Мероприятия

Слушаш ли музика? Потракваш ли в такт с мелодията или си оглушал и не знаеш какво е това?
Ела и чуй ритъма!
Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Мероприятия

Мнение epedos13 години

Ако дадеш 50 точки за тва те признавам за прахосник :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Мероприятия

Мнение Jeru13 години

Просто ако има шанс да се изкефиш на нещо извън хип хоп и дъбстеп сцената, си пусни DVD-то Babylonia en Guagua (или Radio Bemba Sound System както още го водят на някои места) и надявам се ще видиш/чуеш защо бих дал и 200лв. за концерт на Ману Чао. :-)

Единствено ми остава да се надявам, че ще се изсипят цял бенд, а не 3-ма 4-ма музиканти само.


Иначе снощи на DJ Vadim не беше зле, ама очаквах доста повече.
TokiMonsta беше готина и на външен вид и като неща, които пускаше. :lol: Daedelus изгрубя злoвещо, но също беше ОК.
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff13 години

Изображение
Някой?
See you starside... Изображение

Аватар
Jeru
Мнения: 5027
Регистриран преди: 18 години

Re: Мероприятия

Мнение Jeru13 години

Миналия път много се изкефих на Mark Foggo's Skasters (въпреки, че бяха тотално засенчени от Toy Dolls) и много ми се иска да отида пак, но трябва да видя как ще съм с финансите, защото много концерти и партита нещо се насъбраха.

Някой от форума смята ли да ходи?
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff13 години

Е? АЗ! :wink:
See you starside... Изображение

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Мероприятия

Мнение refused13 години

Изображение
http://www.last.fm/event/1892020

След дълга пауза Amek имат честта да ви поканят на първото, за тази година, събитие посветено на алтернативната и експериментална музика. Специални гости този път ще бъдат France Sauvage (FR) и Napalm Jazz (CAN), а от българска страна ще се представят ambient / improvisation дуото mother spit. Домакин на концерта ще бъде DaDa Cultural Bar, едно арт пространство, което все по-често и по-често събира ценителите на качественото българско и чуждестранно изкуство. Концертът се осъществява и с помощта на нашите приятели от Аларма Пънк Джаз Фест, които ще запишат и излъчат концерта в рамките на предаването няколко дни по-късно.

France Sauvage са трио импровизатори. Основният източник на звуци за Arno е неговия компютър, Manuel е китарист, но китарата не е единствения инструмент, който ползва, понякога обикновен чайник изпълнява нейната функция. Барабанистът Johan също не изчерпва участието си в проекта с изграждането на ритъм секцията, а често ползва различни обекти, field recordings и разнообразни ефекти, за да създава музиката си. Като допълнение можем да споменем, че France Sauvage имат история с легендарни проекти като Nurse With Wound, Faust, Volcano The Bear, както и колаборации с Radikal satan, Jean-Louis Costes, Damo Suzuki.

Napalm Jazz също са трио импровизатори, но от Квебек, Канада. Почти десет години вече Aimé Dontigny, Érick Dorion и Philémon Girouard „цапат“ ръцете си със своите неортодоксални подходи към импровизациите. В България ще присъстват двама от членовете на проекта, именно Aimé и Philémon. От самото създаване на групата и ежеседмичните й изпълнения в Ckia Radio (Квебек), Napalm Jazz дават начало на многобройни странични проекти, сред които Мorceaux_de_machines, L'Orchestre De Granulation, Ensemble Camp и др. Някои от най-запомнящите се колаборации на Napalm Jazz са с Martin Tétreault, Sam Shalabi, Erik Minkkinen, eRikm, arnaud Rivière и т.н.

Българският проект mother spit e формиран от членове на gokkun и mytrip. Звукът е понякога еклектична, друг път минималистична разходка из размитите граници на dark ambient/noise/electroacoustic жанровете. Концептуално mother spit е базиран изцяло на импровизациите и макар за живите изпълнения да бива подготвян софтуерен и хардуерен набор за звукосинтез, композицията и всяко евентуално обсъждане на посоката, в която може да бъде насочена музиката е отречено. Благодарение на огромния брой общи събития и перфектното познаване на подходите и идеите си за музика, членовете на проекта комуникират единствено чрез звуците, които създават по време на всяка нова сесия.

На концерта ще бъде организиран импровизиран щанд с експериментална музика на артисти от цял свят.


КОЙ: France Sauvage (FR), Napalm Jazz (CAN), mother spit (BG)
КОГА: 06.04.2011 @ 20:00ч
КЪДЕ: DaDa Cultural Bar (ул. „Г. Бенковски“ #10)
ВХОД: 5лв

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Мероприятия

Мнение epedos13 години

http://stashbg.com/novini/46-novini/529 ... -unity-iii
Изображение
Е това ще е мазалото :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
refused
Мнения: 109
Регистриран преди: 16 години

Re: Мероприятия

Мнение refused13 години

Изображение
http://www.facebook.com/ambientfestival
http://www.last.fm/festival/1905483

За тези, които са били на предходните Ембиънт фестивали през 2004-2005 година споменът е незаличим. Това определено е едно различно събитие. Самото съчетание на епохите в разстояние от един век предизвиква силно контрастни усещания и въпроси. Къде сме били преди сто години, къде сме днес и какво ни предстои.

Никой не бърза за никъде. Експерименталните ембиънт звуци, изпълнени от авангардни банди, отнасят душата в безвремието.

Чернобелите ленти забързано се изнизват в неестествената си гротескна форма. Фоайето на киното е трансформирано във втора, електронна сцена и втори киносалон. Вегетарианският бар е задължителен. Тръгваш си сутринта, с градския транспорт. Мирише на пролет.

Какво ще се случи тази година:
Ще чуем утвърдени и неизвестни имена: Bluba Lu, Ambient Anarchist, Auditory Ossicles, Fly Me To The Moon, Popara, Tripple A, Yanus Quartet, Elbi, Mytrip, Deflax, Flioffy, Alecek, разпределени на две сцени: в залата и във фоайето.

Храната ще е вегетарианска. Книжарницата ще работи през нощта.

Какво ще видим? 14 филма (в залата и фоайето) от САЩ, Русия, Франция, Германия, заснети в периода 1890-1930 година+ селекция от експериментални късометражки. Специален подбор, който ще ви развесели и натъжи, ще ви разсее и замисли.

Ембиънт фестивалът работи изцяло с български проекти. С това той подкрепя българските ъндърграунд артисти - утвърдени или слабо познати, за да бъдат чути от по-широка аудитория, за да бъдат поставени в адекватна, алтернативна среда. Фестивалът е напълно независим (без подкрепи и спонсори) и се издържа изцяло от волята на феновете.
Очаквайте повече подробности за участващите групи скоро.

Билети за цялата нощ: 20лв на касата на Дома на киното (ул. Екзарх Йосив 37)

Рекламен клип на фестивала: http://www.youtube.com/watch?v=HU35RPdnop0
Организатори: Блуба Лу Рекърдс и Дом на киното

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff13 години

ВАЖНО!!!
Всички в мрежата на LOOP имат право на 35% намаление за фестивала в Разлог!!!
See you starside... Изображение

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Мероприятия

Мнение epedos13 години

Благодаря ти, сега вече има шанс да ида!
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff13 години

ДА! Аз точно заради това и ще отида! Нека не съм голословен, ето линк: http://loop.bg/page.php?p=promo Втората новина. :wink:
See you starside... Изображение

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff12 години

Изображение
Някой ще ходи ли, да пием по един алкохол!!
Куче яде куче 4 лайф!

Пхах, на тоя плакат ги няма Сайпръс Ботхилс.
See you starside... Изображение

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Мероприятия

Мнение epedos12 години

аз съм там само събота, ако си намеря кой да ме закара :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff12 години

А да, теб те видях у секатата, че си писал. За жалост обаче немога да помогна, защото съм я закъсал здраво с парите. Тръгвам в четвъртака на стоп и опъвам палатката извън кемпа, защото там се заплаща.
See you starside... Изображение

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff12 години

ВАЖНО!!!
Loop билетите за Elevation са поименни и днес разбрах, че няма да може да се влиза с билет на чуждо име, вярно ли е това? Някой има ли идея за кво иде реч, моля помогнете, че моя човек, който ми купи билета, замина за Щатите и май се преебах зверски!
See you starside... Изображение

Аватар
epedos
Мнения: 7779
Регистриран преди: 17 години

Re: Мероприятия

Мнение epedos12 години

Еми аз така чух, но чух че могло в магазина той да ти вземе на твое име... ако мине номера де. Нямам идея :/
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff12 години

Говорих и с познат, който работи в Мтел, каза, че нямало проблеми да влезеш с билет на чуждо име... пъла лудница.
Сега ще ида до копирен център да си "изкарам" един и на мое име :twisted: за всеки случай :twisted:
See you starside... Изображение

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff12 години

Пълни нещастници. От Мтел казват едно, от Тикетстрийм друго, да се е*** отзад всичките! :evil:
See you starside... Изображение

Аватар
blumentopff
Мнения: 2302
Регистриран преди: 14 години

Re: Мероприятия

Мнение blumentopff12 години

ВЕЛИКИТЕ BAD MANNERS във България!!! Сбъдната мечта е това!!!
http://www.hcspirit.com/news/golemite_b ... omvri.html
See you starside... Изображение

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Мероприятия

Мнение andycole12 години

Изображение
Дръм н Джазз 2011 тази събота в НДК. Идват легендите Blu Mar Ten от лейбъла на LTJ Bukem - Good Looking Records. Едни от най-любимите ми тракове са продуцирани от тях. Иначе Dub FX ми е доста прехвален като цяло, но и той ще е интересно допълнение към ивента.

Аватар
andycole
Мнения: 5560
Регистриран преди: 18 години

Re: Мероприятия

Мнение andycole12 години

Слаб ивент като цяло. Скилър и бийтбокс частта му излязох да не я слушам, после по подразбиране имаше някакъв слаб дъбстеп с гадни ямайски семпли, вече е модерно винаги на всичко да има дъбстеп, за сравнение на дръм н джазз 2008, който беше адски добър нямаше и секунда.
DUB FX е адски прехвален, а 99 % от публиката беше там заради него. Вокалът му е почти толкова гаден като на Лил Уейн. След като свърши към 70 % от публиката(тийнейджърите дошли за ДЪБ ФХ) си тръгна, а залата се опразни, което НЕЛЕПО. Беше дошъл само един от членовете на Blu Mar Ten - Крис, но те са истински легенди в електронната музика, продуциращи към 20 години, доказани в различни жанрове, доказани и в златната ера на dnb/jungle при Good Lookin rec. Та Крис направи супер силен микс, вкара стари джънгъл класики, промотира нови тракове от предстоящия албум и миксира сегашни мейнстрим хитове... пред обидно малко публика. Това е все едно някаква тийн рок групичка и Пинк Флойд да имат концерт в една и съща вечер и 80 % от публиката да се изнесе като дойде време за Пинк Флойд.
Иначе имах шансът да си поговоря доста с Крис от Блу Мар Тен бакстейдж, доста ми се израдва на познанията за творчеството му които показах, чак ме черпи бири :lol:

Кой е онлайн