Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 7 месеца

Незнаех,че има такъв Remake,ще се цъка.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 7 месеца

Екипът бая време работеше над него и личи положеното старание. Уви, Нинти му дръпнаха шалтера веднага щом излезе, тъй че официална поддръжка май няма да има нататък. Но и наличната версия е доволно чудесна.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение danailkillerпреди 6 месеца

Държа да отбележа, че аз също с доста голям кеф играх Driveclub, след оня огромният патч дето добави метеорологичните условия - преди него играта не беше нищо особено (което си личи като играеш първите части на кампанията де).

Civiliation 6 я взех на ден първи аз, с интерфейса свикнах, но темпото на движение на единиците и на мен ми идва малко ограничено - особено в началото когато имаш твърде бавни единици. Но я мъча де, той сега тоя winter patch-а, доста неща оправи, доста неща и добави. Може би сега уикенда ще опитам да направя една цяла игра :).

Инак аз изиграх Firewatch миналата седмица, не мога да кажа, че е крайно дълга, но определено изглеждаше много добре, имаше много силна атмосфера и крайно добър войс актинг. Чак накрая ме доядя, че не видях как изглеждаше жената, с която цялата играх говорих по радиостанцията. Трудно ми е обаче да я препоръчам на някой да я купи на пълна цена, защото реално има почти нулева пре-играваемост, а аз хем обикаляйки доста обстойно я изиграх за 4 часа и половина. Все пак ако я видите на добра цена (аз я взех за $4 мисля) то си заслужава преживяването.

Също така се хванах и направих първото изиграване на Oxenfree и трябва да кажа, че съм изключително впечатлен! От шотовете и ревютата въобще не бях успял да разбера колко добра атмосфера и озвучение има тази игра. Да не говорим, че леко анимираният външен вид и страничната камера всъщност никак не пречат за това, а много добре пасват. Отново обаче - играта е доста къса и на цена над $10 не виждам как мога да я препоръчам. Все пак обаче за разлика от Firewatch то тук има New Game+, която е доста различна от първото изиграване. Отделно второ чисто изиграване също има някаква логика, защото има множество реплики, които иначе няма да чуеш, има и пъзели, които могат да се провалят. Не съм сигурен колко края има, но гарантирано има по-добър от този, който аз направих на първото си минаване :). Чисто като атмосфера и setting тази игра доста ми напомня за комбинация от сериала Twin Peaks и X-Files, но с деца като главни герои.

В момента съм хванал да направя пълно изиграване + The Following DLC-то на Dying Light. Играх я още като излезе за Xbox One и доста ми допадна, реално ми пасна доста повече от предишните игри на създателите й (Dead Island), но точно когато стигнах към края излязоха някакви по-чакани от мен игри и така и не успях да се върна към нея. Миналият месец обаче уцелих една здрава промоция в GOG.com и купих Enhanced Edition (+DLC) за $14, което си беше страшна сделка. Честно казано тъй като тя е и много динамична е страшен кеф да мога да я играя на 1440p 60fps всичко на max. Вече съм към самият край, но знам, че тя имаше страшно много easter eggs и сега съм се хванал да ги търся - навремето като я играх само два бях намерил - мечът Ескалибур, и омаж към Dead Island. Но виждам, че има страшно много, има цялото първо ниво на Super Mario Bros. както и маса ти супер-шашави оръжия и гранати. Още не съм стигнал до DLC-то, което казват, че било колкото цялата игра голямо, но вероятно преди да го подхвана ще направя пауза и ще поиграя нещо друго, че да се разнообразя ;).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 месеца

Deus Ex Mankind Divided 8/10

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 месеца

Ori and The Blind Forest (РС) - 9/10
Изображение

Доста добра метроидвания с прекрасен арт и зарибяващ геймплей. Историята също е готина, саундтрака е на ниво. 13ч ми отне на мен, но аз доста се мотах и гледах да събирам всичко. Препоръчвам на всеки.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 5 месеца

Horizon: Zero Dawn - обща оценка 9, визия 9,9, геймплей 7,5

Накратко: напълни ми очите тази игра! Ще се повторя, но има огромна разлика във визията със и без HDR, а в повечето случаи бие и Unacharted 4. Супер красива е при слънчево време и вечер с зеленикавото сияние. Хубава история, макар и леко банална, но добре поднесена. Геймплеят-Far Cry с някои интересни хрумвания.

Nier: Automata - обща оценка 8, визия 6,5, геймплей 9

Накратко: страхотен потенциал имаше според мен, но не беше постигнат на макс. Отново интересна история и прилично поднесена (и двете с horizon-та си мат силните и слабите страни), за визията всеки може са да си прецени, но без да претендирам за голям капацитет както сте повечето от форума, не ми хареса и стоеше далеч от днешните стандарти. Геймплеят ми беше най-яката част от играта, но след байонетата тази ми се видя супер бавна и лесна :D . Много бързо мина играта, но това е оправдано като се има в предвид, че след изиграването имаш опция да я изиграеш от друга гледна точка с друг герой.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Steamworld Heist (3DS) - Steamworld Dig беше една от първите ми игри за Wii U и доста ми хареса, а и ми допадна идеята за света на парните машини, тъй че реших да дам шанс и на следващата игра в поредицата. Този път приключението е под формата на походова стратегия (turn-based), в която управлявате цял екипаж на многобройни random-generated мисии през сравнително семпла история. Играта е достатъчно приятна, на моменти може да предостави сериозно предизвикателство и за 10-те часа геймплей не омръзва. Препоръчвам!

Exile's End (Wii U) - сравнително нова Metroidvania с 16-битов външен вид. Графично играта е много приятна, има и няколко филмчета. Има обаче какво да се желае - много от местата, които ще посетите са еднообразни и няма особено много видове гадове. Босовете пък се появяват чак в последния час на играта (на мен ми отне 4 часа изиграването). В началото играта е малко тегава, поради ограничените ви възможности, липса на оръжие и тн. Само че подходът не е креативен в стил Out of this world, а просто досаден. Вече щом вземете огнестрелно оръжие и първия ъпгрейд след 15-20 минути игра става по-добре. Има и поне 2 ending-а, като играта предоставя възможност лесно да се видят и двата, без да се налага цялостно преиграване. В никакъв случай не е гениална, но става за убиване на времето и не съжалявам, че съм я изиграл.

Jotun: Valhalla Edition (Wii U) - падате ли си по хубави 2D ръчно-анимирани sprite-ове? А по скандинавска митология? Значи играта е за вас - isometric приключенска игра, с лек боен елемент и разрешаване на пъзели. Нивата са разнообразни, всяко си има отличителен вид, дължина и препядствия, а босовете, макар не особено трудни, са също така интересни. Бонус точки за автентичното озвучаване и интересното поднасяне на скандинавските митове под формата на видео-игра. Не е задължително заглавие, но е приятно и сравнително кратко - 3-4 часа.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 месеца

vsv написа:Nier: Automata - обща оценка 8, визия 6,5, геймплей 9

Геймплеят ми беше най-яката част от играта, но след байонетата тази ми се видя супер бавна и лесна :D .
Пробвай хард. ;) Аз бих качил цялостната оценка на конзолната версия с единичка заради разбиващия саундтрак и дизайна на героите и враговете. Трябва направо да наемат японци да правят дизайна на извънземните раси в МЕ-то. :) Като я доразцепя и аз ще постна по-подробни впечатления, но засега ми изглежда деветичка. И бих понижил оценката на РС-версията, щото чувам, че направо са си оставили ръцете.

По темата:

Nioh - 8/10

Предпазливо начало на Дарк Они поредица, но достатъчно забавно да се врътне два пъти и да се минат всички босове. Малко оригинални карти и неособено сполучлив левел дизайн, малоумна история и главен герой пън с първосигнални реакции и външно Уичър-копикет, но атмосферата и особено геймплеят рулират и компенсират всичко останало.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 месеца

Nioh
8/10

Така, нека и аз да се включа - днес най-после приключих официално с Nioh. Отне ми около 70 часа, две превъртания на normal, плюс още едно на NG+ (с частично минаване на страничните мисии), и около 10 часа revenant grind за последният трофей за ковачите.

Чисто като оценка и аз съм склонен да дам относително ниска такава заради на места буквално дърварски level дизайн, чисто смехотворната история и крайно слаби персонажи.

Откъм добри страни то най-добрата е феноменалната бойна система, която както аз я играх на Action режимът на PS4 Pro вървеше 1080p винаги твърде 60fps. Отделно трябва да се споменат изключителното много допълнителни системи, които перфектно пасват една с друга.

Като започнем guardian-ите, минем през добре замислените и осъществени сетове, типове оръжия, нинжа и магическите умения. Върху всичко това падат и допълнителните глезотии с параметрите и нивата на екипировката и богатите ти опции да ги коригираш и/или заместваш и наследяваш през екстрите на ковача.

Последно ще спомена revenant системата, защото тя е колкото добра като идея, толкова и проблемна. За тези, които не знаят когато играч умре на това място на другите играчи се вижда "гроб" където те могат да извикат негов дух екипиран с всички неща, с които е бил играчът при умирането си (не текущите).

Хитро е, защото няма нужда да чакаш да ти извика реален играч, не се бориш с лагът, както и с хакери. Но от друга страна това е сигурно най-лесният начин за копиране на екипировки, които въобще съм виждал легално поставен в игра. Което реално почти затрива като смисъл всички опции на ковача - защо да вкарваш часове (и милиони пари) да въртиш параметрите на дадена броня като можеш да убиеш 10-на revenant-а и да я вземеш в перфектният й вид (въртяна от всички играчи).

Трябва да се спомене също така, че самите оръжия и брони не са никак балансирани, има видимо по-силни сетове (като Red Demon), и страшно по-силни типове оръжия - като кусаригамата и копието. Но тези подробности можете да ги видите в темата де, там съм написал всичко.

Последно споменавам, че под пълно минаване имам предвид и 100% на всички трофеи, така че ако ви интересува метод за някой от тях пишете.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 месеца

danailkiller написа:Последно ще спомена revenant системата, защото тя е колкото добра като идея, толкова и проблемна. За тези, които не знаят когато играч умре на това място на другите играчи се вижда "гроб" където те могат да извикат негов дух екипиран с всички неща, с които е бил играчът при умирането си (не текущите).

Хитро е, защото няма нужда да чакаш да ти извика реален играч, не се бориш с лагът, както и с хакери. Но от друга страна това е сигурно най-лесният начин за копиране на екипировки, които въобще съм виждал легално поставен в игра. Което реално почти затрива като смисъл всички опции на ковача - защо да вкарваш часове (и милиони пари) да въртиш параметрите на дадена броня като можеш да убиеш 10-на revenant-а и да я вземеш в перфектният й вид (въртяна от всички играчи).
Счупена механика, но ти щади времето за безсмислено фармене и ти помага да се концентрираш върху геймплея.

Ковачите са мега-недъгави и дори с 35% шанс за лилаво често ми се падаха абсолютни боклуци (с уж около 25% шанс). Рецепти за цели сетове почти не се вадят в първата игра, пък и шансът за дроп на някои лилави материали е нищожно нисък дори с висок лак и дроп рейт. Да не говорим, че трябва малоумно да циклиш 1 и същи бос н-броя пъти за няколко лилави бройки от които няма никаква гаранция, че ще може да изковеш читаво оръжие/броня, дори напротив.Също така всичко е мощно скъпо за коване и соул-комбиниране и, ако го нямаше номерът с ревенантите, изобщо нямаше да мога да се насиля да играя НГ+, че да трябва да наливам още 40-ина часа само да се сдобия със зелен сет (което е най-големият стимул в НГ+ извън трофеите).

Аз съм благодарен за опцията с ревенантите, тъй като пак отделих време за фармене, но поне събрах и пробвах цяла колекция сетове. Ако трябваше да се разчита само на ковачите, може би щях да събера цял сет в пенсионна възраст, а тогава може би нямаше да ми стигнат силите да врътна играта. :lol: Може би трябва двете механики (коване и ревенантване) да ги изравнят като възможности, защото ревенантите искат онлайн. Аз половината игра я изкарах офлайн със смотана екипировка и само четях като малоумник кой какъв сет си откраднал, докато вдяна, че накичените ревенанти са хорските гробове онлайн. :lol:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 месеца

Horizon: Zero Dawn [7/10]
Бива.

What remains of Edith Finch [7.5/10]
Много приятен наратив walking симулатор.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 2 месеца

Не видях никъде из форума тема за една игрица, а тя била яка, мамата си трака... :)

Star Trek Online MMORPG 8.5/10 (година на излизане 2010 онлайн платена със субскрибшън) Пуснали са я фрий за конзолките края на миналата година 2016 т.е безплатна е за теглене и за игране (на конзолките естествено искат да имаш онлайн права)... PS4, Xbox One и на PC e безплатна...

Играта е космическа!!! Има земни битки, които са леко мех, но се ядват, но якото са космическите битки и всичко е в стил Стар Трек, изживяването е яко. Мисии много!!! Порене на космическото пространство и летене из Бета, Алфа, Делта квадранта... Музиката също бива, мен ме кефи и озвучаването на НПС-тата е 6 (а не като малоумната МЕ: Андромеда) . Играта поне на моето PC върви без проблеми (вярно насичане на места си има и падане на кадри, но върви на 60 фпс и то на слабичка видео карта). Графиката бива, избора на извънземни раси е голям, преиграване също има, тъй като има 5 слота за правене на герой, а някой мисии и истории са свързани с различните раси.

Може да се играе с контролери, аз я играя с хбох уно контролера. Материала вкаран от вселената на СТ е за над 130 епизода Стар Трек и както Стив Рикоса казва, това са над 85 сезона Стар Трек, повече от всеки СТ сериал отделнои заедно...

Миналата година, си пропуснах Е3то :) нема да ви лъжа (грешкаааа... можеш да цъкам СТО още септември-октомври миналата година деба)!!!!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 2 месеца

Liberation Maiden (3DS) - откакто имам 3DS съм й хвърлил око и най-накрая я взех преди няколко седмици. Много ме накефи игричката, чудни production values - напълно озвучена, с аниме филмчета, добри 3D ефекти и графика, готина музичка. Геймплеят е супер. Предвид, че се играе с touch screen-а съм изненадан колко приятно и леко се управлява (за разлика от Noitu Love, която е просто опропастена от touch контролите). Играта е само 5 нива, което може да разочарова някои, но аз си предпочитам игрите кратки, а тази ми хареса достатъчно, за да преиграя нивата в Score Attack режима. Определено я препоръчвам.

Shovel Knight: Specter of Torment - Yacht Club сцепват отново! Specter of Torment засенчва предишната кампания - Plague of Shadows, в почти всяко отношение. Локациите отново са същите, но нивата са преработени като че ли доста повече, отколкото бяха за изиграването с Plague Knight, тъй че разнообразието е по-голямо. Отделно, Specter Knight се контролира доста по-лесно и като цяло е по-бърз, което прави и геймплея сякаш по-динамичен. Вниманието към детайлите и разкошния pixel art отново са налице, тъй че поредна доза големи поздравления за Yacht Club. Чакаме си сега търпеливо King Knight.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 седмици

Game oF Thrones (360)

Врътнах Game oF Thrones играта на Telltale. Мисля че се е получило доста успешно и ще се хареса на почитателите на сериала. Цялата структора и стил е много подобен, изненадите има също. :lol: Давам 8/10 (като се има предвит жанра разбира се), защото много ме издразни колко зле е оптимизирана играта. На 360 вървеше много зле и беше супер грозна. Не знам как е минала елементарни тестове за качествен контрол. Адска сеч, бавни лоудинги, даже музиката спря веднъж и трябваше да лоудвам. Вярно че не пречи в този жанр и версиите за PC и PS4/XboxOne вероятно ще са си екстра... Но много ме дразнят такива неща. Щях да и вдигна с една единица, ако не беше технически толкова зле. Много гаден енджин използват Telltale. Ако не я бях взел за 5 евро на разпродажба, щях да се чувствам обиден и ограбен от този едва-едва вървящ продукт. Не е проблема в хардуера, просто са наблегнали на некстджен версиите и тази са я претупали.

Не знам как начинът по който свърши, ще позволи вобще да се направи Втори Сезон. А играта си плаче за такъв. Няма да е никак зле, да има и игра, вървяща паралелно със сериала. Особено като се придържа към него с уважение, както в случая. Единственото което липсваше бяха голи сцени, но с този енджин май е за добро. :lol: А и американците що се отнася до игрите са супер консервативни. За мен е абсолютен парадокс как е ОК да се режат глави на кило, да хвърчат черва и карантии, но едни цици и секс сцени свалят рейтинга и продажбите. Абсурдна е индустрията в този аспект. Колкото до играта.... всъщност проблема на тия игри (и по специално тази) е, че при всеки играч, умират и се спасяват различни герои. Което прави почти невъзможно създаването на втори сезон, при толкова различни избори. Това което казах, малко прозвуча така сякаш играта има много избори, които да водят до различни финали. Ами не особено... много избори правиш, но те са предимно за да се реши кои герои ще оцелеят. А какво значение има това, няма никога да се разбере, ако няма втори сезон. :) Но дори и да няма, постигнали са си целта. Много добре пресъздават атмосферата на сериала, феновете ще го оценят. :) Освен това игрите на Telltale не се славят с много свобода и различни финали.... и дори с това да видим реално какво толкова се случва от тия важни избори дето взимаме. Накрая ще се окаже ,че са просто ей така за статистиката. Кой какво е избрал и какъв процент е мнозинството.. Стари класики от рода на Shadow Of Memories все още са номер 1 в този аспект. Как ми се иска пак да се появи подобна игра с 7-8 напълно различни финала.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 седмици

Dark Souls 2 (360) - 8.5/10

Тази игра доста време я протаквах и днес седнах да я довърша. Голям зор накрая, както обикновено. :D Бие в някои отношения Dark 1 и то не са едно или две, а много повече. Това което ми направи впечатление е, че в играта видимо има повече предмети, брони, скилове и прилича повече на RPG. Като цяло се усещат подобрения на всяко едно ниво и дори технически върви супер. Никакви гаври с кадрите каквито имаше в Dark1, даже на места имам чувството че върви с над 30 fps. В други работи пък е назад, визирам свързаният левъл дизайн. Някакси нивата не изглеждат свързани, така както се усещаше в първата част. Да виждаш от едната в другата локация и т.н. Не че много ми дреме това де. Друго което се сещам са малко по-еднообразните босове в двойката, поне на външен вид . (иначе си бяха предизвикателни)

Dark Souls 1 и 2, като цяло не можаха да ме грабнат по начин по-който го направи Demon's Souls. Не ме накараха така да се интересувам, да чета и да вникна в дълбините на механиката като Диймънса. Него бих си го играл още и още, кеф ми е да я повтарям, да правя неща които не съм и ще продължавам да го цъкам. Дарковете при мен май ще си останат само с едно изиграване и не много вникване в тънкостите. А специално двойката, колкото и да е различна игра от единицата, бих я препоръчал само на хора които искат още от същото. На практика DS2 подобрява всичко което не харесвах в 1, но пък губи част от чара на DS1. Който харесва на първо място атмосферата, левъл дизайна и добрата сингълплейър кампания ще хареса повече DS1. Който иска по-изпипан геймплей в абсолютно всички аспекти - управление, стабилен FPS който не пречи на игра, повече оръжия и брони, повече РПГ възможности, мултиплейър и т.н. ще хареса повече DS2.

След 3 Souls игри, в момента нямам много интерес към Блъдборн и тройката. Обаче кой знае, след някоя и друга годинка може да реша да си причиня този мазохизъм отново. :mrgreen:

Накрая брояча чукна 486 умирания. :yes:
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 седмици

Hey!Pikmin [N3DS] - страхотно разтоварваща игра. И хубав повод да си намеря из чекмеджетата N3DS-a.
Не съм я изиграл, но впечатленията са ми положителни засега.
В 2D side-scroller style си правиш пикмински неща - ко да искаш повече?

Изображение
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Chakanпреди 2 седмици

Kid Dracula (Gameboy) - много приятна игричка, супер графика и музика, сценарий с чувство за хумор и като цяло ненатоварващ екшън с платформинг. Old-school Конами класа!

Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut (Wii U)
- изиграх я на един дъх, много ме нарадва. Някои от нещата, които са недоизпипани в единицата (като честотата между save и teleport стаи) са значително подобрени, графиката е разкош, и Джейк Кауфман както винаги сцепва! Отивам да пускам Pirate's Curse :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 дни

Blazblue Central Fiction - 9/10

Най-добрата 2Д тупалка, към която неотклонно се завръщам, защото по-добра просто няма. Винаги намирам поводи да я налазвам на моменти - герои, арт, геймплей, режими на игра. С прецизен геймплей и с безобразно голям каст от безобразно разнообразни герои, ББСФ няма абсолютно никаква конкуренция на ниво "удовлетворение от вложеното време за развлечение". Не давам 10/10 само заради лайняната механика на хвърляне в играта.

Чакам новия герой и огромния ревижън на 31 август. :yes:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост