Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Chakanпреди 1 година

Заделил съм го и него в купчината "Да се изиграе скоро", пробвал съм го само за мъничко и ми изглеждаше доста готин. Повечето Дисни игри за Sega платформите от онова време попринцип са чисто злато, като изключим примерно Ariel, Fantasia и Talespin.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение KingRedLionsпреди 1 година

Zelda Skyward Sword - става горе-долу, ама не е нещо особено. Има някои свежи идеи и новости, пъзелите и дънджъните пак са на ниво както обикновено. Контролът ми беше доста лагав на мен и играта като цяло се чувстваше бая ограничена, сравнена с предишните. Като цяло бих я препоръчал на феновете на Зелда, на други не толкова. Тея десятки, с които е пълно в нета, са пълен цирк според мен. :lol:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 година

Civ 5 Complete edition - наскоро си я взех на промоция и оттогава зациклих зловещо. Навремето бях поиграл ванила петицата , даже бях писал ревю в което описах новостите и потенциала за развитие и оплюх многото недомислици и после я бях зарязал тотално. Сега след два екпанжъна нещата са се променили коренно всички неща които критикувах са ги оправили във всички направления. Мисля да пиша ново ревю :).

Бай да уей откъде я намирате тая Skyward sword - никъде не мога да я намеря в България нито по магазините нито по продавалниците.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Има го и идеализирането на миналото, разбира се. Но го има и занемаряването на геймплея през последните 2 генерации конзоли - за сметка на ох! и ах! във визуално отношение, на вкарването на съмнителни "революционни" механики и на разказването на усукани истории. Затова има забележим възход на индитата, които просто копират и леко надграждат старите постижения. Примерно в Shovel Knight (модерният Mega Man) има повече геймплей от всички Ънчартеди накуп. В SMT4 (която само следва и количествено надгражда традицията) има повече геймплей от трите FF13, взети заедно.

Колкото до Зелдите, новите Зелди все по-малко ме вълнуват от старите (дори Between Worlds прекалено много и излишно ми шаренее). След Уиндуейкъра, който ме впечатли с арта си, играя Зелдите, общо взето, по задължение. Една кръстачка с 4 бутона идеално пасва на традиционната Зелда - каквато е и каквото трябва да бъде.От N64, кой знае защо, Нинти, иначе Епъл в конзолния дизайн до онзи момент (с изключения на Върчуал Бой), започват лигавните с падовете, за да се стигне до нунчук-излагацията и до мутиралия "пад" на Wii U, които недоразумения биват оправдавани чрез самоцелни новости и при геймплея. Еми, новите "Зелди" не се играят като истински Зелди, сори!

По темата - точно SMT4 играя и Shovel Knight преигравам (сега на голям екран). :D

8/10 за СМТ4 и 10/10 за SK. Първата не се добира до по-висока оценка единствено заради лимитациите на 3DS - чести преходи от екран в екран в екран и невъзможност да се насладиш на демоните в трето лице - нещо, което не трябва да се случва на утвърдена поредица като СМТ, колкото и да са пестили за Персоната като по-достъпна от двете поредици. Изключвайки ограниченията, СМТ4 е 1000%-ова игра от поредицата и поне аз не открих нищо, което да осквернява полирания й геймплей. Даже са набухали прекалено много демони и екипировки за главния герой. Историята е също традиционна за поредицата, както и музиката. На 40-ия час съм и може би съм минал 1/3 или 1/4 от играта. Имало 4 различни превъртания, но мен и едно би ме устроило. :D

SK е живо доказателство, че с много мерак и достатъчно време наистина може да се създаде перфектна игра. Перфектна на малък екран, перфектна на голям екран, перфектна и приятна за игра по всяко време. Само да чуя нещо за втора игра, правя преордър на мига - играта на физически носител включваше доволно цветна книжка и код за саундтрака - нещо, което показва приятелското отношение на създателите й към феновете. A това в наши дни го виждам само при Ред Прожекта.
Последна промяна от vvarp на 05 юли 2016, 12:05, променено общо 2 пъти.
Причина: нова тема
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

RRSunknown написа:Civ 5 Complete edition - наскоро си я взех на промоция и оттогава зациклих зловещо. Навремето бях поиграл ванила петицата , даже бях писал ревю в което описах новостите и потенциала за развитие и оплюх многото недомислици и после я бях зарязал тотално. Сега след два екпанжъна нещата са се променили коренно всички неща които критикувах са ги оправили във всички направления. Мисля да пиша ново ревю :).

Бай да уей откъде я намирате тая Skyward sword - никъде не мога да я намеря в България нито по магазините нито по продавалниците.
Eми моето Уии е хакнато и го играх без проблеми. Иначе навремето, като излезе, си я взех нова, поиграх я малко и я продадох понеже ми направи доста слабо впечатление. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Последната страница ми се стори добър повод да обсъдим какво прави класиките класики. Дали да не пуснем тема по въпроса?

По темата:
Покрай новата Zelda реших да си припомня A Link to the Past и Link's Awakening, че не бях ги преигравал от сто години. И след като така и така изрових PSP-то, дадох нов шанс на две неща, които не ме грабнаха навремето. Като голямо предимство е, че спокойно могат да се играят на сесии от 5-10 мин.
+ Thexder Neo - тарикатски shoot 'em up, с лабиритни нива и противоречив gameplay.
+ Patapon - хибрид между стратегия и ритъм-игра, с малко, но съществени трески за дялане.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re:

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

vvarp написа:Последната страница ми се стори добър повод да обсъдим какво прави класиките класики. Дали да не пуснем тема по въпроса?

По темата:
Покрай новата Zelda реших да си припомня A Link to the Past и Link's Awakening, че не бях ги преигравал от сто години. И след като така и така изрових PSP-то, дадох нов шанс на две неща, които не ме грабнаха навремето. Като голямо предимство е, че спокойно могат да се играят на сесии от 5-10 мин.
+ Thexder Neo - тарикатски shoot 'em up, с лабиритни нива и противоречив gameplay.
+ Patapon - хибрид между стратегия и ритъм-игра, с малко, но съществени трески за дялане.

Пусни. Аз наскоро бастисах най-сетне REmake, а сега играя Окарината, та съм на сходна вълна.

Thexder мяза на Bangai-O от трейлъра, или си внушавам?

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

king_of_the_universe написа: SK е живо доказателство, че с много мерак и достатъчно време наистина може да се създаде перфектна игра. Перфектна на малък екран, перфектна на голям екран, перфектна и приятна за игра по всяко време. Само да чуя нещо за втора игра, правя преордър на мига - играта на физически носител включваше доволно цветна книжка и код за саундтрака - нещо, което показва приятелското отношение на създателите й към феновете. A това в наши дни го виждам само при Ред Прожекта.
Чакай да довършат DLC-тата първо :-) Иначе сигурно си видял анкетата на Yacht Club?
Аз наскоро я изиграх за пореден път, този път на 3DS (реших физическото копие да е за него, та да си я имам поне на две платформи) и с Custom Knight опциите, дето amiibo-то отключва. Минах и всичките challenge-и, нямам насищане за тая игра, ей!
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Аз напоследък цъках на Super Mario All Stars и останах доста доволен. Това е колекция от първите три Марио игри с подобрена графика и звук, отделно са добавили и опцията за сейв която е доста полезна.

Mario Bros 1- Навремето сме я играли страшно много, с всичките тайни и т.н. От днешна гледна точка е доста дървена, eднообразна е и като цяло трудно може да те изненада с нещо. Но като цяло доста ми хареса заради сериозното предизвикателство и забавния геймплей. Като първа игра е поставила основата, но й липсва тази комплексност на следващите части. Знаех какво да очаквам и останах доволен все пак.

Mario Bros 2- 2 и 3 не ги бях играл и затова подходих с по-голям интерес. Двойката ми хареса най-много от трите. Тя се счита за една от най-странните Марио игри изобщо, защото не отговаря на Марио стереотипа. Геймплеят е доста различен, противниците не ги убиваш като скачаш върху тях, а взимаш зеленчуци и други предмети от нивата и ги хвърляш по тях. Също така левъл дизайнът е страхотен и много идеен, добавили са някои пъзели в стил Зелда. Предизвикателството е много сериозно(поне за мен). Също така вече има различни босове(а не само Баузър). Впрочем Баузър изобщо отсъства в играта, както и това че трябва да спасяваш принцесата, както е в другите игри. Интересното е, че Нинтендо навремето са решили да издадат различна Марио 2 в Америка за разлика от японската версия. Японската Марио 2 е супер подобна на Марио 1, но доста по-трудна и затова Нинтендо са сметнали, че тя няма да е подходяща за американския пазар. Затова японската игра Doki Doki Panic e използвана като шаблон за Mario 2 в Америка. Просто са сменили главните герои с тези от Марио и някои козметични промени. И така се е стигнало до Mario Bros 2. Това е и причината за големите разлики в играта. Според мен крайният резултат е прекрасен. Единственият минус е, че голяма част от босовете се повтарят.

Mario Bros 3- Мии, това е истинското продължение на Марио 1. супер много ме изкефи. Много по-голяма и комплексна е. Много разнообразие в нивата, графиката е супер красива. Левъл дизайнът е феноменален. Добавили са опцията да ползваш предмети и костюми, за които си има приложение. Пак има доста босове, горе долу по еднакъв начин се побеждават. Бая предизвикателство беше за мен, доста нерви изхабих докато я врътна. Някои от нивата са страшно красиви, особено СНЕС версията. Като цяло супер игра.

Сега мисля до почвам Mario World, за нея съм чувал невероятни неща, дано не се разочаровам. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:...
Допълнение: DCut-ът е по-пипнат, но корицата на оригинала (приложена по-горе) е в пъти по-яка. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Grand Kingdom (Vita)

7.5/10

Grand Knight History - подобна игрица с по-различен арт и с по-стратегически битки. Има класически и нови класове герои, някои от които доста приятни. Тонове куестове, мисии и участие във войните между големите кралства, за които се иска онлайн. Бива. Ей тука ги има класовете:

http://nisamerica.com/games/grand-kingdom/class/

Shadow of the Damned (PS3)

8/10

Опреснявам вероятно най-забавната игра на Суда. Японските диалози са покъртително смешни, има очевадни ташаци с Хиловете и с Ийвълите (все пак Миками е замесен). Ако не беше тромавият контрол върху героя (който обаче в подобна хорър-гротеска може да се брои и за плюс) и постната графика (типичен Суда Би-муви бюджет), играта щеше да е най-свежарското полирано и стегнато екшън заглавие за Плей 3.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Ocarina of Time 3D

Ако я бях изиграл 98-ма сигурно щеше да ми е любимата игра на всички времена. Невероятно ми се струва, че Нинтендо са изкарали толкова завършен екшън адвенчър по това време. С освежените текстури трудно се усеща като игра на 18 години.

Да си Зелда дизайнер в Минти е доста неприятно усещане, защото трудно може да се добави нещо революционно ново към геймплея (за разлика от, например, Капком, които circa 2012-та интегрираха революцията да можеш да ходиш и стреляш едновременно в Resident Evil). Изиграването на Twilight Princess и Skyward Sword преди нея попречи да бъда сериозно изненадан от нещо. Фактът, че въпреки това не ми се видя архаична, или говори добре за нея, или лошо за наследниците й - вероятно помалко и от двете.

След девет играни зелди - LoZ*, AL, AlttP, LA*, OoT*, TP*, PH, SS*, AlbW* (със звездичка тези, които съм завършил, и да, ще изиграя AlttP все някога, зарязах я в Dark World, ако си спомням добре), имам wishlist какво искам да видя в Зелда игра преди да умра:
- Зелда със силен сюжет и история - и без това Нинтардс дето още играят тая поредица гонят 40-така, не е нужно да продължават да я правят за деца. Не протяжни и малоумни cut-scenes като в SS, а нещо в стил Alice in Wonderland примерно. Игрите от поредицата имат интересни и шарени персонажи, но не правят нищо с тях.
- Зелда, в която алтернативното измерение е нашият свят.
- Зелда без dungeons, ака Зелда: Dark Souls/Metroid Edition. Епично приключение в отворен свят.
- Зелда, в която боят не е малоумно помпане на бутона за удар/waggle.

Искам Минти да направят нещо apeshit с тая поредица. Не очаквам да го доживея.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

И на мен ми се струва, че просто няма да го направят, ние със сигурност няма да го видим де ;). Иначе ми е интересно от положителното ти мнение за тази направо архаична игра, аз колкото и да се насилвам не мога да я преиграя сега, но аз не бях супер-впечатлен и като я играх навремето де.

Засега на мен любимата ми Зелда си е Link Between Worlds, със сигурност беше най-иновативната от всички Зелди с тая механика дето ставаш на картина и можеш да вървиш по стени и други елементи.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Diablo 3 - сезон - играта каквато трябваше да бъде на рилийз ама не беше. За пръв път съм на първо място в клана по точки - въпрос на престиж и макар да сменяхме водачеството с още няколко човека успях да изпреваря втория стабилно а слдващите вече ги оставихме доста назам. За пръв път изобщо съм в енд гейма - в този сезон задминах с много всичкия общ експириънс на досегашите ми герои и събрах всички енд гейм сетове на героя си.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Natural Doctrine - 9/10

Valkyrie Chronicles, но с много мизерна графика и презентация и в същото време с уникален стратегически геймплей (с лека заемка от Енд ъв Итърнити, ми се струва). Докато не се специализираш в преходите от ход в ход, свързаните групови атаки и уменията, ще виждаш гейм оувъ екрана на всеки половин час (защото всяка битка трае бая време). Хубавото е, че точките за дръвчетата с уменията могат да се разпределят непрекъснато - ако сложиш точка за отключване на едно умение, може в следващия бой да я използваш за друго умение.

Има опции за грайнд за нива, но не са толкова много, нито са безкрайни като в Тактиксите. Най-трудната и непрощаваща японска походова стратегия от прекалено много време насам. :pls: Не знаех, че Кадокава, които са сол-ташак на Суда, издават манга и правят леки игрици, са способни на такъв откровен хардкор.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 година

Uncharted 4: Thief's end
Отне ми доста време за да я завърша, докато предните части, включително Uncharted 3, ги изигравах наведнъж.
Това говори само по себе си. Не че U4 е лоша, но вече го нямаше приключенският дух от предните части. Да и тука се моташ из хилядата локации по света редувайки бавна история, динамични разрушения, пъзели, навигация, престрелки. Има си ги пийковете от адреналин, например преследването с джипката-танк ама този път спойката не работи толкова добре. Героите изглеждат уморени от собствените си приключения, няма ентусиазъм а нещата намирисват на все едно Питър Пан е пораснал ама продължава да прави детски работи.
Като геймплей и то като ънчартедски геймплей до средата играта е ОК, че и малко след нея. Последните нива са изсмукани от пръстите само и само да се закара историята до заветният край. Но самият финал ми хареса много и някак си постави на местата всичко преди това - евала.
Та като история - много Last of Us малко Uncharted, което на мен не ми хареса. Да си оставят уморените герои за Last of Us 2.
Все пак си струва едното изиграване или двете.

8.5/10
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение strykerпреди 1 година

Nano Assult EX (3DS) - Бях я взел с Нинтендовския Humble Bundle, като тогава имах само WiiU. Като си взех 3DS-а, си насвалих игрите и това беше първата, която играх.
Играта е не лоша стрелялка, с която си начесах 3Д крастата. Повечето нива се стреля от изометрична перспектива, като има такива, в които се стреля от трето лице, като в Star Fox. В края на тези нива има битка с бос. Графиката е добра, като за 3DS и се възползва много добре от 3Д екрана. В битките с босове съм залягал, за да не ме удари някой снаряд :D Като цяло съм доволен.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Kingdoms of Amalur: Reckoning (играна на PS3 и леко пробвана на РС)

8/10

Играта често е плюта, щото била посредствена, мязала на офлайн ММО, не предлагала нищо ново, куестовете били скучни и т.н. Обаче! Каквото и да е заимствала играта от бъгавите големи братчеди, тя го пипва и вкарва в геймплея и в интерфейса изключително сполучливо, безпроблемно. И без бъгавини (имам едно майнър сбъгясване за едно цяло изиграване)! Амалурът предлага изненадващо добър геймплей като за игра от жанра "бахти огромния свят"(да ме прощава Уичъра, който непрекъснато се бие на кънки, търкаля се като пумпал и играе хоро около враговете): комботата и скиловете влизат гладко почти като в стайлиш екшънка, всеки вид оръжие е направен достатъчно различен от останалите, имаш два вида оръжия на непосредствено разположение в боя, всички оръжия и стилове са валидни в битките, ако се използват според описанието им. Играта въвежда и слоу-моу опция + фаталитита, които да завършат слоу-моушъна.

Графично, Амалур е УоУ + Дарксайдърите, вероятно поради комиксовите заложби на чичко Макфърлейн. Лично аз нямам проблеми с графиката, дори някои от световете са доволно разточително-пищно проектирани и изобразени, като все пак няма произволна шарения, а стриктно придържане към естетиката на играта. Кефи ме на макс дизайнът на броните - тежки, леки или магически според типа герой. Като стана дума за тип герой, тук изненади няма: баничар, техничар и маг. И всякакви миксове между тях. Приветствам предоставената възможност сравнително лесно да може да се променя вида герой, да се сменят класът и научените скилове без загуба на точки.

Куестовете не са върха в жанра, но аз лично не се сещам за отворена ролевка, на която поне половината куестове да не са изсмукани от пръстите колкото да ги има в играта. Има стори куестове, куестове на гилдии, странични куестове. Има интересни и забавни куестове. Има и талашитени такива. Е, иска ми се да имаше повече епос и патос, но играта просто няма за цел да се взима прекалено насериозно, а се играе леко и меко. Амалур е една от малкото, ако не и единствената ролевка, която може да се разцъква за по 30 минути на сесия - нещо крайно невъзможно със Скайрима или Уичъра. Музиката също допринася за лекото прекарване, като, без да се натрапва, чат-пат завърта приятни и запомнящи се парчета.

Най-голямото ми оплакване е свързано с трудността на играта: препоръчвам още в началото да се мине на хард, тъй като нивата се вдигат бързо, съответно и активните и пасивните умения, и някъде около средата на играта героят минава през всичко като Арсенал през Лудогорец в Англия. Поушънки след 10-ия час не използвам дори на хард. В същото време, в този си неангажиращ вид играта е прекрасно разнообразяване за разтуха на всяка трудоемка игра, изискваща концентрация и изострено внимание. Аз лично все още въртя Амалура като временен отдих от Персоната и ми се отразява много добре. На второ място, главната история наистина можеше да е по-прочувствено представена - все пак става дума за дерзаене напук на съдбата и смъртта, а не за разходка в градския парк и шляпане на мухи и комари докато се разхождаме. Трето няма, защото играта наистина се играе приятно.

Жалко, че пичовете, създали играта, фалираха. Бих играл дори някаква дефинитивна версия на Амалур с някой и друг куест отгоре, защото е леко и безпроблемно забавление без никакво циклене, при това смислено и потапящо те такова, за разлика от Династитата и сродните им циклежи.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз пък минах на very easy защото в един момент стана толкова еднообразна откъм геймплей, че исках само да жъна като комбайн напред с най-различни билдове и защото историята и цялостния свят (Робърт Салваторе - царя на Dungeons and Dragons романчетата) много ми допаднаха.

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Mario World- Много хора я смятат за най-великата игра правена някога. Имах големи очаквания и ги оправда общо взето. Най-големият скок е като графика, направо някои от нивата са красота. Босовете са по-интересни за побеждаване, има и доста тайни в нивата. Някои от нивата ме подразниха обаче, не бяха на нивото на хубавите(замъците, къщите с призраци). Като цяло хубава Марио игра.

Zelda A link to the Past- Ми кво да кажа за тази игра, за мнозина е най-добрата Зелда. Надгражда успешно първата Зелда и е по-комплексна, мащабна и много по-напред като презентация. Доста е дълга и интересна. Обаче вече като съм играл толкова много Зелди, знаех какво да очаквам общо взето и го нямаше онзи уау ефект. Началото беше бавно и затова не бих й дал 10. За мен лично Окарина и Уинд Уейкър си остават най-добрите.

Beyond Good and Evil- Супер свеж и хубав адвенчър с разнообразен и добре направен геймплей, който включва стелт, пъзели и експлорейшън. Много интересн сетинг и герои, интригуваща история. Като цяло страшна игра, дано видим продължение.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост