Хардуер

Offtopic ferever!!
Място за offtopic, за луди неща и за всичко, което не е свързано с игрите :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Хардуер

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

Има ли във форума някой, който да се занимава професионално с продажба на компютри или поне да е купувал скоро такъв от някъде? Момчето което сглоби моя вече не се занимава, а ми трябва да закупя относително бюджетна конфигурация (1000-1200 лв) и ми се ще да се обърна към коректен търговец/фирма.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Offtopic: ferever fever!!

Мнение RRSunknownпреди 5 години

1200 лева не е бюджетна конфигурация 400-450 лева се смята за бюджетна от фирмите и асемблаторите.

Иначе най-коректната фирма с която съм работил в София е http://www.rmania.net/ но нямам представа дали това което ти сирешил че е ти трябва ще се намери.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 5 години

Обърни се към хората от форума в hardware.bg, мисля cain ще потвърди.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

@RSS - В парите се включва и монитор, но въобще не съм се интересувал кое как върви последните години като цена, тъй че съм гол и бос в материята, поради което нормално пиша и такива глупости. Накратко търся машинка за племенника, като изискванията, които ми бяха дадени са "да може да си прави там всичко ама до тея пари".

Мерси за сайта, ще огледам какво предлагат.

@Bardo: идейно, ще видя и там темите.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Митака от ДРС ме светна преди 2 години за някакъв каталог на Reset computers с преоценени стоки, от който можело да си сглобиш буквално за четворно по-ниски пари машина. Каталога им беше в сайта, поне навремето.
http://www.reset.bg/OnSale.xls
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 5 години

dra6ko не се ли занимава именно с покупко-продажба на чаркалъци? :yes:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

На някой друг да му се случва сравнително често в нашата родина да се моли на някого да му даде парите си и той да не иска? Родните продавач-консултанти достигат все по-непознати висини!
На един приятел оня ден му отказали да му продадат в H&M обувките, които били изложени, въпреки че са били последната останала бройка от неговия номер. Предтекстът е че те били за украса. "Не ни е разрешено да продаваме изложените артикули. Това е все едно да свалиме някой от гирляндите (беше малко след откриването и имаха някакви гирлянди) и да ги продадеме" Така трябвало да вземе от същия модел но другата разцветка. :facepalm:

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение no.cow.levelпреди 5 години

Възможно е да имат такава политика - да не продават модели, които с месеци са седяли на витрината и качеството им е паднало, демо стока или B-stock, заради качествен контрол.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Лол, ок.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Jim Raynor написа:Има ли във форума някой, който да се занимава професионално с продажба на компютри или поне да е купувал скоро такъв от някъде? Момчето което сглоби моя вече не се занимава, а ми трябва да закупя относително бюджетна конфигурация (1000-1200 лв) и ми се ще да се обърна към коректен търговец/фирма.
Ако в града в който си има офис на Инфостар, може да се възползваш. Аз от коло 7 години пазарувам компютърна техника почти само от тях и съм много доволен като обслужване, качество и цени, даже за последната ми поръчка ми направиха доста прилично намаление. Това което не съм купувал от тях, беше взето от Jar - също съм доволен, но поръчките ми от тях се броят на пръсти, така че нямам много опит с тях.
Иначе 1000-1200 лв, дори с монитор са добра сума за конфигурация.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 години

no.cow.level написа:Възможно е да имат такава политика - да не продават модели, които с месеци са седяли на витрината и качеството им е паднало, демо стока или B-stock, заради качествен контрол.
Или пък някой от продавачите да си ги е харесал за себе си. Преди няколко години си купувах монитор и в мултирама без капка свян
ми предложиха демо монитора, който сигурно е навъртял стотици часова. И аз някакъв лол вие сериозно ли, и те ами да той се е доказал че е ок и няма мъртви пиксели.
Така че малко ме съмнява да са подложили обувки на качествен контрол.
Jim Raynor написа:Накратко търся машинка за племенника, като изискванията, които ми бяха дадени са "да може да си прави там всичко ама до тея пари".
Тоест PC единствено за игри така ли да разбирам :lol: Бардо правилно те е насочил към сайта на hwbg, но мисля че не е голяма философия.
Отиваш в някоя фирма и им казваш искам машина на базана на i5, около 6гб рам и видео от сорта на 6850 до 1200 лева, останалото вие го изберете.
А ако ти се занимава можеш да комбинираш с 2-ра ръка и да излезе по-евтино. Например компоненти без движещи се части няма проблем да си ги вземеш
втора ръка - памет, процесор, дъно. Нещата които никога не бих си взел 2ра ръка са монитор, хдд, двд записвачка
PC mustard race

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 5 години

Вентилатори за охлаждане 2-ра ръка също! Като изключим най-скъпите модели, които са с керамични лагери, 99% от останалите перки са с втулки, които след няколко месеца се похабяват и се появяват хлабини в оста, а това с течение на времето добавя все по-звучна симфония от тракане и намалена охлаждаща способност.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Някой може ли да препоръча таблет за рисуване?

Имам предвид не Cintiq (което е 30 кила и иска РС), а реален преносим таблет с тач скрийн, подходящ за прецизно рисуване. По цена може и да около Cintiq-а, но да е на нашия пазар, че да може да се пробва на място. :wink:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 5 години

Е при Wacom има достатъчно избор, особено с Bamboo серията.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

king_of_the_universe написа:Някой може ли да препоръча таблет за рисуване?

Имам предвид не Cintiq (което е 30 кила и иска РС), а реален преносим таблет с тач скрийн, подходящ за прецизно рисуване. По цена може и да около Cintiq-а, но да е на нашия пазар, че да може да се пробва на място. :wink:
По едно време мислех да взимам:
http://www.samsung.com/us/computer/tabl ... 0T1A-A01US
Tablet PC, Win 7, с digitizer на Wacom. Но не мисля, че ще намериш лесно къде да го пробваш.
Аз чакам някоя по-нова ревизия, по възможност с dedicated видео.

Иначе Wacom смучат голямо време (™). Имат читави digitizers и добра съвместимост, ама хардуерът им е супер зле (дори да не се вземат предвид кожодерските им цени). Дори в момента Cintiq са с някакви 20 годишни LCD-та, затова тежат и греят толкова :facepalm:
Но най-лошото при Wacom е, че нямат реална алтернатива.

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 5 години

BardoSore написа:Е при Wacom има достатъчно избор, особено с Bamboo серията.
Боян е написал прецизно рисуване. Бамбоо не се и доближава до прецизно.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Благодаря за предложенията! Вече набелязах един синтик на по-нормална цена да зарадвам жената при първа възможност. Като се застопори на масата и съвсем като триножник се усеща. И аз достигнах до извода, че засега няма алтернатива на синтиците. :-)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 5 години

Пиши/звънни ми преди да тръгнеш да взимаш нещо! Андрей/Venom е повече от подробно запознат с нещата, а и сред колегите има няколко, които имат синтикове и какви ли не чудеса. Имай предвид, че освен таблета, особено ако взимаш някакъв скъп, ще трябва да издрусаш още БАЯ пари за писалка и други неща, защото май тия, с които върви въобще не му отговарят на класата и способностите.

Но говоря наизуст де, най-добре просто ми звънни тия дни, че да разпитам запознатите.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа:Пиши/звънни ми преди да тръгнеш да взимаш нещо! Андрей/Venom е повече от подробно запознат с нещата, а и сред колегите има няколко, които имат синтикове и какви ли не чудеса. Имай предвид, че освен таблета, особено ако взимаш някакъв скъп, ще трябва да издрусаш още БАЯ пари за писалка и други неща, защото май тия, с които върви въобще не му отговарят на класата и способностите.

Но говоря наизуст де, най-добре просто ми звънни тия дни, че да разпитам запознатите.
Ами тя мойта е запозната с подробностите - нали тя ще рисува все пак. Пробвала е бая неща на Уаком, вероятно ще вземем синтик 22ХД. Колкото до вторични покупки - надявам се да ги избегна, щото и така си го харесва синтика, пък той и така не е евтин. :lol: Поздрави на Венома и по-натам може да обменим научен опит. :D

Лошото е, че при туй задочно право сега съм на лекции от 8:30 до 19:00 всеки ден до края на месеца и нямам хич време да се видим или пък време за нещо друго. :|

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Новата архитектура на Nvidia вади сходни чипове за настолни PC-та и лаптопи. И след като са притиснати до стената, сигурно необявените им телефонни чипове също няма да са далеч.

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... me-changer

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост