Какви слушалки да си купя?

Слушаш ли музика? Потракваш ли в такт с мелодията или си оглушал и не знаеш какво е това?
Ела и чуй ритъма!
BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Offtopic ferever!!

Мнение BardoSore13 години

Koss PortaPro
eBay или Amazon.
Изключително добро качество на изключително ниска цена!

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Слушалки

Мнение me3x13 години

Днес ми пристигнаха тези:

Изображение

Изображение

Изображение

Абсолютно оригинални от DX за 11$ :naughty:

Сравних ги с абслолютно същите на мой приятел, който ги беше купил от Австрия за доста по солена цифра - звучат и изглеждат по абсолютно идентичен начин. Страхотен звук. Препоръчвам!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Sal612
Мнения: 219
Регистриран преди: 18 години

Re: Слушалки

Мнение Sal61213 години

Имам някакви Bose Noise Cancelling и не са лоши ама са ми големи ушите и се измарят след 2-3 изслушани песни, така че рядко ги ползвам :lol:
Досега не съм имал свестни слушалки, които да не ми пречат след няколко часа употреба.. Баси и ушите странни, честно.

Аватар
Dementius
Мнения: 1224
Регистриран преди: 17 години

Re: Слушалки

Мнение Dementius13 години

Sal612 написа:Имам някакви Bose Noise Cancelling и не са лоши ама са ми големи ушите и се измарят след 2-3 изслушани песни, така че рядко ги ползвам :lol:
Досега не съм имал свестни слушалки, които да не ми пречат след няколко часа употреба.. Баси и ушите странни, честно.
Колко познато.. аз съм с флешове и повечето слушалки ги нося за по 10 минути после ме болят ушите. Опитах се да опраря Razer Orca-та но не стана, мисля да ги оставя някъде за ремонт. Поне с тях нямам проблеми

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore13 години

Съживявам темата защото ще споделя невероятно полезни линкове за IEM моделите, които помагат много в техния избор.

Multi-IEM Review @ Head Fi
Multiple IEM Shootout v.2 @ Head Fi
A List of Good IEMs & ABI
Quick Comparison of 55 IEMs & ABI

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore13 години

В трейлъра на Tomb Raider Лара използва Monster Beats by Dr. Dre Tour.
Всъщност цялата серия от доста време има масирана рекламна кампания и моделите се появяват по множество музикални клипове, а изключително голяма част от футболистите в Англия при пристигането си на стадиона се мяркат пред камерите с тях.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore12 години

Ето тема за компактни и не чак толкова слушалки...
Shootout: Portable Headphones Reviewed @ Head Fi

И да попитам дали някой е имал вземане даване с Sony MDR-XB700?

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore12 години

The Facade and Secrets of Beats by Dre from Monster Cable

Много интересно и забавно видео с доста истини в него.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore11 години


BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore11 години

werk написа:Костенурковски Плаж PX21
Изображение
Като гледам не е от най-високата им серия и им липсват повечето екстри. Мнение за тях?

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore11 години


BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore10 години


Аватар
werk
Мнения: 1674
Регистриран преди: 17 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение werk10 години

BardoSore написа:
werk написа:Костенурковски Плаж PX21
Като гледам не е от най-високата им серия и им липсват повечето екстри. Мнение за тях?
Чак сега го виждам това :facepalm: Аз ги взех на много тънка цена, мисля ,че бяха 15£. За тази цена са супер ако не ти пречи кабела... За нормалната им цена (35£ - 45£) може би има по-добри варианти ,но тъй като не съм много голям аудиофил не знам точно. Определенно имат мазен звук, ако ги ползваш с усилвателя им (през USB кабела). Малко ме е яд ,че ги продадох даже.. :silence:


Иначе от скоро преминах на in-ear тъй като до сега все не можех да си намеря удобни. И реших да споделя с вас тези. За цената са направо :inlove: Като им свикнеш на плоските кабели, които пък никога не се оплитат е супер. Удобни копчета също и перфектно качество на микрофона. Най-големия им + е самото качество на звука. Аз имам МH1-C тъй като не ми се занимаваше с преходници или запояване, но пък и ми излезе по скъпо(30£) от цената на по стария МH1(10£-15£). И двата модела са идентични като изключим стандарта на жака, както е обяснено в ревюто. Ползвам ги с Android но сигурно бачкат и с iPhone-и без - , + копчетата. Ето още инфо.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore7 години

Реших да вдигна левела с in-ear опита ми, който до сега се въртеше около сравнително скъпите и не толкова добре звучащи за класа си Bose SoundTrue InEar, сравнително евтините и доста добре звучащи за класа си Xiaomi Pistons 2 и "думкалките" JVC HA-FX1X...и си поръчах FiiO X1 2nd Gen, които ми излязоха около 114 лева (при положение, че тук първа генерация ги продават 200+ лева). Първия модел е ребранд всъщност на силния Dunu Titan1. Втората генерация мисля има още по-добро звукоподаване, вече са черни и имат римоут контрол на кабела. Силната фен база, която имат модела, обикалянето из нета и директните препоръки от няколко потребителя в headfi форума ме накараха да си поръчам именно тях. Иначе се въртях около RHA MA750, Sennhesier Momentum M2, Soungmagic E10, Vsonic VSD3S (почти бяха победили в избора), Tennmak Crazy Celo и други по-евтини модели.
Обаче пък много исках да чуя и видя славата на един евтин модел и взех, че го поръчах и него. Става въпрос за Rock Zircon. Струват около 18 лева от производителя и техния магазин в aliexpress (Fiio-то и то е от там). Слушалките според потребителите надминават в пъти цената си и като звук и като материали. Направени са от циркон, който е вид минерал и се води полускъпоценен камък.

Има ли потребителли във форума, които са на вълна слушалки към тоя момент?

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение DETONATOR-M7 години

Сигурно е яко. Аз съм ушен инвалид - рядко правя разлика кой е хубав звук и кой не е. То освен слушалки си трябва качествен източник на звука де. Според нашият саунд дизайнер - зенхайзер ако ти трябва чист звук, а ако ти трябва "украсен" звук, средна ръка Сони вършели работа. Сигурен съм, че има хиляди марки и слушалки, ама трябва да си малко маниак, че да дириш.

Аз да питам за мнение - понеже съм силно семеен и не може да думкам колони у нас, ми трябват някакви слушалки примерно до 150лв да си ги вържа за телевизора или PS4 Pro. Кабелът може би ще е хубаво да е по-дългичък, не искам безжични, че още източник на лъчение у нас не ми допада. Та бих помолил за съвет.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore7 години

Ето и да ме споменаваш с добро. 5 часа разработване и изгряват като слънце.

Superlux HD-330

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение cain7 години

Тия около ушните миди ли са или падат върху тях?
PC mustard race

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore7 години

Пълноразмерни са, освен при положение, че човек има гиганстски уши, слушалките се водят over the ear.
Musicworld също ги продават, а те мисля имат магазин в София.

И btw да, звукоподаването също е важно. И като хардуер и като музикален файл и неговото качество.
Аз почнах да се оглеждам за музикален плейър. Шири се мнението, че дори и нисък клас hi-res плейър е в пъти по-добре от телефон/таблет/лаптоп със дори и слушалков усилвател.
Но пък аз си имам едно на ум и не съм напълно убеден в това, предвид колко наблъскани с аудио дакове са модерните телефони.

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение cain7 години

:yes:
PC mustard race

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение DETONATOR-M7 години

BardoSore написа:Ето и да ме споменаваш с добро. 5 часа разработване и изгряват като слънце.

Superlux HD-330
Благодаря много. Утре ще ги ръфна.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore7 години

Взема ли ги?

Кой е онлайн