Поредицата Final Fantasy

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Mindar
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

The Final Fantasy Retrospective

Мнение Mindarпреди 10 години

Доста интересни серии, излизащи всяка Неделя, за историята на Final Fantasy

@ GameTrailers.com

EDIT: Преди 9 минути беше качена и първата част на The Metroid Retrospective ^^

http://www.gametrailers.com/game/5261.html

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Поредицата Final Fantasy

Мнение andycoleпреди 10 години

Коя ви е любимата игра от една от най-популярните ролеви поредици ?
Аз гласувам за Final Fantasy 7 , вечно помнещи се персонажи,страхотен свят, най-зарибяващи битки и странични куестове,куп мини игри.То си е и факт,че по принцип тя е най-любима на ff феновете,направиха и филм продължение на нея, екшън с Vincent за ps2,както и игра за psp.

Другите две от поредицата ,които съм играл са ff9 и ff10. Девятката я играх преди 5 години и спомените ми са бледи,но е може би най-добре изглеждащата psx игра ,градчетата бяха като от някаква приказка,но героите не бяха кой знае колко запомнящи се.
Десятката я играх преди няколко месеца,добра е общо взето,харесва ми идеята че ползваш всички от героите си в битките,тва е супер интересно.Не ми допадна светът и локациите,историята също не особено,но поне от героите имаше добри попадения,най-вече Auron.
За в бъдеще трябва да мина и ff12 и ff8.

В анкетата включвам само игрите от psx и ps2 ерата само без ff x-2 и ff : dirge of cerberus ,защото тях няма смисъл.

Ако може и се обосновавайте защо еди кое си ff ви е любимо :wink:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 10 години

FF7 :wink:

Потребителски аватар
Slavi
True Gamer
True Gamer

Мнение Slaviпреди 10 години

FFVII - епична и култова. Най-доброто за времето си.
FFVVIII-Това imo е FF-то с най-хубави главни герои. Гласувах за нея.
FFIX-Най-underrate-натата част. Kuja е 2рия най-готин villain след Sephiroth.
FFX-Най-добрата част цялостно.
FFX-2-Има идея, но тъй като е продължение на X не е толкова привлекателна като история. Мразя когато някой се оплаква, че се играе само с жени.
FFXII-Много иновативна като гейм-плей. Много гадни герои и не толкова хубава история.

Note.
Нещата, които съм посочил за мен са съвсем леки недостатъци. За мен всяко FF е много добро само за себе си. Kingdom Hearts е хубаво направена игра, но не бих седнал да играя по собствено желание никога. Имам много големи очаквания за FF13.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

Всичките 5 от анкета са големи игри. Обаче за мен избора е лесен. Иначе любимата ми е шестицата.

1.FF8 - Готини герои, страхотна атмосфера и много реалистично създаден свят. Сюжета има всичко, мистерии, обрати, пътуване във миналото и бъдещето, както и единсвения по рода си главен герой (за добро или за лошо) откачалката Squall :D . Геймплея е перфектен , помня как навремето разправях на един че колкото и да мисля не се сещам за нещо което може да се добави, за разлика от повечето игри които си плачат за разширения. Това последното важи всъщност за всички игри от поредицата :-) Музиката е може би най-доброто от Уематсу, като има и по военно звучащи парчета понеже голяма част от героите са наемници.

2.FF10
3.FF7
4.FF9

Дванайската още я играя. Много странна част. Не мога да я мразя защото има много хубави неща, но отношенията и разгороворите между героите са рядкост, както и кът сцените. Имам чувството че играя Icewind Dale. Като я мина ще видя на кое място ще я сложа.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 10 години

Final Fantasy VI, Tactics и XII
Най-важните моменти в развитието на поредицата.

Потребителски аватар
Mdam
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdamпреди 10 години

Определено най-много ми харесва шестата част. Тя си беше връхната точка на 2D FF-тата и след това в 3D частите така и не видях особен геймплеен прогрес. Най-малко ми харесват X и XII. Като геймплей са ок, но задръстени персонажи = не мерси.
Имам чувството че играя Icewind Dale.
Или която и да е игра на Bioware, което не е случайно, предвид откъде идват "иновациите" на FF12. :P
Последна промяна от Mdam на 01 окт 2007, 09:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 10 години

FF7 естествено :-) След нея е X a после 8,9 :P

walkearth
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение walkearthпреди 10 години

Аз пък от скоро започнах да играя FF игрите. Минах първата и сега се занимавам с втората на геймбоя. Двойката е доста добра, харесва ми сюжета, но в първата атмосферата е някак си различна.
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 10 години

Забравих да сложа ff tactics,ако искате я добавете в анкетата.От 1 до 6 няма смисъл,защото ще стане прекалено голяма анкета.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 10 години

В анкетата включвам само игрите от psx и ps2 ерата само без ff x-2 и ff : dirge of cerberus ,защото тях няма смисъл.
Тогава къде е 1-6 и тактикс :roll:
Най любимата ми е тактикс за пс1 . Велика игра превъртал съм я много пъти и всеки път чувството е невероятно . Страхотна история и геймплей .
После ФФ1 много ми хареса но не чак толковаколкото ткатикс.От 7 нагоре не съм играл , някой ден ще поправя тази грешка.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 10 години

Може и да повторя казаното от някои от вас, но ето отношението ми спрямо изложените от andycole избори:

FFVII - Абсолютна революция в РПГ жанра и образец, по който се създават РПГ игри дори днес. Масата фенове считат нея за най-добра именно поради тази причина. Някои от хвалбите по нейн адрес са малко пресилени.

FFVIII - Първата игра от поредицата която играх и освен това любимата ми за PSX. В нея фентазията се доближава максимално близо до релния свят, което е огромен плюс за мен. Начинът по който са изградени градовете е прекрасен. Скуал ми се стори леко дървен в началото, но по-нататък ми хареса. Не бива да се забравя, че ФФ8 въведе и най-якото оръжие imo - Gunblade. Графиката, а най-вече моделите на героите, беше ослепителна за времето си.

FFIX - Красива приказка. Хареса ми как може да се ползват 4 героя едновременно в битка, също като игрите в поредицата преди 7. Въпреки това, по мое мнение, саундтракът е с една идея по-слаб от този в останлите ФФ. Освен това не ми допадна особено този Chibi стил.

FFX - Любимата ми игра. Бях потресаващо изненадан как героите вече са озвучени, а графиката е толкова силно подобрена. Абсолютно всеки от героите ми хареса, без Seymour. Според мен всеки от тях има свои отличителни черти, характерни само за него/нея, което ги прави толкова добри и интересни. За някои хора това не е добре, и им допадат само тези с индивидуалност, която тях ги кефи. При мен не е така, тъй като умея да се поставя на мястото на всеки един от тях и да видя света през техните очи. Геймплеят в тази част ми достави огромно удовлствие, защото изисква мисъл, а не да млатиш Х всеки път когато се напълни ATB-то на героите ти, както можеше да се играе в предишните игри в поредицата. Трябва да предвидиш хода на противника и по този начин да степенуваш кого да убиеш по-бързо. Друго огромно предимство е, че всичките ти персонажи могат да се включат в битка, макар и не едновременно. Спира тотално ме плени, което се дължи на азиатските мотиви, които Square са вкарали докато са изграждали този невероятен свят. Пищните FMV-та са много на брой и всичките ти спират дъха. 10-ката е най story-driven от всички ФФ-та. Почти да забравя, Blitzball е най-яката мини-игра правена някога 8) .

FFXII - Страхотно РПГ, но разочароващо ФФ. Играта е различна от другите в поредицата. Най-силният й коз е геймплеят, който се доближава до съвършенство. Слабите й места са мудната история ( с изключение на първите и последните няколко часа ) и недодяланите персонажи, които нямат почти никакви отличитени черти в характера, а взаимоотношенията им са редки и изпълнение с непукизъм.

В крайна сметка ги подреждам така :

1. Final Fantasy X
2. Final Fantasy VIII
3. Final Fantasy VII
4. Final Fantasy IX
5. Final Fantasy XII

ПП : andy батко, браво за темата, много се радвам :-) .
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 10 години

1. FF X
2. FF VII
3. FF VIII

4. FF XII
Страшното развитие, няма що. Недоразвита история и персонажи. Безобразно малко кът сцени. Сравнително успешно откраднато бойна система от Bioware-ските игри. Безумно развитие на героите, като Blak Magic-а е абсурдно безполезен. Всички битки се свеждат до - яко бъфове на твоите хора, понижаване на дифенса и атаката на противника и после бой. Тая безумна схемичка важи безотказно не само на последния бос, но и на много от по-коравите странични такива.

IX не съм я играл.
Последна промяна от Jeru на 02 окт 2007, 13:41, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Ами то и за Final Fantasy X могат да се кажат доста неща. Погледни рецензията в списание РЪБ :wink:

Бойната система на Final Fantasy XII е "крала" най-вече от Vagrant Story и Final Fantasy XI, все пак разработката беше оглавена от бившите Quest и хора от PlayOnline. Кауазу беше споменал, че дупките в историята били породени от различията между двата екипа. А това, че 50% от "геймплея" не са калпаво написани и озвучени cut-сцени, като в западната версия на X, е по-скоро предимство.
И ако Final Fantasy XII не е важен момент в развитието на поредицата, защо тогава XIII използва наготово геймплейните промените?

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

vvarp написа: А това, че 50% от "геймплея" не са калпаво написани и озвучени cut-сцени, като в западната версия на X, е по-скоро предимство.
И ако Final Fantasy XII не е важен момент в развитието на поредицата, защо тогава XIII използва наготово геймплейните промените?
Тук не съм съгласен. Final Fantasy е РПГ игра, а не нещо друго. Именно кът сцените, героите и атмосферата правят поредицата толкова добра. Не знам защо е предимство тези 3 елемента да са почти изцяло заменени с безцелно шляене от едно място на друго или пък безмислени сайдкуестове без каквато и да е връзка със сюжета, запълващи не 50%, а около 80% от продължителността на играта, както е във FFXII. Тогава по-добре всички да играем Online RPGs и да не си губим времето с JRPGs :roll: .

Final Fantasy XII е както крачка напред, така и издънка в поредицата. В геймплейно отношение е революционна, но когато ги няма ключовите фактори за едно стабилно РПГ, тя е едно разочарование. Ако беше игра с различно име, правена от различни хора, нямаше да обърна голямо внимание на това. Ама това са Скуер мамка му, ума ми не побира как при игри като FFVI, FFVII, FVIII, FFIX, FFX може да сгафят така с FFXII.
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Определено има проблем в FF12. Всеки който го е поиграл около 50 часа,виждам къде са отишли тези 3 години разработка. Обаче средните 60 процента от играта сюжета е просто ходене от едно място до друго и почти никакви разговори между героите. Типичната ситуация е следната. Играеш два часа и половина и кът сцена. Някой от героите казва "Почти стигнахме до "еди къде си" но ни остава още да минеме през "еди къде си ", така че бъдете на щрек ". Следват поредните два часа и половина през новата локации и после Бос и кът сцена къде се разбира къде да отидеш след това. Аз за това дадох по горе примера с Icewind Dale защото именно такива игри като нея ме запалиха по японските RPG-та :D . Факт е че сюжета е ръшнат във дванайската, но пък самата игра е доста мащабен проект и ако трябваше заради сюжета да я чакаме още една година не знам. Все пак е страхотна игра. Най вероятно накрая ще и дам 8-8.5 или девятка ако има страхотен финал.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 10 години

hellfire написа: Final Fantasy XII е както крачка напред, така и издънка в поредицата.
Именно.

И vvarp, аз нямам проблем с това, че е FF XII си е октраднала бойната от Bioware-ските игри (да, сходствата с тях са прекалено очеизвадни, че дори да поглеждам към Vagrant Story), а че е съчетана некадърно. Както и по-горе споменах развитието на героите е повече от безумно и недоизмислено.
А ако за теб 50% от "геймплея" на FF X са калпаво написани и озвучени cut-сцени, не мисля, че изобщо има смисъл да спорим.
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Горе-долу, силните страни на Final Fantasy XII са слабости при X, обратното също е в сила.
Jeru и аз нямам намерение да споря с хора, които затварят очи пред един от най-запомнящите се WTF моменти в гейминга, както и пред останалите недостатъци на Final Fantasy X.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

По добре 1-2 глупави сцени и 60-70 добри пред липсата на такива в дванайската.

Ако ми харесваше:
1. Героите да са просто типажи, без почти никаква връзка по между си
2. Целта да е само да обикаляш из някакви локации, да колиш и ъбгрейдваш героите.
3. Единствените разговори да са в най-добрия случай през 2-3 часа, да са дълги 1 минута и в тях да се говори за това къде трябва да продължите...

Щях да продължавам да си играя Icewind Dale или изобщо да не играя игри от този жанр. Не става така. Няма интрига. Дори не знам за какво изобщо се борят героите ми. Айде принцесата я разбирам че иска да унищожи някакъв камък, ама другите от какъв чеп се мъкнат след нея никой не може да ти каже :-) Пък и е доста нереалистично да обикаля през супер опасни места сама с някакви непознати. Ако го сравниш този сюжет с десетката даже не е смешно. Там дори да хванеш един герой се сещаш за хиляди неща. Примерно Wakka. Първото нещо което се сещам е интригата в блитцбола, отговорноста към Юна, колко е твърдоглав и наивен, взаимотношенията му с народа на Rikku и т.н. Какво знаеме примерно за Vann или Penelo освен че са сирачета ? Апсолютно нищо :roll:
Последна промяна от The Demon на 02 окт 2007, 15:53, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Горе-долу, силните страни на Final Fantasy XII са слабости при X
Защо пък да са слабости, следкато геймплеят на ФФ10 е адски добър? Това че е различен от този във ФФ12, не значи че е зле.
пред един от най-запомнящите се WTF моменти в гейминга, както и пред останалите недостатъци на Final Fantasy X
Хората, които са озвучили героите във ФФ10, са си свършили работата перфектно, те не са виновни че lip sync-a бе направен некадърно. Това е много по-удачно от липсата на каквото и да е озвучение, както беше при ФФ игрите преди 10. Дори част от напълно ненужните и безразлични герои по градовете в Спира бяха озвучени, за разлика от тези във ФФ12.
Смехотворно е, но дори калпавата FFX-2 е по-добре от FF12 в това отношение. Не знам за вас, но аз предпочитам да слушам какво говорят персонажите, вместо да им зяпам устните.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост