Музика от игри

Слушаш ли музика? Потракваш ли в такт с мелодията или си оглушал и не знаеш какво е това?
Ела и чуй ритъма!
Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение Jeru12 години

Браво за начинанието! Стабилна колекция!

Аз нямам много неща, но ще видя какво имам, което може да липсва в списъка и ще ти драсна, ако искаш да го добавиш. :-)
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение BardoSore12 години

Аплодисменти!
Имаше един прекрасен форум, който се казваше Game Music Hall, но стана нещо и го свалиха. Имаше саундтракове от която игра се сетиш.

Gorefest
Мнения: 29
Регистриран преди: 14 години

Re: Game OST-s

Мнение Gorefest12 години

Радвам се когато виждам такива отзиви, Evocore e първото място където пуснах линк към сайта (блога). Искам само да добавя, че блогът не е готов все още, правя го от 4- 5 месеца като изцяло променях структурата му няколко пъти, поради тази причина имам някакъв подготвен списък с заглавия към които се стремя и се надявам в близкият месец да го завърша.
Jeru написа:Браво за начинанието! Стабилна колекция!

Аз нямам много неща, но ще видя какво имам, което може да липсва в списъка и ще ти драсна, ако искаш да го добавиш. :-)
Да това е и основната ни идея, все пак се намираме в България и нямаме абсолютно никакъв достъп до тези саундтраци ( да се купят официално ), аз също претърсвам целият нет за да открия саундтраците за колекциите, основен източник на информация е vgmdb.net от където разбирам какво е излязло като музика, и да пресея Game Rip-овете от Официаленните саундтраци, затова ще съм благодарен на всяка помощ в намирането на саундтраци, за да се постигне пълна колекция на дадена игра.
BardoSore написа:Аплодисменти!
Имаше един прекрасен форум, който се казваше Game Music Hall, но стана нещо и го свалиха. Имаше саундтракове от която игра се сетиш.
Да, това може би беше основният ми мотив, който ме накара да се захвана с правенето на този Блог. Game Music Hall беше единственият форум изцяло насочен към музиката от игрите и не се занимаваше с абсолютно нищо друго.

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение The Demon12 години

Супер начинание, поздравления. :yes:
Аз доста слушам гейм музика, дори на игри които не съм играл. Даже често се е случвало имено музиката да ме запали по дадена игра. Много добра колекция си събрал засега, мога само да то пожелая да продължаваш в същия дух.

Gorefest
Мнения: 29
Регистриран преди: 14 години

Video Game Soundtracks

Мнение Gorefest12 години

Здравейте,

Както бях писал по горе в темата, от известно време, решихме да се занимавам с Video Game Soundtracks, или Музиката от игрите. До този момент успяхме да съберем прилично количество музика, която вече можем свободно да споделим. Сайтът ( блогът ), който бяхме създали за целта, претърпя основни промени като в момента работи единствено с информационна цел, като всички Download links, са премахнати от него, и съдържа информация за Музиката която сме събрали до момента, имаме непрекъснати ъпдейти на новите ни попълнения.

Решихме, че за да създадем място в което може свободно да се споделя музиката, то трябва да изградим форум, в който всеки ще може свободно да сваля, и качва Саундтраци. Затова създадохме форумът "Game Music Hall". Но за да дадем начален тласък на форума качихме на торенти 600 саундтрака, на едни от най известните игри. Всичките с правилна траклиста, композитори, и с възможно най високото качество . Торентите са качени на един от най големите публични тракери demonoid.me и линковете към тях могат да се видят в форума.

Не всичката музика е качена на торенти, торентите са създадени в край на миналата година, и ще ги обновяваме на всеки три месеца с новите попълнения. Във форумът има "Requests" където можете да поискате някой саундтрак от базата ни в сайта

Поради ред причини решихме, че линковете за сваляне трябва да са видими само за регистрираните потребители, все пак тази дейност се води пиратство, макар и да не съм видял някой от многобройните сайтове които се занимават с това да се е налагало да свалят някакво съдържание.

Друга основна функция е, че форумът е само на английски, решихме, че след като е най разпространеният език, хората които влизат в него трябва да разбират какво е написано.

И така, ето адресите на сайта и форума

Mog-Ra.Net- това е информативният блог
Game Music Hall- това е форумът за споделяне на музика

Но не сме само ние на този свят, които са решили да се занимават с Музика, по долу ще дам няколко линка на най големите в момента.

download-soundtracks.com - предимно филмова музика, но много често пускат и най новите Game Soundtracks - почти винаги в CBR – 320 kBit/s
gamemp3s.net - едни от най старите сайтове които се занимават с Game Soundtracks, всъщност повечето от по старата музика идва от тях, те са само на торенти, и се ъпдейтват по 2 до 3 пъти в месеца
www.sonixgvn.net - Също един от най старите сайтове за Game Soundtracks, има и много Аниме музика, единственият проблем е че всички линкове са на безплатни сървари, от където много често трият съдържанието, и базата му можеби изглежда голяма но всъщност повечето липсва
www.iiyb.6x.to - това е блогът на един голям фен който качва само пълни рипове на дисковете, музиката вътре не е много но всичко е в най високо качество CBR – 1000 kBit/s в flac
vgtunes.blogspot.com - малък блог който се хоства от Гугъл, не е нещо особено но пък има музика вътре
www.emuparadise.me/soundtracks - особено голям списък с музика, отново на безплатни сървари, но пък има и на техни.
chaosraiden.blogspot.com - новоизлюпил се блог, който копира съдържанието на останалите, има списък все пак
forums.ffshrine.org - това е форумът на FF Shrine, можеби най големият, и най неподреденият източник на Game Soundtracks, много потребители качват много неща, в странен ред и без подредба, но ако търсите нещо най вероятно ще го намерите там.

Това са по големите сайтове занимаващи се с Game Soundtracks

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение BardoSore12 години

Отново шумни аплаузи за начинанието...
...и ей толкова да не се замисляте да спирате!

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Game OST-s

Мнение epedos12 години

Само място да имах щях да сваля всичко...
Засега ще се задоволя само с любимите игри (като ми се отвори малко време)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
cain
Мнения: 4906
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение cain12 години

Който не го е чул веднага да поправи грешката, страхотен OST

Bastion OST
PC mustard race

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение BardoSore12 години

Страхотно попадение!

Аватар
niki_
Мнения: 1472
Регистриран преди: 16 години

Re: Game OST-s

Мнение niki_12 години

Дори VGA наградите за OST и най-добра песен отнесе. Arcade игра да излезе над мулти милионните продукции, и то в подобна комерсиална класация, само говори за себе си. :yes:

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Game OST-s

Мнение epedos12 години

Мен тоя саундтрак не ми звучи да е по-евтин от саундтраците на някоя от въпросните мега-бюджетни заглавия :) Колко ли е струвал?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
no.cow.level
Мнения: 718
Регистриран преди: 13 години

Re: Game OST-s

Мнение no.cow.level12 години

Снощи си говорих с epedos за саундтраци и споменах, че този на Infamous ми е от любимите. Начина, по който използват различни предмети за инструменти е покъртителен и се връзва невероятно на атмосферата.



А това спечели "Best Song in a Game" на Spike 2011 Video Game Awards и не бих казал, че е незаслужено:


Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Game OST-s

Мнение epedos12 години

Амон е изверг!

Иначе се "потретвам" или "почетвъртвам", но в тая тема го няма линка:
Shadow of the Colossus OST
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение andycole12 години

Амон Тобин е мега добър, саундтракът който направи за Splinter Cell Chaos Theory остава в историята.

http://forums.ffshrine.org/f72/ninja-ga ... ack-72640/

Ето този саундтрак много ме изкефи, на Нинджа Гайден Сигма 2. Всеки който се кефи на електроника и ДнБ да тегли. Жалко че само го няма тракът от трети чаптър в NY, той ме кефи най-много.

BardoSore
Мнения: 8869
Регистриран преди: 18 години

Re: Game OST-s

Мнение BardoSore12 години

andycole написа:Всеки който се кефи на електроника и ДнБ да тегли.
Саундтрака е стабилен, но това си е оркестрална музика от типа на Two Steps From Hell и E.S. Posthumus, макар и далеч от тази класа.

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Game OST-s

Мнение blumentopff11 години

@andycole мисля, че трябва да преслушаш OST'то на bit. trip runner. Аз си купих COMPLETE изданието и вътре имаше бонус CD с 18 парчета, вчера го преслушах в колата. Има лудници големи, мисля, че ще ти допадне. :yes:
See you starside... Изображение

Аватар
vvarp
Мнения: 4516
Регистриран преди: 18 години

Мнение vvarp8 години

Римейк на главната тема на Odin Sphere в изпълнение на бостънската филхармония (композитор Х. Сакимото):


оригинал (2007)


Главната тема на Persona 5 (композитор Ш. Мегуро):
http://www.dailymotion.com/video/x379piz

Браво на Atlus.

Bobi_Tupalka
Мнения: 50
Регистриран преди: 6 години

Re: Музика от игри

Мнение Bobi_Tupalka5 години

Напоследък слушам доста от наистина впечатляващите метъл изпълнения на групата "MegaDriver", чиито видеа можете да видите тук:
https://www.youtube.com/user/megadriver/videos
http://thegg.net/interviews/megadriver- ... he-future/
.
https://www.youtube.com/watch?v=4Ol4_jjHZaw

Аватар
Chakan
Мнения: 679
Регистриран преди: 13 години

Re: Музика от игри

Мнение Chakan5 години

MegaDriver наистина си ги бива - с кавъра им на "Streets of Desolation" ги открих. Иначе ето едно зверско ремиксче, което откакто открих направо не мога да спра да слушам:

I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Аватар
king_of_the_universe
Мнения: 6816
Регистриран преди: 18 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение king_of_the_universe3 години

Chakan написа:
3 години
https://i.rbrspace.com/a11f1ded69cab175 ... 4c80d2.jpg

Преди малко си го прибрах от пощата. Саундтракът на SoR4, с автографи от чичо Юзо и новият композитор - Olivier Deriviere.
Само ме е яд сега, че на рафта ще са 1, 2 и 4, че на тройката музиката...не е за мен.


Трионите, струговете, рендетата и вилиците, стържещи по стъкло, от 3-ката не са за никой. :lol:
Кошера много скромен, иначе...Леджъндъри компоузер. :D
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Мнения: 3910
Регистриран преди: 18 години

Re: С какво последно се сдобихте?

Мнение The Demon3 години

Ако има композитор, който може да се нарече "Legendary" за видео игрите, това е Yuzo Koshiro (Айде и Uematsu. :D ) Жива легенда си е. Жалко че модерните ААА игри, не разчитат много на гейм музика в деведесетарският смисъл на думата. Иначе щеше да е още звезда, но модерните игри използват музиката главно като филмите, в определени моменти и кът сцени. Не е толкова на преден план и определяща, каквато беше в ранните шедьоври на този човек. Дори да се подвизава в момента само в нискобюджетни игри за портативки, още го бива. Майстор! :yes: А иначе Експерименталната натура на SOR3 саундтрака го прави специален за мен и доста хора го намират за най-добрият от 3те. Разбира се, до вкус си е, няма нищо лошо да не се хареса на някой. :wink:

Chakan ти вече такива съкровища насъбра у вас, направо си за завиждане. :mrgreen:

Кой е онлайн