Относно семплъра Kaoss Pad 3

Слушаш ли музика? Потракваш ли в такт с мелодията или си оглушал и не знаеш какво е това?
Ела и чуй ритъма!
Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение andycole15 години

Много се чудя дали да си купя този семплър,така че всеки по-запознат по въпроса може да ме посъветва. Е тва е джаджата . http://www.woodbrass.com/images/woodbra ... +PAD+3.JPG
Има си и touch screen даже. Това ,което ме интересува най-вече е дали е добър семплър и дали е достатъчен да рекордваш собствени тракове. Четох ,че са го използвали музиканти като Mike Patton,
El-P. Струва около 500 долара. Надявам се да става като за начало,пък по нататък живот и здраве turntables, drum machine, mixer.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение BardoSore15 години

Това изглежда яко.Не съм запознат с тая техника,ама KORG са стабилна фирма.

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение refused15 години



Гледай тва, не мисля, че ще се чудиш повече дали си заслужава KAOS падът :)

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение andycole15 години

Да,но доколкото разбирам става повече за лайв и бийтбокс и е по-скоро ефект процесор отколкото семплър. Незнам дръм функциите му на какво ниво са,и дали е подходящ за хип хоп бийтове?

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение refused15 години

Е ти така или иначе музиката си ще я записваш на живо. Готиното нещо е, че Kaoss Pad-a ти предлага наистина супер гъвкаво управление на ефектите, бърз запис, но сега не можеш да го сравняваш с хардуер, който е само семплър, само миди контролер или само ефект процесор. При Kaoss Pad-a всичко е събрано в едно, лично според мен има огромен потенциал в такава машинка, но наистина, ако искаш по-сериозен семплър примерно, с много памет може и да не е най-доброто.

А не си ли мислил за някво софтуерно решение?

Аватар
Dementius
Мнения: 1224
Регистриран преди: 17 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение Dementius14 години

КП3 е готина машинка и определено ще ти върши работа ако е за живи изпълнения. Слушал съм разни семпли и всичко звучи много естествено и навързано, не като на някой нескопосън сикуънсър.
Въпреки че за тези пари има и по-приемливи алтернативи.

Корг наскоро пуснаха едни много евтини УСБ джажди-един синт, дръм машийн и още 2 не помня кви са. Ако е нещо по-непрофесионално и неангажиращо може да си вземеш тях, по 30тина долара са в Ибей.
Или пък един Каосилатор, тва нещо е голяма болница, само Тенори он го бие :)

Най евтино ще ти излезе да си свалиш един Рийзън от Пайрътбей и да се приклIочи с тая драма. Рийзън + корг микро е готинко комбо бтв...

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение refused14 години

Korg Micro е доста скъп синтезатор, ако имаш предвид Korg Nano серията, това е друга работа. Но въпросният хардуер от тази серия (дръм пад, панел с модулатори и миди контролер) се нуждаят от софтуер, който да контролират, а не са самостоятелен хардуер като дръм машините и всичко останало. Но наистина са доста евтино решение, въпреки, че скоро един познат каза, че ги е тествал и не били качествени. Все пак той не беше сигурен дали причината не е в човекът, който ги е ползвал. Аз лично не вярвам Корг да направят нещо некачествено и тази серия Nano наистина изглежда страшно удобно и компактно.

Аватар
Dementius
Мнения: 1224
Регистриран преди: 17 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение Dementius14 години

Да де, разбра ме кво искам да кажа :) Говоря за УСБ периферията. микрото верно е скъпичък но пък лачен. Има ги по 200-300 кинта в И-брей.
А относно нано-тата, може би не са толкова качествени колкото един микро, тритон или нещо от този сорт но все пак са по 50 кинта. А и Корг са една от най стабилните фирми, щом аналогови синтезатори от сорта на МС10 произведени през панти века още бачкат (Лейдитрон), надали тези ще се развалят толкова бързо.
Гледал съм разни демота с модулатора и дръм пада вързани към Рийзън, доста обещаващо изглеждат.

ПС Знаеш ли някои от софия с тенори он? Много искам да пробвам тая джаджа :mrgreen:

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение refused14 години

Мне, не съм чувал някой познат да има такова, но сега на 31 август в София, ако всичко е по план ще има концерт на One Man Nation от Сингапур, заедно с два местни експериментъл/ембиънт проекта. Та One Man Nation използва като основен инструмент Monome, така, че със сигурност ще е интересно да се види на живо. А и музиката му е хубава! Ще дам повече инфо, когато всичко е ясно и потвърдено!

Аватар
Dementius
Мнения: 1224
Регистриран преди: 17 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение Dementius14 години

Тва беше сикуънсър, нали? Или някакъв контролер. Пак в някакъв 'футур' вариант с лампички. Ще взема да прослушам тва онва, а ти ъпдейтвай ако има ново инфо :mrgreen:

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение refused14 години

Съжалявам за офтопика, но обещах да кажа като има инфо за концерта. Та да, има инфо ТУК.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение BardoSore12 години

Някой има ли си идея Novation LaunchPad дали си заслужава и дали има някаква алтернатива и става ли за абсолютни нубове в жанра и тази техника? Демек да прохождаш и да се учиш в "бибиткането".

Аватар
no.cow.level
Мнения: 718
Регистриран преди: 13 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение no.cow.level12 години

Аз имам Launchpad. За какво точно искаш да го използваш?

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение BardoSore12 години

Ами за това за което се вижда на клипчетата в yuotube. Не съм наясно кое е семплър, кое миди контролер, кое миксер и т.н. Просто ми допада това което се получава от използването й , начина на използването й, миксирането със зададените звуци (съответно чрез приложената програма) и вероятно възможността да правиш собствени компилации.

Аватар
no.cow.level
Мнения: 718
Регистриран преди: 13 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение no.cow.level12 години

Ами, самата машинка е готина и (уж, не съм търсил за сваляне) има готини шаблони. Ще трябва да се научиш да ползваш и Ableton Live.

За композиране не знам до колко ще ти е полезна, освен ако не композираш по по-различен начин, изграден около Launchpad-а.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение BardoSore12 години

Задължително Ableton Live. Мненията са, че Novation LaunchPad не използва голяма част от потенциала си без авторския софтуер.

Аватар
Dementius
Мнения: 1224
Регистриран преди: 17 години

Re: Относно семплъра Kaoss Pad 3

Мнение Dementius11 години

Лаунчпада задължително с Лайв. Все пак е специално създаден за него. Машинката е миди контролер, като може да обработва едновремено входящи и изходящи данни. Само с нея трудно ще правиш музика - хубаво ще е да имаш и някакъв миди клавир, иначе е пипкаво. Голяма зарибявка е, особено като научиш малко за МИДИ и как точно можеш да променяш параметри през лаунчпада. Машинката основно ти дава възможност да пускаш/спираш клипове от софтуеара. С повечко ръчкане можеш да пускаш и динамични ефекти, еквалайзери и всякакви други простотийки. Също така можеш да накараш Лайв да ти връща и обратен сигнал при аквитиране/промяна на някой клип - всеки бутон на лаунчпада може да свети в няколко различни цвята. Изглежда доста сложно, но като поразъкаш ще видиш кое кво прави. Има достатъчно материали из youtube. 100% заместител на лаунчпада няма, но пък винаги можеш да ползваш друго миди устройство с бутони за връзка с лайв. Даже можеш сам да си направиш ако ти се занимава. Продават и полу сглобени комплекти - http://midifighter.com/ но според мен не си заслужават цената.

Кой е онлайн