не можеха да са по добри. За Type-0 четох добри неща из нета. Имам я на преордер за пс4-та (хептен и избърша праха хаха) но тая дъх, няма да се хайпвам. Току виж излезе нещо добро и ме остави приятно изненадан.
Тайпа е с поносим (разбирай рециклиран традиционен ФФ) геймплей, има самъни, комбо-парти атаки и т.н. и след като си понесъл кифладжийските герои от 13-2, че дори те е и накефила играта, най-вероятно ще понесеш и бандата от ревливо-сополиви гейзери, които заформят каста на Тайп-0, начело с един рус хермафродит, който дори жена ми (аниме и манга фен) го сбърка за жена в интрото на играта. Накратко: може да ти хареса. :D

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Ae думите ти по скоро ме притесняват ама ще видим. Така или иначе трябва нещо че да поизползвам пс4-та най накрая... ревливо-сополиви гейзери не звучи добре...
Иначе русия го видях, за малко и аз да се объркам какво е ама ми се стори прекалено грозен да е жена :D
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз още не съм виждал как всъщност ще изглежда тоя порт на Type-0 и гледам да не се надъхвам много, но оригиналата версия за PSP я поиграх достатъчно - чисто като игра не е никак зле, но е истина, че не разбирах какво си говорят на японски и съотвено няма как да ме разочароват персонажите :).

Иначе самите персонажи са ученици от някакво военно училище де, така че подозирам, че ще видим своя дял от тинейджърски драма и глупави реплики така с шепите.

Мен това, което ми е най-големият проблем с тази игра е, че специфично на PSP версията камерата беше ПЪЛЕН ташак! И гледайки първите трейлъри от HD версията положението е ама същото - през цялото времето камерата гледа съвсем точно места накъдето ти не искаш да гледаш :).

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Уж говореха че са променили контролите за конзоли, може да може да се контролира сега...
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Напълно е възможно и е донякъде и логично предвид, че PSP няма втори аналогов стик - просто гледайки филмчетата оставам със същото впечатление :).

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

Интересно защо като я е имало на PSP, не го пуснат този HD римейк и за PS3/360, a само за четворката. Струва ми се доста добре изглеждащо за обикновена PSP игра. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Интересно защо като я е имало на PSP, не го пуснат този HD римейк и за PS3/360, a само за четворката. Струва ми се доста добре изглеждащо за обикновена PSP игра. :)
Ами, играта е на две UMD-та (маса място е отишло за филмчетата), от късните игри за ПСП е и затова на моменти изглежда много добре за ПСП игра. Още по-интересно е защо не я издават за Вита - що собственици на Вита пищят на умрЕло. :lol:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Според това което съм чел с този си ход искат да накарат фф феновете да си земат пс4/кокал за да могат после да си земат 15, go figure...
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

ZaG написа:Според това което съм чел с този си ход искат да накарат фф феновете да си земат пс4/кокал за да могат после да си земат 15, go figure...
:shock: Че то ФФ15 100% ще е по-голяма игра от изтърсачето за ПСП. :D

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

В това филмче добре са показали разликата в графиката.

http://www.gametrailers.com/videos/1dnr ... on-trailer

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Ами разликата не е никак малка, трябва да кажа, че визуално играта си изглежда доста добре. Тази за PSP беше и никак лоша чисто като игра, но няма какво да си говорим - просто няма нито едно JRPG за това поколение, така че ще се купи на ден 1-ви естествено, просто заради липсата на избор.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Ами разликата не е никак малка, трябва да кажа, че визуално играта си изглежда доста добре. Тази за PSP беше и никак лоша чисто като игра, но няма какво да си говорим - просто няма нито едно JRPG за това поколение, така че ще се купи на ден 1-ви естествено, просто заради липсата на избор.
За Плей 3 има и продължават да излизат ролевки, по-добри от ФФ-тата (ако можеш да преглътнеш анимационната графика). Докато Плей 3 е във форма, много малко (да не казвам николко) от по-оригиналните японски разработчици биха се прехвърлили на Плей 4. При Х1 работата е ясна - след като японците отказваха да купуват 360 навремето, въпреки ролевките на Сакагучи (и двете като джей-ролевки са по-добри от ФФ13, която дори се оказа мултиплат), няма как да очакваме японски ролевки на кило. :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Знам, но аз говоря за това поколение. От старото все още си държа 360-то (не знам защо и аз), но отдавна нямам PS3 и честно казано точно на тоя етап сякаш не бих си го купил отново. Така, че засега си задоволявам JRPG уклона с няколкото по-добрите такива 3DS заглавия.

Инак виждам, че Tales игрите си текат за PS3 и те не са никак лоши де.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Няколкото Ателие-та и Тейлси + още 2-3 интересни аниме заглавия, вероятно ще можеш да си ги пуснеш на това новото дето го пробват Сони. Plastation Now стрийминг-а. Ако човек има PS4 и не иска да си купува PS3 (a той ще иска, защото реално там има какво да се играе), това си е алтернатива. Плащаш си такса и вече дори няма нужда да ги сваляш на харддиска. Мен ако питате, не съм сигурен дали вобще ще работи това. :D Досегашната дигитална дистрибуция, пак не се чувстваше че действително ги притежаваш игрите, ама при PS Now даже не са ти на харддиска. Не съм запознат с технологията, но ми е интересно какво става ако интернета прекъсне.

При PS4 за момента са обявени точно толкова j-rpg-та колкото за ONE. Тоест Final Fantasy XV и другото FF за което говорим в момента. Поправете ме ако греша.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:При PS4 за момента са обявени точно толкова j-rpg-та колкото за ONE. Тоест Final Fantasy XV и другото FF за което говорим в момента. Поправете ме ако греша.
Персоната излиза за Плей 3 и Плей 4, но няма да излезе за бокс 1 или 360. :wink:
danailkiller написа:От старото все още си държа 360-то (не знам защо и аз), но отдавна нямам PS3 и честно казано точно на тоя етап сякаш не бих си го купил отново.
Ако не си изиграл Лост Одисеята, не знам... :P
Последна промяна от king_of_the_universe на 29 яну 2015, 21:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мисля, че не грешиш, мисля, че са това - две FF игри, едната порт, другата я правят вече толкова години, че не знам какво да очаквам. Опс да, сега видях - мдам Персоната, но за нея знаем толкова малко, че ми е все тая на тоя етап.

Инак да, вероятно е PS Now въобще да не работи при нас, те нали толкова време говореха как засега само за US щели да го пускат. Дори не знам пуснаха ли го официално за Европа, а и честно казано не ми е толкова важно. Не, че не харесвам Tales и Ателие (или както точно там се пишеше тази поредица), но те подобно на Disgaea ми идват напълно еднакви, практически аз направо не ги виждам като поредици, а като една и съща игра, просто преиздавана с леки корекции. Практически една като изиграеш другите вече няма голям списък, а аз съм изиграл своя дял такива игри засега.

Иска ми се нещо така по-мащабно, както беше Lost Odyssey, или пък нещо с видимо по-интересен сетинг и/или механики - както бяха Eternal Sonata (с музикална насоченост и доста хитра слънце/сянка механика в битка), Resonance of Fate (хем походова, хем екшън ориентирана и доста як стийм пънк сетинг), дори и Last Remnant, която имаше страшни проблеми, но имаше може би най-оригиналната система за развитие на героите - даже твърде оригинална де, почти никой не знаеше какво точно ще се случи с героя им :).

Имам страшни надежди за новият Xenoblade за Wii U, а дори и не знам защо - предишната игра беше като single player MMO със страшно еднообразни куестове и големи празни местности и интересна, но не особено комплексна RPG и бойна система. За FFXV изрично опитвам да намаля максимално очакванията си, Type-O знам какво е точно, аз почти я изиграх на японски на PSP, така че ще се цъка неминуемо.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост