Какви слушалки да си купя?

Слушаш ли музика? Потракваш ли в такт с мелодията или си оглушал и не знаеш какво е това?
Ела и чуй ритъма!
BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore7 години

Взема ли ги?

Аватар
DETONATOR-M
Мнения: 3905
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение DETONATOR-M7 години

Да взех ги. Вършат работа. Продавачът беше учуден, че ги искам точно тях.Според него се вдига излишно шум във форумите.
Вика - за малко повече пари ще вземеш по-добри. Отговарям му - мчи мен ми трябват колкото да боцна ПС4 ката за да не се вдига шум вкъщи.
Той - мчи щи свършат работа. та ги взех
Отварянето на пластмасовата кутия е предизвикателство, понеже става само с отвертка. Звукът е ОК мисла, но не е чак ушна амброзия. Пак казвам аз съм не особено музикален типец. Благодаря за съвета все пак. Мразя да се чудя за консумативи.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение danailkiller7 години

Няма нужда да си "музикален тип", че да усетиш как се чуват и дали ти харесва или не ;-). Тоя Superlux е добре за парите си, нито повече, нито по-малко. И да - можеш да вземеш по-добри за по-малко пари, но ще падне голямо пробване, или ровене по форумите.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение Bobi_Tupalka5 години

Момчета, понеже сте по-навътре в тази област, се допитвам до вас за съвет за един приятел, който иска да си купи качествени слушалки за музика на цена до към 300-400 евро (повече не му се дават), които задължително да имат функция за дейно потушаване на външния шум (active noise cancelling) и да са големи, обгръщайки изцяло ушната мида, т.е. да не са от тези дребните, притискащи неприятно ушите странично. "Beats" отпадат - не ги ще, защото изкривявали звука. Клони най-вече към някакви модели на "Sony" и "Sennheiser", само че са все по 600 евро и нагоре. Има ли някакви модели на по-народни цени, които да са и впечатляващи като представяне? :) Може и да не са от тези марки.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore5 години

Безспорен лидер в noise cancelling-а е BOSE QC35 II. За много по-малко пари получаваш Plantronics Backbeat Pro 2.

Аватар
danailkiller
Мнения: 3200
Регистриран преди: 15 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение danailkiller5 години

BardoSore ти е дал два прилични варианта, иначе в парите, които си подбрал има и други не лошо модели, примерно:
- Sony WH-1000XM2
- Sennheiser PXC 550 Wireless
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение Bobi_Tupalka5 години

Благодаря ви за бързото включване с идеи за слушалки! Ще проверим подробно описанията и отзивите на собственици на всеки от гореизброените 4 модела. Дано да успеем и да ги изпробваме и сравним лично.

Гледам, че Sony WH-1000XM2 ги хвалят като по-добри слушалки дори от "Bose", а вече са изкарали и наследник с още подобрения, Sony WH-1000XM3.

https://gizmodo.com/sorry-bose-the-best ... 1819923798

https://gizmodo.com/sonys-awesome-noise ... 1828684948

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore5 години

Надграждането в XM3 спрямо XM2 не е много голямо за сметка в разликата в цената. Bose-то има най-доброто шумоподтискане на пзара. Лично за мен е безумно да се налива пари в безжичен звук, при положение, че той е основния "двигател" в един такъв продукт. Парадокса е наличен при условието, че се наливат пари за продукт, който работи по bluetooth технология, а тя е все още далеч от необходимото качество, особено пък за тея пари. Даже и при наличието на технологии като apt-x, ldac и т.н. Да добавя, че и звукоподаването трябва да е аналогично. Безжичното звукоподаване все още е с КОМПРЕСИЯ. Все пак с необходимите устройства може да се постигне завиден резултат.
Цялата работа е да осведомя, че само слушалките няма да направят разлика.

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение Bobi_Tupalka5 години

Действително няма как да се постигне възможно най-качествен звук без добро звукоподаване. Забравих да спомена, че слушалките ще се ползват в домашна обстановка и безжично, и през кабел, така че дано поне тогава качеството да е на ниво. Честно казано, онзи ден в един магазин разлика не направих при съпоставянето на скъпи и евтини модели слушалки. :D Слухът ми не е чак толкова трениран. Но пък останах очарован от няколко модела на "Sony" и "Bose" (не им помня моделите) с толкова добро шумопотискане, че дори не чувах доста силната музика в магазина, а единствено песента, която вървеше в слушалките.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore5 години

Цялата истина е, че водите са много дълбоки в тоя сектор. Не ми се задълбава , има адски много информация в интернет. Другото е слушане, купуване, грешки, преоткриване, надграждане, по-трениран слух, искане за повече...повтаряне на някои от предните стъпки...и т.н.
Аз лично минах през не малко количество слушалки през годините и принадлежащите им устройства. В момента съм с Tempotec Serenade iDSD, Meze 99 Neo, KEF M500, Kinera Seed, Musiland MU1 и около 5 километра най-различни кабели. В момента чакам Audioquest Jitterbug и IFI iЕМatch, плюс нови кабели за Meze-то и Kinera-та.

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение Bobi_Tupalka5 години

Снощи имах рядката възможност да преслушам качеството на звука на струващия 62 000 евро Sennheiser HE 1 и явно съм звуков инвалид, защото въобще не направих разлика спрямо няколко модела за по 300-600 евро. :blue: Не съм сигурен дали бяха включили слушалките от комплекта или са сложили обикновени такива на марката заради пробите. Иначе мраморното тяло и лампите отгоре (не зная какво точно им е предназначението) грабват погледа и ако машинката беше 620 евро, щях да си я купя с удоволствие. :-)

https://en-us.sennheiser.com/sennheiser-he-1

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore5 години

Няма къде другаде освен да си бил при Киров.

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение Bobi_Tupalka5 години

В Хелзинки в магазин "Verkkokauppa":

https://www.verkkokauppa.com/fi/product ... arjestelma

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение Bobi_Tupalka5 години

Една полезна статия по темата, с достатъчно различни модели за избор според нуждите и цената:
https://gizmodo.com/the-best-wireless-h ... 1830336665

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore3 години

Единствения (според мен), който е малко по-навътре в нещата със слушалките и звука изобщо, вече не посещава форума (Ясен).
Някой за през това време не се ли е зарибил?
Аз за съжаление поради ред причини се наложи да си ги разпродам, от 4 чифта ми остана един, който си чака купувача. Чакам и едни други, които е твърде вероятно даже изобщо да не разопаковам и да ги пусна на пазара.
За последните 3 години ми минаха доста модели, нисък и среден клас. Скоро продадох Meze 99 Neo, Master and Dynamic MH40, Cooler Master MH751 и ми остана AKG K612PRO с мод, който аз съм правил. Чакам и Hifiman HE-35X от drop.com
Слушалков (десктоп) усилвател Tempotec Serenade iDSD, който вероятно и той отива скоро на пазара.
Вчера си вземах LG V30 и честно съм доволен от дака и ампа вътре... ESS Sabre 9218p, чудесно замества не малко излишни устройства.
Та има ли някой, който се е впуснал в тези дебри в последно време?

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение cain3 години

cain написа:
6 години
Вчера ми се счупи диадемата на евтините слушалки и имах някакво просветление че във форума се препоръчваха някакви слушалки. Поразрових се и видях че Бардо препоръчва Superlux HD 330. Днес си ги взех и засега съм доста доволен ^^
Слушалките ми служиха вярно но взеха да се прокъсват и реших да си взема нещо по-модерно - Sony - WH-XB900N. Парадоксалното е че старите суперлукс вадят по-добър от многократно по-скъпите сонита. :blue:
PC mustard race

Аватар
me3x
Мнения: 4122
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение me3x3 години

Аз пък бях си купил последно това за xbox one-a:
Изображение
Взе да прекъсва, а след като му отворих микро контролера, видях че има опция за два канала(стерео), вместо начина по който е конструиран да се ползва(моно). Изкормих всичко, запоих към въпросния микро контролер Sennheiser слушалките, както и микрофон RODE. Микрофона защипах към тялото на изкормения Gioteck хедсет, а него пък закачих към слушалките. В крайна сметка се получи ето това:
Изображение
Страхотен саунд и качество на микрофонията.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore3 години

Sony са добри, но в супер вискоия клас и то уважавани са само няколко модела в аудиофилските дебри на интернет. XB ако не се лъжа беше от extra bass, т. е. мъди гарбидж. 900 би трябвало да е високия клас на серията.
Предвид червения кеш период в който съм изпаднал и гъдела от модове по слушалките, HE-35X бяха трансформирани в сериозен v-shaped звук. Не трудна задача предвид, че се достига лесно до вътрешността на слушалката. Два отлепени стикера, отварящи два фазоинвертора, премахнат dust протектора на металния грил и сменени наушници с brainwavz (останаха ми от друг проект). По мое му вдигнаха летвата с поне 100% и станаха сериозен fun за слушане. При първите финансии, следва визуален мод, плюс нов кабел. Ще кача снимки евентуално тогава.
55$ бяха с отстъпката. 8$ за шипинг и 20% за ненаядените в митницата. Drop ти ги пращат до Германия и от там идват, ама нашите не пропускат да образуват нерви.

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение cain3 години

BardoSore написа:
3 години
мъди гарбидж
Амин :lol:
PC mustard race

dra6ko_second_chance
Мнения: 1417
Регистриран преди: 16 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение dra6ko_second_chance3 години

Малко off:
Митниците не са виновни.Първо към Тръмп може да се обърнеш,щото покраи него и всички други почнаха да отдържат за какво ли не.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Какви слушалки да си купя?

Мнение BardoSore2 години

Sony MDR-1AM2 са 199 лева (черни) и 189 лева (сиви) в slushalki.net. Поръчах сиви, обадиха се, казаха имат черни, пращат ги на 189 лева, в сайта пише доставка 10 дена, но пращат на същия ден.
Слушалките принципно струват грубо 350 лева, в ebay са пак толкова. Модела е много добър, за тези пари е обир. В комплекта даже идват и с балансиран кабел, което рядкост. Затворен тип, със силно изразен V-shaped звук.

Кой е онлайн