Shoot 'em Ups

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: Минаване през куршумите в Arcade игрите

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 8 години

Да,ама точно при новите игри има hit point:) на самолетчетата,които се явява точно в центьра.А сьщо така и куршумите с които биваш засипван сьщо си иамт hit point който си е пак в центьра но различна големина-зависи колко е голям куршума.Така един булет може да мине през твоя hit point с края на окрьжнсотта си или по голямата част(зависи отново колко е окьржносста на hit point-a на куршума) и да не те удари,а трябва двата hit point-a да се засекат
Наскоро бях гледал точно филмче-tutorial за различните методи и реализации
И тьй като в момента играя на Castle of Shikagami 3(Wii),нещата са доста по лесни като знаеш вече как се играе
За сьжаление аркадните шутьри винаги са ме впечатлявали,но никога несьм бил особенно добьр на тях

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Jim Raynor написа:
vvarp написа:Thexder Neo - тарикатски shoot 'em up, с лабиритни нива и противоречив gameplay.
[...]
Thexder мяза на Bangai-O от трейлъра, или си внушавам?
И аз това си бях внушил като излезе, ама познай защо я зарязах, след като видях за какво става въпрос :lol: Приликите са, че пак има робот и нива-лабиринти. Ама концепцията е доста по-ограничена, а реализацията доста противоречива - посредствен level design, безинтересни врагове, непрактични механики като авто прицелване и авто придвижване и най-вече, оскъдно съдържание (10 нива по <5 мин.).

Bangai-O е единствен и неповторим. Даже трите игри от поредицата са доста различни една от друга :) Жалко, че на Treasure им свършиха животите и така и не издадоха Missile Fury за PC.

Иначе съвременните шмапсове взеха да налитат на други жанрове. Armature пуснаха MOBA хибрид:

А от миналата година се точа на Galak-Z - roguelike хибрид:

Всичко свързано със стрелбата изглежда супер, има разнообразие от врагове, а нивата са обширни и интерактивни. Само дето не съм фен на произволно генерираните неща и на начина, по който са направили системите за пазаруване и ъпгрейди. Обаче, историята и героите изглеждат най-трудни за изтърпяване :facepalm:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Shoot 'em Ups

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Шмапсовете изживяха втора младост на 360-то със съвсем официални портове и нови игри на Cave: DoDonPachi Resurrection, Akai Katana, Death Smiles и т.н. В немския амазон са на по 10-15 евро.

Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 месеца

Housemarque пак избиха каракудата :yes:

Gameplay от анонса преди няколко месеца:
https://www.youtube.com/watch?v=EhIu4aCkm8I

Точно така трябва да изглежда и да се играе един съвременен Robotron :bow:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re:

Мнение me3xпреди 7 месеца

vvarp написа: А от миналата година се точа на Galak-Z - roguelike хибрид:
https://www.youtube.com/watch?v=-iSMZpsnFWIВсичко свързано със стрелбата изглежда супер, има разнообразие от врагове, а нивата са обширни и интерактивни. Само дето не съм фен на произволно генерираните неща и на начина, по който са направили системите за пазаруване и ъпгрейди. Обаче, историята и героите изглеждат най-трудни за изтърпяване :facepalm:
Купих си я преди няколко дни - беше намлена на 3-4 паунда. Тва от 16-17. Играта е нечовешка. Проблема е, че сега почнах и Velocity-тата за Vita и малко мночко ми идва с тия шутъри.
А тоя Nex верно хваща око. Въпроса е, че имам някво огромно предозиране с игри тия месеци та се чудя как ще смогна да обърна внимание на всичко, което си заслужава.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 месеца

По-добре да има шмапсове, отколкото да няма ;) Щото хем са изчезващ жанр, хем не са свръх ангажиращи и спокойно могат да се играят на кратки сесии.

Velocity действително е интересен puzzle-shmup хибрид. Бях писал за първата, като излезе за PSP. Радвам се, че намериха публика за римейк и продължение.

Конкретно за Вистата, бих ти препоръчал също Stardust Delta, пак на Housemarque - 100% неподправен shmup:

Не съм играл тази версия, но с предишната (Stardust Portable) PSP-то ми има най-много навъртени часове. Даже наскоро пак подобрих някакви рекорди.

А Housemarque са едва ли не новите Treasure - Stardust, Resogun, сега Nex Machina, а в близко бъдеще, Matterfall :yes: Жалко само, че старите Treasure нямат кинти :( Cave също не дават признаци на живот.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

По въпроса с Matterfall:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: PlayStation 4

Мнение BardoSoreпреди 2 месеца

Заслужава ли си Nex Machina 40-те лева? Вероятно да де, ама все пак да попитам. А и някой притежава ли я?

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 месеца

BardoSore написа:
преди 2 месеца
Заслужава ли си Nex Machina 40-те лева? Вероятно да де, ама все пак да попитам. А и някой притежава ли я?
Нивата били малко, иначе изглежда да е лудница. Хубаво ме подсети, щото би трябвало да ми тръгне на щайгата. На хартия поне.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 месеца

На мен много ми хареса и я играх така с доста голям кеф (PC, GOG.com), но на мен ми излезе доста под 40лв, така че не мога да кажа точно за тази сума дали ще ти хареса или не ;). Но поне за PC е страшно красив и динамичен dual shooter с изненадващо яки particle ефекти.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 месеца

Nex Machina e хубава, предизвикателна и кратка. Изчакай разпродажба
Не е като за 40 кинта.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 2 месеца

Ясно. Ще поизчакам. Имам какво да играя, пък и времето е кът поне за момента.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост