Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Слушаш ли музика? Потракваш ли в такт с мелодията или си оглушал и не знаеш какво е това?
Ела и чуй ритъма!
Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение andycole15 години

Тема за всякакъв вид електроника, повлияна малко или много от хип-хоп-а. Я да видим кой и на какво се кефи :-)

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение andycole15 години

Мисля и да пускам инфо за разни Dj`s/Producers тук, току виж някой се зариби.
Да започна с Burial .Музиката му е адски въздействаща. Бих казал перфектен саундтрак за среднощна самотна разходка на зловещо място. Музиката му създава атмосфера ,която се реже с нож. Стилът му уж се води за дъбстеп, но според мен е много различен като звучене от всички DJ асоцииращи се с този жанр. Дълго време беше анонимен и не се знаеше кой стои зад този псевдоним.Преди няколко месеца сам излезе наяве и се представи - Will Bevan от Лондон, студент втори курс. На всичкото отгоре пичът е и конзолен геймър и в разни негови тракове могат да се чуят samples от игри като metal gear solid, fatal frame.
Изображение

Ето му и двата албума , вторият е спечелил награда за най-добър dubstep албум за 2007.Номиниран е и за Mercury Music Prize. Съветвам ви да дръпнете първо втория албум - Untrue, вътре почти всеки трак е адски силен, фаворити са ми Archangel, Homeless, In McDonalds,Near Dark, Dog Shelter, Ghost Hardware.
Изображение
http://rs264.rapidshare.com/files/10209 ... 06-pyt.zip

Изображение
http://rapidshare.com/files/73597257/bu ... e_2007.rar
Има още десетина негови трака и ремикси , които не са включени в двата албума, ако някой се зариби мога да му ги дам, и те са адски силни.

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение me3x15 години

You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение epedos13 години

http://stashbg.com/2010/09/10/disco-nut ... essions-1/

Над 40 минути автоска музика от силно моите хора/крю Disco Nutter & Roka (aka Kalbr) /Bonekrz!

В некъв екстаз съм в момента, щото половината не съм ги слушал... 8)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
no.cow.level
Мнения: 718
Регистриран преди: 13 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение no.cow.level13 години

Burial е голям.

Напоследък въртя супер много Eskmo, няма такъв просто... Тук има статия на български за него.

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение andycole12 години

http://www.discogs.com/artist/Synkro+%282%29
http://www.last.fm/music/Synkro
Огромен !
Synkro (also spelled S.Y.N.K.R.O) is a dubstep/2-step producer and DJ based in Manchester, UK.
He has releases on EXIT, Med School, Z-Audio, Smokin Sessions, On The Edge, Mindset. He describes his music as being deep and bass-driven
Съветвам no.cow.level, Jeru, epedos и всеки който се кефи на такава музика да го преслуша.
В момента му събирам синглите от соулсийк ( имам за вбъдеще план да си направя колекция винили със сингли с електроника), та ако някой иска мога да му ги изпратя. btw доста от най-добрите му тракове ги махнаха от youtube.

Аватар
no.cow.level
Мнения: 718
Регистриран преди: 13 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение no.cow.level12 години

Synkro е готин, да.

Чуй Quark:





Първият трак е с лошо качество, но само това намерих в YouTube. :)

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение cain12 години



Поздрав за Киро/epedos на патерици. Всичко най :)
PC mustard race

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение epedos12 години

Мерси, сила е парчето!
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение andycole12 години

no.cow.level написа:Synkro е готин, да.
Чуй Quark:




Точно това звучене ме кефи :yes:

Един страхотен трак в чест на Burial, човекът който повлия много продуценти с уникалния си навремето звук:
Доста често го въртят по музикалните телевизии напоследък, за моя огромна изненада :)
Context feat. Slof Man - Listening to Burial

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение cain12 години

TEDxObserver - Goldie

PC mustard race

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение BardoSore11 години

Само на мен ли ми се струва, че напоследък най-прогресиращия и добиващ все повече комерсиализъм жанр е dubstep-а?

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение epedos11 години

Мен вече ми омръзна и съвсем откровено не мога да го слушам много много, не знам кой тепърва го открива, ама вече е досадно навсякъде някви чегърталки :Д
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение andycole11 години

BardoSore написа:Само на мен ли ми се струва, че напоследък най-прогресиращия и добиващ все повече комерсиализъм жанр е dubstep-а?
Прав си. Сигурно се повтарям и потретвам, обаче това няма нищо общо с това как звучеше жанра в началото. Даже му измислиха някакви термини filthstep и brostep. Сега се появи една нова вълна от продуценти, които правят Future Garage и то като звучене е доста по-близко до първоначалното звучене на стила в UK(все пак е английски жанр). Комерсиалният го правят разни американци и канадци бивши метъли. Феновете също са бивши метъл, емо, пънк и тнт хора, които не разбират много от електроника и им допада тежкото звучене. Не разбирам какво общо имат моторни резачки, рязане с трион, търкане със шкурка, чупене на стъкла, крякане на жаба и тнт с Дъбстеп. Все пак това име на жанра е било измислено тъй като музиката произлиза от 2-Step електроника и Dub семпли.
Context - Listening To Burial
Едно страхотно признание за великия Burial. Нямате представа колко се изненадах като го видях по българска музикална телевизия, явно вече са започнали да назначават и хора които разбират от музика в тези телевизии :lol: На дисплея на телефона му на 1:09 8) :yes:

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение Jeru11 години

Andy, всеки твой пост по тая тема вече ми действа като Дежа ву. :lol:
Не се повтаряш, ами се подесетваш. :wink: Стига, разбрахме, че сегашният "дъбстеп" няма нищо общо с първообраза на жанра. Знам, че сигурно е много трудно за всички олд скуул фенове да приемат, че някаква комерсиална чалга в момента се асоциира със съвсем различен жанр, но... това е положението.
В смисъл, неутрален съм, ама постовете ти вече изглеждат леко... как да кажа... :roll:
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение andycole11 години

Ама съм прав, нали :lol: Пък и тази музика няма как да е олд скуул, при положение че е доста нова като цяло :wink:

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение Jeru11 години

E прав си, разбира се. Ама това го устоновихме при първите ти няколко поста по темата. :lol: :wink:
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение BardoSore11 години

Ми ето абсолютния комерсиализъм в жанра към днешна дата...и аз всъщност не мога да спра да го слушам! Още повече, че някакъв идиот си е надул чалгата в колата под балкона ми.

Skrillex - Kyoto


Няма как един жанр да звучи с години напред по един и същ начин. Просто поколенията и времената се менят и са определящи за тенденциите.

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение epedos11 години

Бе то ясно, мен ми е чудно само как това звучене стана комерсиално, не казвам че не е яко, мен също ме кефи много, просто ми се струва хард и съм изненадан, че му се кефи куцо и сакато.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Trip Hop/Drum`n`Bass/Dubstep/Garage/Grime

Мнение BardoSore11 години

Е нали е модерно.
Абе явно се знае как да се вземе вниманието на по casual аудиторията. От там вече е лесно.

Кой е онлайн