Interstellar (2014)

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класир

Мнение danailkillerпреди 2 години

Intestellar 9/10
Изключителен филм, на който давам по-ниска оценка по няколко относително глупави повода - първо, че през цялото време очаквах "роботите" да предадът хората неясно защо :). И второ - моите очаквания бяха филмът да си бъде space exploration в доста по-чист вид от това, което всъщност видяхме.

Като изключим това е един от малкото филми, които със сигурност ще взема на blu-ray в момента, в който излезе и то не, за да му гледам пак ефектите, а за да мога да по-добре да вникна в това какво се случва в него.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 години

guys, има си тема за филма
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Interstellar (2014)

Мнение epedosпреди 2 години

То бива елитарничене, ама от "пълен ташак" е най-далеч от 90% от филмите последните 4 години.

Специално заради Jeru като цяло , но и заради такива изказвания по-горе (на cain и най-вече vvarp) наскоро въведох термина "елитарД". Надявам се, да ми помогнете да го популяризирам, дотук "деца на очи" и "кур в сърцето" успешно са наложени в моите среди. Един ден за мен ще се говори като българския Шекспир - въвел половината яки изрази в българския long before they were cool :D

п.п. току що прочветох това:
Пак ще го гледам, може да съм пропуснал нещо ама малко ме съмнява, Нолан върви по стъпките на Шиамалан deal with it...
И те обявявам за epedos в евокор от 2007-ма. Единствения, който върви по стъпките на Шаямаямалаян си ти, в случая. "Пълен ташак"? "Шиамалан"? :lol: Напъните ти са смешни. Можеше просто да се опиташ без крайни и безумни сравнения да обясниш защо мислиш, че филма можеше много повече. Вместо това се опитваш да го изкараш нещо, което очевидно не е, докато в другата тема точиш лиги на Авенджърс. Уау, и защо по дяволите си изненадан, аз само от 2 трейлъра и малко изчетено инфо знаех, че това ще е "НОВАТА ОДИСЕЯ"? То си беше заявено отдавна. И какво от това? От 60-те до 2014та колко точно такива филма сме гледали?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Вместо да се пениш земи напиши нещо за филма...ей така за разнообразие.

Естествено че се точа на Отмъстителите, треа си ебаси дебила за да мериш с еднакъв аршин различни филми и жанрове.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

В която има доста елитардски постове лишени от обективност и е нормално на човек да му е неприятно да пише там :lol:

Заради тоя "пълен ташак" и "Шиамаялаямалянман" ще те хаунтвам с години, cain. :twisted: На vvarp сме му свикнали, ама от теб не го очаквах. :D

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Не ве сериозно, толкова ли не може да приемеш че има хора с друго мнение. И аз се бях хайпнал до безобразие но вместо приличен сай-фай а получих мега драмите и послания че любовта е най-силната сила във вселената. Аз поне се опитвам да си защитя мнението. И споко нета е пълен с мнения ОМГЕБАСИМАМАТА НОЛАН Е БОК, тей че доста хора му се кефят.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ми не искам. Зак'во да отговарям на 2ма човека, които даже го смятат за Шиамаламяаляман и пълен ташак? :D Сериозно?

Но щом ме помоли така учтиво:
Филмът има кусури - няколко чийзи момента, няколко клиширани такива, няколко плот холс (нормално за жанра) и доста неразгърнат потенциал (още по-нормално предвид жанра). Можеше да бъде много повече (също като при Инсепшън), (което и ти спомена), както и много по-малко (Дарк Найт Райзес?). Аз съм доволен, като малко неща ме подразниха, дали щото в последните години няма нищо толкова амбициозно (от Инсепшън насам, примерно), дали щото съм Нолан зомби (което е само защото Нолан си го е извоювал). Плюс това си беше режисиран доста добре и не ми беше скучен нито за секунда, а имаше и няколко доста въздействащи момента.

п.с. аз съм Нолан-зомби, което храни зловещо Дарк Найт Райзес :D
п.п.с. Кур за Авенджърс - дори за жанра си е адски прехвален. Трансформърс 3 е в пъти по-кефещ. Стар Трек 1 и 2 на Абрамс пък да не говорим колко по-яки са от тая чекия. Авенджърс ми беше на ниво втория айрън мен, само че с повече супергерои, йей.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не бе, ти сериозно ли заставаш зад мнението ти, че филма е ПЪЛЕН ТАШАК и Нолан е новия ШИАМАЛЯЛАМЯН? :D Ми не приемам такова мнение, да :D Наистина, нямаш право да имаш такова мнение. :D Нещо друго?

Нета е пълен и с такива като теб в момента. Между другото не бях хайпнат до безобразие, както беше с Инсепшън и причината е Дарк Найт Райзес и голямото разочарование там. Резултата беше, че съм прилично доволен, съответно не толкова колкото след Инсепшън. А тва с любовта беше заложежно в 2 изречения, на мен не ми направи такова дразнещо впечатление чак, иначе е един от въпросните "чийзи моменти" за които споменавам и в мнението ми за филма в темата. :crazy: Изкефи ме убийствената ефективност на дизайна на роботите. Много щеше да е тъпо да бяха някви Ейлиън рипофи, сега си беше попадение в десеятката. И как ходеха само... :lol:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Изображение

:lol:

Като ти мине гаргантюанския (кек) афект пак ше си говорим.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Не бе, аз с хора, които си вярват, че филма е ПЪЛЕН ТАШАК и Нолан е ШИАМЛАЛЯМАЯН определено не смятам да си говоря :D Така че като решиш да си обективен пак ще си говорим :D

В случая да виждаш да се превъзнасям по филма някъде или нещо, както беше с Инсепшън или Дарк Найт? Единствено ти си тоя дето се напъва да го изкара нещо, което определено не е. Така че май за теб се отнася това u mad bro, дето се опита да прокараш невинно :lol: Аз съм просто неразочарован, което ми стига, когато става дума за очаквания към филм на Нолан.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Със здраве тогава (:
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Dal Gospod Dobro :P

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 2 години

Малко "ревю" на Interstellar от Neil deGrasse Tyson :)
Neil deGrasse Tyson: No Film Opinions Just Scientific Rights or Wrongs

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Изображение
Ами както беше казал някой: "ако исках научна достоверност, щях да гледам The Human Centipede". :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

epedos написа: Ами както беше казал някой: "ако исках научна достоверност, щях да гледам The Human Centipede". :lol:

Начи, както е модерно да се казва - "Брааат, мега скандален си" :lol:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

:lol: yessirrrr

Тия дни ще го гледам пак, между другото. Може би неделя или нещо подобно, в IMAX. Събирам агитка :D

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 години

Трябва бая да ми платят, за да го гледам пак Киро. :)
Пък и няма как да изтърва фирменото налочване в Банско.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Весело и да се раздаваш на дансинга, както преди 2 години, машина такава. И в някой момент вкарай някой хидън блейд от мене на Скуала, Калин и познатите лица, които ще го оценят. :D

Иначе аз сериозно събирам агитка за IMAX, дотук сме 3ма човека минимум, сестра ми е сред тях (ifyouknowwhatimean). :lol:

Любопитно е, че събота в IMAX вечерната прожекция точно на кулминационната сцена в черната дупка и петото измерение е спрял филма и са го пуснали пак след 10 минути. Аз ако бях там щях да съдя киното, fo real.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Гледах го пак, в IMAX този път. Абсолютен шедьовър от-до. Музикалното оформление на Цимер разцепва. Кефи ме, че са доста минималистични саундтраците му. Байт ми. :D

п.с. любовта ЩЕ спаси света. Ебете се (буквално и само помежду си :yes: ) :inlove:

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Гледах го снощи на imax и с няколко думи: много добър филм, но не е новия спейс одисей, сори. Стори ми се нещо средно между Одисеята, Contact и ето този
епизод на Aeon. Пейсингът е много добър, ефектите също, хората си изиграха добре ролите, саундтрака кърти, но просто не смятам че е по-добър от изброените горе филми в трите основни теми, около които се движи филма.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост