Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение KingRedLionsпреди 1 година

Това към мен ли беше? :) С Геймкюб контролер цъках, имам куб, но нямам прайм на него. А това за звездите, имах предвид по-горе Марио Гелъкси, MP си е доволно трудна. А Grim Fandango я бях почнал отдавна, трябва да се захвана с нея, много здрава игра, но не обичам да цъкам на ПЦ. Жалко, че няма някой конзолен порт! :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

KingRedLions какво му е на конзолният порт за PS4 и Vita? Като цяло Grim Fandango си е малко старичка игра и има проблеми в интерфейса. А и не е точно мой тип адвенчър, заради това че не е много ясно какво можеш да правиш и се налага да налучкваш. Аз предпочитам нещо по изчистено и логично. Разбира се оценявам това колко яко са направили света, героите и диалозите. Играта макар и стара изглежда добре. Нищо че на HD порта почти нищо не е пипано, освен малко осветление и заглаждане на ръбове. Много ниско качество са записани репликите и звуците, което е било добре 98ма, ама сега най-много дразни. Чуват се пращения и съскане :) HD-то не важи за звука.

Потребителски аватар
KingRedLions
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение KingRedLionsпреди 1 година

Не знаех, че има порт за ПС4 и Вита, но аз тези конзоли ги нямам така или иначe! Ще я цъкам на ПЦ някой път, поиграх я малко преди време и изглеждаше мой тип игра. :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

В момента се опитвам да доиграя 2 зарязани на средата j-rpg игри, за да поразчиства списъка "on hold". Atelier Rorona и Tales Of Graces f.

Atelier-то ми харесва повече от двете. Oт една страна много ми допада простотата на геймлея и битките, задушевната атмосфера и симпатичните герои. Не ти трябва никакво навлизане, ако си играл други неща от жанра. От друга, нещата които правиш са някакси нови за мен и ми идва свежо. Играл съм игри от поредицата, като Atelier Iris 2 зa PS2. Тя обаче си е типично стандартно j-rpg. Това с което ще се сблъскате в Rorona, на много хора може и да не им хареса. Интерфейса е супер тромав, трябва да следиш хиляди неща (като дати, крайни срокове), да търсиш материали, да пазаруваш, да синтезираш... Много добре се поднасят и новите неща, така че да овладяваш старите и да не ти вкарват прекалено много неща наведнъж. Постепенно се откриват нови и нови опции... и в един момент почваш да се чувстваш като някакъв мениджър на толкова много неща :D Ще получаваш поръчки от всеки, ще вършиш най-различни работи, дори такива които не са свързани с алхимия... а с гответе, биене на монстъри и т.н. Изобщо цялата игра може да се стори на някой като "Работа", а не удоволствие. Доста комплексни стават нещата, и интерфейса не те улеснява изобщо. Често ще се налага да минаваш през няколко места в града, преди да направиш нещо елементарно. Може би точно за това са направили нова PLUS версия, която автоматизира, подрежда и прави целият работен процес по-лек. Затова препоръчвам я нея, ако някой реши да го пробва. Но и обикновената версия си има своят чар. Графиката е евтина, музиката си върши работата. Историята става, понеже не се взима на сериозно и като цяло е забавно.

Таles of Graces F - 20 часа съм играта и вобще не знам какво правя в тия битки. :D Винаги съм имал проблем с Tales-и и тяхната реалновремева бойна система, още повече че тука е тотално различна от последните които играх. Помпаш там нещо и битката свършва. Завинаги си оставам фен на походовите битки. Вобще не помага и това че целият туториал за битките ти го хвърлят в началото (не малко по-малко както в Atelier). Направиш ли пауза от няколко седмици, нито можеш да се сетиш как се правят спешъли, нито нищо. От трите игри в поредицата които съм играл, всички имат слаба история. Vesperia-та що годе ставаше, но не я бяха развили, а Xillia-та беше небалансирана. (накрая стана малко интересно) Graces е откровено безинтересна и най meh. Дори героите и разговорите, които се водят като силната черта на поредицата, не са кой знае какво тук. Остава може би геймплея, ако успея да навлезна в него. Графиката е като PS2, но като се има предвид че е порт от Wii, нямам оплаквания. Засега най-слабата Tales игра която съм играл.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 година

Grim Dawn. Играта е OMFG :bow:
PC mustard race

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 1 година

Hands of Fate - RPG/Card game - Добра и забавна игрица

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Shinobido 2 (Vita) 7/10

Ш2 ми се струва по-набързо скроено от Ш1 (Имашиме), но е достатъчно добро, за да се изиграе от Тенчу феновете.

Oreshika (Vita) 8/10

Красива и забавна японска ролевка. Нищо кой знае какво, но артът, музиката и атмосферата са супер, има и приятни герои.

Wipeout (Vita) 7/10

Типичен Уайпаут, т.е. бива. :)

Project x Zone(3DS) 6/10

Нищо особено - японска ролева стратегия, направена с 5 лева. Останалите средства са отишли за използване на скъпи лицензирани герои.

Senran Kagura: Burst (3DS) 6/10

Демона ме измами, че била много добър бийт'ъм'ап с момиченца, па я набарах за 20 лева втора ръка. Първо, нивата са супер-къси. Второ, 3Д-графиката не подхожда ни най-малко на сайд-скрол тупалка. Трето, контролът е пипкав. Четвърто, помпането върши добра работа (а не трябва да е така). Пето,още за ПСП има идеални представители на японския жанр "девици с мекици енд тупаници" в лицето на Ikki Tousen-игрите, а именно: 2Д, много герои, набъбване на муув-сета с левъл-аповете, носталгични нива, напомнящи на Стрийтс ъв Рейдж.

Fire Emblem: Awakening (3DS) 10/10

Тъпкана с герои и странични мисии японска ролева стратегия с елемент на брийдване на юнивърсъл солджъ (герой с най-имбавите умения в играта), на която сигурно вече имам + 150 часа. Колкото повече цъкам, толкова повече ме хваща яд, че не мога да импортна новите Емблеми. Перфектен геймплей с добре изчислени нива на трудност и приятно развитие на класовете герои. Хинт: селянчето с тенджерата на главата се превръща в супер-батка.

Blazblue: Chronophantasma Extend (PS3) 10/10

Разплакващо красива 2Д тупалка с механики едно техническо ниво над СФ4, страшно разнообразни герои и претъпкана с контентс (режими на игра, нива, мелодии, цветове за героите, артове и тонове какво ли не). Онлайнът дава опция за създаване на стая, която се пимпва като в ДоА4. Може да се пусне и японското озвучаване. Няма как да не я играя още поне половин година. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

E aз имам Senran Kagura Shinovi Versus за Vita и ми се строи фън. :) Не знам тази за 3DS дали е същата. Като изключим геймплея, си е японски разврат отвсякъде, но ние повечето сме свикнали с такива неща и го приемаме като нещо нормално. :lol:

А тази Oreshika има някакъв много странен геймплей в който героите ти умират след 2 години и играеш с техните деца, като този цикъл се повтаря многократно. Визията напомня на Оками, тоест митологично по японски. Аз мисля да си я запазя за понатам и да врътна някой ден. Най-вече защото изглежда нещо различно и оригинално в някои аспекти. Повечето хора които са я играли остават доволни, обаче е дълга. 80-100 часа.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз помислих че ми думаше за 3ДС-а. Ама сигурно е подобна. Няма да си я причиня отново.

Колкото до Орехчето, ние от дълги игри не се плашим...Нали? :)

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

Малко почивни дни, та седнах да изиграя Bayonetta 2.

Страхотна! Поне по отношение геймплей де. Историята, също както и на първата, беше пълна тъпотия (макар, че ми хареса как извъртяха нещата накрая), дизайните, отново също както при предната, бяха смесена работа - някои ми харесаха, други не. Демоните като че ли ми бяха най-интересни откъм дизайн.
Битките определено се реваншираха за гореспоменатото де. Харесаха ми vehicle сегментите, макар че в първата игра, като че ли бяха повече и ми хареса че далеч не беше толкова сексуализирана колкото в първата част. Радвам се също така, че пак имаше малко препратки към заглавия на SEGA, а този път и на Нинтендо.
Също така, само на мен ли ми се стори доста по-лесна от първата? И двете ги играх на средна трудност, но за разлика от единицата, която на доста места ме озори, на двойката безпроблемно й направих no-death-run като съм се heal-вал 3-4 пъти най-много за цялата игра.

На Wii U-то цъкам и "Life of Pixel". В доста отношения е супер. Има си някои кусури, като леко забавените контроли и това, че за всяка платформа има само по едно музикално парче, но пък ми е забавно да търся скритите стаи и предмети, а и цялостната идея е готина. В момента съм го докарал до SNES нивата, след тях има и Apple II и още 2 платформи, които все още не съм отключил.

Иначе през последния месец изиграх и няколко NES/Famicom игри, които чакаха ред от бая време, повечето на Natsume и всички ми харесаха. Безспорният победител обаче определено е Tokkyuu Shirei Solbrain (японската версия на Shatterhand). От много време не съм се забалвявал така истински с игра!
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Age of Wonders 3: The Eternal Lords

9/10

Играта е ъпдейтнат, изпипан, тотален олд-скуул ХоММ3, правен специално за феновете на походовите фентъзи стратегии и отчасти на х4 стратегиите. Тук-там дребните бъгавинки и липсата на перфектен баланс (бандюгата е най-слабата професия, май) никак не помрачават кефа от чувството, че Хироусът вечно ще пребъде, макар и чрез конкурентна поредица игри. Удобен интерфейс, леки билдър, сити мениджмънт и дипло елементи + доволно дълбока стратегическа бойна система и приятно левъл-ап на герои и монстъри. Интересни възможни комбинации раса/лидер/герои/специализации/скилове/войски. Силни крийпове, които шарят по картата и дори превземат градове. Разнообразни монстъри, терени, сгради, предмети, магии. И като черешка най-отгоре: можещ генератор на рандъм карти - необходимата класика в жанра. :yes:

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Цъкам напоследък разни NES игрички в късни доби след лекции и домашни. Част от тях:

Ninja Crusaders - приличен простичък и кратък side-scroller. Нищо впечатляващо, ама за едно играене кефи.

Vice: Project Doom (aka Gun-Dec) - страхотна смесица от Spy Hunter, екшън игрите на Natsume и ранни rail-shooter-и тип "Operation Wolf". Качество личи отвсякъде, яки филмчета и дизайни, красива графика, само музиката малко издиша. Супер добра игра!....
а и също така, Зуека е последния бос :D

Изображение

Astyanax и Kick Master - за втората, само хвалби мога да сипя. Любима игра!

Gun-Nac - доста приятно и шантаво space shooter-че. Хвърчите по различни планети и трепете всичко от подскачащи моркови и роботизирани зайци, до гигантски сейфове и стотинки... и, разбира се, задължителното наподобяващо мозък извънземно :D

За Sega MD/Genesis врътнах "Sparkster: Rocket Knight Adventures 2" - далеч от класата на първата. Като цяло не-лоша игра, даже много готина на моменти, но и досадно трудна и недоизпипана на места.

А пък по отношение по-съвременни неща, занимавам се на 3DS-а с "Pokemon: Alpha Saphire". Ми... Покемон си е Покемон :D
Дизайните на много от покемоните са доста разочароващи, ами така е като вадят по 150 на поколение...

"Life of Pixel" за Wii U - много приятно, макар на места недоизпипано side-scroller-че с леки пъзел елементи. Основната идея е, че се прехвърляте по различни гейминг платформи - От Атари и Амига, през Нинтендо и Епъл II, и визуално и звуково играта изглежда различно на съответните нива. Има си трески за дялане, но като цяло е доста добра.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Chakan написа: [...]
За Sega MD/Genesis врътнах "Sparkster: Rocket Knight Adventures 2" - далеч от класата на първата. Като цяло не-лоша игра, даже много готина на моменти, но и досадно трудна и недоизпипана на места.
За SNES имаше още едно "продължение", ама и то не беше стока :smh:
Единицата e вечна класика и хубаво ме подсети да си я припомня. btw. дизайнерът/ръководител на Rocket Knight 1 стои и зад Contra III и Contra Hard Corps :bowily:

EDIT:
Да, двете продължения нямат нищо общо. Това за SNES използва 1:1 управлението и физиката на Rocket Knight 1. Ама с това се изчерпват качествата му, след като нивата, босовете и новите механики са бая зле. Продължението за Mega Drive изцяло променя (и разваля) управлението и физиката. Единствената допирна точка е, че са правени на конвейр, без участието на създателя.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Доколкото знам, SNES версията е със същото име, но е съвсем различна игра от тази за MD, както е с повечето заглавия на Конами от онава време, които да имат версии и за двете платформи.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Bloodborne - 9/10

Играта е страшна, но стискам палци да е само началото, защото има накъде да се развива. ДСоулс си плачеше за готически сетинг и накрая го получи придружен с интересна история, оправдаваща девиза "Бъди мъж, хвърли щита!". Пичовете експериментират с все по-интересни оръжия, като очаквам за ББ2 да има страшни извращения. Единица надолу за ъглите на камерата, които при някои бос-битки правят всичко възможно да не виждаш с какво и как ти замахват срещу героя. Още половин единица надолу от десетката заради упорития клипинг при стените, който така и не искат или не могат да премахнат. Половинка нагоре обаче за присет-модела на героя, който мяза на Бербата. Аз си го кръстих "Барбуков", за да избегна всякакви претенции за запазени марки. Та, Барбуков гази и играта оправдано продава конзоли. :yes:

Witcher 3 - 9/10

Може би игра на годината за мен, ако не успея да сколасам да врътна Персонката до края на декември. "Пройектите" направо са се раздали докрай - няма втора подобна игра с такъв огромен отворен свят, толкова изпипана и правена с такъв размах, въображение и мерак. Еваларка! Ако трябва да соча минуси - има ги: бъгчета тук-там и неособено прецизна бойна система, но просто не виждам как подобна игра би могла да бъде перфектно ошлайфана преди пускането на пазара. Още нещо, което ме радва - топлото отношение на създателите към фен базата - нещо, което го виждам много рядко, особено при вече утвърдени компании. Последно - скокът спрямо У2 определено са го правили със съдействието я на Стефчето, я на Бубка, щото няма такъв чутовен прогрес в друга поредица. Нямам търпение за втория експанжън и дано го пуснат с още две чифтета карти. :yes:

Metal Gear Solid 5 - 9/10

Тролът Коджима е сипвал безсрамен фен-сървиз във всяко едно отношение не на килограм, а на тон. Макар "Конами" да заличават Хидеото от корицата, играта започва поне с десетина надписа какво всъщност бил направил японецът за играта - само дето не е произвел пластмасата за кутията на играта, пък може и това да е направил. Дори обаче да ги нямаше, почеркът и троленето не могат да бъдат сбъркани - такива сцени и моменти - гаргара с всички герои, но най-вече с емблематичния за поредицата Плискин, просто няма как да бъдат срещнати на друго място. Дори ду-ор-дай сценките с участието на кака Лара и батко Дрейк изглеждат като ютюб аматьорщина в сравнение с екшъна в МГС5. Може би още се чуват гласове, че МГС5 не е точно МГС и т.н., но простата истина е, че истинска МГС е всяка, направена от Коджимата. И докато така и не врътнах МГС4, щото не успя да ми грабне интереса за постоянно, тук вече самоиронията е първокласна, така че отърване няма. :yes:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Shantae and the Pirate's Curse

Приятна олекотена метроидвания е. Артът е отличен, геймплеят - очаквано стегнат, и като цяло не те оставя да скучаеш. Не е много дълга и не е трудна. По-слаба от Лопатения Рицар в някои отношения и много далеч от неща като SM/ZM или SotN. Бих издирил предходните след нея.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Atelier Totori Plus- 8.2/10

Врътнах и второто Ателие с нормал ендинг-а. Тоя път реших да е на Вита (PSTV), обаче порта е малко лагав с доста забавяния на места. Не че пречи в този тип игра, но все пак го отбелязвам. Тука вярно че DLC героите бяха в играта и има някакви бонус костюми, които така и не видях (трябва да врътнеш играта веднъж за ти се отключи опцията за смяна на дрехи). С две думи, подобренията не си струват и може да се изиграе спокойно и на PS3. A може и просто първият порт за Вита да е кофти. За третата част ще проуча как стоят нещата.

Играта е малко по-различна от първата. Повече се набляга на експлорването и битките, макар пак да има много алхимия. Локациите на играта са като бордова игра и трябва да преминеш през определено място, за да стигнеш до друго, а не като преди просто да избереш от меню. Има доста подобрения геймплейно, най-вече откъм интерфейса. Харесаха ми някои от новите герои, а можеш да играеш и с почти всички стари (като Ророна, Кордилия, Стърг, Иксел). Общо взето тези игри трябва да се играят подред за да се изкефиш максимално. Ако не бях играл Ророна преди това, нямаше да разбера много от майтапите и връзките между героите. Няма да изпадам в подробности, като цяло тези игри са ми супер забавни. Точният баланс между трудност, геймплей занимавки, сюжет и персоналност на героите за j-rpg. Само му липсва малко епичност на сюжета и щеше да е перфектно. :) Но пък и от друга страна спасяването на света малко се поизтърка, не ми липсва много.

Единственото кофти на тези игри е, че имаш ограничено време. Пак много места останаха неизследвани, много предмети не бяха направени, останаха и недовършени задачи. Понякога просто ми се иска да си погриндя, ама не. Тука няма непланирано гриндене. :) Даже може да имаш до 5 помощника, които да синтезират и търсят материали паралелно с теб. Времето е недостатъчно да развиваш всички герои за битки и трябва да се съсредоточиш в 3-4 героя максимум. То затова са и тия 8-9 различни финала. Да играеш играта няколко пъти, за да можеш да видиш всичко, да използваш различни герои, да стигнеш до различни сцени и т.н. Тази нямаше часовник, ама пак отидоха 40-50 часа за едно изиграване.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 1 година

Batman Arkham Knight 9/10

Досега визуално е най-добрата игра, която съм играл този джен, а и беше първата, която изиграх на новото ми ТВ и му се изкефих подобаващо.. Въобще ври и кипи от ефекти, а като арт и атмосфера отвява.. Халюцинациите с жокера и нещата, които говори и озвучението от Марк Хамил са меко казано болна работа. Въобще къртеща mature атмосфера и теми. Батмобилът е застъпен доста в играта, управлението и стрелбата с него са удобни. Механиката с това как си glide-ваш с костюма, извикваш си с remote control-а батмобила и се приземяваш директно в него е супер зла - направо истински супер герой :lol: Кор геймплеят и битките са си като в първата игра от поредицата - Arkham Asulym, но пък отвореният свят е по-голям и по-впечатляващ от Arkham City. От страничните куестове- имаше 1-2 доста интересни сюжетни линии, но повечето бяха повтаряеми, скучни и досадни, а решението да те карат да минеш всичко на 100 %, за да видиш пълния ендинг е доста безумно :roll:

Far Cry 4 7.5/10

Като цяло играта не е лоша, но е безкрайно и повтаряема. Доста е богата и огромна, крафтват се предмети и се научават умения, от които определено има разлика и има смисъл, но усещането от стрелбата ми беше доста непрецизно, не си спомням скоро на друг third или first person шутър да се боря с контролите, макар и на конзола..Затова си я пуснах на normal по едно време. Най-много ми доскуча от освобождаването на outpost-oве и кулите, с които си разкриваш картата и си отваряш fast travel, което ги прави горе долу задължителни. Всички бяха напълно еднакви, скучни и тнт. Историята и героите също са скучни и не ми пукаше за тях. Общо взето изиграх Far Cry 4 насила, защото нямах други игри в мен тогава, при други обстоятелства просто я спирах най-късно по средата :lol:

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Тия дни успявам да заделя вечер по някой час за ретро гейминг. В момента съм на SEGA вълна:

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Hyperstone Heist (GEN/MD)- Класа си е. Нищо че няма почти никакви изцяло нови елементи, игричката кефи на макс. Има типичната глупост на Конами от 90-те, да трябва да се превърти на най-високата трудност за пълния ending, но е едно от по-лесните заглавия, с което да се направи това.

Land of Illusion: starring Mickey Mouse (Master System) - обожавам Illusion поредицата! Останах много приятно изненадан, когато преди години играх за пръв път 8-битовия Castle of Illusion и се оказа съвсем различен от GEN/MD заглавието. Land сякаш изстисква колкото може от хардуера, супер красива игра е, плавната анимация на филмчетата ме изненада доста, макар да беше основно за мигането на героите. Адски приятна, много ми хареса. Много искам да изиграя и Legend of Illusion, ама не ми се ще да се моря на Гиъра, пък предвид цената на MS версията, май ще се дърпа за Евърдрайвката.

The Lucky Dime Caper starring Donald Duck (Master System)
- абе... май всъщност не беше много добра, ама айде. Графиката е готина, но като цяло игричката далеч не е пипната толкова колкото заглавията за Мики. Контролите на моменти не реагират, hit detection-а е съмнителен, но пък има разнообразие от обстановки и е като цяло приятна игричка.Утре вероятно ще пробвам "Deep Duck Trouble starring Donald Duck", пак за Master System.

А междувременно, успях да вместя в няколко дни и "Kirby and the Rainbow Paintbrush" за Wii U. Отначало бях малко скептично настроен към факта, че играта се играе изцяло с тъч скрийна, но много бързо й свикнах и започнах истински да се забавлявам. Типично за Кърби, не е някаква супер трудна игра, но има някои местенца, които искат по-бърза мисъл и действие. Визуално е РАЗКОШНА! Яд ме е само, че през цялото време се блее в gamepad-а и не може човек истински да се наслади на графиката на голям екран. Аз поне не се справих с координирането на движенията и гледане в телевизора... Вероятно би ми било също толкова голям кеф да зяпам някой друг как я играе, отколкото самият аз да контролирам Кърби.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Donald Duck in Maui Mallard според мен бие Микитата. :)

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост